Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar ya bende o kadar sivilce yoktu ancak bu aralar çok fazla çıkmaya başladı canım çok sıkılıyo stres yaptıkça daha çok çıkıyo burnumun üstü mayın tarlası gibi oldu bu ilacı kullanan arkadaşlarım vardı birine çok iyi geldi diğerinde hiçbir etki yapmadı cilt doktorum var düzenli gittiğim salsil ve benzamin kullanıyorum şu anda ama istediğim sonucu alamadım çok mutsuzum

Ben aranıza yeni katıldımm :)
1.5 ayı tamamladım,annem çok sıkıntı yaptı 4 yıldır imzalamak istemediği için kullanmıyodum.En son bir prof.a göründüm ve o da bu ilacı söyleyince ve çok güleryüzlü bi şekilde her şeyi anlatınca annem de iyi madem tahlili yaptıralım dedi.Kısacası böyle başladım.
Bende kusturma öyle aşırı olmadı maşallah diyim tabi.Yani böyle bi anda suratım birsürü sivilce dolmadı.5-6 tane çıktı büyük onlar indi yerine başkaları çıktı.Bu ara durgunlaştı.İlk tahlilime 2 hafta önce gittim normal çıktı.50 kiloyum 30 mg kullanıyorum günde.Aynı dozla devam ediyorum.Doktor 3 ay çıkacağını söyledi sivilcelerimin,ama etrafımdaki herkes ''gerçekten çok fazla düzelme var,nerdeyse bişey kalmamış,seninkini çok çabuk iyileştirdi''diyolar.Arkadaşlarım hep destek oldular,hiç bir zaman suratına ne olmuş senin öyle? diyen olmadı.Hep baya düzelmiş diyolar.Psikolojik olarak rahatım yani :) Hiç siyah noktam kalmadı,yanaklarım da söndüleralnımda var sadece 1 tane o da dikkat çekmiyo.Fotoğraf çekiyorum sık sık,tedavim bitince eklicem hepsini. Üniversite sınavına hazırlanıyorum,bana kötü bi etkisi olmadı,derslerimi de çalışıyorum etkilemedi beni etkiliceğini de sanmıyorum.Keşke daha önceden başlasaydım diyorum sadece..Üniversiteye çok güzel bi ciltle gitcem inşallah :)
Duyduğunuz kötü şeylere inanmayın sadece,bende çok tereddütlüydüm amaiyiki diyorum şimdi.
En kısa zamanda güzel ciltlere kavuşmak dileğiyle..:)

Son düzenleme:
selam arkadaşlar .ben 5. ayımdayım.40 mg kullanıyrum su an. ancak başlarda düşük dozla başladıgım için tedavim daha sürecek en az 3 ay daha var. benim sivilcelerim dönem dönem yüzümün belli yerlerinde çıkıyodu.jel ilaçlar kullandığımda geçiyordu ancak stres,hava değişimi ya da bi gün bile fondoten pudra sürdüğümde yine sivilceler çıkıyodu.çene ,alnımın sol tarafı ve şakaklarımda izlerim ve sivilcelerim gayet güzel yerlerşmişlerdi.şu an cildim hiç olmadığı kadar güzellll:))). ancak güneşe çıktığımda yüzüm tüp patlamış gibi kızarıyor malesef. bide bişey sorucam sizlere bayramda 2 gün pudra sürdüm.ilk günün sonunda minik bir sivilce çenemdeydi.açıkcası biraz üzüldüm. acaba yüzüme fondoten ya da pudra kullandıgımda çıkar mı diye.zaten çok nadir kullanırım ama uzun yıllardır sivilce problemi ile ugraştıgım için biraz korkuyorum.inşallah tedavi bittikten sonra tekrarlamaz. ve benimde temiz izsizgüzel bi cildim olur:)))

dün 2.kutuyu aldım ben.kan değerlerim normal çıktı..dr önümüzdeki ay 30 mg geçebiliriz dedi(şuan 20 mg kullanıyorum) bunu neden söyledi bilmiyorum???yüzümde ne tamamen bi iyileşme var nede sivilcelerde bir artış.en güzel şeyse burnumun üzerindeki o siyah bir katman şeklinde olan siyah noktalar gittiya bu bile benim için bir mucizeydi..çok iri bir şekilde 2-3 sivilce var yüzümde onlarda söndümü fark ediliyor yüzümdeki değişim

mor_yel nerelerdesin nasıl gidiyor tedavi????

canım burdayım sen nerelerdesin ? iyi giidiyor tedavim hiç sivilce cıkmıyor kolalrdaki kurumalar ve el üstündekiler gitti. lekeler acılmaya basladı cukurua benzeyen görünümler de giderek azalıyor dermatix krem ve doktor vermediği halde 1 2 günde bir contratubex ardından dermatix. çukur ve leke kalmasından korktugum için istemiştim o da dermatix daha iyi demişti.bol su içiyorum yolunda her sey şimdilik. 14ünde kontrole gidecegim.

kızlar haziran 13te başladım 5. ayıma giricemm bikaç gün içinde :)) size bi sorum oacaktıı bepantheni tüm yüzüne süren war mı duştan sonra??

ayrıca bilgilenmek isteyenlere yardımcı olabilirim tedawinin en başından beri yaşadıklarımı yaptıklarımı anlatabilirim mennuniyetle :)

ya kızlar. benim sivilce izlerim geçmeyecek gibi gelmeye başladı artık bana. sabah kalktığımda gayet soluk. gün ilerledikçe iyice kırmızılaşıyor. hadi onu geçtim çukurluklar da oluşmaya başladı sanki. çukur kalan var mı hiç. doktora söyledim bugün. eğer geçmezse tedaviden sonra gerekirse plastik cerrahiye yollarız soyulması için dedi. anlamadım ben. kafam karıştı.
var mı böyle bir şey yaşayan aranızda? yani tedavi bitmesine rağmen sivilce izleri kalan, çukurları olan.

bu arada bugün 4. ayıma başladım.

işte o bahsettiğin kişi benim canım. aynen benimde yüzüm gün içinde kırmızılaşıyor. tedavim biteli 1,5 ay oldu. çukur da var, iz de var bende ama yüzüm çok iyi durumda. izler için de krem kullanıyorum. geçicek inanıyorum. plastik cerrahi falan ne alaka anlamadım, sen içini ferah tut, tedavin bitince iz için krem kullanırsın. uzun zamanlı olsa da geçicek yani eninde sonunda.

kızlar haziran 13te başladım 5. ayıma giricemm bikaç gün içinde :)) size bi sorum oacaktıı bepantheni tüm yüzüne süren war mı duştan sonra??

Ben yüzümün kuruyan yerlerine sürüyorum,dustan sonra kuruyosa cildin sürmende sakınca yok bence,ama kurumuyosan gerek yoktur..Sivilce artısı yapabilir

mor_yel:))) sevindim canım senin adına ben çok yoğunum ya buraya bile giremiyorum artık kpss ve staj öldürüyor biizi bende 4. ayıma gireli 1 hafta oldu 3. ayın sonunda 3 sivilce çıktı şimdii onlarda söndü aktif sivilce hiç yok çıkmıyorda çok şükür yüzüm baya düzeldi ama izler ve lekeler olduğu için tam anlamıyla iyileşme belli olmuyor ama dr. 4. ayda daha belrgn düzelme olacak demişti çukurlarda korkuyordum ama görnrde sadece lekelr ve umarım sonda da sadece leke tedavisi olur ama herşeye rağmen güzel gidiyor canm hatrlıyo musun daha ramazanda benmki 1 ay olmamıştı oysa şmdi 4. aya girdim :)))) zzaman su gibi akıp gidiyor umark süreçte ve sonuçta herkes mutlu sona kavuşurr:)))

son on ilacım ama şimdi yanağımda bir siyah nokta gördüm moralim bozuldu kızlar son ilaçlarım 20mg kullaıyorum yani azalttık. azalır azalmaz hemen bu siyah nokta nerden çıktı

Ben yüzümün kuruyan yerlerine sürüyorum,dustan sonra kuruyosa cildin sürmende sakınca yok bence,ama kurumuyosan gerek yoktur..Sivilce artısı yapabilir

duştan sonra resmen ajda pekkan gibi geriliyoruum o yüzden başka bi nemlendirici sürmektense bepanten süreyim demiştim teşekkürler cewabın içiin :)

zifiri cani öncelikle iyi çalışmalar, o kpss dönemlerini bilirim.İnş istedigin sonuca ulasırsın. Bende de kuruma ve soyulma yok aynen :) bizim her seyimiz aynı olmak zorunda mı ki bu tedavide :) evet ,zaman ne de cabuk gecmiş canım ,inş cukursuz lekesiz bitiririz tedaviyi.

temennilerin için çok tşk. edrm canım umarım herşey gönlümüzce olur. kuruma ve soyulma olmadan tedavi bitti şaka gibi bunun için ne diyorum biliyo musun cildim o kadar yağlıymış ki sanırım yağ düzeni yeni yeni yerine oturdu o yüzden soyulmadı sanırım diyorum hafften kollarım kuruyo soyuluyo soyulma bundan ibaret :)) ewt herşeymz aynı oldu canm umarm güzel sonuçta da yüzümüz aynı şeklde değişr iyileşr cnm. dua et bana olur mu sınav için :)))

kızlar ben ilaca başlamadan önce cilt temizliğine çok dikkat ederdim ama artık pek yıkayıp toniklemiyorum eskisi gibi yağlanmadığı için ihtiyaç duymuyorum sanırm.ama önemli mi ki yıkamak bilemedim siz kullandınız mı bu tarz ürünler?

dua ederim tabi ki canım inşş güzel sonuclarını da duyarız burda. tatlım benim sanki yüzüm kurumaya basladı ya arada hafif kabuklanma da görüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…