Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Üçüncü keredir yazıyorum halen kaele alıp bir cevap bile veren yok :KK43: 4. ayın ilk haftasındaym doktorum 5 ay kullanıcaz dedi şuan cıldımde halen kızarıklık var alnımdada yenı 2 tane sıvılce cktı halen cıkması normalmı arkadaşlar birde doktorum ne krem ne solüsyon birşey vermedi... Vermesı gereklımıydı?

bu ilacı normalde en az 6 ay kullanmak gerekiyor ki tekrarlamaması için zaten 4. ayda son çıkışları sivilcelerin ben çıkıyor diye tedaviyi bırakmak istediğimi söylediğimde bana kızmıştı çünkü benim 6 ayda normal antibiyotik tedavim olmuştu nerdeyse 1 sene olmuştu ve ben hala sivilcelerle uğraşıyordum son çıkmaları sabret dedi ve gerçektende son çıkması olmuştu... bu ilacı kullanırken solüsyon vermezler çünkü kullandığın ilaç kendi kendine yetebilen çok ağır bir ilaçtır yanlızca benim tedaviyle birlikte uygulamaıştı 5. ve 6.ayımda kimyasal peeling yaptırabilirsin o zaman yüzünde ki izler çukurluklar kayboluyor..

benim tedavım dün bıttı fakat hala sırtımda sıvılcelerım var cok degl tabı 2-3 tane ama oncedende 5-6 taneydı içten ne kadar cok sıvılcem varmıs meger.ılaca baslayınca sırtımdakı sıvılceler pıtır pıtır dışa fırladı cıktı söndü cıktı söndü hep böyle oldu ve morumsu bı izleri var gecıcek dıye dusunuyorum ama ılaca baslaamdna once sırtım daha guzeldı acıkcası fakat bunlarda gecer sanırım.yuzumde de hala kuruluk ve cenemdekı yag bezelerı gıttı 1-2 tane kalmıstır ılacım da bıttı gerek yok 7200 mg kullandım suan ıcın bekledıgım gıbı umdugum gıbı degıl ama 1 ay da ılac vututtan atılıyormus o 1 ay ıcınde cılt ıyıce kendını yenılcek dıye dusunuyorum umarım o kadar ılacı aldıgıma değer.

Ben de kullandım ama normalde kuruluk olur benim bildiğim ama ağrı olmaz.eğer aşırı derecede ağrı yapıyorsa bu anormal bir durumdur.Doktorunuza danışıp ilacı bırakmanız daha iyi olur sanırım ya da belki dozunu düşürmeyi önerir.

doz yeterince düşük zaten en düşük dozla başlamıs arkds.daha yolun basındasın ıyı karar ver bu bısey degıl görmede bulanıklık eklem agrıları ellerde kırmızılık bı cok sey yasıcaksın.dayanırım dıosan basla 1 ay gectıkten sonra sıvılceler dısa atmısken kendını bırakman daha zararlı öylece kalırsın.
benım ılacım dün bıttı ve bu sabah yıne dayak yemıs gıbı sırt agrımla uyandım ama sorun etmedım alıstım görmede bulanıklık ve lens kullanan bırıyım yuzumde aglamıs gıbı cok uyumus gıbı şişme vucutta regl dönemı gibi bi şişlik .6.5 ay geldı gectı cok sukur bugun ılac almadan gune merhaba demek cok guzelmıss:)

bu ilacı kullanıpta elleri, yüzü, kolları yapış yapış olan varmı? parmaklarımı birbirine sürttüğümde yapış yapış gibi . yıkadığım halde sürekli hemde

bence o cildinin soyulmasıyla alakalı. mesela ben yüzümü yıkayınca öyle hissederim. yapış yapış. çünkü her yıkadığımda soyulur. ellerinde falan da varsa soyulma, ondan olabilir. sadece bu aklıma geliyo. bence yıkadıkça daha çok olur. ( eğer sorun benim dediğimse tabi)

200 normal bir insan için kolesterolde sınır değerdir. yani 200 den fazlası normal şartlarda risk oluşturmaya başlar. ben zaten ilaca tam 200 le başladım. o yüzden hiç dert etme yani. ilacı 1 hafta içme diye doktor mu dedi ben onu anlamadım. ben ilaca 200 kolesterolle başladım çünkü.. şimdi bir de arttı, ama devam ediyorum yani.

yok benim doktorum şehir dışında muayene edemiyor bir hafta yok iaç yazamadı sordum bişey olmaz bir hafta kullanmasanda olur dedi.. ama bundan öncede 3gün kullanmasan etkisi geçiyor demişti bir öyle bir böyle anlamadım ben

yok benim doktorum şehir dışında muayene edemiyor bir hafta yok iaç yazamadı sordum bişey olmaz bir hafta kullanmasanda olur dedi.. ama bundan öncede 3gün kullanmasan etkisi geçiyor demişti bir öyle bir böyle anlamadım ben

ben "kolesterolün yüksek diye, doktorun bir hafta ilaç içme dedi " diye anladım da, ona şaşırdım. doktor öyle bir şey demediyse sorun yok. sadece ilacını yazdıramamışsın sen. şimdi anladım :) forumdaki arkadaşlar, hiç ara vermemek gerektiğini yazıyolardı. ben kendim sormadım hiç doktoruma. bu şekilde ara veren arkadaşlar varsa cevap verirlerse daha güzel olur..

tedavım bıtelı 2 gun oldu ama etkılerı hala devam edıyor arkdslar.kolumu kasıdım hemen kızardı soyuldu yara oldu.saclarım hala kuru vucudum kasınmalar devam edıyor kasıdımdada hemen kızarıyor derım souluyor.1 ay ıcınde vucuttan ılacın atıldıgı vucudun normale döndüğü söylenıyor umarım öyle olur

Ben de kullanmistim bu ilaci 6 ay sonra sonuc mukemmel, keske daha once kullansaydim universite 3 sinifta kullandim yada 4 hatirlamiyorum, simdi sivilceden eser yok, gercekten sorun ise sivilce kullanin derim, sabirla kullanin ve sonucu gorun...

kızlar ben 2009 yılında 6 ay kullandım. ruhsal açıdan çok etkilendim başka hiç bir sorunum yoktu. ha bide son 2 ay çıkan sivilcelerim beni mahvetti... hala onların lekeleriyle uğraşıyorum. üstelik sivilcelerim tekrardan çıktılar ve hepsi leke bıraktı.

kızlar ben 2009 yılında 6 ay kullandım. ruhsal açıdan çok etkilendim başka hiç bir sorunum yoktu. ha bide son 2 ay çıkan sivilcelerim beni mahvetti... hala onların lekeleriyle uğraşıyorum. üstelik sivilcelerim tekrardan çıktılar ve hepsi leke bıraktı.

kızlar birkaç mesajıma cevap alamadım ama buna cevap verin lütfen doz hesabı nasıl yapılıyor 50 kiloyum 4. ayım bitmek üzere ilk 3 ay 20 mg bu ay 10 mg kullandm(sınav için ) nasıl hesap yapıcam ?

arkadaslar ben 55 kıloyum kullandım 6 ay birazcık zorlanıyorsun ama sonuc mukkemmel benım yuzum cok felakettı erkek arkadasımın ( şuan eşim :KK3: ) yuzune bakamıyodum onunda destegı ile kullanmaya başladım hemen etkisini gösterdı 6 ay boyunca dudaklarım felakettı nıvea nın dudak kremını kullandım bı tanesı 3 gun gıdıyodu elımden 1 dk bırakmadım ve hıc yara olmadı.tedavım bıtelı 1 yılı gectı ve hiç bişey yok ama SAKIN YÜZÜNÜZE AGDA yaptırmayın deriniz tamamen kalkıyor.sadece yüz degil ben koluma agda yaptırdım agda kagdıyla beraber derımde kalktı ve iz kaldı :KK43: ama cok ıyı bı ilaac tavsıye ederım

arkadaslar ben 55 kıloyum kullandım 6 ay birazcık zorlanıyorsun ama sonuc mukkemmel benım yuzum cok felakettı erkek arkadasımın ( şuan eşim :KK3: ) yuzune bakamıyodum onunda destegı ile kullanmaya başladım hemen etkisini gösterdı 6 ay boyunca dudaklarım felakettı nıvea nın dudak kremını kullandım bı tanesı 3 gun gıdıyodu elımden 1 dk bırakmadım ve hıc yara olmadı.tedavım bıtelı 1 yılı gectı ve hiç bişey yok ama SAKIN YÜZÜNÜZE AGDA yaptırmayın deriniz tamamen kalkıyor.sadece yüz degil ben koluma agda yaptırdım agda kagdıyla beraber derımde kalktı ve iz kaldı :KK43: ama cok ıyı bı ilaac tavsıye ederım

merhaba bende acnegen sabah 10 akşam 20 mg kullanıyorum ve 6.ayımdayım.. sivilcelerim tamamen bitti ve çıkmıyor. Kullanmadan öncede aşırı sivilce problemim yoktu ama çıkınca geçmiyordu ve çok ağrılı uçsuz sivilcelerim çıkıyordu. Yüz kuruluğu yaşadım kısa bir süre onda da nemlendiricilerle sıkıntı olmadı. Ağdadan bende uzak duruyorum ama ilaç bittikten bir süre sonra yaptırabileceğimi düşünmüştüm :KK43: . bıyık bölgesinde ip bazen dayanılmaz olabiliyorda.. 1 yıl geçmiş olmasına rağmen derin hala mı ince? hiç denedin mi yüzüne ağda yaptırmayı?

kızlar birkaç mesajıma cevap alamadım ama buna cevap verin lütfen doz hesabı nasıl yapılıyor 50 kiloyum 4. ayım bitmek üzere ilk 3 ay 20 mg bu ay 10 mg kullandm(sınav için ) nasıl hesap yapıcam ?

Kilonuzu 120 ile çarparak kullanmanız gereken en az dozu buluyorsunuz, 150 ile çarparaken fazla dozu.

Yani 50*120 = 6000 ve 50*150= 7500

6000 ile 7500 mg arasında bir değerde bırakabilirsiniz. 3 ay 20, 1 ay10 mg kullandığınıza göre

(20*90) + (10*30)=1800 +300 = 2100 mg kullanmışsınız ilacı. Yani kullanmanız gereken ilacın yaklaşık 1/3 ü bitmiş 4. ayın sonunda.Böyle kullanmaya (bu dozda) devam ederseniz yaklaşık 1 sene de bitecek tedaviniz demektir.

Tabii o biraz da sivilcelerinizin yoğunluğuna bakıyor. Doktorlar bazı durumlarda dozu tamamlamaya gerek görmüyor sivilceler hafifse.

kızlar birşey sormam lazım. sabah bi uyandım. kolumda böyle pembe bi çizgi oluşmuş. sanki işaret parmağıma boya alıp sürmüşüm gibi. sabah uyandığımda gördüm, önceden yoktu. sanki hafif yanmış da yara olmuş gibi. sinirim bozuldu. zaten beyaz tenliyim. kolumun ortasında kocaman bi çizik. 2 gündür duruyo. hani kolunuzu bi yere dayarsınız izi çıkar da, 5 dk sonra geçer ya. onun gibi.. ama geçmiyo. ne kabarıklık var, ne soyulma var, ne kaşıntı, ne de acıyo... sadece rengi değişmiş. çok kötü görünüyo. böyle bişey oldu mu hiç sizde? ne süriyim bilemedim ki, hiçbişeye benzetemedim :KK43: bazen uyurken tırnağım falan çiziyo kolumu yara oluyo. ama bu öyle bişey de değil.. yardım lütfen...herşeyi de ilaçtan bilmek istemiyorum ama, cilt falan hassas ya, şüphelendim yani.

Kilonuzu 120 ile çarparak kullanmanız gereken en az dozu buluyorsunuz, 150 ile çarparaken fazla dozu.

Yani 50*120 = 6000 ve 50*150= 7500

6000 ile 7500 mg arasında bir değerde bırakabilirsiniz. 3 ay 20, 1 ay10 mg kullandığınıza göre

(20*90) + (10*30)=1800 +300 = 2100 mg kullanmışsınız ilacı. Yani kullanmanız gereken ilacın yaklaşık 1/3 ü bitmiş 4. ayın sonunda.Böyle kullanmaya (bu dozda) devam ederseniz yaklaşık 1 sene de bitecek tedaviniz demektir.

Tabii o biraz da sivilcelerinizin yoğunluğuna bakıyor. Doktorlar bazı durumlarda dozu tamamlamaya gerek görmüyor sivilceler hafifse.

Ben 54 kiloyum 6950 mg kullandim ve tedavim iki gun once bitti. Bu doz yeterli mi acaba. 40 mgmlik 10 tane kapsulum kaldi acaba onlarida icsemmi napsam ?
Bazilari diyodu son 2-3 ay hic sivilce cikmio diye. Benim son ay bile 1 tane sivilcem cikti acaba bu yuzden sivilcelerim geri gelirmi ?! Hapi biraktim korkuorm vallah sivilcelerim geri gelcek diye.. Bu arada senin izler ne durumda permanganatcim

kızlar birşey sormam lazım. sabah bi uyandım. kolumda böyle pembe bi çizgi oluşmuş. sanki işaret parmağıma boya alıp sürmüşüm gibi. sabah uyandığımda gördüm, önceden yoktu. sanki hafif yanmış da yara olmuş gibi. sinirim bozuldu. zaten beyaz tenliyim. kolumun ortasında kocaman bi çizik. 2 gündür duruyo. hani kolunuzu bi yere dayarsınız izi çıkar da, 5 dk sonra geçer ya. onun gibi.. ama geçmiyo. ne kabarıklık var, ne soyulma var, ne kaşıntı, ne de acıyo... sadece rengi değişmiş. çok kötü görünüyo. böyle bişey oldu mu hiç sizde? ne süriyim bilemedim ki, hiçbişeye benzetemedim :KK43: bazen uyurken tırnağım falan çiziyo kolumu yara oluyo. ama bu öyle bişey de değil.. yardım lütfen...herşeyi de ilaçtan bilmek istemiyorum ama, cilt falan hassas ya, şüphelendim yani.

sanırım hallettim.

Ben 54 kiloyum 6950 mg kullandim ve tedavim iki gun once bitti. Bu doz yeterli mi acaba. 40 mgmlik 10 tane kapsulum kaldi acaba onlarida icsemmi napsam ?
Bazilari diyodu son 2-3 ay hic sivilce cikmio diye. Benim son ay bile 1 tane sivilcem cikti acaba bu yuzden sivilcelerim geri gelirmi ?! Hapi biraktim korkuorm vallah sivilcelerim geri gelcek diye.. Bu arada senin izler ne durumda permanganatcim

İlaç kaldıysa onları bırakma derim bir 10 gün daha içiver canım zarar gelmez. Benim izlerim hala var, çok ta önemli değil benim için çıkmasın da bi daha. Demin çektiğim fotoğraflar bunlar sağ ve sol yanağımın son hali:

$DSC05447.jpg $DSC05451.jpg

X