Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Kesin geçiyor canım valla
Ben hiç geçmeyecek müzmin hale geldi galiba diyordum, 5 ay kullandım ilacı ve 5 ay boyunca çok kötü çektim bunu, kanadığı zamanlar oldu. Zaten vardı hemoroid bende daha da büyüdü. İlaç bitince 15 gün daha devam etti kabızlık ve acı ama inan 16. gün aniden kesildi ve her şey normale döndü. Yani ilaç vücuttan atılınca o da bitti.
Yani kabus bitti. Üstelik ben çok yüksek doz kullanıyordum. Son ay neredeyse 65-70 mg ı buluyordu,tamamlamam gereken doz çabuk bitsin diye arada ölçüyü kaçırdığım oldu da (Doktor da zaten 60 mg vermişti. Yan etkilerde farkeden bir şey yoktu)

O da geçiyor canım, hiç bir yan etki kalmıyor, saçlarım 10 gün yıkamasam yağlanmazdı, şimdilerde yağlanmaya başladı.

yanaklarım dısarı cıkınca cok kızarıyor arkdslar ilacın tedavısı bıtınce gunese cıkınca yanaklarım hala kızarıcak mı?

ah o yanmayı bana sor sızım sızım domates gibi kremlerde fayda etmiyo ya yüzüm soyulmuyo diyodum 5 ay boyunca..şuan war ya pul pul dökülüyor sızlıyor sabır: kuyruguna geldik aama bide bize sorun dimi şekerim of of )))

kızlarr hiiç tereddüte düşmeyın cıdden sıvılce sorununuz varsa kesın kullanın bu roaccutanei. bende cok arastırdım olumsuz etkılerını duyunca vazgectım,,sonra sıvılcelerı gorunce kullancam dedim ıkılemde cok kaldım yanı.... benım gıbı bı cok arkadas vardır ıkılemde kalan yada dusunen. 2.ayın sonlarına dogru gectı daha cıkmadı. ama sureyı ve mg'ı tamamlamak ıcın hala kullanıyorum. sonn aya gırıcem hazıran 15de bıtıyo. cok memnun kaldım.
ve hıcbır yan etkısı olmadı ınanın bana.ne asırı pul pul bı kuruluk yasadım. ne kanama vs.. okula gıttıgım ıcın az da olsa makyaj yapıyorum,bi sorun olmuyo. hatta ara sıra ozell zamanlarda normal fondotende surdum. istedıgınızı sorun bence ıkılem tereddut yasamayın kulllanın temızlenın :) ınsanın guvenı gelıyo ya :)
izler suan azda olsa var.onlara krem kullanıcam ılaç bıttıkten sonra gecemzse.

permanganat sen ilacı bitireli oldu bayagı anlatsana degişimler nasıl dudakların nasıl mesela ? ilaç kandan atılmşmı kan testi yaptırdın mı yüzün nasıl izlerin wardı hafifledimi?

benim kardeşim kullandı bu ilacı ve çok da büyük etkisini gördü sivilcelerinden tamamen kurtuldu
sadece lekeleri kaldı yüzünde
ilaç işe yarıyor
zaten bu ilacı sadece uzman oktorlar yazabiliyor
öyle kafana göre gidip eczaneden alamıyorsun

söylemeyi unuttum ilaç dudaklarda aşırı bi kuruma yapıyor
elinizde sürekli nemlendirici ile gezmek zorunda kalıyorsunuz

canım ben dıkkat ettım regl donemımde daha cok kızarıyor cıldım.bugun arkdslarım cıldın cok guzel olmus dedılar allık mı surdun dedıler guldum ne allıgı yanıorum dedım.yuzumun kızarıklıgı ates yapıyor

permanganat sen ilacı bitireli oldu bayagı anlatsana degişimler nasıl dudakların nasıl mesela ? ilaç kandan atılmşmı kan testi yaptırdın mı yüzün nasıl izlerin wardı hafifledimi?

Dedim ya yan etki falan kalmadı, dudaklarım gayet normal, ilaç bittikten bir 10 gün daha sürdüm kremi o kadar.Yüzüm eskiden yağdan parlardı, saat başı yıkasam da bana mısın demezdi yani, şimdi yüzüm hiç yağlanmıyor.Güneş kremi sürmezsem leke kalır diye korkarak hala güneş kremi kullanıyorum ve inşAllah yaz boyunca da kullanacağım. Rengim açıldı resmen. Geçen bir öğrencim 'hocam nur inmiş size beyazlamışsınız' dedi ilaç kullandığımı bilmeden. Çok kişiden bunu duyuyorum. Her gören çok güzel oldu yüzün diyor. İzler dersen hala var maalesef,yoğun ve belirgin değil. Uzaktan hiç belli olmuyor ama ben aynaya bakınca görüyorum. 2 ay oldu daha. 4 aya tamamen geçer diyenler çoğunlukta. Geçmese de bu kadar azalmışken benim için dert değil. Yıllardır yüzüme dokunup, yüzümü kaşıyamazdım. İlla o sivilce engeline takılır,canımı yakardı dokunuşum. Şimdi o kadar pürüzsüz ki niye daha önce kullanmadım neredeyse 15 yıl çektim bunu diyorum. Gelecek ay düğünüm olmasa daha da kullanmazdım herhalde. Düğünüm olacak pürüzsüz bir cildim olsun düğünümde diye kullandım, iyi ki de kullanmışım.

Bittikten sonra kan testi yaptırmadım, yan etkileri devam etseydi yaptırırdım, zaten pek yaşamadım yan etkisini.En büyük yan etkisini tuvalette yaşıyordum, başka da pek yoktu. Dudak kuruluğu vardı ama farkedilecek düzeyde bile değildi çünkü sürekli krem kullanıyordum. Kullanmasam çatlardı herhalde ama çatlak falan da yoktu.

Velhasılı şimdi gayet iyiyim, hem fizyolojik hem de psikolojik olarak. Darısı başınıza kızlar.. :131::86:

Son düzenleme:
amin aminnn:) tekrar geçmiş olsun şimdi sıra sağlıklı bebiş haberlerinde inşallah :78:

Son düzenleme:

kızlar bende aynı şekildeyim özellikle kapalı mekanlarda çok konuşunca gülünce kıpkırmızı oluyorum. komşunun kızıda kullandı tedavi biteli 1 yıl oldu cildi mükemmel. yalnız kızarıklığı tedavinin üstünden bir yıl geçmesine rağmen devam ediyor. şimdide ona çare bulmaya çalışıyor o oyle olunca bende korkmaya başladım.
ya geçmezse

lütfen böyle bi şey olmasınnn 1 yıl gecmesıne ragmen kızarıklıgın gıtmemesı offff benım dengesız bı yanıyorum kızarıyor bı 2-3 saat sonra normale dönuyor.aynaya bı bakıyorum sankı böyle denıze gıdersınde amele gıbı kızarırsınız ya aynen öyle oluyor yanakalrım burnumun ustu.

aynen senin gibiyim inşallah olmaz 20 gün kaldı tedavinin bitmesine kızarıklık bel ağrısı dudak kanaması ..... derken tükendim artık. dikensiz gül misali sivilcelerden kurtulmak uğruna kaç türlü eziyetten geçiyoruz sonuçları umarım hepimiz için hayırlı olur.

cıldın ne durumda pekı tatlım son 20 gun kalmıs?benım 15 ınde son uzattım yoksa bıtmıstı.pul pul dökülüyor sımdı.sneın nasıl?

hemoroid gecsinde başka birşey istemiyorumm... bnimde sırtım tertemiz oldu..sırtıma falanda mı güneş kremi sürsem ? acık giyiniyoruz sonucta..

hemoroid gecsinde başka birşey istemiyorumm... bnimde sırtım tertemiz oldu..sırtıma falanda mı güneş kremi sürsem ? acık giyiniyoruz sonucta..

ya bişey sorucam benim makatın aşağısında bi şişlik var yani vajinanın olduğu yere doğru o hemoroidden midir acaba yoksa başka bi yan etki mi ? benim iç hemoroid olduda. ay çok merak ediyorum başka bir yan etki olmasa bari

benim bu ay bitiyo artık. ama yeterli dozu almış oluyomuyum bilemiyorum. doktor bidaha 3 ay sonra çağırdı. 3 ay 30 3 ay 40mg almış olcam toplamda. 51 kiloyum. doktor çok açıklama yapmıyo sinir oluyorum :44:

bende bilmiyorum ki tatlım nasıl birsey oldugunu :S ama etkiler hemoroid...ilaçlarım az kaldı gitcem doktora bnde...çatlak şeklinde benimkide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…