Sizce ayrılmalı mıyım?

Ayrılmayacak kadar korkakmış gerçekten. Resmen sizden bekliyormuş ayrılık teklifini, bu yüzden de yıldırma politikası uygulamış. K*çına tekmeyi basmanız çok iyi olmuş. Her şey gönlünüzce olsun. Sevilin ve sevin inşallah gönlünüzdeki gibi.

Evet ayrılmak için elinden geleni yaptı iyi dilekleriniz için teşekkür ederim sizi de hep güzellikler bulsun

Geçmiş olsun. Şuan yapmanız gerekenler:
Türkçe şarkılar dinlememek
Anıları hatırlamamaya çalışmak
Mutluluk hormonu salgılamanı sağlayacak şeyler yemek

Senden ayrılmanı bekliyor, sanırım kendisi ayrılırsa pişman olurum ve geri dönmek istersem diye korkuyor. Ayrılmayın ama ayrılmış gibi yaşayın. Yani buna ona demek zorunda değilsiniz. Uzun süre konuşmadıktan sonra o yazınca gerekli cevabı verirsiniz.

O sizden ayrılmış zaten. Sizde farkındasınız ayrılmış gibi davranıyor yazmışsınız bir msjın cevabında gördüm. Bazen cümle kurmadan da ayrılır insanlar. Aramayın sormayın ararsa onun size davrandığı gibi davranın,

Çok yanlış yapmışsınız, bu tepkiyi vereceği aşikarken neden bunu yaptınız? Şimdi günlerce üzüleceksiniz. Oysa bunu hiç yapmayıp tek taraflı bitirmiş gibi yaşayıp o yazmaya başlayınca ağzının payını verseniz siz değil o acı çekecekti.

Zaten benden ayrılan yine o oldu ben ayrılalım demeden bu davranışlarından rahatsız oluyorum der demez bu mesajı yolladı bekleyince de bir şey değişmezdi sevgisi bitmiş

Üzülme sevin cünkü ayrılmanı unutmanı kolaylaştırdı-kolaylaştıracak bu ilgisizlik. Ben eski mesajlarımıza bakıyorum ben 5 mesaj attiysam ua cevap vermemis ya kısa cevap vermiş ya geç cevap vermiş. Ki ayfilalı daha 1 hafta oldu omuzlarimdan yük kalkmış gibi. Sen de eski mesajlarinizi okuyup ben bunlara neden katlandım ben bu kadar degersiz miyim diyeceksin.

Zaten benden ayrılan yine o oldu ben ayrılalım demeden bu davranışlarından rahatsız oluyorum der demez bu mesajı yolladı bekleyince de bir şey değişmezdi sevgisi bitmiş
Yalnız adamla berabermişsiniz gibi bekleyin demiyorum ben. Onunla ayrılmış gibi yaşayacaktınız, bu konuşma çok yanlış olmuş. Sizi umursamayan birine ona değer verdiğinizi gösterdiniz. Adam ben geri dönsem de kabul eder diye düşünüyordur eminim. Böyle adamlarla bu şekilde bitirmek iyi bir yöntem değildir hiçbir zaman, aklınızda bulunsun. Siz değil o kendini değersiz hissetmeliyd.

Ben eski mesajlarımızı okumak istemiyorum kötü hissettiriyor hatta telefonu kapatmak istiyorum bir süreliğine ama işyerinden mesaj atarlar diye açık tutmam gerekiyor. Aynı şeyleri yaşamışız ilgisizliğini ve sevgisizliğini o kadar çok hissettirdi ki zaten değersiz hissetmeye başlamıştım

Her sey gececek siz yeter ki kararlı olun

Beraber gibi değildik son 2 haftadır hatta bu ayın başından beri o yazmadıkça yazmıyordum aramıyordum. Ayrılmış gibiydik ne sevgi sözcüğü ne bişey sadece arada nezaketen sorulmuş nasılsınlar ve napıyorsunlar kalmıştı.. Onu umursadığımı ve değer verdiğimi biliyordu sonuçta birlikte senelerimiz geçmiş ama onun hiç umursamadığını iyice anlamış oldum. İnsanların sevgileri bitebilir tabii ama senelerini geçirdiğin biriyle vedalaşırken bu kadar katı olamamalı diye düşünüyorum bilmiyorum üzgünüm sadece

Yahu bitirmiş gibi yaşıyor olsanız gün saymaydınız. Ben onunla şu an bitince nasıl olacaksanız öyle bir yaşamdan bahsediyorum. Biliyordu anahtar sözcük, süreci benim dediğim gibi götürseniz artık umrunuzda olmadığını düşünüp belli bir süre sonra İlgili bir biçimde yazardı, o günü güzel bir biçimde konuşma yapıp iyice değersiz hissettirirsiniz. Bilmiyorum ki neden bu kadar duygusal davranmayı seçiyoruz hep biz kadınlar, az mantıklı davransak erkekler kadar biz değil üzülen ve değersiz hisseden onlar olur.

Onun değersiz hissedip hissetmemesi umrumda değildi ben sadece ilişkimizi kurtaramadığım için üzgündüm

Merhabalar, yazacaklarım biraz uzun olacak. Zira, sizin yaşadığınız süreci tattım büyük bir acı ve hüsranla. Açtığım konulardan biri de bununla ilgiliydi zaten.

Ben de aylarca sürüklediğim bir ilişkiye sahiptim (ilişki de değildi, bende bilmiyorum ne olduğunu). Adam benden ilgi beklerdi, kendisi bir sevgi cümlesini benden esirgerdi. Bir konu hakkında konuşurduk, pat diye cevap atmayı keserdi ve belki de günler sonra hiçbir şey olmamış gibi konuşmayı başlatırdı. Genelde ben yazardım, ama dur bakalım dedim bir gün, bu işin sonu nereye varacak. Bana 3 hafta sonra mesaj yazdı, biliyor musunuz? Ya ben o süreçte ölmüş olabilirim, helvam yemeğim falan verilmiştir. Nasıl bu kadar rahat davranılabilir? Bu konuyu kendisiyle konuştuğumda ise bana dediği şu oldu: ''Ben whatsapp'ta konuşmayı sevmiyorum, konuşacak bir şey yoksa neyi konuşacağız?'' diyerek kendini savundu. Diğer insanlarla internette dünyayı kurtarıyor haspam. Velhasıl, bununla iletişimimi aylar sonra kestim. Gerekçemi de uzuun uzun söyledim, beni ''daha önce erken davranmamakla, onun hayat şartlarını anlamamakla'' suçladı. Sonra bir daha görüşmedik.

Size demem o ki, görüştüğünüz kişi sizi back-up olarak tutuyor, yani çantada keklik gözüyle bakıyor size. Vakit ayırdığı insanları yanı başında bulamazsa size saracak. Onun için bir yara bandından ibaretsiniz belki de. Radikal bir çözüm sunacağım size ve zaten önceki konuşmanızdan itibaren hiçbir şey değişmemiş madem, ÖNÜNÜZE BAKIN. Eğer bu kararı daha uzun bir süre zarfına ertelerseniz ve bu süre içinde o adamın değişmesini beklerseniz, ruhen o kadar yıpranırsınız ki... Ama pat diye yapmayın bunu. Çalışıyor musunuz? İşinize dört elle sarılın. Arta kalan zamanlarınızda boş musunuz? Bilmediğiniz yerlere gidin, bu bilmediğiniz sokak bile olabilir. Tanımadığınız insanlarla ayaküstü sohbet edin, hobi edinin... İnanın ki onsuz yapacağınız her şey size onu zamanın da telafisiyle unutturacaktır. Akışına bırakın. Kendinize zaman verin. Eğer bu adama şans vermeyi düşünürseniz, altında kaldığınız enkazı bir daha ve yeni moloz yığınlarıyla sırtlamak zorundasınız. Tercih sizin. Benim yaşadığım süreci siz geç olmadan sonlandırın.

Ayrıldık bir sayfa öncesinde yazmıştım. Davranışlarından rahatsızlık duyduğumu dile getirince bu anı beklermiş gibi hemen ayrılık mesajı attı bende tamam dedim öyle bitirdik ve bitirirken hiç üzgün değildi. Şuan tabii ki acı çekiyorum üzülüp ağlıyorum güzel günlerimiz aklıma geliyor ve nasıl bu hale geldik diye kendimi suçlamaya başladım umarım biran önce unuturum

Önceki yorumları okuyamadım, üzgünüm. ''Ağlamadan ayrılık olmaz.'' demişler, siz de hiçbir duygu esamesi göstermeden atlatamazsınız bu süreci zaten. Ama sizden tek bir ricam var: Aldatmadan lütfen kendinizi suçlamayın. Eğer size vakit kaybettiren o adam yeterince karakterli olabilseydi, gelip sizinle ''ben ayrılmak istiyorum, ilikşimize şu şu sebeplerden devam edemem'' temalı bir konuşma yapardı. Tamam, belki de ikinizin de payı var ilişkinizin kopuşunda. Aldatma olgusu ta ilk çağlardan süregelmiş. Yine de mantıklı açıklamalarla aklayamadığım olaylardan biridir. Kolay değil, kötü bir kopuş yaşamışsınız. Bundan sonra duygularınızı ertelemeden yaşamak, iç muhasebenizi görmek yani, bir de kendinizi oyalayacak ve aynı zamanda size verim sağlayacak aktiviteler bulmanız lazım. Özgüven biz kadınlar için gerekiyor, gerçekten. Hem ne demişler; ''denizde milyonlarca balık var''. Sadece o kişiye endekslemeyin kendinizi ve bütün erkeklerin karaktersiz olduklarını düşünmeyin. Elbette size değer verecek biriyle karşılaşacaksınızdır. Ama bundan önce kendinizi toparlayın.

Sana ayircak vakti yoksa sende peşinden koşmak için vaktini harcama...bu dünyadaki tek erkek o değil seninle de hiç ciddi değil bı gün bı bakmışsın biriyle nisanlanmis üzülürsün tecrübe konuşuyor

Yani uzun zamandır birlikte olduğumuz için şuan onsuz hayal edemiyorum sudan çıkmış balık gibiyim bildiğin artık o yok diye kendi içimden geçirdiğimde bile hala tam olarak inanamıyorum sanki birazdan arıcak ve hiç yaşanmamış gibi bunlar devam edicez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…