Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba,
Uzun süre bu ilacı kullanmış biri olarak, biraz sabret diyorum.
Emin ol sonunda her şey çok güzel olacak :KK66: sevgiler...

peki bu ilacı kullanırken lens takan var mı? doktora sormayı unuttum :KK17:
göz kuruluğu da yapıyormuş diye okudum ondan soruyorum. göz damlası kullanmama gerek var mı acaba ?

peki bu ilacı kullanırken lens takan var mı? doktora sormayı unuttum :KK17:
göz kuruluğu da yapıyormuş diye okudum ondan soruyorum. göz damlası kullanmama gerek var mı acaba ?

lens kullananlar için bi ayrıntı vardı ama kullanmadığım için diikkat etmedim ben. eee ne oldu sonuçlar başlıcak mısın ilaca?

allah şifa versn cnm inş.

amin canım çok teşekkürler.

20 mg ile dudak kuruması dışında hiç bir şikayetim olmayacakmış doktorun dediğine göre.
makyajı pek beceremesem de galiba bu sivilcelerimin artmasıyla yapmak zorunda kalacağım galiba.
hangi makyaj malzemelerinizi kullandığınızı öğrenebilir miyim arkadaşlar?

ne kadar süre kullandın ve yan etkilerini ne kadar süre hissettin?
bu arada çok sevindim adına inşallah bir daha hiç çıkmaz :)

Sanirim 5 ay kullandim
Acnegen zoretanin ve roaccatune olarak
Hepsinin ilk kutusu gunde2 kez, ikinci kutu 1 kezdi
Yan etkileri bende cok etkili olmadi
En fazla iki uc kezcok yoruldugumda belim inanilmaz agirdi onceleri olmayan birseydi simdide yok
Kusma olmadi kanayacak kadar dudak kurumam olmadi blistex medplus kullandim
Yuzum dustan sonra cok gerginlesti ama asiri soyulma olmadi
Baska yan etki gormedim ben yani sansliydim :-)
Umarim cikmaz ama cukurlarvar iste
Kis icin kimyasal peeling dusunuyorum :-)

Sanirim 5 ay kullandim
Acnegen zoretanin ve roaccatune olarak
Hepsinin ilk kutusu gunde2 kez, ikinci kutu 1 kezdi
Yan etkileri bende cok etkili olmadi
En fazla iki uc kezcok yoruldugumda belim inanilmaz agirdi onceleri olmayan birseydi simdide yok
Kusma olmadi kanayacak kadar dudak kurumam olmadi blistex medplus kullandim
Yuzum dustan sonra cok gerginlesti ama asiri soyulma olmadi
Baska yan etki gormedim ben yani sansliydim :-)
Umarim cikmaz ama cukurlarvar iste
Kis icin kimyasal peeling dusunuyorum :-)

çok şanslıymışsın gerçekten çok hoş :)
o çukurlar da geçer inşallah.
umarım ben de bu kadar yan etkiyle atlatırım :)

amin canım çok teşekkürler.

20 mg ile dudak kuruması dışında hiç bir şikayetim olmayacakmış doktorun dediğine göre.
makyajı pek beceremesem de galiba bu sivilcelerimin artmasıyla yapmak zorunda kalacağım galiba.
hangi makyaj malzemelerinizi kullandığınızı öğrenebilir miyim arkadaşlar?

tatlım ben kapalıyım zaten onun için fazla makyaj yapmam yani.

ne mutlu galiba güzel sonuç aldınız. İlacı kaç ay kullandınız? etkisini ne zaman görmeye başladınız acaba?

Aynen öyle, cildim bebek gibi oldu. İzler de kalmıyor, belli belirsiz yok gibi. (Sırtımda bile vardı, şimdi hiiiç bir şey kalmadı)
Ben aylarca kullnadım açıkçası şu an tam hatırlamıyorum ama yazın mg ve adet olarak dozu düşürmek gerekiyor, doktorum bu şekilde söylemişti. Bu da süreci biraz uzatabiliyor ancak etkisi zaten cildin kuruyup pul pul dökülmesiyle başlıyor - ki bunun başlaması öyle uzun sürmedi, ilaç 1-2 ay içinde bu etkiyi yapıyor ve devam ediyor. Ama yüzüm bildiğin dökülüyordu resmen, dudaklar desen çorak topraklar gibi :) Evet biraz zor bir aşama ama o dökülmeler temizliyor zaten her şeyi, sonrasında da iz tedavisi :KK66:

Bu arada dudak kurumaları için gece yatmadan önce bepanthen 'merhemi' bildiğin yoğurt gibi dudaklarıma sürüp öyle uyuyordum ve çok rahatlatıyordu, ertesi güne daha iyi görünüyordu. Bu da ufak bi tavsiye olsun benden :KK66:

Darısı sizlerin de başına.. şunu tekrar belirteyim ki hiç üzülmeyin, sadece biraz sabredin :KK66:

Aynen öyle, cildim bebek gibi oldu. İzler de kalmıyor, belli belirsiz yok gibi. (Sırtımda bile vardı, şimdi hiiiç bir şey kalmadı)
Ben aylarca kullnadım açıkçası şu an tam hatırlamıyorum ama yazın mg ve adet olarak dozu düşürmek gerekiyor, doktorum bu şekilde söylemişti. Bu da süreci biraz uzatabiliyor ancak etkisi zaten cildin kuruyup pul pul dökülmesiyle başlıyor - ki bunun başlaması öyle uzun sürmedi, ilaç 1-2 ay içinde bu etkiyi yapıyor ve devam ediyor. Ama yüzüm bildiğin dökülüyordu resmen, dudaklar desen çorak topraklar gibi :) Evet biraz zor bir aşama ama o dökülmeler temizliyor zaten her şeyi, sonrasında da iz tedavisi :KK66:

Bu arada dudak kurumaları için gece yatmadan önce bepanthen 'merhemi' bildiğin yoğurt gibi dudaklarıma sürüp öyle uyuyordum ve çok rahatlatıyordu, ertesi güne daha iyi görünüyordu. Bu da ufak bi tavsiye olsun benden :KK66:

Darısı sizlerin de başına.. şunu tekrar belirteyim ki hiç üzülmeyin, sadece biraz sabredin :KK66:

darısı başımıza inş.:)

ben iz kalacak diye cok korkuyorum sonrasında peeling le falan ugrasmak zor geliyor :KK43:( 1.5 ay oldu bu kontorlde izleri sordum expigment yüzde 2 verdi sırtıma sürüyorum yüzümde bir kaç lekeye sürüyorum cesaret edemedim :KK43:(

Şu anda ilk ilacımı içtim hala tırsıyorum ya neyse :KK70:

İnşallah en az zararla atlatırız bu dönemi herkese iyi akşamlar :nazar:

Şu anda ilk ilacımı içtim hala tırsıyorum ya neyse :KK70:

İnşallah en az zararla atlatırız bu dönemi herkese iyi akşamlar :nazar:

cidden korkulacak bişy yok bnde 11. ilacımı içtim ilk ilacımı içerken resmen bacaklarım titredi ama sonra alıştım korkmuyorum artık.

Ilaci birakali iki iki bucuk ay oldu
Yalnizca cenemde bir tane cikti
Mutluyum huzurluyum:KK14:

Benim de bırakalı 1 buçuk ay olacak yakında. Kullanırken saçım ve cildim hiç yağlanmazdı şu anda hafiften yağlanmaya başladı yine. Sizin de oldu mu böyle?
İnşallah sivilceler geri gelmez.

canım benim tedavim bitti 12 kutu kullandım ben ilk beş ay zoretanin son ay da roaccutane kullandım.sivilcelerinin şiddeti ne durumda o yüzden dozu düşürmüş olabilir doktorun bence. ben toplamda 6600 mg kullandım 54 kiloyum

Sivilcelerim yok :KK1: geçti... sadece lanet olası izler var yüzümde... nisanda kullanmaya başladım kısa sürede tedavi yanıt verdi, 8 ay daha kullanmam mantıksız değil mi iyileşme süresine göre 4 ayda bırakanlar oluyormuş.

X