Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Inş. Canımmmm

yanı kontomlo korunuyorduk ve ınanırmısın o iş hıc olmadı desem yerıdır

benım şubat ayındada gebeliğim vrdı

herşey süper giderken bebeğin kalbı durdu kurtaj oldum 7 haftalıkken :KK43:

Allah yardımcın olsun üzüldüm :KK43: bu ilacı kullandıktan sonra en az 6 ay hamile kalmaman gerek çok dikkat et bundan sonrası için.

Roaccutane la sanırım sadece sivilceler değil siyah ve beyaz noktalarda gidiyormuş.Siyah ve beyaz noktaları olanlar söyleyebilir mi kaç aydan sonra gitmeye başladı ve tamamen bunlardan kurtulan oldu mu gerçekten?

Roaccutane la sanırım sadece sivilceler değil siyah ve beyaz noktalarda gidiyormuş.Siyah ve beyaz noktaları olanlar söyleyebilir mi kaç aydan sonra gitmeye başladı ve tamamen bunlardan kurtulan oldu mu gerçekten?

Daisy benim hemen hemen birinci aydan sonra siyah noktalarım gitmişti ,önce baya bir tabiri caizse fırlamıstı yerinden bu siyah noktalar sonra tertemiz oldu burnumun üstü ve cevresi.Beyazlarda çene bölgemde vardı onlar da aynı sürede gitti.Şu an hiç siyah noktam yok.Sen kaçıncı ayındaydın ?Kaç mg alıyorsunb ?

Ben 3. ayın içindeyim çukur kalacak diye cok korkuyorum şu an 2 tane sivilcem kuruyor baska da yok ama bakıyrum sanki cukur kalacak özellikle pudra falan sürünce belli oluyor :KK43:(( kullananlar lütfen yardımcı olabilir mi bu görüntü tedavi sonuna dogru gidiyor mu yoksa kalacak mı bende bu sekilde çünkü bazılarında cukur kalmıs :KK43:

Daisy benim hemen hemen birinci aydan sonra siyah noktalarım gitmişti ,önce baya bir tabiri caizse fırlamıstı yerinden bu siyah noktalar sonra tertemiz oldu burnumun üstü ve cevresi.Beyazlarda çene bölgemde vardı onlar da aynı sürede gitti.Şu an hiç siyah noktam yok.Sen kaçıncı ayındaydın ?Kaç mg alıyorsunb ?

Ben henüz kullanmıyorum ama sanırım bende kullanıcam çünkü doktorumun verdiği ilaç(fucidin) fayda etmedi.O fayda etmezse roaccutane demişti doktor.Cumarteside randevum var bakalım ne dicek.Kullanmadan önce size sormak istedim ki emin olayım diye.Sevindim siyah ve beyaz noktaların gitmesine.

Ben henüz kullanmıyorum ama sanırım bende kullanıcam çünkü doktorumun verdiği ilaç(fucidin) fayda etmedi.O fayda etmezse roaccutane demişti doktor.Cumarteside randevum var bakalım ne dicek.Kullanmadan önce size sormak istedim ki emin olayım diye.Sevindim siyah ve beyaz noktaların gitmesine.

Hımm anladım.Evet malesef son çare roaccutane .Zaten geçmediyse muhtemelen bunu önerir bana da öyle olmustu .

benim cildim aşırı derecede yağlı gözenekli ve siyah noktalı çok olmasada küçük sivilceler var... uzun süredir roaccutene kullanmak istyrdum ama cesaret edmyrdumm 3 yıl önce doktora gittiğimde ilacı yazmadı senn cildin roaccutanelik cilt değil dedi ne kadar şey kullandıysamda cilt temzliğine dikkat ettiysemde cildim aynıydıı tek çözümn roaccutene olduğunu düşünerek geçen gün tekrark doktora gittim dotor bana bu ilacı verdi tahliller yapıldı 10 mg dan başlayacağmı syledi ilacı aldım şuana kadar cesaretim vardı ama buradaki yorumları okuduktan sonra ilacı kullanmya cesaret edemedim szilere bir kaç sorm olacak...
ilacı kullanmaya başlamak için bi zaman varmı benim şuan regl dönemimde geçikme oldu hemen başlayımmı yoksa bittikten sonramı başlayım yüzdeki ve dudaktaki soyulma ve kurululklar ne kadar sürüyor ilk 1 aydan sonra düzelme oluyormu
birde benim lazer tedavim var bir yerde okudum yazdıda son 6 ayda roaccutane kullanalar lazer uygulanmaz diyor bu belirli bölgeler içinmi geçerli yoksa bütün bölgeler içinmi geçerli kafam çok karıştı bana yardımcı olusanz sevnrm şimdiden teşekkürler...

benim cildim aşırı derecede yağlı gözenekli ve siyah noktalı çok olmasada küçük sivilceler var... uzun süredir roaccutene kullanmak istyrdum ama cesaret edmyrdumm 3 yıl önce doktora gittiğimde ilacı yazmadı senn cildin roaccutanelik cilt değil dedi ne kadar şey kullandıysamda cilt temzliğine dikkat ettiysemde cildim aynıydıı tek çözümn roaccutene olduğunu düşünerek geçen gün tekrark doktora gittim dotor bana bu ilacı verdi tahliller yapıldı 10 mg dan başlayacağmı syledi ilacı aldım şuana kadar cesaretim vardı ama buradaki yorumları okuduktan sonra ilacı kullanmya cesaret edemedim szilere bir kaç sorm olacak...
ilacı kullanmaya başlamak için bi zaman varmı benim şuan regl dönemimde geçikme oldu hemen başlayımmı yoksa bittikten sonramı başlayım yüzdeki ve dudaktaki soyulma ve kurululklar ne kadar sürüyor ilk 1 aydan sonra düzelme oluyormu
birde benim lazer tedavim var bir yerde okudum yazdıda son 6 ayda roaccutane kullanalar lazer uygulanmaz diyor bu belirli bölgeler içinmi geçerli yoksa bütün bölgeler içinmi geçerli kafam çok karıştı bana yardımcı olusanz sevnrm şimdiden teşekkürler...

naz 10 mg zaten en düşük olanı bence bu kadar endişe etme evet ilk 1 ay zor oluyor fakat sonra cok da sıkıntı olmuyor tabi bu kişiden kişiye değişebiliyor şimdi sana söyleyeceklerimin tersi de cıkabilir bunu bilemeyiz ama genel olarak bir çok kullanan kişi de ilk bir ay sivilce kusması ve kurumalar oluyor dudaklarda yalnız senin kullanacagın doz cok düşük oldugundan ben cok etki olacagını sanmıyorm.regl döneminde baslayabilrisin sorun yok.ben 3. ayımdayım ve yeni yeni alnım soyuluyor ama dedigim gibi bu kişiden kişiye değişiyor.ilk bir ay kusma oldu arttı epey sivilceler şu an yok .lazer uygulamak riskli cilt hassas oldugundan uygulamamak gerekiyor hele yüze ağda,lazer ,ip vs cok tahriş edebiliyor sadece cımbız. diğer bölgelere kullananlar var ama yine de doktoruna sorman da fayda var.

dudak kurumaları tedavi boyunca devam ediyor bepanten merhem le halloluyor. burun kanaması yasayanlar var bende olmadı.onun için de zaten doktorum bir jel vermişti ismi : tonimer onu kullanıyorum burun içine.

naz 10 mg zaten en düşük olanı bence bu kadar endişe etme evet ilk 1 ay zor oluyor fakat sonra cok da sıkıntı olmuyor tabi bu kişiden kişiye değişebiliyor şimdi sana söyleyeceklerimin tersi de cıkabilir bunu bilemeyiz ama genel olarak bir çok kullanan kişi de ilk bir ay sivilce kusması ve kurumalar oluyor dudaklarda yalnız senin kullanacagın doz cok düşük oldugundan ben cok etki olacagını sanmıyorm.regl döneminde baslayabilrisin sorun yok.ben 3. ayımdayım ve yeni yeni alnım soyuluyor ama dedigim gibi bu kişiden kişiye değişiyor.ilk bir ay kusma oldu arttı epey sivilceler şu an yok .lazer uygulamak riskli cilt hassas oldugundan uygulamamak gerekiyor hele yüze ağda,lazer ,ip vs cok tahriş edebiliyor sadece cımbız. diğer bölgelere kullananlar var ama yine de doktoruna sorman da fayda var.

teşekkür ediyrum cvp için :) pekii başlamak için bi zamanı varmı önceden bir int sayfasında okumuştum bir sonraki regl dönemin 2.ve 3. gününden önce başlanmamalıdır yazıyordu şimdi o yazıyı bulamıyorumm tamda hatrlayamyrm

benim bildiğim burdaki lazerden kasıt lazer epilasyon değil.çünkü bana doktorun yanındaki kız lazer yaptırabilirsin demiş.yani lazer cilt soyma tarzındaki beyazlatma leke açma tarzındakiler sanırım.

Ben şu anda 4.ayımın sonlarındayım ve keşke hiç başlamasaymışım diyorum,çoğu kişi çok fazla yan etki etmediğini söylemiş,bende ona güvenip kullanmaya başladım.Dedim ben dayanıklıyım bana bişey olmaz :KK70: ilk aylarda pek bir şey yoktu sadece dudak kuruması ve kan testimde de bir kaç kan değeri düşmüş veya yükselmişti.Yine aynı dozda kullanıyorum ilk aylardan beri..3. aydan sonra başladı bende yan etkileri,özellikle depresyon,aşırı agresiflik.Zaten normalde de depresif bir kişiliğim var :KK70: ama hiç antidepresan falan kullanmadım veya başkalarına sinirlendiğim,bağırdığım olmadı.3.aydan beri çok kötü bir ruhsal haldeyim.Bütün gün sersem sersem dolaşıyorum,gözlerimi zor açık tutabiliyorum.En ufak şeye sinirleniyorum,çok çabuk sabırsızlanıyorum.Geceleri de uyuyamıyorum.Mide bulantısı,baş ağrısı,tehlikeli derecede düşük tansiyon.En kötüsüde saçlarım dökülmeye başladı.Bilmiyorum,böyle devam ederse bırakabilirim.Ama bir yandan buraya kadar geldim cildim de düzeldi,sadece biraz izleri kaldı.Bu noktada bırakamam sanırım

uzun süre tedavi gören arakadaşlar roaccutene siyah nokta ve gözeneklerede iyi geliyormu peki bende çok sivilce yok ama gözeneklerim ve siyah nokta çok fazla cildim aşırı derece yağlı sırf o gözeneklerden kurtulmak için bende 10 mg dan başaladım

kızlar benim ilacı haftasonu kullanamadım bitti. bugnde alamadım yarın alıcam bir sorun olurmu 3 günden

X