Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Kızlar nerelerdesiniz uğrayan yok hiç :/

benim yarın kontrolüm var ve 3 4 tane sivilce çıktı yüzümde bugünde doğum günüm ve böyle geçirdim ühü çok üzücü..

:/ doktorunla görüştün mü normalmıymış? merrak ettim..

Son düzenleme:
selamlar, ben de 2 senedir sivilce problemi yasıorum ergenlikte hiç çıkmamıştı bebek gibi bir cildim vardı, 25 yasımda cıkmaya basladı 3 senedir de kollarım ve sırtıma yayıldılar, bu yaz güneşin de etkisiyle acayip kabardı yüzüm ve özlellikle sırtım. öyle delikler ya da iltihaplı bir sürü sivilce yoktu ama yüzümde 3 tane sırtımda 10 tane vardı mesela, sönüp sürekli cıkıyorlardı. ama inanılmaz pütür oluşmuştu yani kötü örnek olcak ama tüylerin yolunur ya nokta nokta olur öyleydi.
cok ünlü 2-3 dr'a gittim ilacı bazıları şiddetle önerdi bazıları şiddetle karşı cıktı
gecen aydan beri kullanmaya basladım,tam 1 ay oldu testimi yaptıracam yarın;20 mg kullanıyorum.
allaha şükür yan etki sadece dudak kuruluğum var,
şöyle söyliyim vücudum da hiç yeni sivilce yok, eskilerden cok azı kurumaya devam ediyor ve alnım, kollarım boğazım bebek gibi oldu inanamıyorum elimi sürdüğümde bu değişime
sizde de bu kadar cabuk etki etti mi, düzelmeye devam eder mi yoksa bir yerde patlar mı merak ettim

Son düzenleme:

benim doktorum hamile kalmamak için sözleşme imzalatırken söyle dedi, sonucta 6 ay kullanılan bir ilaç ve hamileyken gidip majezik de içsen cocuga zararlı, ama bu uzun süre kullanılan ilaç oldugu için firmalar kendini garantiye alamk istiyor tabiki.
ilaç bittikten 1-2 ay sonra hamile kalabiliyormuşsun

bu arada yazılanları detaylı okudum, arkadaslar kullanan 2-3 arkadasım var onlarda da cok yan etki olmadı. bence kafanızdan ilacı kullandıgınızı atın eger panik yapıyorsanız. yoksa herseyi ilaca baglarsınız bunların cogu psikolojik oluyor biliyorsunuz. bence güzel sonuclarını görün, henuz görmediyseniz düşünün. ben acıbademin dr'una cok yan etkisi var dedim, seni nasıl etkiler görücez; bi senın mı canın kıymetli yani onca insan kullanıyor dedi.
neyse uykusuzluk, bel agrısı,göğüs sıkışması, psikolojik bozukluk..bunları 30. gündeyim cok sükür yasamadım.
epilasyon için de yüzüme cımbız, bacaklarıma makine kullanıyorum hiç birsey olmadı, bebe yagı iyi geliyor ve dove kullanıyorum temizlik için sadece,
sevgiler.

Son düzenleme:
Eweet kızlaar.. Büyük bi sözüm wardı ilacı ilk kullandığım günden berii tedawim bitince yazıcam başımdan geçenleri diye.. O gün geldi çattı çok şükür.. şöyle kısaca bahsedeyim sizleri sıkmadaan :)
1. We 2. Ay dudaklarım burnum yüzüm kurumaya başladıı siwilce ise 2 tane çıktı sadeceee!
3.ay yüzümde tamamen düzelmee olduu yağlanmadan eser kalmadııı dudak kuruması hala dewam ediyoduu bol su içmeye özen gösteriyodum..
4. Ay yüzüm bebek gibiydii ne siwilce ne siyah nokta kaldııı..dudak kuruması hafifde olsa dewam ettti yine bol su içmeye özen gösterdimm
weeeeee 5.ay.. Tedawim bittiiii! :) çok memnunum allaha şükürler olsun sorunsuz bi şekilde bitirdim tedawiyii.. We ilk aydan beri sabah 10 akşam 20 ile dewam ettim son aya kadar..dudaklarım için bepanten we madicasscole kullandıımm güneş kremini ise ilacı yaz ayında kullandıgım için dışarı çıkacağm zaman sürdüüm..normal bi şekilde her zamanki gibi makyaj yaptım dışarı çıkarken hiç bişeyden mahrum etmedim kendimiii antibiyotik içer gibi düşündüm hep hiç siwilce ilacıymış oymuş buymuş demediimm.. Beynimde bitirdim resmen olayıı! Darısı sizlerin başınaa!!

haa unutmuşumm ilk ay biraz bel ağrımm olmuştuuu ama dayanılmaz bişey değill :)

haa unutmuşuum kızlar ilk ay biraz bel ağrım olduu ama dayanılmaz değldi tabiii çok hafif farkedilmeyecek kadarrr.. :)

kızlar çok moralim bozuk.........

bugün kontrolüm vardı karaciğer enzimlerim yüksek çıkmış. günde 30mg alırken 10mg düşürdü dr.

kardeşimin 10 20 yken benimki 50 lerde ama geçen ayda bundan az düşükmüş zaten.

offf.... elimden geleni yaptım halbuki ben dengeli beslendim bol su içtim neden böyle oldu hastalıklı mıyım ben doktor test yaptırın sarılık hastasımıydı küçükken falan demiş annemler gitmişti sonucu almaya:{

Son düzenleme:

canım moralini bozma sakın bak en azından ilacı bıraktırmamış bazılarında ilacı bırakacak kadar kötü oluyor 10mg almaya devam edeceksin tedavi devam edecek benim de tedavi sırasında anal fissür baş gösterdi 20mg aldım ama hiç geçmedi en sonunda kendim bıraktım dayanamayıp ve ilacı bırakınca geçti senin de umarım hiçbir şey olmadan sivilcelerin de değerlerin de düzelir =)

Tebrik ederiiim çok geçmiş olsun =) yüzüne ne kullanıyorsun temizlik için ?

evet mantıklı düşününce bıraktırmadığı için sevinmem gerekiyor ama öyle birden duyunca şok oldum ne diyebilirim doktor benim bu ay dozumu yükseltir diye beklerken hönk 10 mg yapmıştı moral 0a indi ama var bi hayır demek ki 5ayda geçeceğine varsın 10 ayda geçsin ne yapayım sağlığım bozulmasında

merhaba arkadaşlar benim eşim 6 aylık bir tedavi gördü bu ilaçla şuan tertemiz bir cilde sahip gerçekten etki ediyor , her yeni kutuya geçişinde testler yaptırıyordu ona göre doza devam edildi baya kötü zamanlar geçirdi cildi acayip kuruyordu ve de matlaşmıştı ama şimdi bundan eser yok

Son düzenleme:

Aynen öyle ben de yükseltecek diye beklerken düşürmüştü benim tedavim de 8 sürdü ki ben yarı bıraktım sayılır doktora sormadan bıraktım geç olsun güç olmasın kafana takma bu kadar biliyorum çok zor ama =)

evet ama öyle herkes 6ay kullanamıyor ki... karaciğere bişey olunca doktor ya bıraktırıyo ya doz düşürüyo ( inş düzeliriz ne diyeyim

Canlarim Roaccutane kullanmayin mumkunse, ben 2 sene kullandim yazlari ara verip ve baya fazla dozda ama ne zaman biraksam sivilceler yine geliyor yerine ayrica cok leke yapti gunese ciktigim icin (oysa 100 faktor krem suruyordum hergun)

Cozumu biliyorum... Suanda nerdeyse hic sivilcem kalmadi. Krem tarzi birsey suruyorum roaccutane yerine ve daha iyi ise yaradi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…