Siz olsaydınız ne yapardınız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de çok samimi söylüyorum bakın,alınmaca gücenmece yok. Siz nasıl memur oldunuz,nasıl mülakatı sınavı geçtiniz,nasıl atandınız? Kısaca sizin gibi bir insanın bu yaşa bu kafayla nasıl eriştiğini merak ediyorum. Gerçekten. Küsmeyin alınmayın ama sizi tanıyana dek memur olmanın da belli bir zeka seviyesi gerektirdiğini düşünüyordum ama artık alt sokaktaki Hacı bakkal amcanın sizden daha iyi düşünebildiğine kanaat getirdim. İnanılmaz klinik bir vakasınız bana göre.
Hacı bakkal amcayı niye küçümsüyon ya, adam iş kurmuş çeviriyor, bu zeka gerektiren bir şey.

Çok samimi bi şekilde sormak istiyorum, ben küçük bir ilde yaşıyorken nişanlanıp hazır da Kasım ayında evlenecek iken iş yerinden tayin döneminde tayin isteyerek , nişanlımın yaşadığı ile geldim.kayınvalidemler hemen bir üst sokağında ev tuttu , ev gayet büyük iki katlı bir ev bu şartlarda kirası da çok uygun 5000 ) ancak ev inşaat halindeyken benim tayin işi gerçekleşince hemen evin işini hızlandırıp , parkeleri , kapıları ve petekleri bağlamışlar , adam mutfak dolaplarını yaptıracak gücüm yok demiş, o yüzden dolapları kendi eski evlerinden kalma dolapları takmışlar ve ocak yeri de yok tezgahta , şu an ilk evimden kalan ocağımı kullanıyorum bi tahta paletin üzerinde. Mutfak dolaplarının içi sarı sarı lekeler olmuş , ama kayınvalidem ocak için buraya ek bir şey yaptırırız dedi , sonra iki kattata lovaba var ancak bir lovaba da sadece alafranga tuvalet ve el yıkamak için yine çıkma lovaba koymuşlar. Daha sonra alt katta banyo var ancak klozet yeri olsada klozet yok , duşakabin yok maalesef , bazen diyorum hepsi yapılır ancak kirada ki eve masraf yapıp duşakabin klozet taktırılır mı ? Birde ev sahibi seneye mutfak dolabını değiltirecgını söyledi, evin içinde mutfak dolabı inşaatı için uğraşılır. Mı ? Kasımda düğünüm var ama evin eksikleri bitmiyor;( , bana akıl verin ne yapmam gerekiyor, yoksa ben her gün mutsuzluktan ölecegım , inanın ev çok güzel çok temiz ama bu eksikler ile yaşanılır mı ? Nişanlım bir sene sonra ayrılırız diyor ama sanmıyorum , bir sene katlandıktan sonra değer mi
5000 TL ye sadece duvarı olan ev mi tuttunuz yani siz nie yaptiriyorsunuz ki onu anlamadım 5000 az mi kaziklanmissiniz keşke biraz fazla para verip dogru düzgün olan bir ev tutsaydiniz

Ben de çok samimi söylüyorum bakın,alınmaca gücenmece yok. Siz nasıl memur oldunuz,nasıl mülakatı sınavı geçtiniz,nasıl atandınız? Kısaca sizin gibi bir insanın bu yaşa bu kafayla nasıl eriştiğini merak ediyorum. Gerçekten. Küsmeyin alınmayın ama sizi tanıyana dek memur olmanın da belli bir zeka seviyesi gerektirdiğini düşünüyordum ama artık alt sokaktaki Hacı bakkal amcanın sizden daha iyi düşünebildiğine ,hayata karşı daha iyi bir muhakeme yeteneğine sahip olduğuna kanaat getirdim. İnanılmaz klinik bir vakasınız bana göre.
Çok düşük ile atama oldu , dediğiniz de haklısınız kapasitem yok diye müdüre bile şikayet edilmiştim , şimdi iş değiştirdim anlatılanı bile anlamakta güçlük çekiyorum, kendşmş bi aptal gibi hissediyorum, beynim çalışmıyor adeta

5000 TL ye sadece duvarı olan ev mi tuttunuz yani siz nie yaptiriyorsunuz ki onu anlamadım 5000 az mi kaziklanmissiniz keşke biraz fazla para verip dogru düzgün olan bir ev tutsaydiniz
Ev iki katlı dubleks bi ev ama ilk oturan biziz , eksikleri var diye böyle verdi sanırım

Çok düşük ile atama oldu , dediğiniz de haklısınız kapasitem yok diye müdüre bile şikayet edilmiştim , şimdi iş değiştirdim anlatılanı bile anlamakta güçlük çekiyorum, kendşmş bi aptal gibi hissediyorum, beynim çalışmıyor adeta
Beynin çalışıyorda neye olduğunu herkes biliyor .

Ev iki katlı dubleks bi ev ama ilk oturan biziz , eksikleri var diye böyle verdi sanırım
Mutfak dolabı, klozeti, duşakabini olmayan evi kakalayacak başka bir avel bulamayacağı için o fiyat demiştir evet.

Ama siz bana direkt nişanı atın diyorsunuz ben nasıl nişanı atacağım ;(
Alıcan adamı karşına
Önce bana yavrum deme diyeceksin

Bu borcu ödeyeceksin diyeceksin zaten o yavrum falan diyemez yükle üstüne

Sonra geç izle kivirdigini yüzüğünü at eline bunla daha iyi kivirirsin de bitti

Yaa boyle diyince de uzuldum simdi. Zorunlu istanbula geldiysen yaz bana bi kahve ismarliyim bebis.

Yaa boyle diyince de uzuldum simdi. Zorunlu istanbula geldiysen yaz bana bi kahve ismarliyim bebis.
Ben kendimin farkındayım, annem hep iyi niyetli yetiştirmiş kendi de öyle olduğu için o yüzden ben göremiyorum hiç bir şeyi seziyorum ama anlamıyorum , anladığımda da böyle sorarak sorunlarla boğuşarak anlıyorum

Nişan atmak neden zor sizin için. Ayrıca merak ettim tayininizi nişanlınızın yaşadığı yere aldırdınız ki. O sizin yaşadığınız şehre gelse daha iyi olmaz mı
Beni sevdiğine inanıyorum;( benim yaşadım çok ama çok küçük bi ildi iş imkanı hiç yoktu

Hayata karşı duruşunuz yok,kriz anında ne yapılır nasıl hareket edilir bilmiyorsunuz. İnanılmaz bir durum,bana göre de asla kabul edilemez bir şey. Ah ah bu devletin başına benim gibi biri gelmeli. Bu atamaları zımba gibi yapardım. Adam gibi adamları yerleştirir çeri çöpü atardım bir kenara.Neyse.

Kapasiteniz olmayabilir,hoş görülebilir bir şey. Ama dümdüz nasıl davranmanız gerektiğini bilmiyorsunuz siz. Yani yolda yürürken gelse tanımadığınız biri sizi çuvala koyup kaçıracak olsa o çuvala kendiniz gireceksiniz resmen,hatta içeriden kendi kendinizi de bağlayacaksınız. Bu ruh hali hiç iyi değil. Durgun zeka da buna sebep olur,görmemişlik de sebep olur. Sizin yaşınızdayken dayalı döşeli ev diziyor başkaları. Boy boy çocuğu olanlar da var,okyanus ötesine tek başına eğitime gidenler de var. Hatta sizin yarı yaşınızda Yetiştirme yurtlarında el feneri ışığıyla geleceği olsun diye ders çalışanlar da var. Siz erkek erkek diye kapılmış gidiyorsunuz. Olmaz. Biraz şu erkek meselelerini kenara bırakıp kendinizi düzeltin önce. Hacı bakkaldan bir artınız olsun en azından.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X