Siz olsaydınız ne yaparsınız yardım

bakiyor mu bari dogurttugu cocuklara?
yoksa umrunda degil 9 ay once verdigi spermle ve harclikla babalik yaptigini sanan biri mi?
gunde 10 alt degisiyorsa kacini degistiriyor?
haftada 5 banyo yaptiriliyorsa kacinda destek?
gecede 4 uyaniyorsa cocuklar kacinda kalkiyor mama hazırlıyor?
Hiçbirini yapmıypr Allaha dua ediyorum hasta olmayayım diye yoksa çocukşqr perişan olacak geip bile olsam ogün o ev bitik durumda

Hiçbirini yapmıypr Allaha dua ediyorum hasta olmayayım diye yoksa çocukşqr perişan olacak geip bile olsam ogün o ev bitik durumda
o zaman korunmaya devam et. hadi hayirlisi nasipse olur de.
baktin niye olmuyor falan diyor yalandan tupbebek hastanesine git ucret konus esine de ki "testleri igneleri transferi dondurmasi yerlestirmesi 150 bin tup bebek" falan diye kagidi görünce vazgecer:))

Arkadaşlar ben çocuk sahibi olmak istemiyorum ama eşim çocuk istiyor 2 çocuğum var en küçüğü daha 1,5 yaşında . Ne kadar konuşsamda eşim anlamıyor çocuğumuz olsun diyor . Nasıl bir yol izlemem lazım siz olsaydınız ne yapardınız şuan ilaç kullanıyorum doğum kontrol ilacı Allah isteyen herkese nasip etsin
Bende 3 cocuk annesiyim iki yeterli diye düşünürken sonuncum beklenmeyen bir gebelikti ama vazgecmedik ondan iyiki var orası cok ayrı ama olmasaydı olsun istemezdim
manevi olarak öyle zor ki yetismeye çalışmak hepsine birden
Eşime güvenmesem yapmazdım zaten işten gelir bebeklere bakardı yıkar,mamasını hazırlar,altını temizler,uyutur çok yardımı olurdu evdeyken
Evet iyiki varlar aşığım hepsine
iyiki benim evlatlarım onlar cok cok seviyorum
Ama hiç kolay değildi o yuzden sizde yapın diyemem çok yıpratıcı sinirden ağladığım cok zaman oldu kardeş kavgaları evin düzeni desen hak getire hersey bu sene biraz daha rayına oturdu en küçük 4 yasında ve krese başladı

Zorlamıyor ama ben istiyorum benim günahıma giriyorsun diyor , maddi durum ne kadar iyi olursa olsun bence böyle bir devirde 2 tane yeterli bence

32 yaşında 5 çocupu var öesela kardeşinin öbür ablasının 6 diğer abisinin 7 ben onlarla yarışamam dedim bir türlü anlatamıyorum Allah affetsin gizli ilaç kullanıyorum vatana millete hayırlı çocuk yetiştirmek lazım
Valla çocuk bakımında yardım etmiyormuş. O sizin günahınıza giriyor o zaman. Dini de alet etmiş tam olmuş. Böyle insanlar otomatik sinirimi bozuyor

Arkadaşlar ben çocuk sahibi olmak istemiyorum ama eşim çocuk istiyor 2 çocuğum var en küçüğü daha 1,5 yaşında . Ne kadar konuşsamda eşim anlamıyor çocuğumuz olsun diyor . Nasıl bir yol izlemem lazım siz olsaydınız ne yapardınız şuan ilaç kullanıyorum doğum kontrol ilacı Allah isteyen herkese nasip etsin
1.5 yaşında çocuk varken bence çok haklısınız.

Gidip gizlice spiral taktır. Şu devirde iki çocuk çok bile.

bir kızım bir oğlum var geri kalmış bir zihniyet diyeyim , erkek oğlumun bir erkek kardeşi olsun diye baskı yapıyor
Kızınız için çok üzüldüm açıkçası. Büyük ihtimalle evlattan bile sayılmıyor.
Baksanıza "erkek oğlunun erkek kardeşi olsun"muş.
Kız çocuğu olarak olarak geldiği için babasının gözünde değersiz olduğunu hep hissedecek.
Belki bu ağızdan çıkacak belki çıkmayacak ama hepsi hissedilecek.
Hoş böyle bir zihniyeti saklamak mümkün değil ama siz bari bu konuda duyarlı olun.
Şimdi çocuk yapmayın orayı geçiyorum da ileriki yıllarda da kızınızın yanında "baban erkek oğlunun erkek kardeşi olsun diye çok istedi" gibi cümleleri kızınızın yanında kullanmamaya hassasiyet gösterin lütfen.
Küçücük yaşlarda duyulan bu cümleler çok büyük yaralar açabiliyor çünkü.

bir kızım bir oğlum var geri kalmış bir zihniyet diyeyim , erkek oğlumun bir erkek kardeşi olsun diye baskı yapıyor kendimi çıkmazda hissediyorum kendileri 10 kardeşler bu devirde çocuk bakmak büyütmek güzel bir gelecek sunmak zor ne yapacam bilmiyorum
Nereden biliyormuş erkek olacağını? Ve oğluna 2. erkek kardeş gelince ne olacakmış? Amaç destek olmaksa kız var zaten.

Kusura bakmayın ama bu şuursuzlukları artık hiç kaldıramıyorum. Diğer ikisinin nitelikli yetişmesi için kendini paralıyor mu? Tabi ki hayır. İş sizde bitiyor. İstemediğiniz takdirde olamaz. Bu kadar net.

Benim eşimde aynı. Lütfen kendiniz istemedikçe yapmayın çocuk. Çünkü eşler aile genişlesin bir evladım olsun istiyor ama gerisini düşünmüyor. Benim kızımda 3 yaş 2 aylık. Ben başka çocuk düşünmüyorum, Allah isteyene ve hakkıyla bakabilecek olana versin.
Eşinize de birkaç gün çocukların tüm sorumluluklarını yıkın bir daha isteyeceğini sanmıyorum.
Çünkü çocuğu anne büyütüyor, onlar sadece baba oluyorlar bizim bütün hayatımız değişiyor.

bir kızım bir oğlum var geri kalmış bir zihniyet diyeyim , erkek oğlumun bir erkek kardeşi olsun diye baskı yapıyor kendimi çıkmazda hissediyorum kendileri 10 kardeşler bu devirde çocuk bakmak büyütmek güzel bir gelecek sunmak zor ne yapacam bilmiyorum
Kız olunca kardeş olunmuyor mu ne saçma düşünce yapacağınız basit güzel bir korunma yöntemi uygulamaniz kendisine valla tek çocuğum var yetemiyorum ben sizde iki varmis üç nasıl olsun heleki bu dönemde herşey çok pahalı insanalr çıldırmış gibiler her yer manyak kayniyor elimizdekileri sahip cikalimda başka bebekler kalsın

X