Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
çukurlar için krem verdi bana da yani çok yok ama sanki o leke kısımları cukur gibi görnüyor benim de moralim bozuluyor. bu ay da dermatix kremi kullanacagım bakalım nasıl olacak.artık su içmekten de bıktım gercekten bir an önce bitsin şu tedavi diyorum.lekeler eskisi gibi değil renkleri acılıyor giderek. dudak kurulugu devam ediyorum bepanten ve su içmek en iyi çözüm. bugün 4 ayım bitti 5. aya girdim.

canım bende aynı şekild 5. aya geçiyorumm..sanırım suyu azalttım dudaklarım kurumaya başladıı..doktorun werdiiği merhem dışında wazelin aldım ben dudaklarımı sürüyoruumm.. sabır canım kalmış 1 ayy sonrası mutluluk :) ben herkese tawsiye ediyorum korkmuştum ilk başlarken sana da söylemiştim hatta ama korkulacak hiç bişey yok çok rahat geçirdim tedawimii çok şükür

kızlar ben ilacı kullanalı tam bir ay oldu.doktor tahlil yaptı kolestrolüm 210 ALT:51 AST:52 çıktı. normal seviyeleri 32 ye kadar benimki çok yükselmiş.ilk ay 30 mg kullanıyordum.doktor şimdi 20 mg a azalttı.siz de de böyle oldu mu çok korkuyorum değerlerim neden bu kadar yükseldi.acil yardım edermisiniz?

kızlar ben ilacı kullanalı tam bir ay oldu.doktor tahlil yaptı kolestrolüm 210 ALT:51 AST:52 çıktı. normal seviyeleri 32 ye kadar benimki çok yükselmiş.ilk ay 30 mg kullanıyordum.doktor şimdi 20 mg a azalttı.siz de de böyle oldu mu çok korkuyorum değerlerim neden bu kadar yükseldi.acil yardım edermisiniz?

tatlım korkulacak bişey yok.. ancak yediklerine dikkat et A vitamini bulunan gıdalardan uzaklaş bol bool su içmen şart..geçmiş olsuun

doktorun dozu artırmakta sakınca görmüyosa artırsın. çabuk biter ne güzel. daha çabuk geçmeye başlar sivilcelerin. ah canım, seni o kadar iyi anlıyorum ki, kimsenin suratına bakamamanı. benim yüzüm çok kötü durumdaydı, yani çok kötüydü, aynaya bakmıyodum, yüzümü bile yıkamıyodum, çünkü kendi yüzümden iğreniyodum. ben ağlıyodum hep eve gelince.. seni en iyi ben ve roac kullanıcıları anlar. sivilcelerim okulun sonuna doğru büyük ölçüde kurumuştu geçen yıl. 3 aylık tatile girdik. 3 ay sonra okula bi gittim, işte o gün duyduklarım sadece bunlardı : " sende bi güzellik var, yüzünde sivilce falan kalmamış, çok güzel olmuşsun, sen bu kadar güzel miydin? " ama onlar bunları söylerken bile gözlerim doldu, çünkü ne yaşadığımı, neler hissettiğimi bir ben bilirim.. hala geçen yılki resimlerime baktıkça gözlerim dolar :KK43: şimdi ben sana ne kadar hepsi geçiyo desem de, sonuçta sen şu an bunları yaşıyosun. ama geçiceğine emin ol.. sadece bunu söyliyebilirim. ve biri sana laf falan söylerse, darılma bile, çünkü o senin darılmanı bile haketmiyodur. sivilcesiz günler diliyorum..

ay canım benim sen böyle söyleyince hüüznlendim ya :KK43: ama ben üzülmüyorum geçeceğini biliyorum..bide benim boyum posum fiziğim var ve çok beğenilir..yüüzümü de çok beğenirlerdi bu sivilceler olmadan önce..ki böyle bile güzelsin diyenler var ..ve şimdi bu tedavinin sonucunun iyi olacağını bildğim için üzülmüyorum ve ilerde de üzülmicem inşallah çok güzel olacak inanıyorum :)

bir de kızlar benim bir ay oldu ilk iki hafta 20 mg kullanmıştım sonraki iki hafta 40 kullandım..40 da daha çok yan etki gördüm yüzüm yine attı ama sonra daha çabuk kurudu şimdi yine sivilceler var ama daha iyi geçğimiz haftalardakinden..dudaklarım kuruyup yara oluyor bepanten sürüyorum geçiyor sonra tekrar yara oluyor ama..yüzüm kuruyor bir de..saçlarım da eskiden 2. gün yaglanırdı şimdi 4. gün anca oluyor acaba saçıma bakım yağı mı alsam..? pazrtesi doktorumla görüşücem bana 60 mg verme ihitmali var..kilom 54 boyum 174 aslında kiloma göre kaldramicamı düşündü ama ben maşallah en yüksek dozu alıcam heralde :KK70::KK70: kızlar 60 mg kulanırsam 5 ay da bite rmi tedavim? su içmeye özen gösteriyoeum sabahları pekmez akşamları ballı süt falan kendime bakmaya çalışıyorum..ben sabrediyrum kendimi üzmüyorum inşallah iyi olacak..ama en korktuğum çukur oluşumları inşallah böyle bir şey le karşılaşmam :/

bugün 4 ay bir hafta oldu roaccutane kullanalı. artık sivilce cıkmıyor lekelerin de rengi giderek acılıyor sadece güneş kremi ve pudra kullanınca kapanıyor lekeler (clinique almost powder pudra: gercekten kapatıcı ve dogal duruyor) yalnız cukur kalacak korkusu hala devam ediyor bende çünkü aynaya bakında görüyorum böyle hafif cukurlar moralim de cok bozuluyor 2 hafta sonra kontrole gidecegim 2 aydır dermatix kullanmıs olacagım 2 ayda etki etmesi gerekir prospektüsünde öyle yazıyor.bu durumu yasayanlar var mıydı kullananlardan cukur görünüp sonra dan gecenler oldu mu benim psikolojimi bozacak bu durum diye korkuyorum çünkü hep yüzünü kafasına takan biri oldum tam düzeliyor derken bu cıktı :KK43:((

Yıllardır çözemediğim, çözmek için bir servet harcadığım kapanmayan gözeneklerim için gittiğim doktorumun önerisi ile geçen pazartesi başladım tedaviye. Testlerimde kolstrolüm biraz yüksek çıktı onun dışında diğer değerlerim çok iyi. Et tüketmiyorum, kızartma, cips, hamburger falan kesinlikle yemiyorum. Günde 2,5 ltreye yakın su tüketiyorum. İçmezsem o kadar çok susuyorum ki boğazım kuruyor, öksürmeye başlıyorum.
Bende ki en büyük yan etkiler eklem ağrısı ve göz hassasiyeti. Dudak kuruluğu 3 gündür başladı. Duş alırken ölü deriler soyuluyor onun dşında cildimde kuruluk dışında bir farklılık yok. Ama gözeneklerimin küçülmeyebaşladığını düşünüyorum. Ya da bana öyle geliyor :))) Doktorum kullanacağım cilt temizlik ürününe müdahale etmedi. Cildini kurutmayacak nemli tutacak bir ürün şu an içi işini görür dedi. Bende internette yaptığım uzun araştırmalar sonucu bu sabah La Roche Posay Effaclar H serisinde karar kıldım, eczanelere ürünü sordum ve internetten sipariş verdim :) Şimdi dört gözle ürünlerimi bekliyorum. Bu tedaviyi gören bütün arkadaşlara Allah sabır versinki tedavimizi bitirip güzel ciltlerimize kavuşalım :)

Geçtiğimiz sene ekim-mart arasında 5 ay ve yüksek dozda toplam 7800 mg kullandım. Önceki cildimle şimdiki kıyaslanamaz bile. İlaç için kısırlık yaptığını bile söyleyenler var, sakın takılmayın zira şu an 4 aylık hamileyim. İlacı bıraktıktan yaklaşık 4 ay sonra evlendim ve o ay hamile kaldım. Çok şükür bebeğimde bir sıkıntı yok, Allah ta vermesin.

Hepinize güzel ciltler diliyorum hanımlar :)

Geçtiğimiz sene ekim-mart arasında 5 ay ve yüksek dozda toplam 7800 mg kullandım. Önceki cildimle şimdiki kıyaslanamaz bile. İlaç için kısırlık yaptığını bile söyleyenler var, sakın takılmayın zira şu an 4 aylık hamileyim. İlacı bıraktıktan yaklaşık 4 ay sonra evlendim ve o ay hamile kaldım. Çok şükür bebeğimde bir sıkıntı yok, Allah ta vermesin.

Allah hayirlisiyla saglikla bebeginizi kucaginiza almayi nasip etsin. Ama benim bildigim roaccutane gebelikte ciddi riskli olabiliyor. Prospektusunu okudunuz mu? Doktorunuza danismanizi tavsiye ederim.

Ay ozur dilerim yaa, ilaci biraktiktan sonra demissiniz. Kusura bakmayin. Ben de endiselenmistim bebis icin. Tekrar ozur...

Ay ozur dilerim yaa, ilaci biraktiktan sonra demissiniz. Kusura bakmayin. Ben de endiselenmistim bebis icin. Tekrar ozur...

Önemli değil rica ederim. Prospektüste,ilacı bıraktıktan bir ay sonra hamile kalınabilir yazıyor, ben yaklaşık 4 ay sonra hamile kaldım. Allah sağlıkla versin bebeğimi, sağolun.

kızlar merhaba. bir resim sözüm var, önce/sonra şeklinde koyucam hala aklımda, resimleri ayarlamam gerekiyor. unutmadım yani :) ve tek sorunum hala yüzümün kızarması. sabah kalkıyorum çok güzel, öğlen bi bakıyorum yanaklarım kıpkırmızı olmuş. herkes neden kızardın böyle falan diyo. lütfen yardım.. doktoruna böyle bir şey soran var mı? ne zaman geçer ya da geçer mi :KK43:

kızlar merhaba. bir resim sözüm var, önce/sonra şeklinde koyucam hala aklımda, resimleri ayarlamam gerekiyor. unutmadım yani :) ve tek sorunum hala yüzümün kızarması. sabah kalkıyorum çok güzel, öğlen bi bakıyorum yanaklarım kıpkırmızı olmuş. herkes neden kızardın böyle falan diyo. lütfen yardım.. doktoruna böyle bir şey soran var mı? ne zaman geçer ya da geçer mi :KK43:

Biz aynı dönemlerde kullanmıştık bu ilacı, geçen sene seninle yazışmalarımızı hatırlıyorum, hala kullanmaya devam ediyor musun yoksa? Yaz olduğu için güneşten kızarmalar olur arada bence çok takılma ama dışarı çıkarken kış bile olsa güneş kremini ihmal etme.

Biz aynı dönemlerde kullanmıştık bu ilacı, geçen sene seninle yazışmalarımızı hatırlıyorum, hala kullanmaya devam ediyor musun yoksa? Yaz olduğu için güneşten kızarmalar olur arada bence çok takılma ama dışarı çıkarken kış bile olsa güneş kremini ihmal etme.

yok hala kullanmıyorum. eylülün ortasında bitti. ama kızarmalar güneşten değil işte, ben hala çözemedim, kaç gündür hava yağmurlu, güneşin g si yok, dışarı da çıkmıyorum, okulda da sınıfın içindeyim hep. ben yine kızarıyorum. sanırım ilaçtan sonra bu kalıcak böyle. neyse kızarıyım da, sivilcem yok en azından. buna da şükür tabi :)

yok hala kullanmıyorum. eylülün ortasında bitti. ama kızarmalar güneşten değil işte, ben hala çözemedim, kaç gündür hava yağmurlu, güneşin g si yok, dışarı da çıkmıyorum, okulda da sınıfın içindeyim hep. ben yine kızarıyorum. sanırım ilaçtan sonra bu kalıcak böyle. neyse kızarıyım da, sivilcem yok en azından. buna da şükür tabi :)

Daha çok yeni bitmiş ilacın, geçer. Şu anki kızarmalar normal, en geç 1 aya kadar hiç bir şey kalmaz.

canım renkli nemlendiriciler var onlardn kullan güneş koruyculu hem de :) bir de şuan suratında iz çukur leke falan var mı? bu ilaç lekelere ve çukurlara da iyi geliyor mu acaba ?

canım renkli nemlendiriciler var onlardn kullan güneş koruyculu hem de :) bir de şuan suratında iz çukur leke falan var mı? bu ilaç lekelere ve çukurlara da iyi geliyor mu acaba ?

renkli güneş koruyucum var. ama şu an kullanamıyorum, çünkü bi sürüyorum sanki güneşte yanmış gibi esmerleşiyorum. açık tenliyim hiç olmadı bana o yüzden. yine de sağol yazdığın için :) benim yüzümde leke hala var ama çok büyük ölçüde geçti. çukur için geçiriyo diyemem ama lekeleri kesinlikle geçiriyo. çünkü yüzü soyuyo canım :)

benim 5 ay bitti, iki gün önce 6.aya başladım ama hala sivilcem çıkmaya devam ediyor,kistik. 3.-4.aylarda da çıkıyordu ama 5.ay daha da arttı. 52 kiloyum, her ay 30 mg kullandım,doktor gene 30 verdi,umarım son ay olur :KK5: Kan değerlerim de tüm aylarda normal çıktı.

herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum :) geçen sene sivilcelerim yüzünden bayram ziyaretine bile çıkmamıştım. insanların soruları sinirlerimi bozuyodu çünkü. ama bu sene beni kimse tutamaz :) akrabaları, arkadaşları gezdim. yüzümü saklamaya çalışmadan, sorular yanıtlamak zorunda olmadan. çoook mutlu oldum. sivilceniz varsa, hiç düşünmeyin derim, dikkatlice kullanın, hiçbir şey olmaz. bunu bugün bi daha anladım ve yazma ihtiyacı hissettim. tekrar iyi bayramlar !! :)

X