Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
şuan alnımda ve şakak kısmımda sivilce çıktı. toplam 4 tane. bende niye bu kadar erken başladı yaa :KK53:
2. ve 3. aylarda genel anlamda cıkıyor dıye okumustum ama benım bunyemde farklı etkı tepkı demek.
acaba iyileşme süreci daha erken mi olur, yoksa 4.aya kadar hep çıkar mı :18:

senin şuan kaçıncı ay canım ?

okudum tatlım hepsini :KK16: faydalı bilgiler içeriyor. teşekkür ederim :13:

benimde alnımda ve yanağımda var bi sivilce ama ucları yok sis ve kırmızı mor karısımı bişeyler. ben 2.ayımı doldurdum ama 2.ayda full 10 mg aldım o yüzden böyle cıkmıs sanırım doktor öyle bişey demişti. bu ay 40 alıcam geçen ayki kaybımı dengelemek adına bakalım umarım çok etki olmaz bu ayın sonuna doğru biraz azalır izler umarım

kızlar merhaba bu ilaçta 1 ayımı doldurmak üzereyim, burun kanamasıda yan etkisi olacak diyorlardı... bendede son bir haftadır burun kanaması var öyle akma olmuyor ama burun içinde sürekli kan var temizledikçe tekrar ediyor.. bunu yaşayan varmı burun kanamasını ?

ayrıca saçlardada acayip kuruluk oldu, her sabah yağlandığı için yıkayan ben artık 3/4 gün yıkamıyorum hatta daha fazzlada gider ama kokmamak için yıkanıyorsun :))

ilacımın bitmesine 17 gün kaldı . yüzümde svilce falan yok fakat kızarıklıklar var bunlar gidecek mi merak ediyorm .Kullanan arkadaslar lütfen yardımcı olur msuunuz .Kimileri ilacı bıraktıktan 1 2 ay sonra bu kızarıklıkların gittiğini söylüyor doğru mu ?

Bazen çok yoruluyorum olumsuz yorumlar okuyunca diyorum okumayayım takip etmiyeyim :KK43: son günlerde sivilcelerimin artışıyla moralim iyice bozuldu :'( sadece tamamen kurtulmak istiyorum

Arkadaslar merhaba, oncelikle yeni uyeyim ve araniza katildigim icin cok mutluyum.senelerdir takip ediyorum ama uye olmamistim bugune kismetmis :) neyse..dun aksam roaccutane kullananlar ekibine bende katilmis bulunmaktayim :KK43: bundan 2.5 sene once cene bolgemde icte sert sivilceler cikmaya baslamisti ve birazda killanma olmustu.adet duzensizligim yoktu. Jinekologa gittim ve kisk olmadigini da ogrendim.bu durumun hormonal oldugunu erkeklik hormonumun fazla calismasindan kaynaklangini soyleyip diane 35 verdi. Min. 2 sene kullanacaksin dedi. Bende dolunca 2 senem biraktim doktora tekrardan gitmeden .cunku daha fazla hormonlarima zarar veren ilac kullanmak istemedim.ama ustunden 7 ay fln gecti yuzum ozellikle cene bolgem eskisinden 5 kat daha sivilcelendi ve yanaklara dogru her gecen gun sicilve artisi oldu.cildiyeci roaccutane verdi.dianeyi biraktigimi soyledim.o zaten kullandigin surece cikarmaz ama tedavide etmez dedi o yuzden kokten cozmek istiyorsan bunu kullanmalisin dedi. Basladim fakat korkuyorum. Hormon tahlili fln yaptirmadim ve bu ilac tedavim bittikten sonra diane gibi ilaclari kullanmazsam sivilcelerim tekrarlar mi?cunku okuduklarima gore bazi arkadaslarda sivilce tekrarlamis. Neye goredir bilmiyorum tabi ama merak ettim. Yada bu hormon bozuklugunu gidermenin baska yolu yok mu? :KK43:((

kızlar bu ilacı ben de kullandım ve evet bir süre gerçekten de mükemmel bir cildim oldu ama geçici bir süre :KK43: 1-2 sene fln anca dayandı sonra yeniden sivilceler çıkmaya başladı karaciğer değerlerimi de bozmuştu üstelik kullanırken dudaklarım durduk yere çatlayıp kanıyordu hametansız yaşayamaz olmuştum o bile çok etkili değildi kurumaya çekilecek dert değil kremler antibiyotikler kullandım sonrasında hafifledi şuan ama o roaccutane sonrası kadar pürüzsüz değil :KK43:
hala sivilce çıktığı için tekrar başlayabilirsin dedi cilt doktorum ama zaten cildimin soğuğa alerjisi var hala çatlıyo dudaklarım ne sürersem süreyim tam olarak fayda etmiyo kuruma devam ediyo:KK43: şu an soğuktan cildim de kurudu ama hala az da olsa sivilce çıkıyo lavanta kürünü deniyorum o hem zararsız hem de karaciğeri temizliyormuş bence bu ilaca başlamadan önce lavanta kürünü bir deneyin siz de

şuan alnımda ve şakak kısmımda sivilce çıktı. toplam 4 tane. bende niye bu kadar erken başladı yaa :KK53:
2. ve 3. aylarda genel anlamda cıkıyor dıye okumustum ama benım bunyemde farklı etkı tepkı demek.
acaba iyileşme süreci daha erken mi olur, yoksa 4.aya kadar hep çıkar mı :18:

senin şuan kaçıncı ay canım ?

okudum tatlım hepsini :KK16: faydalı bilgiler içeriyor. teşekkür ederim :13:

Benim 1. ve 2. Ayda sivilcelerim kustu.. bayramda herkes hastaymışım gb baktı yüzüme şimdi gördüklerinde o zaman çok kötüydün nasıl geçti diyorlar:KK3::KK3:

Arkadaslar merhaba, oncelikle yeni uyeyim ve araniza katildigim icin cok mutluyum.senelerdir takip ediyorum ama uye olmamistim bugune kismetmis :) neyse..dun aksam roaccutane kullananlar ekibine bende katilmis bulunmaktayim :KK43: bundan 2.5 sene once cene bolgemde icte sert sivilceler cikmaya baslamisti ve birazda killanma olmustu.adet duzensizligim yoktu. Jinekologa gittim ve kisk olmadigini da ogrendim.bu durumun hormonal oldugunu erkeklik hormonumun fazla calismasindan kaynaklangini soyleyip diane 35 verdi. Min. 2 sene kullanacaksin dedi. Bende dolunca 2 senem biraktim doktora tekrardan gitmeden .cunku daha fazla hormonlarima zarar veren ilac kullanmak istemedim.ama ustunden 7 ay fln gecti yuzum ozellikle cene bolgem eskisinden 5 kat daha sivilcelendi ve yanaklara dogru her gecen gun sicilve artisi oldu.cildiyeci roaccutane verdi.dianeyi biraktigimi soyledim.o zaten kullandigin surece cikarmaz ama tedavide etmez dedi o yuzden kokten cozmek istiyorsan bunu kullanmalisin dedi. Basladim fakat korkuyorum. Hormon tahlili fln yaptirmadim ve bu ilac tedavim bittikten sonra diane gibi ilaclari kullanmazsam sivilcelerim tekrarlar mi?cunku okuduklarima gore bazi arkadaslarda sivilce tekrarlamis. Neye goredir bilmiyorum tabi ama merak ettim. Yada bu hormon bozuklugunu gidermenin baska yolu yok mu? :KK43:((

aynı durumdayız :KK43: ben de roaccutane a aynı şekilde başladım diane 2 yıl kullandım tekrar çıktı 2 aydır roac kullanıyorum bu hafta hormonlarıma baktırıcam umarım normaldir

arkadaşlar çok önemli bir şey sorucam ilacım bir kaç gün sonra bitecek tahlil yaptırıcam ama çalışıyorum zamanım yok kutu bittikten bir gün sonra tahlil yaptırabilirim bir sorun olur mu yeni kutuya bir gün ara verip başlasam ? :S çok kararsız kaldım cevap verirseniz sevinirim

uzun bi aradan sonra yazayım dedim. roaccutane kullanıyorum 7 aydır. bu son ayım. 10 senedir yüzümün belirli bölgelerinde cıkan sivilcelerim ve son 2-3 yıldır izlerim vardı. su an cildim çok iyi. evet dudaklarım kurudu hala kuruyor, cildim çok kuru her duştan sonra nemlendiriyorum.ellerim çok çabuk kuruyor. zaten havası kuru ve soguk bi yerde yaşadığım için kuruluk daha etkili oluyor. bol nemlendirici,bepanten ve vazelinle hallediyorum:).kolestrolüm hiç bı ay çook artmadı.normal sınırların dışına çıktı 2 ay fşlan ama artiş fazla olmadı.karma cilt ve yağlı saçlara sahip biri olarak saçların yağlanmaması neymiş,saçlarıma şekil verip yapışmadan kullanmak nasılmış onu da gördüm ya :) mutluyum. bıraktıktan sonra umarım eskisi kadar yağlı olmaz saçlarım.kullanmadığım krem,jel, ilaç kalmamıştı sivilce için. her gece yüzüme jeller sürüp yatmaktan gına gelmişti ve çözümde hep geçiçi oldu. umarım elde ettiğim çözüm kalıcı olur. bu arada roaccutane tedavisini kardeşim ve bi akrabam da görmüştü. ikisininde yüzü gayet güzel...

tedavisi biten arkadaşlar varsa ilacı bıraktıktan 1-2 ay sonra cildi saçları tekrar yağlanmaya başlayan var mı merak ettim. herkese kolay gelsin.

arkadaşlar çok önemli bir şey sorucam ilacım bir kaç gün sonra bitecek tahlil yaptırıcam ama çalışıyorum zamanım yok kutu bittikten bir gün sonra tahlil yaptırabilirim bir sorun olur mu yeni kutuya bir gün ara verip başlasam ? :S çok kararsız kaldım cevap verirseniz sevinirim

ben geçen ay sınavım var die 1gün erken gitmiştim canım ama önceki ay doktora sorup yani bilemiyorum geç gitmek nasıl olur ama ilaç alamıyosun canım boşluk oluyo izin alma ihtimalin yok mu

uzun bi aradan sonra yazayım dedim. roaccutane kullanıyorum 7 aydır. bu son ayım. 10 senedir yüzümün belirli bölgelerinde cıkan sivilcelerim ve son 2-3 yıldır izlerim vardı. su an cildim çok iyi. evet dudaklarım kurudu hala kuruyor, cildim çok kuru her duştan sonra nemlendiriyorum.ellerim çok çabuk kuruyor. zaten havası kuru ve soguk bi yerde yaşadığım için kuruluk daha etkili oluyor. bol nemlendirici,bepanten ve vazelinle hallediyorum:).kolestrolüm hiç bı ay çook artmadı.normal sınırların dışına çıktı 2 ay fşlan ama artiş fazla olmadı.karma cilt ve yağlı saçlara sahip biri olarak saçların yağlanmaması neymiş,saçlarıma şekil verip yapışmadan kullanmak nasılmış onu da gördüm ya :) mutluyum. bıraktıktan sonra umarım eskisi kadar yağlı olmaz saçlarım.kullanmadığım krem,jel, ilaç kalmamıştı sivilce için. her gece yüzüme jeller sürüp yatmaktan gına gelmişti ve çözümde hep geçiçi oldu. umarım elde ettiğim çözüm kalıcı olur. bu arada roaccutane tedavisini kardeşim ve bi akrabam da görmüştü. ikisininde yüzü gayet güzel...

tedavisi biten arkadaşlar varsa ilacı bıraktıktan 1-2 ay sonra cildi saçları tekrar yağlanmaya başlayan var mı merak ettim. herkese kolay gelsin.

hevesini kırmak istemem canım ama bi kaç yorum okumuştum yüzüm yağlanmasa da saçlarım biraz yağlanmaya başladı diye. Ben 10 mg alırken de biraz yağlanıyordu :/ Ama olsun saç bişey değil ki yüzümüze bişey olmasın onu toparlamak daha zor saçı 5dk 10dk da yıkarsın :) bunlar 5 10 ayda anca geçiyo

Merhaba arkadaşlar ben 4-5 yıl önce bu roacutane ile tedavi oldum 6 ay kulllandım. Kullanmadan önce saçlarımı sabah yıkasam akşama yağlanıyordu, yüzümde ve vücudumda çıkan sivilceler çok büyük çıkıp geçmiyordu. ilacı Kullandığım süre içerisinde cildim çok kurudu, çatladı, dudaklarımın kabukları bile döküldü nemlendirici ve kremlerle hallettim o anki sorunları. Kullanmayı bıraktıktan sonra cildim ve saçlarım eskisi kadar yağlanmadı ve sivilcelerden kurtuldum. Şu aralar çıkmaya başladı o da strese iklim ve kadınsal hormonlara bağlı sanırım.

rahat ol sorun olmaz 1 günden. bildiğim kadarıyla 2 hafta aralıksız kullanmamak tedavi sürecini etkiliyormuş sadece.

Benim merak ettiğim bişey var roac tedavisi bittikten sonra izler içinde 3-4 aylık bi tedavi uygulanacak ya ve sanırım doktorlar acnelyse veriyor işte ben acnelyse kullanmıştım 3 ay çukurlarım için ama geçmemişti. hatta onu kullandıktan 6- 7ay sonra çıkmaya başladı yanaklarımda bu sivilceler.. Takılacak bişey yok gibi bide bunu takmaya başladım :KK70: kısa yolu falan yok mu ki roactan daha beter yaz aylarında yüz soyucu kremler kullanmak. Kırmızı geziyosun resmen

Son düzenleme:
X