Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
çok teşekkürler:))
eğer bu olay ,bu ilaçtan dolayı değilse ben başka bi yan etkisini görmedim..hatta buraya yanağımın resmini koymuştum ama kimbilir nerede:)) kısırlık konusu geçmiş ama ben 6 ay kullandım kısırlık olmadı şükür..pıhtı içinde iğne kullanıcam...
teşekkürler cevabın için

Rica ederim daha önce bu ilacı kullanmış ve tedavisini bitirmiş olanlar benim gözümde seçilmiş ve şanslı insanlar heheh:)) umarım ben de tedavisini bitirenlerden olurum bu kışı hayırlısı ile atlatsam her şey çok güzel olacak inşallah..

Tabii ki oyle canim. Haklisin kuskulanmakta. Ben kac yil bu ilactan kactim korktugum icin de, artik son care diye kullaniyorum. Ben cok mu farkliyim 11-12 senedir ugrasiyorum bu illet sivilcelerle. Ben de demiyor muyum insallah bir daha cikmaz hayatim boyunca diye? Seni benden iyi kim anlar? Ama soyle de birsey var, bu ilaci kullananlarin az bir kisminda ilerde tekrar sivilcelenme oluyormus. Ha, insallah o kisma biz de dahil olmayiz. Bu ilac omur boyu bir daha sivilce cikmaz diye soz vermiyor, ilerde yine nuksetmesi az bir ihtimal de olsa var.
Ama ben daha onceki yorumumda ozellikle kisirlik konusunda bu kadar kulaktan duyma bilgilerle hareket edilip, bu ilaci kullananlarin da aklina girilmesine yorum yapmistim. Bu konuyu dert ediyorsan sana da soyleyeyim icin rahat etsin, bu ilacin kisirlik gibi bir yan etkisi yok. Bir is arkadasim da kullandi, simdi 2 tane cocugu var 11 ay arayla dogdular. Gayet dogurgan bir yapisi var. Yani aman diyim kulaktan dolma seylerle kendi canInI sIkma. Tekrar sivilcelenme konusunda da pozitif dusun.
Bu arada 3. hapimi da bugun aldim. Bir sonraki hapi alcagim zamani iple cekiyorum.

Evet haklısın ama insan böyle ard arda yorumlar okuyunca ister istemez telaş yapıyor işte:) Tamamen bünyeye göre etki ediyor zaten bu ilaç. bize düşen düzenli beslenmek bol su içmek günde 3lt içmeye çalışıyorum ve fondoten de sürmüyorum artık son 5ay dışarı çıkarken hep sürerdim.. Dudaklarım kuruyor ama öyle bahsi geçtiği gibi kötü bir etki yok şükür... '' Gözlerim aşırı derecede sulanıp dudaklarım resmen patlıyordu'' vs. yorumları kafaya çok takmamak lazımmış herkesin bünyesi farklı cevap veriyor bakalım ben de de çok fena yan etkiler boy gösterecek mi

kırışıklıkların arttığı kısmına kesinlikle katılıyorum. yaşayarak gördüm.
bilhassa dudak çevremde mimik çizgilerim bariz belirginleşti. bildiğin kırışıklık oldu... bir de cildim yağlıdır güya.
hep derlerdi yağlı cilt avantajlıdır geç kırışır diye. (

bu ilacı kullanıp da hiç düşük yapanı duymadım.
size düşük sebebi olarak ne dediler ? pıhtılaşma sorunu vs demişsiniz APS mi dediler tanınıza?

bak yine kırışıklığa dair bir yorum.. :/ Kuru ciltler kırışıyorsa tüm cildi kuru olanlar erken yaşta kırışabilir o zaman ilaçla bir alakası yok bu nasıl bir denklemdir yaaa kafam karıştı şimdi....... Daha önce de çok duydum bu yorumları ve korkmaya başlıyorum durduk yere gençliğimin baharında kırışmak istemiyorum ama bilmiyorum off..

Son düzenleme:

bak yine kırıştığına dair bir yorum.. :/ Daha önce de çok duydum ve korkmaya başlıyorum gençliğimin baharında kırışmak istemiyorum ama bilmiyorum off..

bak yine kırışıklığa dair bir yorum.. :/ Kuru ciltler kırışıyorsa tüm cildi kuru olanlar erken yaşta kırışabilir o zaman bu nasıl bir denklemdir yaaa kafam karıştı şimdi....... Daha önce de çok duydum bu yorumları ve korkmaya başlıyorum durduk yere gençliğimin baharında kırışmak istemiyorum ama bilmiyorum off..

bu ilacı kullanıp da hiç düşük yapanı duymadım.
size düşük sebebi olarak ne dediler ? pıhtılaşma sorunu vs demişsiniz APS mi dediler tanınıza?
ambivalancım pıhtılaşma eğilimim var..mthfr 1298,4g 5g,ayrıca beta fibrinojen ile ilgili mutasyonlar var..belkide benim yapımdan dolayıdır...ama bu iğneyide kullandığım içinaklıma bu geldi..ben bırakalı çok fazla oldu yani neredeyse 4 5 yıl oldu...arkadaşlara bir sorayım dedim..kısırlık konusunda ise..korunmayı bıraktığım iki defada hemen hamile kaldım...birde sen kırışıklık ile ilgili yazmışın bende olmadı..hatta cildim o kadar güzelleştiki sivilcesi olmayan arkadaşlarım bile kullanmak istedi...yalnız bende göz kuruluğu olmuştu dozu düşürdüm..yanağımda çıban gibi koca koca sivilceler vardı..hadi sivilce geçse izi kalır diyodum hiçbişey kalmadı..ama hassaslaştı cildim...şöyle söyleyeyim bugün yine sivilcem olsa ya da başa dönsem,yine kullanırım...sana cevaben tüm arkadaşlara yazayım

benim cildim yağlıya dönük olduğu için sanrm kaırışıklık sorunu olmadı...güzel nemlendirirsen sorun olmaz belki..ben bile 30 a yaklaştığım için (28) nemlendiricimi bu yağlı cilde rağmen sürüyorum....

anladım canım benim cildimde çok hassas sivilceyi sıkmasam bile iz kaldığı zamanlar oldu yani. küçük çukurluklar var dikiş izleri gibi.. hadi sivilcenin bıraktığı kırmızılık zamanla geçer de bunlar nasıl geçer bilemiyorum doktora sorduğum zamanda önce sivilce için tedavi sonra izler için diyor.. Ama moral lazım umut lazım bunu anlamıyorlar tabi.... ne diyelim yine de iyi yapıyorlar işlerini..

Sende küçük çukurluklar var mıydı peki? İlaç izlere etki etmiyor diyorlar ama yüzü soyuyorsa izlere etki etmesi beklenir bence. benim de pul pul oluyor banyodan sonra vs..

NurNur sen kacinci gunundesin? Ya da ayda? Bir de gunde ne kadar aliyorsun? Meraktan soruyorum.
Ben daha bugun 4. hapimi alcam. Gunde 30 mg. 1 haftam bile dolmadi ya

Kirisilik konusunda, hem bol su, hem de nemlendirici kremlerle kirisiklik sorununun onlenebilecegini dusunuyorum. Nemlendiriciyi guzelce, masaj yaparak surmek lazim ki cilt emsin kremi.

abartma ya öyle kırış kırış bir yüz olmadı :))
benim dudaklarımın yanındaki hani gülünce belli olan mimik çizgileri oluştu o kadar yüzüm kırış kırış diil yani :)
ayrıca çok da kötü durmuyor. gülünce dikkat çekmiyor :)

Son düzenleme:

bu mthfr mutasyonu senin gen analizin sonunda ortaya çıkan sonuç anladığım kadarıyla dolayısıyla sende herediter trombofili olabilir. düşük yapma sebebin bu ilaçtan ziyade çok daha büyük bir ihtimal bu mutasyona bağlı olabilir aslında. yine de kesin bir şey söylemek mümkün değil. ve başka ihtimalleri de düşünmek lazım değil mi :)

kırışıklık öyle abartı değil aslında dudak kenarlarımdaki mimik çizgilerim belirginleşti gülmediğim zamanlarda bile çizgi çizgi duruyor.
la roche redermic sürüyorum geceleri o çizgilere. inşallah geçerler. cildim aşırı yağlı aslında ama

canım bugün 17.günüm. sabah 20 akşam 10 mg alıyorum. Erkek kardeşimde kullanıyor onun yüzünde de kırmızı kırmızı lekeler sivilceler var. aynı dozda alıyoruz. Bu sivilceler genetik desem babamda falan olmamış hiç annemde ergenlik sivilceleri olmuş sadece geçmiş onlarda...

Günde 2.5 3 lt su içmeye gayret ediyorum ve üni ilk yılım açıköğretim okuduğum için evdeyim hep.. tedavide avantajım bu şükür:) Dudaklarım hafif kuruyor nemlendirici kullanıyorum ama yüzüm saçlarım o kadarda kurumadı henüz. Krem sürmüyorum mesela.. Biodermadan sivilce tedavisinde yardımcı dudak ve yüz kremi almıştım ilerki aylara saklıyorum onları, daha kötü olursam diye. Şimdilik basitlerle idare edicem o kadar para bayıldım ki yani küçücük kutulara içime oturdu....

insanın abartası geliyor ne yalan söyleyeyim Neyse ya hayırlısıyla geçirsek şu tedaviyi kırışırsakta bakarız icabına ahah ne yapalım:)) ..
Artık bu siyah noktalar sivilceler hayatımı etkilemesin istiyorum... makyajımı çıkardığımda doğal bir yüz istiyorum... Beni her halimle sevecek bi erkek arkadaşım var -şükürler olsun ki- ailem ve o en büyük destekcim biiinnnn kez şükür ediyorum o yüzden

Hayatım yolunda bu sivilceler dert miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii diye haykırasım geliyor da işte ;D

Doktorum dudaklarım için hametan pomad verdi sabah öğle akşam sürüyorum yalnız yutuyorum istemesem de =) bir sorun olur mu acaba ayrıca bunu yüzüme kullanamaz mıyım? en azından burnuma o da kurumaya başladı

ben bepanten merhem kullandım..olmasa napardım bilmiyorum..dudaklarıma bikaç saat sürmeyeyim çok çatlardı...sen yutmamaya çalış yinede ..

ben bepanten merhem kullandım..olmasa napardım bilmiyorum..dudaklarıma bikaç saat sürmeyeyim çok çatlardı...sen yutmamaya çalış yinede ..

evet dikkat ediyorum ama ister istemez yutuyorum yemeklerden sonra sürüyorum ama bir şeyler içerken de ağzıma tadı geliyor fark ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…