Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaslar bugun 4ay oldu ilaci kullanali,fakat o kadar pismanim ki:KK43: piskolojim bozuldu,son ayimda nerdeyse delirecek duruma geldim,hicbir sebep olmadan nisanlimla kavga ediyorum. morelim cok kotu toparlanamiyorum,intihara kadar dusundum:KK43:(
sivilcelere iyi geldi ama iliskim mahv oldu,kendim mahv oldum,icmezden once iki defa dusunun:KK43:

İlaç kaldıysa onları bırakma derim bir 10 gün daha içiver canım zarar gelmez. Benim izlerim hala var, çok ta önemli değil benim için çıkmasın da bi daha. Demin çektiğim fotoğraflar bunlar sağ ve sol yanağımın son hali:

Eki Görüntüle 428876 Eki Görüntüle 428877

canım cildin çok güzel olmuş.. iz var evet ama rengi çok açık, onları basit bir iz tedavisiyle çok rahat halledersin..tamamen pürüzsüz olur. benim de böyle olsun başka bişey istemiyorum :)

arkadaslar bugun 4ay oldu ilaci kullanali,fakat o kadar pismanim ki:KK43: piskolojim bozuldu,son ayimda nerdeyse delirecek duruma geldim,hicbir sebep olmadan nisanlimla kavga ediyorum. morelim cok kotu toparlanamiyorum,intihara kadar dusundum:KK43:(
sivilcelere iyi geldi ama iliskim mahv oldu,kendim mahv oldum,icmezden once iki defa dusunun:KK43:

benim ilk iki ay psikolojim çökmüştü. her gün ağlıyodum. hatta doktorumun yanında bile. suratım berbat görünüyo diye. ve o haldeyken çevrenizdeki insanların gerçek kişiliklerini görünce, daha da çok üzülüyosunuz. "bunlar mıymış benim arkadaş dediklerim?" diye. ama suratımın ve psikolojimin mahvolduğu o dönemde çok güzel bi arkadaş edindim. çevresindekilerin gerçek yüzünü görmek daha ağır geliyo insana. hala çok iyi sayılmam ama insanları umursamamayı öğrenmeye başladım.. hissettiklerinin hepsinin burdaki herkes hissetti bunu bil sadece.. biz başarıyoruz, sende başarcaksın!! için sıkıldıkça da yaz buraya, biz destek için burdayız.. ve şükretmek insanı çok rahatlatıyo, yüz nakli olan insanlar varken, bize pek söz düşmüyo sanki..

Bana doktorum günde 50 mgdan 4 ay kullanacaksın demişti. 4 ayım bitti ama hala sivilceler vardı tam sivilce gibi de değil içinde doluluk olan kabarıklıklar.Dün doktora giitm ve günde 30 mg 2 ay daha kullan bakalım dedi.
Dün kullanmaya başladım ama benim sormak istediğim bırakalı 5 gün olmuştu ilk doktorum çok ara vermemeye çalışın( unutursam falan yani) demişti, sorun olur mu ki? 4 ay sabrettim biraz daha edicem, boşa gitsin, tedavinin etkisi azalsın istemiyorum.

4. ayımın son haftasındayım bugüne kadar hiç öyle bişey yaşamadım:) benide korkuttular böyle şeylerle.. ama ben kendimlede dalga geçmesini bilen ve birazda soğukkanlı biri olduğumdan sanırım bugüne kadar çok rahat geldim .. bence herşeyi ilaca bağlamamak lazım .. nişanlıyla kavga etmek ara sıra bunalıma girmek roaccutansızda olabilecek şeyler.. hele hele sivilce problemi çeken kişiler için bunalıma girmek pekte şaşılacak şey değil... sana tavsiyem nişanlınla kavgalarınızın sebeplerini bidaha düşün belkide ortada cidden bi sebep (roaccutanedan başka bi sebep)vardır..ve güzelleşen cildini düşün git ve aynaya bak derin bi nefes al ve güzel cildinle hayatına daha güçlü devam et...vee şu intiharr meselesine gelince heeeeyyyyy! yok öyle bişey! sana izin vermiyorum intihar için sonra ilacın adı kötüye çıkıyo tüm sülaleden bin tane nasihat işitmek zorunda kalmıştım bu yüzden:KK1: şaka bi yana kesinlikle böyle bişey yapmaya kalkışma çünkü hayat gerçekten herşeye rağmen yaşamaya değer.. ve bana göre intihar korkaklıktan başka bişey değil!

Forumu takip ediyordum fakat yazma gereği duymamıştım ama ben de bu yoldayım ortak oliyim dedim :) iki buçuk üç aydır aknetrent kullanıyorum . iilk ay roaccutane kullanmıştım fakat reçete bittiği için doktorum bunu yazdığını söyledi . Ayda iki üç sivilcesi olan ben bu yıl sağ yanağımda hiç görmediğim kadar sivilce gördüm . Gülerken acıtıcak hale gelince artık bi dur dedim . Tek tük sivilcem kaldı izleri gittikçe kayboluyo . Ama beni endişelendiren şu tüylerin uzaması . Allahdan beyaz tenliyim ve tüylerim sapsarı ama gene de bi artış olduğunun farkındayım . Tedavim bitince lazer yaptırıcam ama aynaya baktıkça moralim çok bozuluyo . Sonra bi yandan diyorum olsun işte lazerle gider hepsi boşver uzasın . Kafam çok karışık sivilceler biticek yüz tüyleri çıkıcak heralde başıma :2:

selam arkadaşlar dün doktorum bana bu ilacı tavsiye etti fakat benim yüzümde sivilce değil kızarıklık var elmacık kemiklerim ve yanaklarım egzama gibi kızarık bu bana bir fayda edermi herkes sivilce ve aknelerini sölemiş ama bende akne sivilce yokki yanaklarım kızarık

bu konuda ne dersiniz ?

selam arkadaşlar dün doktorum bana bu ilacı tavsiye etti fakat benim yüzümde sivilce değil kızarıklık var elmacık kemiklerim ve yanaklarım egzama gibi kızarık bu bana bir fayda edermi herkes sivilce ve aknelerini sölemiş ama bende akne sivilce yokki yanaklarım kızarık

bu konuda ne dersiniz ?

bana biraz garip geldi :44: ben bi doktora daha görün derim

bana biraz garip geldi :44: ben bi doktora daha görün derim

teşekkür ederim göründüm test yapıldı bu gün alacağım bakalım ne diyecek siz sivilcelerden aknelerden şikayet etmişsiniz benim sivilce ve aknem yokki elidel kullandım o sivilce yaptı 2 gündğr onuda bıraktım sivilceler azaldı benim derdim kızarıklık tıpkı kılcal damar çatlağı gibi

bu ilacı 4 aydır kullanıyorum birçok ilaç kullandım ama hiçbiri bu ilaç kadar etkili değildi.cildimde ciddi derecede düzelme var herkes çok düzeldiğini söylüyor sadece ilk ay biraz zor geciyor ve dudak kuruması çok oluyor bunun içinde aloe lıps diye bir dudak kremi buldum gercekten çok iyi nemlendiriyor kullanmanızı tavsiye ederim

ben tedaviye başladığımda 59 kiloydum. 4.5 ay bitti. şu an tam 55 kiloyum.
doz açısından sorun olur mu? çünkü doktorum sakın kilo verme demişti. şimdi kilomu söylemeye korkuyorum bu yüzden :KK43:

doz açısından sorun olur mu? çünkü doktorum sakın kilo verme demişti. şimdi kilomu söylemeye korkuyorum bu yüzden :KK43:

tahlil sonuçların falan iyi çıkıyosa sende kendini iyi hissediyosan hiç çaktırma derim . ben hiç tartılmayan biriyimdir ayda yılda 1 tartılırım doktorum kaç kilosun diye sorduğunda 55 demiştim meğer 50 kiloymuşum:KK1: öyle devam ettim işte şimdi 4. ayımın bitmesine 1 hafta kaldı bugüne kadar hiç sorun yaşamadım...:KK34: ama yinede sen bilirsin için rahat etmeyecekse söyle doktoruna...bu arada cildin ne durumda ?

teşekkür ederim göründüm test yapıldı bu gün alacağım bakalım ne diyecek siz sivilcelerden aknelerden şikayet etmişsiniz benim sivilce ve aknem yokki elidel kullandım o sivilce yaptı 2 gündğr onuda bıraktım sivilceler azaldı benim derdim kızarıklık tıpkı kılcal damar çatlağı gibi

ozgey bence sivilcelerin yoksa hiç kullanma derim kızarıklılklar için elbet bir çözüm vardır bende çok sivlce çıkıyor bu ilacı kullanmamak için çok direndim ama olmadı nereye kadar artık sivelce grmeye tahammülüm kalmadı ve bugün kullanmaya başladım bu ilacı iyimi ettim kötümü ettim ilmiyorum bildiğim tek şey beni zor günler bekliyor arkadaşlar hepinize sesleniyorum yazdıklarımı gören olur ise beni bilgilendirebilir mi 20 mg ve 10 mllık bir ilaçla başlattı doktorum sizce nasıl bir sonuca varabilirim bu ilaçla :KK43:

tahlil sonuçların falan iyi çıkıyosa sende kendini iyi hissediyosan hiç çaktırma derim . ben hiç tartılmayan biriyimdir ayda yılda 1 tartılırım doktorum kaç kilosun diye sorduğunda 55 demiştim meğer 50 kiloymuşum:KK1: öyle devam ettim işte şimdi 4. ayımın bitmesine 1 hafta kaldı bugüne kadar hiç sorun yaşamadım...:KK34: ama yinede sen bilirsin için rahat etmeyecekse söyle doktoruna...bu arada cildin ne durumda ?

tahlilim iyi çıkmıştı. ama geçen ay tahlil yaptırmadım. bu ay ayrıntılı bi tahlil istedi. her seferinde soruyo kaç kilosun diye. ilk ay sonunda 57 ye düştüğümü söylemiştim. ama 55 i hiç söylemedim. neyse söylemiyim ya gitsin böyle... cildimi sormuşsun. artık sivilcem çıkmıyo diyodum ki, geçen bi sivilcem çıktı, büyük biraz. ama acnefug sürdüm 2 güne söndü neyse ki. ve yüzümde küçük küçük pütürler kaldı. koparınca da acıyo. dokunmuyorum o yüzden. bide birsürü iz kazandım tabi. ama idare ediyoruz. roac bitsin, iz tedavisi uygulucaz dedi doktorum. izlerim baya kötü çünkü.. sen ne durumdasın??

Muhtemelen bir satır da olsa yazmışımdır mutlaka ama bu başlık her gözüme iliştiğinde yazmamak için direniyorum. En iyisi hiç olmazsa ara ara yine tek bir keliyemeyle de olsa yazmalı, birilerine fayda olur belki. Neden propolis kullanmıyorsunuz veya denemiyorsunuz ? Propolis herşeyden çok denemeye değer bir değere sahiptir. İnşallah bu başlık altında yazan herkesin problemlerini en az sıkıntıyla ve en iyi sonuçla halletmesini ve bir an evvel diledikleri en iyi sonuçlara hayırlısıyla ulaşmalarını canı gönülden diliyor ve umut ediyorum.

ozgey bence sivilcelerin yoksa hiç kullanma derim kızarıklılklar için elbet bir çözüm vardır bende çok sivlce çıkıyor bu ilacı kullanmamak için çok direndim ama olmadı nereye kadar artık sivelce grmeye tahammülüm kalmadı ve bugün kullanmaya başladım bu ilacı iyimi ettim kötümü ettim ilmiyorum bildiğim tek şey beni zor günler bekliyor arkadaşlar hepinize sesleniyorum yazdıklarımı gören olur ise beni bilgilendirebilir mi 20 mg ve 10 mllık bir ilaçla başlattı doktorum sizce nasıl bir sonuca varabilirim bu ilaçla :KK43:

seni o kadar iyi anlıyorum ki. sivilce insanın hayatının tamamen etkiliyo, sosyal ilişkilerim eksilerde...ama ilaca başlamışsın, zamanın nası geçtiğini anlamazsın bile, 4,5 ay mı olmuş diyorum. tabi zamanın nası geçtiğini sana anlatmaya çalışanlar olucak... bi yandan okulda dalga geçerler, bi yandan annem-babam zaten ilacı bıraktırmak için bahane arar, bi yandan sokaktaki iyi niyetli teyzeler çeşitli reçeteler yazar.. kimse anlamaz senin ne hissettiğini, ilaca mecbur olduğunu. benden sana tavsiye: anlatmaya çalışma. he de geç, derler ya.. tedavinin sonunu düşün, buraya yaz, motive olmaya çalış. mg için bişey diyemem canım, doktorun mutlaka akne durumuna uygun dozu yazmıştır. beni en çok zorlayan, ne yan etkiler ne bişey, yok dudak kurumasıymış. her şeyin çaresi var. çevreden gelen tepkiler çok moralimi bozdu sadece. sadece bu gerçekten. çünkü ilaç insanın moralini bozmuyo asla, motive ediyo. ama insanlar... ağızları torba değil ya, büzemiyoruz ki..

tahlilim iyi çıkmıştı. ama geçen ay tahlil yaptırmadım. bu ay ayrıntılı bi tahlil istedi. her seferinde soruyo kaç kilosun diye. ilk ay sonunda 57 ye düştüğümü söylemiştim. ama 55 i hiç söylemedim. neyse söylemiyim ya gitsin böyle... cildimi sormuşsun. artık sivilcem çıkmıyo diyodum ki, geçen bi sivilcem çıktı, büyük biraz. ama acnefug sürdüm 2 güne söndü neyse ki. ve yüzümde küçük küçük pütürler kaldı. koparınca da acıyo. dokunmuyorum o yüzden. bide birsürü iz kazandım tabi. ama idare ediyoruz. roac bitsin, iz tedavisi uygulucaz dedi doktorum. izlerim baya kötü çünkü.. sen ne durumdasın??

hiç dokunma yüzüne ... ben gayet iyi durumdayım büyük sivilce çıkmıyo artık çıkanlar minik minik 1 günde sönüyo.. çok fazlada iz yok olanlarda geçmeye başladı sanki. ben yüzüme hiç dokunmuyorum belkide ondan fazla iz kalmadı. tek sorunum kullandığım güneş kremi ve bepantenden yüzüm parlıyo ve gün içerisinde kızarıyo.onada fazla aldırmıyorum artık eskidende yüzüm kırmızıydı zaten sivilcelerden dolayı :KK1: şimdi temiz en azından .ya benim merak ettiğim bişey var acaba bu ilacı bizim gibi 17 yaşlarında kullanmak mı daha etkili oluyo yoksa 20lerde mi? yeniden çıkması konusunda endişeliyim bide doktorum 5 ay kullanman yeterli dedi bana ama zaten günde 40 mg alıyorum benim kiloma göre maximum 7500mg alabilirim yani bir ay daha kullansam sorun olmaz bence.. ne dersin? ve ne dersiniz kk?:KK34:

hiç dokunma yüzüne ... ben gayet iyi durumdayım büyük sivilce çıkmıyo artık çıkanlar minik minik 1 günde sönüyo.. çok fazlada iz yok olanlarda geçmeye başladı sanki. ben yüzüme hiç dokunmuyorum belkide ondan fazla iz kalmadı. tek sorunum kullandığım güneş kremi ve bepantenden yüzüm parlıyo ve gün içerisinde kızarıyo.onada fazla aldırmıyorum artık eskidende yüzüm kırmızıydı zaten sivilcelerden dolayı :KK1: şimdi temiz en azından .ya benim merak ettiğim bişey var acaba bu ilacı bizim gibi 17 yaşlarında kullanmak mı daha etkili oluyo yoksa 20lerde mi? yeniden çıkması konusunda endişeliyim bide doktorum 5 ay kullanman yeterli dedi bana ama zaten günde 40 mg alıyorum benim kiloma göre maximum 7500mg alabilirim yani bir ay daha kullansam sorun olmaz bence.. ne dersin? ve ne dersiniz kk?:KK34:

galiba benim izler biraz dokunduğum için kaldı. ama dokunmadığımda da kaldı zaten. ben de güneş kremini sürünce bronzlaşmış gibi oluyorum. herkes sen yandın mı diyo :) yüz kızarması malesef bende de var. ve kızarınca çok komik oluyorum, sinirim de bozuluyo. cayır cayır... elimde hep bi defter, yelpaze niyetine. / tekrar etmesi durumu beni de korkutuyo. ama ilaca başlarken doktor şöyle demişti. ilk önce 1 ay monodox kullandım hiç etki etmiyince buna başladık. keşke hemen başlasaydık, 1 ay boşuna beklemişiz dedi hatta. şimdiden kullan ki, ilerde birsürü izin kalır dedi. vakit kaybetmemeye çalıştı yani. annemi de böyle ikna etti. / ya bu doktorları anlamıyorum. kimi doz tamamlatıyo. kimi tamamlatmadan bırakıyo. ortada bir ilaç var, bin farklı yorum. anlamıyorum hiç.

X