Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar bu arada bnm 1 haftadır hr gün midem yanıyo bi alakası vr mı ilaçla ,belim çok kötü ağrıyo ,kafamın kabuğunu nsl geçreblrm böle kepek gibi beyaz kafayla gzmk istemyrm

kızlar bu arada bnm 1 haftadır hr gün midem yanıyo bi alakası vr mı ilaçla ,belim çok kötü ağrıyo ,kafamın kabuğunu nsl geçreblrm böle kepek gibi beyaz kafayla gzmk istemyrm

ilaca başlayalı 1 ay oldu. son iki haftadır bende de mide yanması var. ne yesem rahatsız ediyo. eskiden hiç olmazdı. sanırım ilaçla alaklı. benim de saçlarım ilk kuruduğunda çok kabuk olmuştu. saçlarım normalde çok yağlı çünkü. ama şimdi kuru saçlar için şampuana geçtim en azından ilk kuruduğu zamanki gibi deil. kabuk kabuk görüntüsü baya azaldı diyebilirim..

kizlar yanagim ve dudagimin arasinda kocaman bir sivilce çikior atesli gibi boyle sicacik.
sizde hiç çiktimii boyle sivilcee ??

ben bu kremi hiç kullanmadım ama şöyle bi tavsiyede bulunabilirim:

Sivilce çıkmadan önce hafif bi kızarıklık olur ya en başında onu farkettiğinizde imex krem sürerseniz kesinlikle çıkmadan sivilceyi kurutuyor. Bana çok iyi geldi. Çok pahalı bir krem değil eczanelerde 20 tl ye filan satılıyor.

peki şampuann adı ne

KizLar selam oncelikle sorum ilaci kullanmis olanlara sormak istiyorum ben 4. Ayimdayim 3 hafta sonra da bitiyor insallah ilac kullanmam ama onceden coook hafif olan kaburga ve bel agrilarim 2-3 gundur doruk noktada.. İlaci birakinca agrilar ne kadar surede son buluyor acaba ve benim gii agri cekip bir cozum bulan var mi?:2:

ben de ikinci ayı bitiriyorum ama arakdaşlarım bıraktıktan 1 hafta 2 hafta snra normale eski hallerine döndüklerini söyledi, cilt yağlanmaya başlamış hafiften aprılar da gitmiş ama ben daha bitirmedim tedaviyi tabi onların dedikleri bunlar =)

mide yanması bende de oluyo ara ara. daha çok yemek borum kızışıyo. bende bol bol su içiyorum. kızartma falan yemeyin daha arttırır

Ben 4. aya girdim eklem ağrılarım bel ağrılarım çok arttı , kafamda saç kalmıycak yakında aşırı dökülmeye başladı ya (

Son düzenleme:

İnsallah canim 1-2 hafaya gecerse raziyim Yani saol:) baska tecrubesi olan varsa yorum bekliyorum:))

kızlar ben birşey soracağım bende çok fazla sivilce olmamasına rağmen doktorum (serkis bey) bu ilacı yazdı yarın kullanmaya başlıyacağım ve soru şu :26:
hangi fondeten ve pudra kullanmalıyım kullanan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var

kızlar yaa çok acil bir şey sorucaam şimdi biz roa kullanıyoruz ya alkol alınması tavsiye edilmiyor..lakin ben ilaç içtikten sonra 1kereliğe mahsus alkol alsam nolur birşey olur mu? :26:

kızlar benim roacutane'a karşı aldığım bazı önlemler var yazıyorum size,şuan 2. ayın sonlarına geldim ben il ayki kontrolde doktor çok iyi bakmışsın cildine dedi.
1-bepantene +bepantene plus +1 ampul e vitamini( evigen ampullerden )+ birazcık buğday yağı (2 çaykaşığı kadar)+biraz kayısı çekirdeği yağı..... bunları temiz bir kavanoz ya da kerem kutusunda karıştırıp her sabah yüzünüze sürün bu tarifi bi güzellik uzmanından öğrenmiştik.sürünce çok yağlı parıl parıl gözüküyo ama cilt çok kuru olduğu için 2 saate hiç bişiy kalmıyo.
ben arkasından da sebamed 50+ güneş kremini de düzenli olarak sürüyorum her gün hava açık kapalı farketmiyo.doktora sordum sürebilirsin dedi. sürmeyen arkadaşlarımda güneş lekeleri olmuş.Dikkat !
2-kabızlık sorunu için de eğer karnımda şişkinlik yada kabızlık hissedince sabak aç karnına 1 bardak suya 2-3 yemek kaşığı elma sirkesi koyup içiyorum anında tuvalete çıkarıyo.
3-vücudumu her banyodan sonra nemlendirici kremle nemlendiriyorum
4-kuruyan saçlarım için de beslensin diye şampuanımın içine 1 ampul e vitamini kırdım biraz buğday yağı ceviz yağı ve badem yağı ilave ettim.biraz dediğim 1 yemek kaşığı kadar falan göz kararı...ona rağmen yağlanmıyo bi türlü.
5-abur cuburu kestim çünkü ilk aydan kolestrolüm baya yükselmişti
6-ilacın etkilerini azaltmak için de hergün 2 litre su içmeye çalışıyorum.sebze meyve ve yoğurt yiyorum 2 günde 1 mutlaka kefir içiyorum bağışıklık sistemim güçlensin diye.

buna rağmen acayip bi bel ağrım var ve 1 haftadır acayip sinirliyim nerdeyse ağlıycam sinirimden okadar fena oluyorum.

su bazli fondotenler kullan canim.
fondoten kullanmadan da iyice nemlendir yoksa pul pul oluyor çok kotu duruo :/
ve pudra surmemeye çalis sephorada ki bayan bana cildiniz kuruysa puda surmeyin demisti

peki sivilce çikiomu senden?
Doktorum dozumu yukselttiginden beri bir suru sivilcem çikioooor bnm yaaaa bide kocaman (( 3 buçuk ay oldu gitsin artik su meletler !!!!!!!! sivilcesiz bir hayat istiorm

su bazli fondotenler kullan canim.
fondoten kullanmadan da iyice nemlendir yoksa pul pul oluyor çok kotu duruo :/
ve pudra surmemeye çalis sephorada ki bayan bana cildiniz kuruysa puda surmeyin demisti
sağol canım benim önerebilceğin mineralli ve kapatıcılığı iyi olan bir fondeten var mı:44:

bir de nasıl besleniyorsunuz a vitamini olmayan yiyecekler mi tüketiyorsunuz benim bugün 1.günüm çook hafif burnumda kuruma ve vücudumda kaşıntılı hafif kızarıklar belirdi ama ellemiyorum daha çok kaşınır diye ve ağrılarınız için

egzersiz yapıyormusunuz nasıl önlüyorsunuz ve sigara kullanıyormusunuz.. ay ne çok sordum

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…