Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Nurnur'um imkanı yok sivilcelerden anlaşılacak birşey değil bu. sen onun için , bir jinekoloğa git. durumu anlat. içim rahat etmedi baktırmak istiyorum de. ultasyonla karnının altından yumurtalıklara bakıyorlarmış kist için. bir kaç tane de kanla falan bakılan hormon testleri varmış. bunlarda sıkıntı olunca illa adet düzeninde bozulma olcak diye birşey yok diyor doktorlar. başka belirtiler yaratıyormuş bazen. ben bu ay içinde birde ona gidicem dediğim gibi. bakarsın vardır öyle bir problem, sonra roaccutane bitiminden sonra yine işimiz gücümüz yokmuş gibi sivilcelerle uğraşırız. aman diyeyim.

Kızlar bu ay 8 gün önce oldum adetimi ilactan mı ki acaba, böyle bir durumla karşılaşan var mı?

karnımın altından mı jinekolağa gitmeyi de hiç sevmiyorum er yada geç her bayan gidecek gerçi de

anneme de söyledim o da sende görünür bi belirti yok diyo ne bileyim hormon bozukluğunun belirtisi olmaz mı illa içten mi olacak sivilce var die bozukluk mu olacak aklımda bin soru...

ya test yaptırma zahmetine hiç girmek istemiyorum hele jinekologtu falan :S

Kızlar bu ay 8 gün önce oldum adetimi ilactan mı ki acaba, böyle bir durumla karşılaşan var mı?

bilmiyorum ki canım bende olmadı 1 2 gün önce ya da sonra oluyor bende. şişmelerdeyim zaten 1 hafta öncesinde şişiyo heryerim vala

bilmiyorum ki canım bende olmadı 1 2 gün önce ya da sonra oluyor bende. şişmelerdeyim zaten 1 hafta öncesinde şişiyo heryerim vala

İnternetten baktım da yok hormon bozukluğu bilmem ne Allah korusun korkuyorum artık her şeyden yaa of Bi dahaki ay doktora sorarım artık, kötü düşünmek istemiyorum

2 yıl önce roanc kullnmş biri olark söylyrmmm bırakın bu zıkkım ilacı.....6 ay baby face gezcksnzz kolestroln tavan olck sonra eski halinzdn daha kötü hale gelceksiniz......bunları yaşamş biri olark söylyrm.......

kolestrolm 400 oldu ve 6.ayda bırkmk zornda kaldm..2 yıl hamile kalamadm devamndaa eskisinden daha kötü bir cildim oldu

birdaha çıkmyck bilmm ne yalan......bugne kdr kullnanlarn hepsi banada demişdi tekrarlar dye inanmamşdmm..yaaşadım gördüm...

krem kullanın gidin lazer yaptrn...bugun lazere başladm antbyt bide jel krem....

geçmiişş olsnn ............beni yanlş anlamyn arkdşlarr...

mükemml bi ilaç olblr ama okdr zorlğn sonucundaa 6 ay snra esksndn dha kötü bir cilt...

harfleri öyle bi yutmuşsunuz ki zorlukla okudum düşüncelerinizi yazdığınız için sağolun da ilacı kullanıp mükemmel sonuca ulaşanlara ne diyorsunuz?

ayrıca her ay kan testi yaptırmış mıydınız? Hormon testi yaptırmış mıydınız? Doktorunuza her konuda danışmış mıydınız? Ha bunları yaptınız diyelim ama soluğu böyle bu konuda bu şekilde aldığınız için bişey diyemiyorum gerçekten.

Bu ilaç burdaki herkes için SONDURAK neden kimse anlamıyor bunu? bizde keyfiyen kullanmıyoruz. 100 yorum okuduysam 10 tanesi böyle oldu ama ben o 90 kişiye uymak zorundayım.

İnternetten baktım da yok hormon bozukluğu bilmem ne Allah korusun korkuyorum artık her şeyden yaa of Bi dahaki ay doktora sorarım artık, kötü düşünmek istemiyorum

sanırım en kısa zamanda hormon testi yaptırmamız lazım yoksa çok düşünmekten iyi olamayacağız

anlatmıştım daha önceden kistlerim vardı iki yıl diane kullanmıştım kullandığım sürelerde cildim çok iyi oldu sivilcelerim geçti ama bırakınca geri geldi ben de bu yüzden roaccutane a başladım yinede içim rahat etmedi geçen haftalarda ultrasonda baktı doktor :) sadece iki tane çok küçük polikistik varmış çok önemli değil dedi ve hormon testi istedi bildiğiniz üzere bu testler adetin 3. günü yapılıyor şu anda onu bekliyorum eğer hormonal bir bozukluk çıkarsa diane de kullanıcam bu ilaçla birlikte :/ herhangi bir etkileşimi yok kullanılabilir bunu 3 doktordan duydum bu yazıyı da telaşlanan merak eden arkadaşlar için yazdım kimse boşuna mı roac kullanıyorum diye düşünmesin bu şekilde iki ilaç birlikte de tedavide çok kullanılıyor :/

evet okumuştum yazdıklarını kullanınca iyiydi bırakınca geri geldi yazınca hem üzülmüştüm senin adına hem de telaşlanmıştım kendi adıma

doktoruma sordum ama ben geçen hafta ya varsa bozukluk diye o da olumsuz bişey söylemedi ki dışa vurmaz mı eğer öyle bişey varsa belli olmaz mı ki

mesela hormon bozukluğu yaşayan bayanların çoğu kilolu olurmuş vs ben de öyle aşırı kıllanma kilo adet düzensizliği yok belki de doktor o yüzden olumsuz bişey demedi. şimdi ne yapsam bilemiyorum :/

sanırım en kısa zamanda hormon testi yaptırmamız lazım yoksa çok düşünmekten iyi olamayacağız

Aynen ya kesinlikle, dünden beri içim içimi yedi araştırınca da sonuçlardan sinir oldum bıraktım, bir dahaki ay da erken olursam veya geç, Allah Korusun, o zaman jinekoloğa gözükmek gerek sanırım, bir dahaki muayenede sorucam doktora da daha 1 ay var

Canım adetimin ikinci günündeyken hazır soriyim bari doktora danışmadan kendimiz gidip yaptırabiliyor muyuz bu hormon testlerini ?

Canım adetimin ikinci günündeyken hazır soriyim bari doktora danışmadan kendimiz gidip yaptırabiliyor muyuz bu hormon testlerini ?

cnm jinekologa git durumu anlat iste bu hormon testlerını ultrasondada baksın zaten doktor testlerı istemeden hiçbir hastanede baktıramazsın

ben 50 kiloyum doktor bunun bir avantaj olduğunu söyledi bende pko olduğu için... hep zayıf kalmalısın dedi ayrıca göğüste kıllanma falan bunlar hep hormon bozukluğu belirtileri bende de az olmakla beraber var... adet düzensizliği son üç ayda oldu ilk defa 15 gün gecikti o da roaccuutane dan kaynaklanıyor diye düşünüyorum bir de bu ilaç inanılmaz iştahımı açtı size anlatamam 3 kilo aldım şimdiden :/ bir de sanırım en önemli belirti adetinize yakın sivilceleriniz de aşırı bir artış oluyor mu ? ben bunu tamamen kendimde gözlemledğim artışa göre söyluyorum yoksa bir bilgim yok :/ özellikle son 1 haftada inanılmaz bir artış oldu ben de ve adetim yaklaşıyor hormonal bozukluğum olduğunu da yıllar öncesinden bildiğim için bu yorumu yapıyorum

Bu arada aklıma bir şey daha geldi iki yıl önce dermatologa gittiğimde yüzüme bakar bakmaz senin kökten çözüme ihtiyacın var dedi ve roaccutane vermek istedi ben de ilaçtan korktuğum için hayır olmaz kullanamam dedım o zaman bı hormonlarına bakalım bır de ultrasonda bakalım dedı ve benı kadın doktoruna yonlendırdı bırlıkte karar verdiler diane ye demek istediğim çoğu doktor hormonları ikinci planda tutuyor :/

benim de geçen ay adetim 7 gün gecikti, benim de adet öncesi sivilcelerimde çok artış oluyor. ben aslında herkeste böyle oluyor diye düşünüyordum ama benim kistik çıkıyor. sanırım boşboşuna roaccutane kullanıyorum. benim doktorum da hiç hormon, ultrason vs istememişti

boşu boşuna diye bir şey söz konusu olamaz diye düşünüyorum canım bak iki yıl kullandım geçirmedi diyorum hormon için verdikleri doğum kontrol hapı.... iki ilaç birlikte daha iyi çözüm olabilir. Belki debunları düşünmene hiç gerek yoktur en kısa zamanda hormon testi yaptırın içiniz rahatlasın :)

zaten çoğu bayanda adet öncesi sivilce çıkar diye biliyorum çıkmayanlarda vardır tabi ki de.

asıl nokta ben doktora ağız ve çenede de sivilce çıkarmış hormon bozukluğu varsa, ve bende de hep çıkardı dedim. Sonra adet düzensizliğimi sordu yok demiştim.

Annemde aşırı kıllanma yüz çevresinde siyah siyah oluyo endişelenme kilonda yok yoktur sende dedi ama of bilemiyorum ya. Gögüs ucu ve göbekte de var bende bu tüylenmelerden ama şuana kadar adet düzensizliği olmadı öyle yani belirtiler eşit. her ihtimali düşünesi geliyo insanın bozukluk yoksa tedavi bitince başka nedenden tekrar çıkarsa diye de düşünüyo insan olumsuz yorumlardan sonra

şuan alnımda ve şakak kısmımda sivilce çıktı. toplam 4 tane. bende niye bu kadar erken başladı yaa
2. ve 3. aylarda genel anlamda cıkıyor dıye okumustum ama benım bunyemde farklı etkı tepkı demek.
acaba iyileşme süreci daha erken mi olur, yoksa 4.aya kadar hep çıkar mı :18:

senin şuan kaçıncı ay canım ?

okudum tatlım hepsini faydalı bilgiler içeriyor. teşekkür ederim :13:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…