Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Bu arada bu ilacı kullananlara doktor lazeri yasaklıyormuş... Benim düzenli olarak yaptırdıgım epilasyonum var. Bir sorun olur mu acaba :26: Yarın doktorada soracam gerçi ama sizlerinde fikirlerini almak istiyorum...

Her ilacın tehlikeli yan etkisi avrdır mutlaka.. Ama yan etkileri bu ilaç için fazla abartmışlar bence.. Zaten kullanmadan önce doktor tahlil yaptırıyor, uygun görüyorsa veriyor o ilacı...

Her ilacın tehlikeli yan etkisi avrdır mutlaka.. Ama yan etkileri bu ilaç için fazla abartmışlar bence.. Zaten kullanmadan önce doktor tahlil yaptırıyor, uygun görüyorsa veriyor o ilacı...

öyle ama sadece dudak kuruluğuyla geçireceksem bunu neye borçluyum acaba bünyem fazla mı iyi bu ilacı olumlu karşıladı diyorum ama... kusma süreci çoğu kullanıcıda oluyor ben de olmazsa orantısız olacak çünkü mantıken tüm yağları atmam lazım yani okuduğum yorumlara göre. doktorumda sorularımdan bıktı zaten

ilacı bıraktıktan 2 sene sonra gene sivilceler çıktı yüzümde ve vücudumda
kesin ve kökten çözüm değil maalesef...
bir de kullandığım süreçte sadece sivilcelerimi geçirdi, sivilce izlerinee hiçbir etkisi olmadı...

Bu arada bu ilacı kullananlara doktor lazeri yasaklıyormuş... Benim düzenli olarak yaptırdıgım epilasyonum var. Bir sorun olur mu acaba :26: Yarın doktorada soracam gerçi ama sizlerinde fikirlerini almak istiyorum...

bu ilacı vaktinde kullanmıştım. cildin inanılmaz hassas oluyor kullandığın süreçte.
yüzümü iple aldırırken bile yüzüm yara bere oluyordu hatta küçük küçük kanama odakları oluşuyordu.
ben epilasyona ara ver derim bu ilacı kullanırken. hatta ilacı kullanman bittikten 2 ay sonrasına kadar bile başlama epilasyona.

ben 2002 yılında kullandım.5 ay kullandım.yıllarsır sivilce sorunu yaşıyordum.çok kötüydü.yüzüme bakılmıyordu.boynumda sırtımda da vardı.çok iyi geldi.insanın psikolojisini biraz bozuyor ama buna değer.kışın kullanmanı tavsiye ederim.yazın gunese lekesi yapıyor.bol su içiyorsun ve yağlı yemiyorsun.şimdi öyle guzel cildim var ki.tam evlilik çağında bir genc kızken böyle sorunlarla ugrasmıştım.

kesinlikle epilasyon sir bunları unut.zaten ilacın ilk aylarında sivilcelerde azma oluyor sonra sönme dönemi.bittikten 3-4 ay sonra basla derim.

sizin neredeyse 10 yıl olmuş bu ilacı bırakalı. peki sonrasında tekrar yüzünüzde ve vücudunuzda sivilceler çıkmadı mı?

ben 6 ay kullandım bu ilacı 2 sene sonra gene 6 ay daha kullandım.
şimdi aradan 2 sene geçti ve yüzümde ve vücudumda gene sivilceler çıkmaya başladı.

kullandıktan belli bir süre sonra vücutta yüzde yine sivilce çıkıyormuş bu sizde oldu mu? ne kadar olumlu yorum okusam bile bir olumsuz yorum beni çok etkiliyor. Kırışıklık oluyormuş kısır bile yapabiliyormuş bu ilaç birinde vs. annem zaten çok telaşlı bir de bunları duyunca bırak bu ilacı diyor. ama ben bırakmak istemiyorum sonuna kadar sabredicem ama ya bir kaç yıl sonra başa dönersem?

Son düzenleme:

doktor onay vermiş miydi size tamam bırakalım diye.. Çok geçmiş olsun öncelikle bende de öyle birşey olursa ne yaparım o zaman.. henüz 19 yaşındayım son 5yılım öyle böyle izle sivilce ile geçti zaten...

ben de 19 yaşında kullanmıştım ilkinde. ve ilaca da doktor kontrolüyle başladım. her ay karaciğer enzimlerime de baktırdım ve 6 ayın sonunda bırakmamı doktor söylediği için bıraktım.
bu ilacı kullandıktan sonra (hem de 2 kez) gene sivilcelerim çıktı yüzümde ve vücudumda. ama yapacak bir şey yok. benim sivilce problemim 11 yaşımdan beri vardı ve çok kötüydü yüzüm
yine de iyi ki kullanmışım bu ilacı diyorum...

bu ilaç vücutta sivilce yapan tüm yağları kökten çözüyor diyorlar. Bilmiyorum ben başlamakla iyi mi ettim kötü mü. Tanıdığım biriyle bu ilaç hakkında konuşuyordum kendisi eczacının yanında çalışıyor bu ilacı doktor kontrolünde olmadan kullanmış 2ay. o da sadece adet döneminde yanaklarında çıkan sivilceler için. Ve şimdi bir bebeği var cildi de kaymak gibi yani bir sağlık de problemi yok. Ben şimdi tam anladım ki bu ilaç bünyeye göre etki ediyor.. Benim eski sivilcelerden kalma çukurlar da var alın ve yanaklarımda bu ilaç onları geçirmeyecek biliyorum çok karışığım dersti bunlardı of.. yine de Allah'a şükürler olsun ne diyebilirim

Bu ilacin kisirliga yol actigi filan yok. Sagdan soldan duyup da korkmayin. Ilacin propspektusunun her kelimesini okudum, yok oyle birsey.
Hamilelikte alinirsa bebekte cok ciddi sorunlara yok aciyor. Insanlar bunu kisirlikla karistiriyor galiba. Bu konuda bilgisi olmayip da sallayan insanlara inanacaginiza dotorunuza sorun ve prospektusu okuyun.

kizlar bisey sorcam ya ben 2 ay boyunca zoretanin kulllandimmmmm doktor aknetrentt yazmis recete ikisi aynimi yani esdeger mi? fiiyatttt farkii mi var ? cunku ben zoretanine 55tl odemistim aknetrente 10tl odedim bilen varmi yaaa varsa benim yorumu begenip yorum yaparsa cok sevinirim yaa

20 yaşındayım ben,53 kiloyum. 6.ayım bitti , doktor bir aylık 30 mg daha yazdı toplam dozu doldurmadığım için. Mayıs ortasında başlamıştım ilaca, çok pişman oldum. Yeni başlayacaklara tek tavsiyem mutlaka kışın başlayın. Yazın çektiğim çileyi bir ben bilirim. Sürekli 50 faktör güneş kremleri, şapkalar.. Sıcak olduğu için uzun kollu da giymiyordum. Bu aylar başlamak için tam ideal. Hem hava bulutlu, hem de uzun ceket giydiğim için kollarım yanmıyor ve soyulmuyor.

merhaba hemen hemen aynı zamanda baslamısız ben de 5 ay 1 haftadır kullanıyuorum.İzlerin ne durumda merak ettim.

arkadaşlar bişey sormak istiyorum...
öncelikle bende bu illacı 2007 de kullandım 6 ay sonunda daha da çıkmadı sivilceler..ama yüzüm hep hassas.üzerinden bir kat alınmış gibi...
neyse
sorum ise ; bu ilacı kullandıktan sonra evlenip hamile kalan,,yada doğum yapan varmı????
ben geçenlerde düşük yaşadım ve tahlil yaptırınca pıhtılaşma sorunum olduğu çıktı..bu hastalık karaciğerle ilgili ve bu sivilce ilacıda en çok karaciğeri etkiliyor..aklıma bu ilaç geldi..kesin demiyorum ama aklıma geldi sormak istedim....
bu ilaçtan sonra sağlıklı bebek doğuran ya da pıhtılaşma gibi sorun yaşayan oldumu aranızda????
daha sonra yazarsanz cevap göremem belki beğeni yaparsanız ya da mesaj atarsanız sevinirm cevap yazınca...

olumlu yorum duyduğum zaman umutlanıp seviniyorum, kötü bir yorum duyduğum da kuşkulanmam normal değil mi sevgili Sevde?
%90 olumlu yorum okusam bile o %10 lik kısım yine de kuşkulandırıyor beni. İlacı bırakmayı düşünmüyorum kesinlikle ama kullandım 1yıl sonra resmen kırışıklıklarım arttı ve tedavim bittiği halde yüzümde yine sivilce cıkmaya başladı yorumlarını görünce afakanlar basıyor yani. Ve o insanlarda yalan söyleyerek ilacı karalıyorlar desem bundan ne çıkarları olacak ki? Deneyip görmek istiyorum sonucu ve ileri ki yılları umarım bu kuşkularım boşa çıkar ...

Son düzenleme:

Canım üzüldüm senin adına çok geçmiş olsun mu denir ne denir böyle bir durumda tam kestiremedim mazur gör ( soruna gelince üst kat komşumuzun gelini bir eczanede çalışıyor ve bu ilacı 2ay doktor kontrolünde olmadan kullanmış, hem de bekarken ve sırf adet döneminde yanaklarında çıkan sivilceleri için. bir kaç ay önce doğum yaptı çok sağlıklı bir bebeği var şimdi kendisinin de bir sağlık durumu yok yukarıya da yazmıstım bunu ama olsun tekrar yazayım :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…