Siz olsaydınız ne yapardınız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gelinlik 26 bin , mutfak dolapları 70 bin
Siz niye böyle lüks görüyorsunuz her şeyi? Ben anlamadım.
Her şeyin en uç fiyatından en lüksünden nedir bu?
Koçtaş’ta fırsat reyonunda 5-6 bin mutfak dolabı al diye demiyorum tabi de ne bu yani.
1 tl borcum yok kartlarım sıfır ne kredim ne kart borcum var taksite bile karşıyım uyuyamam taksit yaptırsam ben böyle takılmıyorum ya. Yemeden gıdadan keyiften asla para kesmem hayatı yaşamak önemli benim için. Ama eşyaya hiç böyle paralar vermedim verdirmem de.
Sizde ayran yok içmeye atla gidiyorsunuz dicem olmayacak
Gelinlik 18 bin birde Kına elbisesi aldım yapacak bi şey yok , fiyatlar böyle gidipte perde alıp mı diktireyim gelinliği napayım ben anlamadım kü

Sana sormamışlar ama burası sana uyar mı, içine sindi mi diye, kredi seni ilgilendirmez sen niye kaygısına düşüyorsun
Adam 1 senelik için bile idareten denilecek sekilde ugrasmiyorki, nişanlından bahsediyorum kılını kıpırdatmıyor. Bahsettiğin dusakabin vs onun çabalaması lazım
Muhtemelen senin çabanla olacak seylerle burda devam edelim diyecek, 1 yılla kalmaz.
Sen nikahı kıyıp dert ustune dertler eklenmişken birde bu durumu sineye çekeceksin
Hem o iki katlı ev için baska planlarda var bence,boşuna iki kişiye koca ev tutulmadı
Yahu seneye ısınamadığın ev için çatır çatır doğalgaz parası ödeyeceksin farkındamısın
Dün nişanlım ile bayağı konuştuk ben adam ile konuşacağım kirayı yükseltip evin eksiklerini tamamlayacağını söyledi bir sene sonunda ayrılırız burdan dedi , bakalım ne olacak , hiç sanmıyorum ama

Yavrum ( yavrum dersem dinlersin belki.), canım, birtanem bak senin yaşında kardeşim var. İyi kötü memursun. Her ay düzenli bir maaşın var borçlar bir şekilde halolur. Sen neden bile bile kendini kör kuyulara atıyorsun?
Cinsellik yaşadığın için mi mecbur hissediyorsun yoksa ailenden kaçmak için mi ? Sil Gitsin kim var kim yok. numara değiştir, adres değiştir yani. Adama kör kütük aşık mısın ? Adam gerçekten adam mı ? Kuru soğan ekmekle samanlık seyran olmuyor artık ,o devir kalmadı güzelim.

Tamam herkes zengin olmak zorunda değil eyvallah. Ama çalışmaya da gözü yesin. Hamallik yapsin akşam gelsin dersin ki ya çabaladı. Bu adam ilk zorlukta ( ilk bahanesi sana zaman ayiramiyorum olacak.) O işi birakacak ve sen bütün yükü omuzlıyacaksin ,üstelik omuzunda o kadar borç varken.
Evet bak o cümleyi şimdi kullanıyor , haftanın yedi günü çalıştıgı için , gorecegız bakalım ne olacak , bir sene sonunda dediğini yapmasın bakalım

Gelinlik 18 bin birde Kına elbisesi aldım yapacak bi şey yok , fiyatlar böyle gidipte perde alıp mı diktireyim gelinliği napayım ben anlamadım kü
Yok sana laf anlatmak zor 😀 herkesin bayıla bayıla sorduğu gelinliğim perdeymiş meğer hem de fiyatı uygundu 🤣 perdemle mutluyum

IMG_0012.jpeg

Ama siz bana direkt nişanı atın diyorsunuz ben nasıl nişanı atacağım ;(
Tek sorun "lovaba" ve mutfak dolapları olsa keşke.
Gençsin, memursun, ailen var şükür, karşı taraf bi tuhaf, istediğin değeri görmüyorsun, her şey senin sırtında, neden evleniyorsun tam olarak? Hangi mecburiyetin var?

Millete ne sorup duruyosun ki, zaten dinlemiyosun hiçbirini.

Kiralık diye girdiğin ev bile bi acayip, her şeyi kabul edeceksin zaten, bük boynunu otur.

Çok samimi bi şekilde sormak istiyorum, ben küçük bir ilde yaşıyorken nişanlanıp hazır da Kasım ayında evlenecek iken iş yerinden tayin döneminde tayin isteyerek , nişanlımın yaşadığı ile geldim.kayınvalidemler hemen bir üst sokağında ev tuttu , ev gayet büyük iki katlı bir ev bu şartlarda kirası da çok uygun 5000 ) ancak ev inşaat halindeyken benim tayin işi gerçekleşince hemen evin işini hızlandırıp , parkeleri , kapıları ve petekleri bağlamışlar , adam mutfak dolaplarını yaptıracak gücüm yok demiş, o yüzden dolapları kendi eski evlerinden kalma dolapları takmışlar ve ocak yeri de yok tezgahta , şu an ilk evimden kalan ocağımı kullanıyorum bi tahta paletin üzerinde. Mutfak dolaplarının içi sarı sarı lekeler olmuş , ama kayınvalidem ocak için buraya ek bir şey yaptırırız dedi , sonra iki kattata lovaba var ancak bir lovaba da sadece alafranga tuvalet ve el yıkamak için yine çıkma lovaba koymuşlar. Daha sonra alt katta banyo var ancak klozet yeri olsada klozet yok , duşakabin yok maalesef , bazen diyorum hepsi yapılır ancak kirada ki eve masraf yapıp duşakabin klozet taktırılır mı ? Birde ev sahibi seneye mutfak dolabını değiltirecgını söyledi, evin içinde mutfak dolabı inşaatı için uğraşılır. Mı ? Kasımda düğünüm var ama evin eksikleri bitmiyor;( , bana akıl verin ne yapmam gerekiyor, yoksa ben her gün mutsuzluktan ölecegım , inanın ev çok güzel çok temiz ama bu eksikler ile yaşanılır mı ? Nişanlım bir sene sonra ayrılırız diyor ama sanmıyorum , bir sene katlandıktan sonra değer mi
Ev sahibi şimdilik fiyatı düşük tutmuş eksikler olduğu için haliyle, zamanla eksikler tamamlanır ama klozet duş kabini bunlar ev sahibi yaptırır. Evin eksiği tamamlandığı zaman da kirasını yükseltir bence. Keşke yarım yamalak bi evi tutmasaydınız.

Tek sorun "lovaba" ve mutfak dolapları olsa keşke.
Gençsin, memursun, ailen var şükür, karşı taraf bi tuhaf, istediğin değeri görmüyorsun, her şey senin sırtında, neden evleniyorsun tam olarak? Hangi mecburiyetin var?

Millete ne sorup duruyosun ki, zaten dinlemiyosun hiçbirini.

Kiralık diye girdiğin ev bile bi acayip, her şeyi kabul edeceksin zaten, bük boynunu otur.
Nişanlım bana çok değer veriyormuş güya , hep öyle diyor mutsuzsun diyor ama aile dostu olduğu için bir sene idare edeceğiz diyor

Ev sahibi şimdilik fiyatı düşük tutmuş eksikler olduğu için haliyle, zamanla eksikler tamamlanır ama klozet duş kabini bunlar ev sahibi yaptırır. Evin eksiği tamamlandığı zaman da kirasını yükseltir bence. Keşke yarım yamalak bi evi tutmasaydınız.
Evet olacak olan bu sanırım sekiz bin olur o zaman ev kirası , madem o zamanlarda sekiz bine ev bulabilirdik , şimdi evler 14 bin bilmiyprım ne olacak böyle ;(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X