Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bir misafir geldiğinde yine odama kaçıp, kapımı kilitlemek zorunda kaldım. kimse beni görmesin diye. sonra arkadaşlarımın bir gezi teklifini daha reddettim. sanırım artık bu konuda ısrar etmekten vazgeçtiler. yine okulda bir günümü " artık bitsin de eve gidiyim" diye geçirdim. insan neden gününün bitmesini ister ki? sabah uyanıp havanın güneşli değil de yağmurlu ve karanlık olduğunu gördüğümde bir kez daha sevindim. çünkü dışarıya çıkamayacaktım. bundan daha güzel ne olabilir? birçok insanın aptal bakışlarından kurtuldum. ve bir günümü daha kimseye görünmeden kurtardım... artık bunları düşünmek istemiyorum, ben gerçekten çok sıkıldım.. gözleri yüzümde dolaşan bir bakış daha yakaladıkça nefes alamıyorum sanki. ama onlar yüzümü görünce nedense rahat bir nefes alıyorlar..ne bu haksızlık?!?

buhar banyosu da gözenek açıyor
buhar banyosundan sonra ya da banyodan çıktıktan sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkarsanız temizlenen gözenekleriniz sıklaşır

ya da doğal ve kolay maske yapabilirsiniz
bir kaşık yoğurt, yarım limonu karıştırın, yüzünüze dairesel hareketlerle sürün
15 dk bekleyin
sonra ılık suyla yıkayın
sonra da soğuk suyla yıkayın
isterseniz son olarak sade maden suyu sürerek gözenekleri sıklaştırabilirsiniz
yoğurt ve limon ciltteki yağı alır
bu maskeyi haftada bir iki kez yaparsanız iyi gelir inşallah

bu arada sivilce yüzünden utananlar ve dışarı çıkamayanlar, üzülmeyin
ne yapsanız da vücudunuzun sivilce dönemi geçmedikçe kesin çözüm olmuyor
sabredin biraz
o dönem geçecektir inşallah

ayrıca sivilce hormonlarla ilgili olduğu için stresli olduğunuz dönemde de arttığını görürsünüz
stresin en basit dışavurumu sivilce galiba
kafanıza takmamaya çalışın

askitotomsu, kil sabunu, buhar banyosu falan demişsin de, sen roaccutane kullandın mı bilmiyorum ama , bizim genelde o safhalar çoktan geçmiş durumda. hani buhar banyosunu bırak, sivilce hapları bile fayda etmiyo, ya da antibiyotikler... malesef...

askitotomsu, kil sabunu, buhar banyosu falan demişsin de, sen roaccutane kullandın mı bilmiyorum ama , bizim genelde o safhalar çoktan geçmiş durumda. hani buhar banyosunu bırak, sivilce hapları bile fayda etmiyo, ya da antibiyotikler... malesef...

bilmem mi arkadaşım
doğru söylüyorsun antibiyotikler de fayda etmiyor
ben de uzun süre şikayet ettim
ama diyorum ya dönemsel bir şey
o dönem geçince sivilce sorunun kalmıyor
sivilce sıkıntısı çekerken de bu yazdığım şeyleri yapmak en azından o dönemi kısaltır ya da ciltte daha az tahrip olmasını sağlar diye düşünüyorum

aynı durumdayız bende 17 yaşındayım 13 yaşından beri birsürü tedavi gördüm jeller kremler haplar ama hiçbiri fayda etmedi ... şimdi roaccutane 4. ayındayım ve cidden izler dışında hiç sivilcem kalmadı onalrda geçicektir tedavi sonucunda.. hiç vakit kaybetme hemen başla ilaca .. tam yaz aylarına girmek üzereyiz ama beklemek daha kötü olur iyi bi güneş kremi al ve hemen baaaaşlaaaaa:nazar:

Haklısın canım ne yapıp edip başlayacağım zaten başka çözüm yolu kalmadı. Senin adına da sevindim umarım tamamen kurtulursun şu illetlerden. Umarım hepimiz kurtuluruz... :KK25:

bilmem mi arkadaşım
doğru söylüyorsun antibiyotikler de fayda etmiyor
ben de uzun süre şikayet ettim
ama diyorum ya dönemsel bir şey
o dönem geçince sivilce sorunun kalmıyor
sivilce sıkıntısı çekerken de bu yazdığım şeyleri yapmak en azından o dönemi kısaltır ya da ciltte daha az tahrip olmasını sağlar diye düşünüyorum

aslında çevremdeki tüm büyüklerin söylediği de bu. " bizim de sivilcemiz vardı ne ilaç kullandık ne bişey, bak geçiyo büyüyüünce, bi dönem naparsan yap çıkıyo işte " diyolar. ama cilltteki izleri engellemek, kalıcı bozuklukları erken tedaviyle engellemek için kullanıyoruz işte bakalım.. çünkü bu yaşlarda sivilcesi çıkıp da ( benim gibi çıkıp da diyelim ) cildi düzgün olan bir yetişkin olduğunu sanmıyorum. delikler, renk bozuklukları mutlaka oluyo... zaten roac kullanırken yüze pek bişey de sürmemek lazım. doktorum verdiği nemlendiriciler, güneş koruyucuları dışında... cilt zaten çok hassas. ama sağol yine de öneriler için.

bu ilacı sabah mı içiyorsunuz akşam mı? tokken içmek gerekiyormuş ama sabah veya akşam olması önemli mi?
doktorunun söylemesi lazım bunu...:KK34: alıcağın miktara göre değişir bu... sabah ve akşam olması tabikide önemli bir günde alman gereken dozu aradan belli bir saat geçtikten sonra almalısın bi sorun oluşmaması için . gündelik hayatta kullandığımız ilaçlarda da bu böyledir zaten...

canım çok yüksekten kastın ne? ama doktor bir hafta kullanma dediyse, bir bildiği vardır tabi.. ben 280lerde geziyorum da onun için dedim :)... canım bir kere içinde margarin olan hiçbir şey yeme! çikolata asla yeme! kızartma falan da yememeye çalış. / ben suyun içine bir ceviz atıyordum sabah. akşam o suyu içip cevizi yiyodum. kolesterol düşsün diye. doktora bunu söylediğimde bir işe yaramıyacağını söyledi bana. sanırım bu tür şeyler gerçekten işe yaramıyo ama. zararı olmaz nasılsa. bi denemeni öneririm. en azından ceviz ye. çok olmaması şartıyla tabi. birden bire düşürmeye yardımcı olamaz ama destek olur belki. bir de hareketsiz kalma, yürüyüş falan yap!!! sağlıklı beslen biraz sık dişini düzelir merak etme..

200 son sınır olarak gözüküyor 200 benimkide. hep yatıyorum sürekli dışardan yiyorm ondan galiba

200 son sınır olarak gözüküyor 200 benimkide. hep yatıyorum sürekli dışardan yiyorm ondan galiba

200 normal bir insan için kolesterolde sınır değerdir. yani 200 den fazlası normal şartlarda risk oluşturmaya başlar. ben zaten ilaca tam 200 le başladım. o yüzden hiç dert etme yani. ilacı 1 hafta içme diye doktor mu dedi ben onu anlamadım. ben ilaca 200 kolesterolle başladım çünkü.. şimdi bir de arttı, ama devam ediyorum yani.

bu ilacı sabah mı içiyorsunuz akşam mı? tokken içmek gerekiyormuş ama sabah veya akşam olması önemli mi?

canım benim şimdiye kadar duyduğum ve kendimde uyguladığım şekilde, sabah akşam içiyoruz. mesela günde 40 mg alıyorum. sabah 20, akşam 20. ama saati çok önemli değil. antibiyotik gibi değil çünkü, önemli olan o maddeyi vücuda almak. antibiyotik dönemsel etki gösteriyor. ama bu ilaçta amaç vücuda etkin maddeyi almak. kapsüllerin amacı zararı aza indirmek. bu yüzden aylara yayıyoruz. saat işi çok sorun değil yani. doktorun bir şey söylemediyse, sen bir ara sor bence yine de...

Üçüncü keredir yazıyorum halen kaele alıp bir cevap bile veren yok :KK43: 4. ayın ilk haftasındaym doktorum 5 ay kullanıcaz dedi şuan cıldımde halen kızarıklık var alnımdada yenı 2 tane sıvılce cktı halen cıkması normalmı arkadaşlar birde doktorum ne krem ne solüsyon birşey vermedi... Vermesı gereklımıydı?

Üçüncü keredir yazıyorum halen kaele alıp bir cevap bile veren yok :KK43: 4. ayın ilk haftasındaym doktorum 5 ay kullanıcaz dedi şuan cıldımde halen kızarıklık var alnımdada yenı 2 tane sıvılce cktı halen cıkması normalmı arkadaşlar birde doktorum ne krem ne solüsyon birşey vermedi... Vermesı gereklımıydı?

ben yazdıklarını görseydim, cevap vermeye çalışırdım. görmemişim canım. şimdi veriyorum cevabı :) bu arada benim 4 ayım doldu bunu söyliyim. suratımda benimde malesef hala kızarıklık var. burdaki birçok arkadaş bundan yakınıyo zaten. ve bi çözüm bulamadık. sadece ilaç bitince geçmesini umut edebiliyoruz. benim 4 ay bitmesine rağmen benimde sivilcem çıkıyo. hatta benimde alnımda çıktı ( 4-5 aydır hiç çıkmıyodu bide ) iyice sinir oldum. yanağımda da çıktı geçen. ama çabuk sönüyo buna seviniyorum ben de. en azından çok uzun süre kalmıyo suratımda. ama büyük sivilceler geçti, ve diğerlerinin de sayısı çook azaldı tabi. yani bence normal hala çıkması. hatta ilaç bitince de bu şekilde tek tük çıkmaya devam ediyomuş galiba. krem derken. bir güneş kremi kullanıyorum ben, burdaki çoğu arkadaşımız da öyle. bir yüz için nemlendirici, çünkü yüzüm çok kuruyup soyuluyo. bir de dudak kuruması için madecassol kullanıyorum. bu kadar. bi dönem acnefug da kullandım ama bu bana özeldi, yani benim yüzüme bakarak doktor yazmıştı, burda kullanana hiç rastlamadım. ama güneş kremi vermesi gerekir.. diğerleri kişi tedavisine dayalı kremler...

bu ilacı kullanıpta elleri, yüzü, kolları yapış yapış olan varmı? parmaklarımı birbirine sürttüğümde yapış yapış gibi . yıkadığım halde sürekli hemde

Sivilceler gerçekten aşırı bir cilt problemiyle birlikte oluyorsa mutlaka doktora gidilip, sistemik veya iç organların çalışmasıyla ilgili bir problem olup olmadığını araştırmak en doğrusu. Ancak deneyimlerimle size şunu söyleyebilirim ki hem cildinizi nemlendirmesi hem de en doğal antibiyotik olması özelliği nedeniyle hiç bir zararı da olmadığı gibi faydalarını zaten burada sayfalarca yazsam bitmeyecek olan şeyin en iyi çözüm olacağını düşünüyorum. Propolis.

X