Siz olsaydınız ne yaparsınız yardım

zehrahmet33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2024
18
8
31
Arkadaşlar ben çocuk sahibi olmak istemiyorum ama eşim çocuk istiyor 2 çocuğum var en küçüğü daha 1,5 yaşında . Ne kadar konuşsamda eşim anlamıyor çocuğumuz olsun diyor . Nasıl bir yol izlemem lazım siz olsaydınız ne yapardınız şuan ilaç kullanıyorum doğum kontrol ilacı Allah isteyen herkese nasip etsin

Arkadaşlar ben çocuk sahibi olmak istemiyorum ama eşim çocuk istiyor 2 çocuğum var en küçüğü daha 1,5 yaşında . Ne kadar konuşsamda eşim anlamıyor çocuğumuz olsun diyor . Nasıl bir yol izlemem lazım siz olsaydınız ne yapardınız şuan ilaç kullanıyorum doğum kontrol ilacı Allah isteyen herkese nasip etsin
Ee çocuk varmış zaten.Şu devirde çok çocuk yapmak ne kadar doğru?

2 cocugunuz varmis zaten. Esiniz ne diye cocugumuz olsun diyor?

Maddi durumunuz yetersizse bence yapmayın. Maddi manevi yetemeyeceğimiz çocukları yapmamalıyız.
Maddiyat bir yana siz zaten ondan bağımsız olarak da istemiyorsunuz anladığım kadarıyla. Bana kalırsa anne istemiyorsa bitmiştir. Çünkü genelde bakım veren anne oluyor. Kimse de kusura bakmasın, söz sahibi en çok annenindir.

bir kızım bir oğlum var geri kalmış bir zihniyet diyeyim , erkek oğlumun bir erkek kardeşi olsun diye baskı yapıyor kendimi çıkmazda hissediyorum kendileri 10 kardeşler bu devirde çocuk bakmak büyütmek güzel bir gelecek sunmak zor ne yapacam bilmiyorum

Istemediginizi soylediginizde sizi zorluyor mu?

Istemediginizi soylediginizde sizi zorluyor mu?
Zorlamıyor ama ben istiyorum benim günahıma giriyorsun diyor , maddi durum ne kadar iyi olursa olsun bence böyle bir devirde 2 tane yeterli bence
Zaten 2 çocuk var. Biri hala bebek hatta.
Bu acele ne? Bi kendine gelseydin, toparlansaydın. İki tarafında tekrardan hazır hissetmesi gerekiyor yeni bir bebek için. Baskıyla olacak şey mi bu.
Aaa adam kudurmuş ayol.
32 yaşında 5 çocupu var öesela kardeşinin öbür ablasının 6 diğer abisinin 7 ben onlarla yarışamam dedim bir türlü anlatamıyorum Allah affetsin gizli ilaç kullanıyorum vatana millete hayırlı çocuk yetiştirmek lazım

32 yaşında 5 çocupu var öesela kardeşinin öbür ablasının 6 diğer abisinin 7 ben onlarla yarışamam dedim bir türlü anlatamıyorum Allah affetsin gizli ilaç kullanıyorum vatana millete hayırlı çocuk yetiştirmek lazım
Maşallah 😮 bir kız bir erkek var Allah onlara saglık sıhhat versin bahtları acık olsun.Korunun direnin o istiyor diye evet diyecek degilsiniz.

Tabiki yapmayın. Eşiniz de çeksin çenesini otursun aşağı

Çocuk çok güzel bişey ama kendi hayatlarımız da çok kıymetli. Üçüncü çocuğa ayıracağın maddiyat ve emekle gezip tatil yapabilirsin, yeni hobiler edinebilirsin, çıkıp dolaşıp alışveriş yaparsın,kitap okur müze gezersin. Ben biraz da olaya böyle bakıyorum. Çocuk-ev-koca üçgeninge kendi hayatını yaşamayı erteleyen kadınlar gördükçe çok üzülüyorum gerçekten. Çok çocuklu aileler kızmasın lütfen böyle düşündüğüm için. Zaten iki çocuğunuz varmış Allah bağışlasın.

X