Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Sivilce sorunum ergenlige girdigim ilk yıldan beri var yaklasık 5 yıldır filan.. o zamanlar iltihapli büyük sivilcelerdi ve dokunmadıgım zaman kendiliginden kaybolurdu. Simdi tekrar cıktı ama hormonel sivilce oldugu icin hepsi iz yaptı :KK43: özellikle alnım pütür pütür hep :KK43:( hic düzenli adet görmedim desem yeridir

tatlım bunu şu sebeple sordum. benm sivilcelerim son 1 senedir var onun öncesinde böyle bir şikayetim yoktu ve bende kendimi bildim bileli adetlerm düzensizdir doktorlar hormonal değerlerin çok düşük demişlerdi bazan kist çıktı bazen kist çıkmadı doktorların bazısı kistler için olumlu şeyler söyledi bazılar olumsuz hormonlarla alakalı tek sıkıntım değerlerinin düşük olmasıydı ama oda hormonal bozukluğa giriyrmu bilmiyorum. ilacı kullanmay başladım senn gibi bir arkadaşm da bana aynı şeyi söyledi benmki hormonalmş o ilacı boşuna kullanmşm bence kadım doğuma git hormon testi yaptır demşti bn yaptırmadım hormonlarıma dair tek bildiğim farklılık değerlerinin düşük olmasıydı zaten adetlerm senelerdir düzensiz hani benmkide hrmonal desem adet düzensizliğimden beri sivilce sıkıntım olması gerekiyor diyorum ama son 1 senedir bu sıkıntıyı yaşıyorum inş. hormonal değildir herşey boşuna olmuş olur. bugün 6. ayıma girdim tedavi sonuç veriyor umarım tamamen kurtulurum. sizede çok geçmş olsun ekrardan.

canım bende doktorunla görüş çünkü bu sebepten ilacı bırakanları biliyorum ya da doktorun ilacın dozunu düşürüyor.

Ay bak korktum şimdi. Kullanan ark.ım demişti kanar die ama çok az öle çok gelmez demişti ama şimdi bayağa gelio. 30 mg.kullanıorum 40 yapıodu hatta belim çok ağrıdığı için arttırmadı şimdi bel ağrım geçti bu başladı :KK70:

benimde 18im yeni bitti aralıkta 19uma bastım açıköğretim bankacılık okuyorum.
bu hafta değil ondan sonraki cumartesi pazar sınavlarım var evdeyim ve derslerime çalışıyorum ilacımı içiyorum yani tedavi sürecim evde geçiyor yaza doğru inşallah düzelme bekliyorum sonra bi muhasebe bürosunda çalışıp dışardan okumaya devam etmeyi düşünüyorum

Ben hatırlıyorum pürüzsüz bi cildim olduğunu, yaklaşık 6 yıl önce, ama neden kıymetini bilmemişim o zaman bunları yaşadağımı bilemezdim tabi ki, 7.sınıfta başlamıştı kimsede yokken bende küçük küçük kırmızı kırmızı çıkardı o zamanlar takmazdım hiç ya, ama liseye gelince öyle olmadı tabi ki... Arkadaşlarımda pek yokken bende olurdu...

dışarda aynaya bakmaya çekinirdim mesela, yüzüm hep delik deşik lekeliymiş gibi gelirdi düğünlerde fondoten suratıma oturduğu yerleştiği zaman rahat hissederdim kendimi, o zaman pürüzsüz olurdu çünkü

öyle işte ya... bugünde bi devlet hastanesine kan vermeye gittim enzimler için neden yüksek diye ama ordaki doktor özeldekinden daha iyi gibi geldi yani :) enzimler 2 3 katına çıkmadan ilacı kesmez doktorun dedi inşAllah öyle olur bakalım yarın sonuç çıkacak yüksek değildir umarım..

Ay daldan dala uçtum hayat hikayemi yazdım :KK70:

Anladim. :) Basarilar dilerim.
Bugun test yaptirdim yine. Karaciger enzimlerim 90'dan 30'lara dusmus. Cok sevindim. Demek soguk alginligindan dolayi yukselmisler gercekten. Artik gonul rahatligiyla ilaca devam ederim. Az daha karacigerden oluyorduk yaa :KK70:
Dozum hala gunde 30 mg. gelecek ay artirilcakmis doz. Bu arada yarin Turkiye'ye geliyorum. Soylemeden edemedim. :emir_bebek:

Ay bak korktum şimdi. Kullanan ark.ım demişti kanar die ama çok az öle çok gelmez demişti ama şimdi bayağa gelio. 30 mg.kullanıorum 40 yapıodu hatta belim çok ağrıdığı için arttırmadı şimdi bel ağrım geçti bu başladı :KK70:

ewt cnm bende 40 mg anca 2 ay dayanabildim tekrar 30mg devam ediyorum :)

Anladim. :) Basarilar dilerim.
Bugun test yaptirdim yine. Karaciger enzimlerim 90'dan 30'lara dusmus. Cok sevindim. Demek soguk alginligindan dolayi yukselmisler gercekten. Artik gonul rahatligiyla ilaca devam ederim. Az daha karacigerden oluyorduk yaa :KK70:
Dozum hala gunde 30 mg. gelecek ay artirilcakmis doz. Bu arada yarin Turkiye'ye geliyorum. Soylemeden edemedim. :emir_bebek:

eheh gel gel :) senin enzimlerin nasıl düştü peki inşAllah benimkide düşmüştür inşAllahhh

ben de yıllardır sivilce sorunu yaşıyorum senin gibi ergenliğimden beri.... gitmediğim dermatolog kalmadı iki yıl önce polikistk over teşhısı kondu yani yumurtalıklaırımda küçük kistler varmış ama zararsız sadece sivilce yapıomş ( benim içim büyük bi zarar) soktor doğum kontrol hapı verdi ccok iyi geldi bütün sivilcelerim gitti izlerim gitti ama iki yıl kullandım beni çok yıpprattı ve kullandıkca cıkmıyordu ama bırakınca çıkıyordu sivilcelerim :KK43: adet düzensizliğim falan yok roaccutane a başladım 1.5 ay oldu tekrar doğum kontrol hapı kullanmak istemıorum doktorum roacla doğm kontrol hapını aynı zamanda vereblceklerini söyledi :/ iki ilacı aynı anda kullanmka istemıorum açıkcası off en iyisi tekrar bı jınekologa gitmek sanırım

Bana da dogum kontrol hapı verdi ama bende tam tersi hic cikmayan yerlerimde bile sivilce cıktı bazıları boyle yan etki yapabiliyomus degistiricem bu ay ilacımı.. hormonlara bi care bulamadıktan sonra istedigin kadar kullan roaccutane sonuc aynı :/ dogum kontrol hapı seni neden yıprattı onu merak ettim

tatlım bunu şu sebeple sordum. benm sivilcelerim son 1 senedir var onun öncesinde böyle bir şikayetim yoktu ve bende kendimi bildim bileli adetlerm düzensizdir doktorlar hormonal değerlerin çok düşük demişlerdi bazan kist çıktı bazen kist çıkmadı doktorların bazısı kistler için olumlu şeyler söyledi bazılar olumsuz hormonlarla alakalı tek sıkıntım değerlerinin düşük olmasıydı ama oda hormonal bozukluğa giriyrmu bilmiyorum. ilacı kullanmay başladım senn gibi bir arkadaşm da bana aynı şeyi söyledi benmki hormonalmş o ilacı boşuna kullanmşm bence kadım doğuma git hormon testi yaptır demşti bn yaptırmadım hormonlarıma dair tek bildiğim farklılık değerlerinin düşük olmasıydı zaten adetlerm senelerdir düzensiz hani benmkide hrmonal desem adet düzensizliğimden beri sivilce sıkıntım olması gerekiyor diyorum ama son 1 senedir bu sıkıntıyı yaşıyorum inş. hormonal değildir herşey boşuna olmuş olur. bugün 6. ayıma girdim tedavi sonuç veriyor umarım tamamen kurtulurum. sizede çok geçmş olsun ekrardan.

Tesekkurler, insallah iyi bi sonuc alırsın ya hormonların icin hic ilac kullanmadın mı peki?

Bana da dogum kontrol hapı verdi ama bende tam tersi hic cikmayan yerlerimde bile sivilce cıktı bazıları boyle yan etki yapabiliyomus degistiricem bu ay ilacımı.. hormonlara bi care bulamadıktan sonra istedigin kadar kullan roaccutane sonuc aynı :/ dogum kontrol hapı seni neden yıprattı onu merak ettim

canım çok uzun süre kullandım cildim çok güzel oldu hatta makyajsız dolaşabiliyordum ancak çok kilo aldım ve son zamanlarda rahatsızlandım sol kolum falan çok ağrıyodu doğm kontrol haplarıdamar tıkanıklığına falan da yol acabiliyormuş :/ ya ben de anlamadım neyi içeceğimi şaşrdım roaccutana bıle karar verdım başladım 40 gün oldu her sey güzel gidiyordu burda yorumları okuyunca yıne pskolojim bozuldu :KK43:

hormonu bozuk olan birinin adet düzeni nasıl olur ki? benim en fazla 2gün oluyor arasında ki bu da normal değil mi zaten

eheh gel gel :) senin enzimlerin nasıl düştü peki inşAllah benimkide düşmüştür inşAllahhh

Iste dedigim gibi benim enzimlerim soguk alginligi ve onun icin kullandigim ilaclar nedeniyle cikmisti. Hastalik gecince enzimlerim de dustu. Karaciger kendini yenileyen bir organdir. Cabuk toparlar.

Iste dedigim gibi benim enzimlerim soguk alginligi ve onun icin kullandigim ilaclar nedeniyle cikmisti. Hastalik gecince enzimlerim de dustu. Karaciger kendini yenileyen bir organdir. Cabuk toparlar.

başka hastanede yaptırdığım sonuçlarım çıktı, ALT ve AST değerlerim ilaca başlamadan önceki aydaki değerlerimden daha düşük şuan başlamadan önce 40 50ydi - 30mg kullandığım ay sonu 50 60 oldu - şuan 14 25 sanırım

peki nasıl oldu bu anlamış değilim inşallah 4ocaktaki kontrolümdede böyle olur yani bi anda fırlama falan olmaz

bende kullandım 5 ay bu ilacı ilacı içtiğin sürece yüzün pürüzsüz porselen gibi..ilacın etkisi geçtiğinde ise yüzdeki siyah noktalar ve adete yakın küçük sivilceler çıkıyor bazen bir şişlik sıkınca içinde bir şey çıkmayan.ama ümittlenmeyin hiç çıkmayacak diye bırakınca ufak tefek çıkıyor maalesef...:KK43:

bende kullandım 5 ay bu ilacı ilacı içtiğin sürece yüzün pürüzsüz porselen gibi..ilacın etkisi geçtiğinde ise yüzdeki siyah noktalar ve adete yakın küçük sivilceler çıkıyor bazen bir şişlik sıkınca içinde bir şey çıkmayan.ama ümittlenmeyin hiç çıkmayacak diye bırakınca ufak tefek çıkıyor maalesef...:KK43:

böyle kesin konuşarak insanların hevesini kırmayın lütfen ya, bizde meraklı değiliz kullanmaya ama başka alternatif y-o-k

ayrıca bu bünyeyle alakalı olsa gerek. yukardaki arkadaşın dediği gibi eğer çıkıyorsa hormon bozuk olma ihtimalide olabilir

Tesekkurler, insallah iyi bi sonuc alırsın ya hormonların icin hic ilac kullanmadın mı peki?

cnm doğum kontor ilaçları kullandım ama bıraknca hep aynısı oldu kendi doktorum sadece stres başka herhangi bir problem yok sende diyo ama diğerleri farklı farklı şeyler söylüyo bende anlamış değilm

P.tesi bende gitcem doktora benim cevremde 4 kisi gitti 4 undede yan etki olmadi sadece dudak kurumasi vardi onada babethane kullandilar ve 3 5 kilo verdiler suan suratlari cok guzel bebek gibi ciltleri enguzeli fondoten kullanmiyorlar

X