Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Cocuklugumdan beri sivilce problemi ceken bir insandim. Bir bucuk sene once 5 ay boyunca gunde 40 mg roaccutane kullanmistim. Ilk ayda cildim tamamen duzelmisti. Kusma evresi bir hafta sürdü. Kizarikliklari kendiliginden gecti, ek olarak krem sürmedim hic. Omuz agrisi, dudakta kuruluk ve soyulma disinda bi yan etkisini gormedim. Bir de agdayla biyiklarimi alma gafletinde bulunup derimi kaldirmistim ama 3 gunluk hametan krem uygulamasindan sonra o da tamamen gecti. Birakali 1 sene oldu, 2 gün öncesine kadar sivilce problemim yoktu. Ancak 2 gun once bi sabah kalktigimda suratimin ufak sivilce kizarikliklariyla doldugunu farkettim. Su an tamamen kaplanmis durumda. Asiri stresli bi donemden geciyorum, buyuk ihtimalle o yuzden. Ama arastirmalarim sonucunda kullananlarin azimsanmayacak bir kisminda tekrar sivilce cikiyormus. Neyse sonuc olarak ben roaccutane kullanmaya tekrar basladim. Sorum su; Ilk seferdeki kadar uzun kullanmam gerekicek mi? (sivilcelerim onceki kadar fazla degil)
Kusma evresi olucak mi?

Tesekkurler.

Son düzenleme:

canım streslı bı dönemden gecıyorsan tekrar baslama benım fıkrım.bekle bıraz daha 1 yıl olmus ılacı kullanalı.az bı zaman bu.ust uste vucuduna agır gelebılır.sıvılcelerınle oynama ve kendılıgınden gecmesını bekle en azından eylule kadar.şimdi kullanmaya baslasan yaz dönemı tehlıkelı olmasın belkı eylule kalmadan gerek bıle duymucaksın kendılıgınden gecıcek

meraba arkadaşlar öncelikle acil şifalar diliyorum herkese!!
bende bu ilacı kullanıyorum ilk ay zoretanin kullanmıştım bu ilaçla aynı hammadde olan dr onu vermişti sonra yine içeriği aynı sadece ismi farklı olan başka ilaç yazdı bugün 4. ayıma girdim roaccutane ilacını verdi eczane ellerinde o var diye.. neyse ilk ay yüzümde çok fazla sivilce çıktı tabii normali bu biliyorum 1.ayın sonlarına doğru hafifledi geçmişti yüzüm parlamıştı fln 2.ayımın regl döneminde yine azdı yüzüm sivilce ve bende siyah nokta yağ bezesi ve gözenek çok fazla var işte 4.ayıma girdim ve hala içten sivilce çıkıyo siyah nokta ve diğerlerinde bi azalma yok benim endişem bunların geçmicek olması dr da cilt bakımı yaptırman lazım yoksa siyah noktalar geçmez diyor bi fikriniz var mı bunla ilgili kızlar :S cilt bakımı yaptırsam daha mı ii sonuç alırım?? yan etkileri bende ağız kuruluğu ve eklem ağrıları oluyo belim ayaklarım fln bir de saçlarım yağlanmıyo artık :)) bunun dışında bi yan etkisi yok yani ruhsal açıdan mesela...

meraba canım.. Allah sabır versin inş geçer ii olur yüzün.. bahsettiğin durum bendede var o yüzden alıntıladım benimde ayak topuklarım çok ağrıyo normalde yürümeyi severim çok da yürürüm ama birazcık bile yürüsem ayaklarım feci ağrıyo belim de öle.. bunlar da sorun dil de benim her iki yanağım da dolu yağ bezesi ve siyah nokta dr cilt bakımı diyo başka bişi demiyo gittiğim hastanede cilt bakım alanı var acaba onlara kazandırmak için mi diyede düşünmedim dil çünkü ilaca başlamadan önce yaptır demişti yaptırmıştım şimdi bi iki seans daha yaptırman lazım yoksa geçmez diyo kadın hatta ben dedim cilt bakımı yaptırınca 1 ay sonra tekrar çıkacak o da hem cilt bakımı hem bu ilaç kullanınca çıkmaz dedi kafam çok karıştı :2: senin dr un böyle bişi ddi mi onu merak ettim canım??

benım doktorum calıstıgım hastanedekı doktorum olunca bana öyle bısı demedıler canım.bana ılacı vermemek ıcın cok dırettı gerek yok sadece cenende yag bezelerı var demıstı.bosuna bu ılacı vucuduna sokma demıstı.krem verıyo gecmıyo .sıkıodum 2 gun sonra yıne cıkıodu.cılt bakımı falan demedı canım ya da azoldugu ıcın.doktorum cok karsı cıktı bana ama aynı iş yerınde olunca artık dayanamadı ne halın varsa gör sorumlusu ben degılım dıyıp vermıstı:) ama senın yanaklarında falan oldugu ıcın demıs olabılırler mı bılmıyorum ama cılt bakımı yaptıranlarda 1-2 ay sonra yag bezelerının tekrar cıktıgını ara ara gıdıp aldırdıklarını söyluyorlar.1 seansta temızlesınler onlarda canım.özel hastanede calısıyorum ben de ticarı amaclı olabılıyor.devlet hastanelerı de yag bezelerını alıyorlar canım.ıstersen devlet hastanesıne gıt yag bezelerını bı makınlerı var onla aldır ve tedavıne de hem devam et.eğer özelde cok fazla verıyorsan cılt bakımına.1 seansına ne kdar alıyorlar ve nerdesın sen canım?

çok sağol canım cvp yazdığn için sadece çenende old için ilacı vermek istemesi normal canmım ilaç en son çare olarak düşünülüyor ama sende haklısın ya gidiyosun cilt bakımı yaptırıyosun 1 ay sonra aynı bi anlamı kalmıyor ama ii gelen krem var mı bilmiyorum.. benimde ondan kafam karıştı canım ticari amaçlı olabilir mi diye çünkü 4 aydır söylüyo dr ve imkanım da yok işin kötüsü çalışmyrm :2: bi yandan da çok fazla diye dr haklı nasıl geçsin ilaçla diyorum ben adanadayım canım cilt bakımını 75 e yaptırmıştım 3 ay önce tbii değişiyo bide ücreti devlet hastanesinde yapılıyo mu cidden ben hiç duymadım canım??

ankaradakı devlet hastanelerı yapıyor canım.oyle guzellık uzmanalrının yaptıgı gıbı degıl.dermatolog arkdsım var devlet hastanesınde.o da cok kızmıstı bana roaccutenlık bı seyın yok hem o ılac yag bezelerını gecırmez demıstı ben dınlemedım tabı verme bana o ılaclarını roaccuttane yaz demıstım yazmam gıt baskası yazsın dıyınce ben kendı özel hastanemdekı doktorumla gorusmustum.devlet hastanesındekı dermatolog arkdsım tretın ısımlı ılac vermıstı 2-3 ay kullan cenendekıler ıyıce cıksın makıneyle temızlerız alırız demıstı.cılt bakamı dııl yanı yag beselerını alıcaklardı.ben de kendı hastanemde roacctune tedvısıne baslayınca gıtmedım arkdsın hastanesıne gıttıgımde kızacagını bılıyordum :)adanada da olması gerekır canım.bı randevu al gıt ve sor ben yuzumdekı yag bezelerını temızleme makınelerı olan bı alet varmıs onunla aldırmak istiyorum dersın.cılt bakımı falan dersen yapmazlar canım.

sen baya kafana koymuşsun canım ilacı o yüzden de kimse vazgeçirememiş :)) yinede gitseydn canım arkadaşının yanına alırdı makineyle ilaçta kullandgn için belki bidaha çıkmazdı azıcık da kızsın bişi olmaz bence :)) ama tedavi sonrasında da iyileşmeler gösteriyormuş belki seninki de öyle olacaktır inş da öyle olur..
tamam canım gidecem ben hastaneye bişey kaybetmem inş vardır o makineler yapıyolardır yoksa mecbur cilt bakımı yolu görünüyor çünkü geçecek gibi dil az olsa bi ihtimal geçer ama çok olunca geçmez gittikten sonra deneyimlerimi buraya aktarırım belki diğer arkadaşlara yardımım olur :)) çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için çok sağol...

rica ederım canım ne demek:) devlet hastanesındekı arkdsıma canım şu yüzden gıtmedım.2-3 ay tretini kullan cenendekı yag bezelerı ıyıce cıksın makıneyle alalım demıstı.ben de roaccutaneye baslamıstım ve son 2 aydır ara ara tretını suruyorum ve cıldımı soyuyor.tedırgın oldum hem roaccutane hem de cenemdekı yag bzelerını aldırcak olursam acaba cenemde iz kalır mı dıye.çunku cılt roaccutaneden dolayı hassaslastıgı ıcın tehlıkelı olabılırdı.tabı arkdsım roaccutane kullanma dedıgı ıcın bneım sadece tretın kullanıp yanına gıdecegımı dusunerek alcaktı makıneyle.buyuk ıhtımal roaccutane tedavısı olunca almazdı derı ınceldıgı hassaslastıgı ıcın.10 tane falan mınık mınık vardı 3-4 tanesı gıtmıstır ve tedavımın bıtmesıne cok az kaldı.herkes son 10 gun kala duzelme oluyormus anıden kendın bıle cok sasırıyormusun dıolar.o mucızeyı beklıyorum.ama onceden sıakrdım ıp gıbı byaz yag cıkardı.sımdı ıse cok sertlesmıs ıcten sıkcam da cıkmıyor.

evet canım o da var haklısın hem ilaç hem krem yüzünü tahriş eder kaş yapayım derken göz çıkarırsın hatta başka yan etkilerde oluşur tretini bi müddet bende kullanmıştım tabii düzenli kullanmadığım için mi bilmiyrm ama yararı olmamıştı acnelyse diye bi krem kullandım soyuyodu yüzümü ama onunda etkisi olmadı içten tedavi gerek demiştim kendi kendime ki en son gittiğim yer önerdi bu ilacı benim bi tanıdığımda kullanmıştı ilaçtan onun tedavi bitiminde bir haftada olmuş düzelme o da aynen çk şaşırmış bana da diyor moralini boşuna bozuyosun diye :)) yani inş öyle bi mucize olur seninde ama doktorun söyledikleri dışında bişey kullanma canım daha kötü olmasın...sıkmadan önce buhar veriyo musun yüzüne yumuşatıyor ya belki işe yarar canım..

duş sonrası bı kaç kez yumusamıstır dıye sıkmaya calıstım cok serttı sıktım ıcınden kan falan cıktı normalde cıkmazdı.artık bıraktım dokunmak ıstemıyorum ama gözume carpıyo arada bı zorluyorum sonra tırnak ızım kalcak dıye korkuyorum.sıkınca öyle hemen yumsak sekılde yag cıkmıyo kanıyo bu sefer ve delınıyo.ben de ugrasmayı bıraktım.buhar banyosu gözeneklerı daha fazla acıyor dıyenler oluyor canım

hadi ya o zaman hiç takılmamak en iyisi canım elledğin zaman eline vur bişiyle oyalan ama sakın elleme iz kalır öle gelişigüzel sıkarsan bide sert ya zorladığın için kan çıkıyordur ... onu bilmiyordum canım

canım sen de yuzunde şişme vucudunda karnında şişme oluyor mu?sabah uyandıgımda yuzum şişmiş kılo almıs gıbı olur ya,vucudum su toplamış gıbı regl dönemı oncesı şişlik türünden ve bu benı cok rahatsız edıyor.173 boyundayım 50 kıloyum göbegım yoktu sankı gaz şişkınlıgı gıbı göbegım var sınır oluyorum.bunlar ılactan mı acaba?ılacı bırakınca ınecek mı şişliklerım yoksa kalır mı vucudumda şişlık?

kızlar b uyağ bezesi dedgnz kistik olanlarmı kapalı beyaz ucu olamayan komedomlarmı? eger komedomsa ki ben komedom için kullanıyorm bu ilacı (zoretanin) benimkileri yok etti

kızlar b uyağ bezesi dedgnz kistik olanlarmı kapalı beyaz ucu olamayan komedomlarmı? eger komedomsa ki ben komedom için kullanıyorm bu ilacı (zoretanin) benimkileri yok etti
komedon canımm şimdi mi söylenır ama buu:) ama dıştan yok edıp 1-2 ay sonra tekrar cıksın ıstemıyoruz canım cogu ılac o sekılde dıye roaccutane ye basladım

uçuk çıktımı sizdede acaba bu ilaç yüzünden uçuk nedir bilmezdim bu yaşıma kadar çok üzüldüm yaaaa=(((

canım o şişlik bende de oluyo beni bu konuda yakınım da uyarmıştı yüzüm heryerim şişmişti ilacı kullanırken diye.. ilk bir ay kilo vermiştim sonra geri aldım ve aynı anlattığın gibi şişlik oluyo canım..ilaçtan sonra geçiyormuş kalmazmış canım dudağımız da kuruyo kanıyo ilacı bırakınca geçecek ya onun gibi sabredecez mecbur

seninki ne kadar sürede kayboldu canım???

hemen birden kaybolmadı cnm tabiki ama 4.ayın sonunda hissettm elimle dokununca çogu yerdeki pütürler gitmişti şimdi 5.aydayım muhtemelen btcek tedawim çnkü yüksek doz kullnyrm 60 mg . ayrıca benim komedomları tedawi öncesi temzletmiştim ama tekrar çıktı birazda streslydm o zamanlar doktorlar bu ilacı wermediler gerek yok diye ben zorla istedim :) geceleride tretin sürüyorum iyi gidiyor maşşallah.. ama şöyle bişe war yüzüm çok problemli olmadıgından ailem we görenler aaaa innamıyorm ço kdüzelmişin demiyolar gıcık oluyorm:) zaten düzgündü oynamasan geçerdi diyolar ilacı okdr ay kahrını çektim hap yuta yuta bi hal oldum artık:) bide bikaç ii kelimeyle taçlandırın nolur sanki dimi ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…