Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
öYLE mii üzüldüm canım gerçekten :KK43: inşallah iyi gelir bu şampuan ve sprey :KK43:

inşallah canm inşallah korkudan saçlarıma dokunamıyorum o derece yani hiç böyle bi sorunum yoktu ama 3 aydır kurtulamıyorum bi türlü :KK43: tek neden troid hormonlarımın hızlı çalışmasıymış doktor öyle söylemşti :KK43:(

kaç aydır kullanoyorsunuz bilmiyorum ama saç dökülmesi normal ilaç bırakıldığında eskiye dönülüyo tekrar. tüğlenme oluyor onlarda dökülüyormuş ben cımbızla aldığım için kaldılar çoğu. ilacın yanetkisi çok fazla ama sonuç mükemmel :) geçmiş olsun

2.ayımdayım canım normalde de saç problemim vardı şmdi daha da çok arttı demek gidenler geri geliyo inş. ilaçtan öncekilerde geri gelir:) sanırm sizde kullandınız ilacı.

yaklaşık 2 yıl önce 6 ay süreyle kullandım bu ilacı. kullandığım sırada dudak kuruması dışında hiçbir sorun yaşamadım. doktorum 15 günde bir kan tahlil sonuçlarıma bakıyodu düzenli olarak. 2. ayda etkisini çok güzel bi şekilde gösterdi. benim sivilcelerim çıban gibi çıkardı kocaman ve ağrılı bi şekilde. onlar geçti. ama doktorunuz bi daha sivilce çıkartmazsın derse inanmayın :) çünkü şu anda hala sivilce çıkıyo yüzümde. tabiki eskisi gibi değil ama çıkıyo yinede. yani bu ilaç kalıcı çözüm değil. kullanmak isteyen kullanır ona bişey diyemem. Allahtan karaciğerimde yan etki yapmadı. ama bende yapmamış olması sizdede yapmicağı anlamına gelmez. yinede seçim sizin. kullanmayı bıraktıktan 5 ay sonra vücuttaji depo etkisi bitiyormuş ve sivilceler yeniden çıkmaya başlıyor. bilginize :)

tatlım bak sende sadece dudak kuruması yapmış bende daha farklı diğer kişilerde daha farklı yan etki yapabiliyo forumdan ve karşılaştığım bazı kişiler mesela üzerinden 4 sene geçmesine rağmen hala sivilcesiz yaşıyoruz diyorlar her vucutta farklı tepki veriyor bunu da söylemek istedm :)

inşallah canm inşallah korkudan saçlarıma dokunamıyorum o derece yani hiç böyle bi sorunum yoktu ama 3 aydır kurtulamıyorum bi türlü :KK43: tek neden troid hormonlarımın hızlı çalışmasıymış doktor öyle söylemşti :KK43:(

anladım canım annemin de yavaş çalışıyor.Bir ilaç falan verildi mi peki ?

anladım canım annemin de yavaş çalışıyor.Bir ilaç falan verildi mi peki ?

hayr tatlım yaşım küçük olduğu için vermedi dr. her ay kontrollerim var değerler ölçülüyor bu ay düşmüştü ama dr. eminim tekrar yükselecek ve artık sana dışardan hormon takviyesi yapmak zorunda kalacağız dedi.ne diyelm bu halimize de binlerce kez şükürler olsun.

ilacı kestikten ne kadar süre sonra lazer epilasyona gitmemiz uygun 15 gün içinde başlasam olur mu?

bende lazere gidiyorum ve yarın büyük ihtimal ile bu ilaca başlıcaz . doktoruma sordum oda 2 ay bekle dedi lazer için cild,n hassasiyeti ancak geçiyormuş. geçmiş olsun

arkadaşlar size bişey soracağım roaccutane ve zoretanin kullanan arkadaşlar devlete ilaç farkı ödüyo musunuz ben aknetrent kullanıyorum ama bugün ki eczacı bu diğerlerinden daha az etkili devlet bunu ödüyor diye doktorlar genelde bunu veriyor dedi ama bana aknetrenti veren dktor fark ya da fiyata dair bişy söylemedi sizin bu durumdan haberiniz var mı yani isteğe göre mi aknetrent değilde roaccutane kullanıyorsunuz? ezcacı kafamı karıştırdı benm :KK43:((
doktor bana roaccutane yazıyor her defasında, ama eczanelerde yok, ellerinde kalmamış ,depolarda bitmiş,
1.ay : roaccutane
2.ay:aknetrent
3.ay : roaccutane (bir eczanedeki sonuncu ilaçları aldım)
4.ay:zoretanin
İçerikleri aynıymış. Bu arada 30 mg kullanıyorum 4 aydır.

doktor bana roaccutane yazıyor her defasında, ama eczanelerde yok, ellerinde kalmamış ,depolarda bitmiş,
1.ay : roaccutane
2.ay:aknetrent
3.ay : roaccutane (bir eczanedeki sonuncu ilaçları aldım)
4.ay:zoretanin
İçerikleri aynıymış. Bu arada 30 mg kullanıyorum 4 aydır.

tşk. edrm canım cevabın için bende doktoruma bu kontrolde eczacının bana neden böyle söylediğini soracağım çünkü 3ününde sadece firmadan dolayı isimlernn farklı ama içeriklernn aynı olduğunu biliyordum ben. Peki tadevi nasıl gidiyo tatlım bende şimdilik 30 mg. kullanıyorum 2 sonra 40 mg olacak.

ben 50 mg la başlamıştım zoretanin di benimkide. sonra haftada 4 gün 60 mg, 3 gün 50 mg kullandım.

lazer yaptıracak arkadaşlar 4 ay beklemeniz gerekiyor. ben ramazandan 1 hafta önce bıraktım hapı, kasımdan sonra yaptır lazeri dedi çünkü derinize lif bile süremiyorsunuz (bende öyle etki yaptı).

ilk ay sadece kolestrolüm yüksek çıkmıştı sonrasında hep normal çıktı. son aya yakın kan depon boşalmış dedi kan hapı verdi malum çok yüksekti dozu. bide el ve dudaklarda kuruma ve sırt ağrısını çok yaşadım onun dışında problem olmadı.. ha bide sersemlik yaptı zaman zaman.. şuanda kollarımda küçük sivilce gibi şeylerden var onun dışında sivilcem yok.

vücudum çok yağlıydı, kurumuştu bayağı şimdi yeni yeni yağlanmaya başlıyor tekrar. umarım sivilcelerimde geri gelmez.. herkese sağlıklı günler diliyorum:KK34:

merhaba kızlar

bende dün gittim doktora.daha önce de 2 kez gitmiştim.kremlerle geçirmeye çalıştım doğal sabunlan aldım.1 sene kendim uğraştm çabaladım olmadı.dün doktorum senin yüzünü anca roaccutane toparlar dedi :KK43: geç kalmıssın neden bu kadar zaman kaybettin dedi.kanım azmıs.kan iğnesi verdi.çinko hapı verdi.dudagım için nemlendirici.yüzüm için nemlendirici güneş koruyucu bir sürü şey verdi.bugun öğlen alacagım.bir çok yorum okudum depresyondan falan korkmuyorum sadece şu an sağlıklıyım Allaha şükür.sağlıgımı kaybetmekten korkuyorum.ama insanların direkt yüzüme bakmasından.ayyy çok kötü olmus demesinden de bıktım.keşke bazı insanlar kendine saklayabilse görüşlerini :KK47: Allah yardımcım, hepimizin yardımcısı olsun..

merhaba kızlar

bende dün gittim doktora.daha önce de 2 kez gitmiştim.kremlerle geçirmeye çalıştım doğal sabunlan aldım.1 sene kendim uğraştm çabaladım olmadı.dün doktorum senin yüzünü anca roaccutane toparlar dedi :KK43: geç kalmıssın neden bu kadar zaman kaybettin dedi.kanım azmıs.kan iğnesi verdi.çinko hapı verdi.dudagım için nemlendirici.yüzüm için nemlendirici güneş koruyucu bir sürü şey verdi.bugun öğlen alacagım.bir çok yorum okudum depresyondan falan korkmuyorum sadece şu an sağlıklıyım Allaha şükür.sağlıgımı kaybetmekten korkuyorum.ama insanların direkt yüzüme bakmasından.ayyy çok kötü olmus demesinden de bıktım.keşke bazı insanlar kendine saklayabilse görüşlerini :KK47: Allah yardımcım, hepimizin yardımcısı olsun..

geçmiş olsun öncelikle canım ama korkma bende 2 aydır kullanıyorum keşke doktorumun ilk söylediğinde başlasaydım senin gibi denemediğim yol kalmadı 1 sene içinde ama fayda etmedi kararımı verdim başladım. depresyon falan bence tamamen psikolojik sana şu kadarını söyleyeyim ilk ilacı içtiğimde korkudan bacaklarım titriyordu şimdi ise hem mutluyum yavaş yavş yüzüm toparlanıyor diye hemde artık ilacın varlığından dahi habersizim kullanırken ama korkman normal herkez aynı şekilde başlarken korkuyo ama sonra herşey yoluna giriyo tekrar geçmiş olsun.

geçmiş olsun öncelikle canım ama korkma bende 2 aydır kullanıyorum keşke doktorumun ilk söylediğinde başlasaydım senin gibi denemediğim yol kalmadı 1 sene içinde ama fayda etmedi kararımı verdim başladım. depresyon falan bence tamamen psikolojik sana şu kadarını söyleyeyim ilk ilacı içtiğimde korkudan bacaklarım titriyordu şimdi ise hem mutluyum yavaş yavş yüzüm toparlanıyor diye hemde artık ilacın varlığından dahi habersizim kullanırken ama korkman normal herkez aynı şekilde başlarken korkuyo ama sonra herşey yoluna giriyo tekrar geçmiş olsun.

desteğin çok teşekkürler biraz olsun rahatladım :KK16::KK16::KK16: :KK54:

forumda okudum bazılarını yüzlerinde çökme olmus.onu baya kafama taktıma ama burdaki arkadaşlarımın kullanan arkadaşları varmıs.onlara sordum.herhangi bişey olmamıs onlara biraz daha rahatladım.başlayacagım bakalım.Allaha emanetim.inşallah sorun olmadan geçer gider :KK34:

Arkadaşlar ben de 7. ayın içindeyim. İlk 3 ay 30, sonraki 3 ay 20mg kullandım. Bu ay 40mg verdi.
Dozun düşmesinin sebebi ise anal fissür başlangıcıydı ve buna ilaç sebep oldu ve hala devam ediyor en büyük umudum ilaç bitince geçmesi :KK14:
Ama bunun dışında bi yan etki ile karşılaşmadım fazla.
En fazlasından ellerimin üstünde kırmızı çatlaklar, yüzümün kuruması, dudaklarımın kuruması, vücudumda hafif kurumalar, nadiren kabızlık.
Yani herkeste olan şeyler oldu bana da.
Fazla bi sivilcem çıkmadı. Yanaklarımdaydı genelde sivilceler, alnımda hiç yoktu. Küçük ve irinliydiler ama iz bırakıyorlardı. tedavi sırasında en fazla 4-5 tane fazladan minik sivilcem çıkmıştır. Şimdi tamamen geçti sivilceler iki ayda bir bi tane çıkıyor o da geçiyor ama malesef iz bırakıyor. İzlerim var yanaklarımda hafiften. Ne zaman geçerler bilmiyorum. Artık onları çok önemsemiyorum, benim için en önemlisi bundan sonra sivilcemin çıkmaması. Çünkü bir daha kaldıramam heralde :)
Tedavinin en başında ben de herkes gibi inanılmaz korktum. Hatta ilk gittiğim doktor ilacı tavsiye edince çok üzüldüm ve bir daha gitmedim doktora. Başka bi çaresi olabilir diye baktım hep. Ama sonrasında gittiğim üniversite hastanesinde birçok doktor bana baktı ve roaccutane dan başka bi tedavi önermediler. zaten öncesinde tetradox gibi haplar kullanmıştım.
Bu arada yaşım 22 ve üni son sınıftaydım en çok korktuğum mezuniyette yüzümün kötü bi halde olmasıydı ama çok şükür o zamana geçmişti :)
en başında günleri sayıyordum ama şimdi 7. ay olduğunu zor hatırlıyorum zaman çok çabuk geçiyor :)
Hep bu forumu takip ettim tedavinin başından sonuna kadar, yazılanları görünce güç aldım artık ben de yazayım dedim :)
Herkese sağlıklı günler :)

Arkadaşlar ben de 7. ayın içindeyim. İlk 3 ay 30, sonraki 3 ay 20mg kullandım. Bu ay 40mg verdi.
Dozun düşmesinin sebebi ise anal fissür başlangıcıydı ve buna ilaç sebep oldu ve hala devam ediyor en büyük umudum ilaç bitince geçmesi :KK14:
Ama bunun dışında bi yan etki ile karşılaşmadım fazla.
En fazlasından ellerimin üstünde kırmızı çatlaklar, yüzümün kuruması, dudaklarımın kuruması, vücudumda hafif kurumalar, nadiren kabızlık.
Yani herkeste olan şeyler oldu bana da.
Fazla bi sivilcem çıkmadı. Yanaklarımdaydı genelde sivilceler, alnımda hiç yoktu. Küçük ve irinliydiler ama iz bırakıyorlardı. tedavi sırasında en fazla 4-5 tane fazladan minik sivilcem çıkmıştır. Şimdi tamamen geçti sivilceler iki ayda bir bi tane çıkıyor o da geçiyor ama malesef iz bırakıyor. İzlerim var yanaklarımda hafiften. Ne zaman geçerler bilmiyorum. Artık onları çok önemsemiyorum, benim için en önemlisi bundan sonra sivilcemin çıkmaması. Çünkü bir daha kaldıramam heralde :)
Tedavinin en başında ben de herkes gibi inanılmaz korktum. Hatta ilk gittiğim doktor ilacı tavsiye edince çok üzüldüm ve bir daha gitmedim doktora. Başka bi çaresi olabilir diye baktım hep. Ama sonrasında gittiğim üniversite hastanesinde birçok doktor bana baktı ve roaccutane dan başka bi tedavi önermediler. zaten öncesinde tetradox gibi haplar kullanmıştım.
Bu arada yaşım 22 ve üni son sınıftaydım en çok korktuğum mezuniyette yüzümün kötü bi halde olmasıydı ama çok şükür o zamana geçmişti :)
en başında günleri sayıyordum ama şimdi 7. ay olduğunu zor hatırlıyorum zaman çok çabuk geçiyor :)
Hep bu forumu takip ettim tedavinin başından sonuna kadar, yazılanları görünce güç aldım artık ben de yazayım dedim :)
Herkese sağlıklı günler :)

geçmiş olsun darısı bizlere inş. cnm :)

tşk. edrm canım cevabın için bende doktoruma bu kontrolde eczacının bana neden böyle söylediğini soracağım çünkü 3ününde sadece firmadan dolayı isimlernn farklı ama içeriklernn aynı olduğunu biliyordum ben. Peki tadevi nasıl gidiyo tatlım bende şimdilik 30 mg. kullanıyorum 2 sonra 40 mg olacak.

4.aydayım şimdi, hep 30 mg kullandım, bakalım sonraki aylarda doktor kaç verecek.. İlk 3 ay dudak kuruluğu ve adet düzensizliği dışında belirti yaşamamıştım ama 4.ayda kollarım, bacaklarım kurumaya başladı, yüzüm pul pul oldu Gözlerim çok kurumuştu, geçen hafta göz doktoruna gittim, yapay göz yaşı verdi, her saat başı damlatıyorum. Hatta gözlerin baya kötü olmuş dedi, keşke daha erken gitseydim. Burun kuruması da başladı, galiba gene doktora gitmem lazım :KK43: bıktım gerçekten, tüm yan etkileri yaşadım galiba. Üstelik hiç güneşe çıkmıyorum, evdeyim hep. Sağlıklı beslenirim zaten oldum olası. Bir de kilo verdim, yorgunluk ve halsizlik de yaptı ilaç, işte böyle :KK3: :KK8:

4.aydayım şimdi, hep 30 mg kullandım, bakalım sonraki aylarda doktor kaç verecek.. İlk 3 ay dudak kuruluğu ve adet düzensizliği dışında belirti yaşamamıştım ama 4.ayda kollarım, bacaklarım kurumaya başladı, yüzüm pul pul oldu Gözlerim çok kurumuştu, geçen hafta göz doktoruna gittim, yapay göz yaşı verdi, her saat başı damlatıyorum. Hatta gözlerin baya kötü olmuş dedi, keşke daha erken gitseydim. Burun kuruması da başladı, galiba gene doktora gitmem lazım :KK43: bıktım gerçekten, tüm yan etkileri yaşadım galiba. Üstelik hiç güneşe çıkmıyorum, evdeyim hep. Sağlıklı beslenirim zaten oldum olası. Bir de kilo verdim, yorgunluk ve halsizlik de yaptı ilaç, işte böyle :KK3: :KK8:

her ay düzenli doktor kontrolüne gittiğinde alt ast baktırıyor musun?

X