Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
çok güzel yazmışsın yan etkilerinden bahsedenler çok evet dudaklarım patlıyor gözlerim oyuluyor vs. yorumlarını okudukça ilaca başladığım gün bitiresim gelmişti. Kullanmadan önce hiç araştırmadım ben ilk gün okumaya başladım hakkında yazılanları ve çoğu olumluydu ona güvenerek devam ediyorum. Dudağa falan razıyım artık ama gözlerim açılmayacak derecede olursa.. tek korkum bu bi an önce şu 5 ay geçsin istiyorum ama o zamanda izler kalır korkum var her türlü bir karamsarlık var içimde nasıl olacak bilmiyorum bazen de geçmiş gibi geliyorlar gözüme başlamasamıydım diyorum:/ Ama her halükarda varlar ya.. hele banyodan sonra kırmızı kırmızı...

gözlerin açılamayacak derecede falan olmaz canım. korkma. düşündükçe olumsuzlukları çekiyoruz. hafif kuruma hissettiğin o an 2 bardak su iç. bunu göz doktorlarıda söylüyorlar kuruma sorunu yaşayan hastalarına. olmadı, gider damla alırsın. hiçbir sıkıntın kalmaz. karamsar da olma. başlamak asıl problemdi. o kararı almak. başlayınca devamı çabucak geçicek ben inanıyorum buna. benim arkadaşlarımdan sadece birinde çukurlar kaldı. ama onun sivilceleri yıllardır var olan kronik ve kistik sivilcelerdi. ki, biraz da kendi oynadı. lekeler, ilaç bitiminden birkaç ay sonrasında küçülüp kaybolmaya başlıyorlarmış. ki zaten, neostrata gibi birçok eczane markasınında sivilce lekeleri serisi var. kullananların çoğu da memmun.
Sen sadece, herşeyin iyi olacağından emin ol. Boşa telaş yapmışım diyeceksin birkaç ay sonra.

gözlerin açılamayacak derecede falan olmaz canım. korkma. düşündükçe olumsuzlukları çekiyoruz. hafif kuruma hissettiğin o an 2 bardak su iç. bunu göz doktorlarıda söylüyorlar kuruma sorunu yaşayan hastalarına. olmadı, gider damla alırsın. hiçbir sıkıntın kalmaz. karamsar da olma. başlamak asıl problemdi. o kararı almak. başlayınca devamı çabucak geçicek ben inanıyorum buna. benim arkadaşlarımdan sadece birinde çukurlar kaldı. ama onun sivilceleri yıllardır var olan kronik ve kistik sivilcelerdi. ki, biraz da kendi oynadı. lekeler, ilaç bitiminden birkaç ay sonrasında küçülüp kaybolmaya başlıyorlarmış. ki zaten, neostrata gibi birçok eczane markasınında sivilce lekeleri serisi var. kullananların çoğu da memmun.
Sen sadece, herşeyin iyi olacağından emin ol. Boşa telaş yapmışım diyeceksin birkaç ay sonra.

İnşallah bu yaz öyle derim ay ne kadar boş yere telaş yapmışım canımı sıkmışım diye. Dediğim gibi dudaklarım patlarsa gözlerim kurursa diyorum sadece ama öyle kalacak değilim dimi elbet geçecek emeksiz yemek olmaz katlanıcazz:KK70: Benimde alnımda ve yanağımda hafif küçük çukurlar var doktor onlara gözenek dedi galiba ama önceki yıllardan kalan izlerim onlar çok derin değiller inşallah onlarda geçer:{ Kullanan çok çevreden hepsinin yüzü şuan parlıyor inşallah benimkide öyle olacak bu yaz o çukurlarda geçecek.. Ve bu ilaç soyma etkisi yapıyor mu ya eğer öyleyse geçer hafif çukurlarda

Ayin 18'inde Roaccutane tedavime basliyorum. Gunde 30 mg alcam. Daha sonra dozu arttiracakmis dermatologum. Cok heyecanliyim. Hadi hayirlisi. :KK8:

o gün benimde 12.günüm olacakkk :} Şimdiden hoşgeldin aramıza inşallah hepimiz hayırlı sonuçlara ulaşıcazz

çok güzel yazmışsın yan etkilerinden bahsedenler çok evet dudaklarım patlıyor gözlerim oyuluyor vs. yorumlarını okudukça ilaca başladığım gün bitiresim gelmişti. Kullanmadan önce hiç araştırmadım ben ilk gün okumaya başladım hakkında yazılanları ve çoğu olumluydu ona güvenerek devam ediyorum. Dudağa falan razıyım artık ama gözlerim açılmayacak derecede olursa.. tek korkum bu bi an önce şu 5 ay geçsin istiyorum ama o zamanda izler kalır korkum var her türlü bir karamsarlık var içimde nasıl olacak bilmiyorum bazen de geçmiş gibi geliyorlar gözüme başlamasamıydım diyorum:/ Ama her halükarda varlar ya.. hele banyodan sonra kırmızı kırmızı...

bilgiler için teşekkürler,
benim suratımda 2, 3 tane sivilce var doktor bana da bu ilacı verdi haftada 3 gün kullanacam başlamamak için ilacı uzun süre beklettim ama bu hafta başladım..hayırlısı..

başlamak bitirmenin yarısıdır :KK70: başlamadan bitmeyecek yani

o gün benimde 12.günüm olacakkk :} Şimdiden hoşgeldin aramıza inşallah hepimiz hayırlı sonuçlara ulaşıcazz

Insallah ya. Ilac kutusu elimde, ama bekliyorum, ilk hapi 18'inde alcam. Valla ilaci eczaneden aldigimda hazine bulmus gibi sevindim. Butun haplari yutasim var. :KK53: 11-12 senedir ugrasiyorum bu sivilcelerle. Bu sivilce belasini ancak ceken bilir. Artik Roaccutane de gecirmezse kendimi kopruden atacam. :KK53: Neyse, herkese kolay gelsin. Ben artik bu topige sIk sIk ugrar, gelismeleri yazarim. :KK3:

Insallah ya. Ilac kutusu elimde, ama bekliyorum, ilk hapi 18'inde alcam. Valla ilaci eczaneden aldigimda hazine bulmus gibi sevindim. Butun haplari yutasim var. :KK53: 11-12 senedir ugrasiyorum bu sivilcelerle. Bu sivilce belasini ancak ceken bilir. Artik Roaccutane de gecirmezse kendimi kopruden atacam. :KK53: Neyse, herkese kolay gelsin. Ben artik bu topige sIk sIk ugrar, gelismeleri yazarim. :KK3:

hehe zaten bu ilaca başvuranların hepsi aynı dertten muzdarip yani 5ile 10yıl sivilcelerle savaşmış insanlar :KK70: %90 çözüm deniliyor o %90 ın içinde oluruz umarım %10 luk kesime kalmayız inşallah. Hayırlısı olsun bende hala bir gelişme yok :KK70:

başlayalı 2 hafta oldu herkes farketti değişimi ve depresyona girmek yerine aksine özgüvenim geri geldi:KK76: artık inanların yüzüne bakarak konuşmaya başladım:KK39: tabiki şimdiden bebek gibi olmadı ama tedavim bitince inşallah benimde bebek gibi bir cildim olucak yıllar sonra :21:hepinize acil şifalar...

benim 6 ay bitti, her ay 30 mg kullandım, 53 kiloyum. dün doktor dozunu doldurmamışsın diyip 1 aylık 30 mg daha verdi. doz hesabı nasıl yapılıyor bilen var mı?

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum 50 kiloyum 4 gündür bu ilacı içiyorum 20 mg. İlk üç gün hiçbir yan etkisini görmedim yalnız bugün birden her yerim ağrımaya başladı ve sabah fenalaştım bayılmak üzereydim bunlar normal mi yeni başlayanlarda nasıl etkiler oluyor :KK43: ilacı bırakmak istemiyorum genel olarak çok zayıf bir bünyem var ama tahlillerim normal çıkmıştı

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum 50 kiloyum 4 gündür bu ilacı içiyorum 20 mg. İlk üç gün hiçbir yan etkisini görmedim yalnız bugün birden her yerim ağrımaya başladı ve sabah fenalaştım bayılmak üzereydim bunlar normal mi yeni başlayanlarda nasıl etkiler oluyor :KK43: ilacı bırakmak istemiyorum genel olarak çok zayıf bir bünyem var ama tahlillerim normal çıkmıştı

ben ve kardeşim kullanıyoruz bugün 15. günümüz azıcık dudak kuruması ve yüzümün ufak ufak soyulması dışında bir etkisi yok şuanlık.. ben de 52 kiloyum sabah 20 akşam 10 mg alıyorum

benim 6 ay bitti, her ay 30 mg kullandım, 53 kiloyum. dün doktor dozunu doldurmamışsın diyip 1 aylık 30 mg daha verdi. doz hesabı nasıl yapılıyor bilen var mı?

tatlım, her ay 30 mg demişsin. yani ayda 900 mg. 6 ayda da 5400 eder bu. oysa kullanman gereken tutar kilonla 120'nin çarpımı olan 6360 mg... ki bazen testlerin iyi çıkarsa ve sivilcelerinin biraz daha tedavi edilmesi gerekli görülürse, 120yle değil de 150yle çarpıp, o kadar doz kullandırıyorlar.

Umarım faydalı olmuşumdur.

Gulsuy, sana da cevap vereyim bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla. Kilona göre aldığın mg fazla değil. eklem ağrıları özellikle göğüs kafesi ve bel ağrısı ilaçtan 1 hafta kadar sonra başlar. tahminen, ilaç sonuna kadar da devam eder. ancak ilk günler ki, alışma evresi kadar olmayacaktır.
Bol su tüketmeye çalış. Kolestrol içeren şeylere de biraz ara ver.

Son düzenleme:
Gulsuy, sana da cevap vereyim bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla. Kilona göre aldığın mg fazla değil. eklem ağrıları özellikle göğüs kafesi ve bel ağrısı ilaçtan 1 hafta kadar sonra başlar. tahminen, ilaç sonuna kadar da devam eder. ancak ilk günler ki, alışma evresi kadar olmayacaktır.
Bol su tüketmeye çalış. Kolestrol içeren şeylere de biraz ara ver.

çok teşekkür ederim özellikle göğüs kafesimde nefes alırken çok ağrı oldu bugün :KK43: çok korktum umarım alışırım bir an önce

Selam arkadaslar. 18'inde baslayacaktim, ama 2 gun daha geciktirip 20'sinde baslamak mecburiyetinde kaldim. Bugun 2. gunum. Tahmin edersiniz ki hicbir degisiklik yok henuz. Soyle bir haftayi doldurduktan sonra yan etkilerini filan hissetmeye baslarim herhalde. :KK1: Gunde 30 mg aliyorum bu ay.

Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır yazamadım.Malum iş güç. 6. aya gireli bir hafta oldu 55 kiloyum 30 mg kullandım hep .Kolestrol sorunundan ötürü sanırım tedavim uzayacak.Gelecek hafta doktora gideceğim kontrole.sivilce cıkmıyor 2 aydır zaten lekeler de acılmaya basladı.sizlerde durum nasıl? zifiri nerelerdesin? Hoşçakalın.:KK16:

Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır yazamadım.Malum iş güç. 6. aya gireli bir hafta oldu 55 kiloyum 30 mg kullandım hep .Kolestrol sorunundan ötürü sanırım tedavim uzayacak.Gelecek hafta doktora gideceğim kontrole.sivilce cıkmıyor 2 aydır zaten lekeler de acılmaya basladı.sizlerde durum nasıl? zifiri nerelerdesin? Hoşçakalın.:KK16:

Ben 14 hazirandan beri her gün 30 mg kullandım. yani 5 ay 1 haftadır kullanıyorum, kilom 55. Hesaplarıma göre 4740 mg kullanmışım. toplam kullanmam gereken doz minimum 6600. yani minimum dozu tamamlamak için en az 2 ay kadar daha kullanmam gerekecek.Doz hesaplaması yapmak isteyen arkadaşlar için bir örnek :

Mesela 70 kilosunuz diyelim. En az almanız gereken doz : 70*120 = 8400, En fazla almanız gerekn doz ise : 70*150 = 10500

Yani ne kadar doz alacağımızı hesaplarken ; min. doz = kilo*120 , max. doz = kilo*150 olarak hesaplanıyor.

Eğer her gün 40 mg alırsak aylık 40*30 =1200 mg ilaç almış olacaz vucüdumuza. 70 kilo olduğumuzu varsaymıştık. Bizim almamız gereken minumum doz = 8400 idi. 8400/1200 = 7 .. Yani en az 7 ay kullanmamız gerekecek ilacı. Ama her gün 40 mg alırsak. Fakat doktor ilacı bazı aylarda dozunu arttıracağı için dahada kısa sürede bitebilir.

uzun zamandır arkadasları göremiyorm. yeni kullanmaya baslayan arkadaslar inşallah güzel ve rahat bir tedavi süreciniz olur. bol bol su içmeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Yarın için doktorumdan randevu aldım... Gerekli tahlilleri yaptırıp bu ilacı yazdıracam :KK53: Daha önce 1 ay falan kullanmıştım.. yüüzmde yaralar cıktıgı için bıraktım. Ama kullanan arkadaşlarımın cildini görünce kesinlikle sonuna kadar denemeye değer diyorum. :KK1:

benim bugün 16. günüm hafif dudak kurumasından başka bir etki yok eklem ağrıları sırt ağrıları vs. ben de hiç yok henüz. acaba ilaç bende etki etmiyor mu diye düşünmeye başladım.. Kusma da olmadı. yan etkileri bekliyorum resmen:KK70: yoksa daha erken mi

X