Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
herkeste aynı etkiyi göstermiyor ben hiç istifra etmedim.evet başta sinir stres çok yaptı ama ben kafama takmadım sonun da mutlu olacağımı düşündüm.3 ayda burun kanamalarım oldu sadece.kafama takarsam ilaçtan olmasada sıkıntıdan çıkardı sivilcelerim.şuanda 5. aydayım 60 m gla devam ediyoruz yüzümde sivilce izleri var ama eskisiyle kıyaslarsam çok çok iyi.:KK9::KK9:

maşallah canım sen 60 mg nasıl dayanıyorsun ??? ben 2 ay 40 mg kullandım resmen pilimi bitirdi:KK43:((

50. gündeyim ilk ay 20 mg aldım ikinci ay 40 mg la devam ediyorum son bir haftada sivilcelerimde ve kurulukta artış oldu bir de çok kaşıntım var tabi bütün bunlara katlanabiliyorum :) dışarı çıkarken mutlaka kapatıcı kullanıyorum

benim de 2. ayım bitti çok şükür. sizin ellerinizde egzama benzeri yaralar çıkıyor mu?

4. ayın başındayım. 40 mg kullanıyorum.
Yaklaşık 2 aydır sivilcem çıkmıyor. Ama aylar önce çıkan sivilcelerin hafiflemişte olsa lekesi var çok yavaş geçiyor yani. Sanırım sonunda bir leke tedavisi de olacakmış. Siyah noktalar gitti. Görenler bi pürüzsüzlük olduğunu söylüyor.
Yan etkilerine gelince. Kuruluk mutlaka var krem sürmeme rağmen oldukça fazla soyuluyor dudaklarım. Ellerde de yaraya sebebiyet veriyor inceltiyor ve kurutuyor çünkü. Bel boyun ağrısı çok yapmıştı ben de ama hafifledi şuan. Bir de göz bulanıklığım çok oldu o da biraz hafifledi. Bende de gerginlik yaptı sabırsız çabuk öfkelenen biri oldum biraz.
Ama anlam veremediğim böyle bazen küçük noktalar çıkıyor cildim de kabarcık oluyor sonra kendiliğinden geçiyor. Alerji olabilir belki ilaçtan mı anlamadım.

Unutmadan gözde kurulukda yapıyor, bu yüzden enfeksiyon oldu gözümde, hem enfeksiyon için göz damlası kullandım. bir de göz doktoru tedavi boyunca daima kullan diye genel bir damla verdi. Suni göz yaşı kullanabilirsiniz önlem olarak yani.

4. ayın başındayım. 40 mg kullanıyorum.
Yaklaşık 2 aydır sivilcem çıkmıyor. Ama aylar önce çıkan sivilcelerin hafiflemişte olsa lekesi var çok yavaş geçiyor yani. Sanırım sonunda bir leke tedavisi de olacakmış. Siyah noktalar gitti. Görenler bi pürüzsüzlük olduğunu söylüyor.
Yan etkilerine gelince. Kuruluk mutlaka var krem sürmeme rağmen oldukça fazla soyuluyor dudaklarım. Ellerde de yaraya sebebiyet veriyor inceltiyor ve kurutuyor çünkü. Bel boyun ağrısı çok yapmıştı ben de ama hafifledi şuan. Bir de göz bulanıklığım çok oldu o da biraz hafifledi. Bende de gerginlik yaptı sabırsız çabuk öfkelenen biri oldum biraz.
Ama anlam veremediğim böyle bazen küçük noktalar çıkıyor cildim de kabarcık oluyor sonra kendiliğinden geçiyor. Alerji olabilir belki ilaçtan mı anlamadım.

ben şuan pek ağrı göremedim ne boyunda ne belde ellerimde de. Şükür bi sorun yok ama daha 2.ayındayım bakalım 3 ve 4.ay cok önemli neler olacak, bide sınavlara çalışıyorum motivasyonu mu düşürmesin de:)

ben şuan pek ağrı göremedim ne boyunda ne belde ellerimde de. Şükür bi sorun yok ama daha 2.ayındayım bakalım 3 ve 4.ay cok önemli neler olacak, bide sınavlara çalışıyorum motivasyonu mu düşürmesin de:)

Benim de 2. ayım doldu, ama 7. ve 8. haftalar çok ciddi ağrılar çektim öyle ki yataktan bile zor kalktım.

Bende olup bitenleri yazayım madem. Bu ilacı kullanmak isteyen, araştıran ve tereddütleri olan insanlar için yardımcı olmak isterim.
Öncelikle ben 3. ayımın içindeyim. hatta 4 5 gün sonra dolacak. Benim sivilcelerim yıllardır olan sivilceler değildi. 1 sene içinde azar azar teker teker çıkmaya başladı ve son 2 ayda da neredeyse suratımın 3te 1 i sivilceden mahvolmuştu.
Aptallık edip, önce kist var mı yok mu , ya da hormon bozukluğu sıkıntım var mı diye jinekoloğa gitmedim. akıl edemedim. ama bu ay içinde gidicem tedavim devam ederken. eğer baktırmadıysanız benim gibi, mutlaka baktırın. hele ki sizinde sivilceleriniz birden ortaya çıktıysa.aksi takdirde bu tedavi bitsede, sivilceleriniz geri gelecektir.

Herneyse, dediğim gibi 3. ayımın dolmasına çok az kaldı. günde 40 mg kullanıyorum. Şuana kadar ilk 2 hafta hafif bir göğüs kafesi ağrısı hariç şikayetim olmadı. Burnum kanamadı. Ellerim egzama olmadı. Dudaklarıma sık sık bepanten- vazelin bakımı yaptığımdan sorun yaşamıyorum. Göz kuruluğum yok.Psikolojik en ufak etkisi olmadı. Sivilce kusması da hiç yaşamadım -ki benim en büyük korkum buydu- Şuanki tek sıkıntım saç dökülmesi. O da çok abartılcak boyutta değil.

Suratıma dokunduğumda elime sivilce kabartısı gelmiyor. Pürüzsüz oldu. Çok minik birkaç tane çukurum var. Ve sadece sol yanağımda kırmızı sivilce izlerim var. ama küçük bir bölümde. daha tedavimin yarısındayım. %90 iyileşme görüyorum. Tedavi bitince hafif bir soydurma dönemiyle de noktalıcaz.

Suyu sakın ama sakın ihmal etmeyin.Ben günde 3litreye yakın tüketiyorum.Bu ilacı kullanırken bilhassa çok önemli. Yağlılardan, A vitamininden uzak durun. Bu süreçte sporu hayatınıza dahil edin.

Hepimize geçmiş olsun diyelim.

Son düzenleme:
kızlar bendede var sivilce daha doğrusu iz... doktor roucutan önermedi monodoks basladı artı jel ancak benzamicinden tutun tüm jel vb kremleri kullandım etki sıfır..monodoks antibiotik sivilce için antibiotk kullanmak si,zce ne kadar doğru olur?

Benim de 2. ayım doldu, ama 7. ve 8. haftalar çok ciddi ağrılar çektim öyle ki yataktan bile zor kalktım.

a gerçekten mi ben yataktan halsiz kalkıyorum o da geç yattığım içindir yani yoksa şuan ağrım yok benim. ama 2.ay 10mg almıştım yani dozum azdı. bakalım bu ay olacak mı ağrılar falan

sağ bacağımda yersiz bi ağrı oluyo benim de ama bu ilaçla ne alaka bilemicem :KK70:

Bende olup bitenleri yazayım madem. Bu ilacı kullanmak isteyen, araştıran ve tereddütleri olan insanlar için yardımcı olmak isterim.
Öncelikle ben 3. ayımın içindeyim. hatta 4 5 gün sonra dolacak. Benim sivilcelerim yıllardır olan sivilceler değildi. 1 sene içinde azar azar teker teker çıkmaya başladı ve son 2 ayda da neredeyse suratımın 3te 1 i sivilceden mahvolmuştu.
Aptallık edip, önce kist var mı yok mu , ya da hormon bozukluğu sıkıntım var mı diye jinekoloğa gitmedim. akıl edemedim. ama bu ay içinde gidicem tedavim devam ederken. eğer baktırmadıysanız benim gibi, mutlaka baktırın. hele ki sizinde sivilceleriniz birden ortaya çıktıysa.aksi takdirde bu tedavi bitsede, sivilceleriniz geri gelecektir.

Herneyse, dediğim gibi 3. ayımın dolmasına çok az kaldı. günde 40 mg kullanıyorum. Şuana kadar ilk 2 hafta hafif bir göğüs kafesi ağrısı hariç şikayetim olmadı. Burnum kanamadı. Ellerim egzama olmadı. Dudaklarıma sık sık bepanten- vazelin bakımı yaptığımdan sorun yaşamıyorum. Göz kuruluğum yok.Psikolojik en ufak etkisi olmadı. Sivilce kusması da hiç yaşamadım -ki benim en büyük korkum buydu- Şuanki tek sıkıntım saç dökülmesi. O da çok abartılcak boyutta değil.

Suratıma dokunduğumda elime sivilce kabartısı gelmiyor. Pürüzsüz oldu. Çok minik birkaç tane çukurum var. Ve sadece sol yanağımda kırmızı sivilce izlerim var. ama küçük bir bölümde. daha tedavimin yarısındayım. %90 iyileşme görüyorum. Tedavi bitince hafif bir soydurma dönemiyle de noktalıcaz.

Suyu sakın ama sakın ihmal etmeyin.Ben günde 3litreye yakın tüketiyorum.Bu ilacı kullanırken bilhassa çok önemli. Yağlılardan, A vitamininden uzak durun. Bu süreçte sporu hayatınıza dahil edin.

Hepimize geçmiş olsun diyelim.

Canım ben cuma günü doktoruma sordum dedim ki Ben böyle hormon bozukluğuydu şuydu buydu çok okudum eğer bozuksa sonra tekrar çıkabiliyomuş siz benden neden hormonlar için rapor istemediniz dedim açık açık. O da bana sivilcelerden anlaşılıyo aslında dedi sonra adet düzensizliğine geçti ben de benim düzenli dedim aşırı kıllanma belirtisini söylemedi benim de yüzümde tüyler var yani

yani doktorun vardır bi bildiği dicem ama ya dıştan göründüğü gibi değilse diye de kuşkulanıyorum açıkcası. Sivilce çıkma durumuna gelirsek ben 12 yaşındayken çıkmaya başladı bunlar. lise dönemime kadar devam etti sonra kendiliğinden geçtiler. Lise sonda da fontoden kullanırdım hep staja giderken, sonra bi baktım yanaklarıma kadar çıkmaya başladılar tekrardan. Fondoten yüzünden mi oldu acaba diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi

Merhaba :KK16:

bende ilaç tedavisine başladım. yaklaşık 100 sayfa okudum, bende yazmak ve gidişatı paylaşmak istedim.

16.günüm bitti.
54 kilom.
günde 30mg kullanıyorum.

2.gün dudaklarımın kuruluğu başladı.
siyah noktalarım çook belirginleşti, sanırım bi süre sonra yokolacak.
benim içi iltihaplı beyaz sivilcem cıkmazdı, ilk kez 5 tane çıktı (ilk hafta 2 tane, dger hafta 3 tane) ama küçük. hastalandım belki etkisi olabilir.suan gectıler ama mınık kırmızı ızlerı var.

Şuan böyle :) korkum sivilce kusması yasamak.
Cunku 4 ay sonra düğünüm var, sizce düğüne nasıl olurum :KK6: ne aşamada olur cildim

bende ilaç tedavisine başladım. yaklaşık 100 sayfa okudum, bende yazmak ve gidişatı paylaşmak istedim.

16.günüm bitti.
54 kilom.
günde 30mg kullanıyorum.

benim içi iltihaplı beyaz sivilcem cıkmazdı, ilk kez 5 tane çıktı (ilk hafta 2 tane, dger hafta 3 tane) ama küçük. hastalandım belki etkisi olabilir.suan gectıler ama mınık kırmızı ızlerı var.

Cunku 4 ay sonra düğünüm var, sizce düğüne nasıl olurum :KK6: ne aşamada olur cildim

sivilce kusması deyince herkes telaşlanıyor bi anda 20tane çıkacak değil korkma bebişim yaa:) Sanırım ben şuan yaşıyorum dr. bana 10 mg kullandırdı 1ay boyunca ve suratımda sivilce eksik olmadı örnek 3tane çıkıyordu onlar sönünce bi 3tane daha çıkıyodu. sanırım kusma böyle oldu bende... erkek kardeşim 2ay boyunca 30 mg kullandı suratı iyileşmeye yolunda şuan pürüzsüzleşmeye başladı yavaştan :) bu ayı da sorunsuz atlatırsak mükemmel olacak inşAllah herşey.. Zaten başlarken dr. 3.ayın sonunda doğru iyileşme gösterecek demişti yani 4.ayda büyük bir aşama kaydediliyor sanırım kalan son 2ay nazar boncuğu :)

16.günüm bitti.
54 kilom.
günde 30mg kullanıyorum.

Sivilcelerin yavaş yavaş çıkmaya başlaması gayet normal. Kullananların genelinde 2. veya 3. ayda sivilce artımı yaşanıyor ama umarım sen de böyle bir şey yaşanmaz. Benim roaccutane ile ilgili yazıklarımada burdan ulaşabilirsin: Roaccutane

4. Ayda kızarıklıklar kalır canım. benim 5. ayım kızarıklıklar var 60 mg kullanıyorum sivilce çıkmıyor çıkanlar kuruyor çok şükür bu halime soyulma olacak sanırım sivilce izlerimin olduğu kısımlarda .bakalım 1 ay sonra ne olacak merak ediyorum :))

X