Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ya kızlar yardımınıza ihtiyacım var acilenn... şu suratının kızarıp yanmasına bi çözüm bulan var mı? ayy deliriyorum, bütün gün suratım kıpkırmızı geziyorum. bugün okulda aynaya bakmak gibi bi hata yaptım ( genelde bakmam, moralim bozulmasın diye) ayyy o da ne?? suratım kıpkırmızıydı. iyice sinirim bozuldu, hiçbişeye konsantre olamadım.. lütfen bi çözümü olan varsa söylesin..

Bitis hapimi icmeyiunuttum ya :-D
Bir hafta sonra donecegim bir tane kaldi icsemmi icmesem mi?

aklıma bir şey takıldı , sormak istiyorum. roaccutane sivilcelerle beraber izlerini de geçiriyor mu ? kullananlar ne sonuç aldı bu konuda ?
benim çok sivilcem yok ama izlerim var eğer onlara iyi gelecekse yaz tatilinden sonra başlarım bende 6 ay.

anlıyorum cnm seni aynı durumdayız sbende hem kızarıklık hemde aşırı parlama var yaratık gibi dolaşıyorum okulda ama 2 ay sonraa bitiyo bu kabus okulun son ayındayız zaten bunları takıpta notlarımı düşürmeye hiç niyetim yok sende öyle yap .. sonuçta bu domates suratlık bikaç ay sonra biticek yerine güzel bir cilt gelecek o zaman aynalara bakmaya doyamayacaksın bunları düşün

merhaba afable arkadasımız kısırlık yaparmı dıye sormus ben ıkı kez kullandım roaccutane kullandım şuan 5 aylık bır oğlum var merak etme

haklısın aslında.. böyle oturup düşününce mantıklı geliyo ama, okulda kendimi öyle görünce istemesem de moralim çöküyo bi anda.. evet, böyle giderse notlar düşücek. dediğin gibi cilt düzelicek, onların geri dönüşü olmıcak... ayy inşallah o günler gelirr yaa...bende öyle bi psikoloji oluştu ki okulda asla aynaya bakmıyorum. ( bugün yaptım bi hata ama..) ellerimi kenardan kenardan yıkıyorum, aynayı görmicek şekilde... " sakın bakma, sakın bakma" diyorum kendime... benimde son 2 ay (yani galiba 4 ayım bitti de..) off sabredicezz biraz daha ama, ya çok zormuş cidden böyle tedaviler...sağol yorumun için :)

canım zaten ilacı doktorun yazması gerekiyo. sırf iz için ilacı yazıcağını da hiç sanmıyorum... şöyle ki: benim hem izlerim hem aktif sivilcelerim vardı ilaca başlamadan. şu an 4 ay bitti. ilaçtan önce oluşan izlerimin rengi baya açıldı. bunu da suratımın aşırı derecede soyulmasına bağlıyorum. ama tedavide ilk 2 aylık dönemde çooooook fazla ve büsbüyük sivilceler çıktı suratımda. ve onların tamamının izi kaldı, dokunmasam bile şu an eski izlerin rengi açıldı, ama abartmıyorum onların 5 katı kadar alanı kaplayan yeni kıpkırmızı izler oluştu.. (maleseff) yani aktif sivilcem vardı, artık yok. ama suratımın tamamı izlerle doldu. ilaç aktif sivilceyi bitiriyo, ama şimdi iz sahibi oldum. sonra da ayrıca iz tedavisine başlıcaz sanırım. yani genelde herkes böyle yapıyo.. durduk yere sivilcen çıkmasın, yeni izlerin oluşmasın.. iz için tedavi ol bence. bu riske hiç girme mesela contractubex (krem) falan duymuştum çok işe yarıyomuş.....ama önce doktora git. umarım yardımcı olabilmişimdir...

teşekkürler canım yani sadece tedavi süresince cildi soyduğu için eksi lekelere iyi geliyor diyorsun. yenilere pek bir şey yapmıyor.

teşekkürler canım yani sadece tedavi süresince cildi soyduğu için eksi lekelere iyi geliyor diyorsun. yenilere pek bir şey yapmıyor.

evet canım aynen öyle diyorum. doktoruma da sordum. bu yeni izler nolucak diye. sivilceler bi bitsin. sonra iz tedavisine de başlıcaz dedi. tahmin ettiğim gibi. yani sivilcelerimin bitmesini bekliyoruz..:)

rica ederim sonuçta hepimiz aynı amaç için burda toplandık tabikide birbirimize moral vericez ve deneyimlerimizi paylaşıcaz .. şu sivilcelerin yaptırdığına bakın birbirini tanımayan birsürü kadın birbirine yardım etkmek için büyük bi çaba sarfediyo.. tüm forum üyelerinin tüm roaccutane kullanıcılarının ilacı kullanan herkesin cildinin düzelmesini gönülden istediğine inanıyorum ben ve buda insanlığa ve de özellikle kadınlığa güzel bir örnek bence ..(''kadın'' olmak gibisiii yoooooook )

Burnum , çenem ve alnım yağlı bu yüzden siyah nokta çok fazla var özellikle çenemde yardıma ihtiyacım var , siyah noktaları sıkmalı mıyım sıkarsam iz kalır mı ya da siyah noktaları yok etmek için ne yapmalıyım?

gerçekten bu dayanışma çok güzel... birbirimizi tanımıyoruz, ama en az kendimiz için istediğimiz kadar, birbirimiz için de istiyoruz tüm güzel dilekleri, sivilcesiz günleri.. bu çok özel bir şey... biri tedavim bitti diye yazınca çok mutlu olabiliyorum, bu çok özel bir dayanışma gerçekten.. şu sivilceler bi geçsin, kendime geliyim. her şeyden kaçmaktan bıktım, usandım. şimdi okulda fotoğraf makinelerinden kaçmak çok koyuyor bana , böyle insanın boğazına yumruk olur ya bir şeyler, ne konuşabilir, ne ağlayabilir..öyle susar kalır... işte onlardan biri bu benim için. bu yıla dair hiçbir fotoğrafım yok arkadaşlarımla onu fark ettim ( hiçbir anım yok.. ama seneye boy boy fotoğraf çekip okul duvarlarına astırıcam valla.. yapar mıyım? yaparım :))

kızlar ben 3 aydır kullanıyorum daha 5 ay daha kullanıcam ama bıktım yani acaba dozu arttırsam mı doktora sorup ama yazda geliyor ve biçok yan etkisi oldu zaten bana . of 5 ay çok uzun ya

Arkadaşlar 17 yaşındayım 14 yaşımdan beri sivilcelerden şikayetçiyim. Yüzüm ve sırtımın üst bölgesi, omuzlarım, boyun ve boyun çevrem sivilce döktü. İşin kötü yanı kaç senedir gitmek bilmediler. Denemediğim yöntem kalmadı. Sonunda bu hapı gördüm ve baktım ki benim gibi sivilceleri olanların yüzü bebek gibi olmuş. Normal bir cilde dönmüş en azından. Sağlık ocağına gidip doktorla görüşmüştüm bana ''Bu senede biraz uğraş sivilcelerinle, verdiğim jelleri falan dene belki geçer. Eğer hala geçmezse de 18 yaşına girince tekrar gelirsin sana o haptan yazarım.'' dedi. Forumda görmüştüm 17 yaşında olup bu haptan kullananları. Acaba hastaneye falan gitsem doktor bana bu hapı yazabilir mi? Sonuçta 17 yaşındayım. Cidden çok kötü bir durumdayım beni yalnızca bu hap paklar diye düşünüyorum... Bilgisi olan varsa yazabilir mi çok sevinirim.

Son düzenleme:

sivilce problemin için kesinlikle hastanede bir dermatoloğa gitmelisin. bana da bir kere sağlık ocağında bir doktor krem yazmıştı ( 2 sene önce tabi)... bir dermatoloğun verebileceğinden çok daha etkisiz ve boş olduğunu yeni yeni anlıyorum. keşke onlarla vakit kaybetmeseymişim de hemen işinde uzman birine gitseymişim.. ben de 17 yaşındayım.. 5. ayıma girdim. ben de çok kötü durumdaydım, aslında iz bakımından hala öyleyim ama en azından sivilce sorunum büyük ölçüde bitti. hiç vakit kaybetme hemen bir dermatoloğa git. durumun roaccutane ye uygunsa doktor hemen yazacaktır zaten. bide şunu ekliyim:" jelleri kullan onlarla geçmezse o hapı yazarım." diye bişey yok. bu ilaçtan bi önceki basamak jel olamaz yani..durumun bahsettiğin gibiyse jel çok eskilerde kalmış senin için...bide vücudunda da varmış. ben roac. tan önce monodox, bactrim ( hepsi hap, dikkatini çekerim) falan kullandım.. jelle sivilce falan asla ama asla geçmez eğer durumun ağırsa.. " biraz daha uğraş sivilcelerle" ne demek ya? akne formun daha da kötüleşsin diye mi bekle demiş anlayamadım.. bu ilacı sağlık ocağı yazabiliyo muymuş buna bile şaşırdım. neyse sen hemen bi dermatoloğa git, tahlillerini yaptır ve başla! geçen her gün senin için kayıptır...

Canım en iyi dermatologlardan birine gittim. Bana jeller, temizleme ürünleri vs. o kadar çok şey verdi ki. O kadar çok şey kullandım ki. Ama inan geçmedi. En son bu doktorla görüştüm o da böyle bir psikopat çıktı zaten. Yani tek çarem bu hap olacak bence...

aynı durumdayız bende 17 yaşındayım 13 yaşından beri birsürü tedavi gördüm jeller kremler haplar ama hiçbiri fayda etmedi ... şimdi roaccutane 4. ayındayım ve cidden izler dışında hiç sivilcem kalmadı onalrda geçicektir tedavi sonucunda.. hiç vakit kaybetme hemen başla ilaca .. tam yaz aylarına girmek üzereyiz ama beklemek daha kötü olur iyi bi güneş kremi al ve hemen baaaaşlaaaaa

arkadaşlar kolestrolün çok yüksek çıkmış bir hafta kadar kullanamıcam. ne yesem ne içsem acaba düzelir.. karaciğerden olmayalım birde

arkadaşlar kolestrolün çok yüksek çıkmış bir hafta kadar kullanamıcam. ne yesem ne içsem acaba düzelir.. karaciğerden olmayalım birde

canım çok yüksekten kastın ne? ama doktor bir hafta kullanma dediyse, bir bildiği vardır tabi.. ben 280lerde geziyorum da onun için dedim :)... canım bir kere içinde margarin olan hiçbir şey yeme! çikolata asla yeme! kızartma falan da yememeye çalış. / ben suyun içine bir ceviz atıyordum sabah. akşam o suyu içip cevizi yiyodum. kolesterol düşsün diye. doktora bunu söylediğimde bir işe yaramıyacağını söyledi bana. sanırım bu tür şeyler gerçekten işe yaramıyo ama. zararı olmaz nasılsa. bi denemeni öneririm. en azından ceviz ye. çok olmaması şartıyla tabi. birden bire düşürmeye yardımcı olamaz ama destek olur belki. bir de hareketsiz kalma, yürüyüş falan yap!!! sağlıklı beslen biraz sık dişini düzelir merak etme..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…