Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bende 4. ayım bitmek üzere ama dudak çatlaması hala aynı kremlerde kullanıyorum hiçbir etkisi yok iyilrşmiyor

dudak çatlaması için süper bi ürün buldum. burt's bees adı. %100 doğal. mentollü. dudaklarım yumuşacık ve pürüzsüz oldu ama ürün heryerde bulunmuyo :26: ben boynerden aldım. şiddetle tavsiye ederim. doktor bile dudaklarını çok iyi korumuşsun dedi

bende kullandım sadece dudaklarım çatladı biraz kollarımda pullandı onun dışında tüm tahlillerim normal cıktı çok aşırı yüzümde sivilceler vardı şimdi yüzüm bebek teni gibi maşallah bırakalı 5 ay kadr oldu inş geri çıkmaz en iyi yaratım cildinize yapılan yatırımdır diyorum ciddi söylüyorum bazı kişiler beni tanıyamıyor bilee demekki o okadr kötü imiş cildim :)

arkadaşlar ilk ay roac sonraki 5 ay zoratenin kullanmış biri olarak yazıyorum sonuç mukemmellllllll hiç korkmayın ben çok zorlandım yaz dönemine denk geldi ilacı kullandığım dönem yani mayısın 22 de basladım kasımın sonuna kadar ialacı kullandım bi çok sey yasadım ama şükür hepsi bitti ufak tefek lekeden hariç onlarda zamanla :) ilk ay aşırı kuruma kızarıklık sivilce artısı ki bende bu 4. aya kadar devam etti herkeste böyle olacak diye bişi yok burun kanamları vücudumda yaralar vs. ama hepsi bitti gittti ilacı kullanırken yapmanız gereken kış bile olsa güneş koruyucu kullanmak bunun için bioderma nın 50+ gneş koruyucu ve bioderme sebium hyrda nemlendirici dudaklarınız için ne istiyorsanız o bepantane illa olcak die bişi yok 3 tüp kullandım 2 ayda tüylenmeden baska bişi yapmadı sorusu olanlar sorabilir:) geçmiş olsun sabırrr

kızlar ben buraya yazmıştım yan etkilerinden korkuyorum diye bugün doktor bana zoretanin verdi bu ilacın yan etkisi daha çokmuş diye okudum ama ben off keşke roac. verseydi :18:

peki nie ilk ay roa daha sonra zoretanine geçtin? bendede tam tersi oldu da. ilk iki ay zoretanin şimdi roa ile dewam ediyorum...

Merhabalar, ben bundan 4 sene önce ilacı kullandım, kullanmamdan 2 sene sonra sivilce tekrar etti. Yeniden kullandım, 2 seneyi geçirdim ve şu anda sivilce yeniden tekrar ettti. Aynı durumda olanlar var mı acaba merak ediyorum.

canım doktorun anlaşmasıyla ilgili o firmayla anlaşmış merak etme aynı etkide ilac

Offf kizlar yaa kasimin ustunde kipkirmizi kocaman bir sivilce cikti ama ucu beyaz degil. Roaccutane kullandigimdan beri bu kadar buyugu ilk defa çikior. Her sivilce ciktiginda bu son galiba diorum ama hep yenisi cikior! Cok skldmm acaba bu ilac etki etmicekmi Aglamak istiorumm

bENDE 2. ayımdayım sabah akşam 40 mg kullanıyorum.. bende o bahsedilen yan etkilerin çou olmadı çok şükür, Jelli epilasyonda yaptırıorum ayrıca ıpl ondada birşey olmadı.
sadece çok fasla dudak kurulugu var cildimde ilk kullandıgım hafta 2 sivilce çıktı. şuan hiç birşey yok , ve benim arkadaşlar resmen yüzüm kıpkırmızı sizdede kızarıklık oluyormu yüzde ne yapmamız lazım.... bence yanetkiler herkesde farklı..

benim de sivilcelerim var bi cildiyeciye görünmeyi düşünüyorum... yaşım daha küçük olmasına rağmen burnum siyah noktadan geçilmiyo sizce doktor bana ne önerebilir veya sizi tavsiyeniz var mı?

19 yaşındayım ve 11 yaşımdan beri sivilcelerle başım belada. Kullanmadığım krem, tonik vs, gitmediğim doktor kalmamıştır herhalde. 14 yaşındayken doktor roa yazdı, eczane gelişimimi durdurur diye ilacı vermedi. 16 yaşındayken sadece suratımı değil , bütün vücudumu sarmaya başladılar. Geçen sene tekrar doktora gittiğimde verdikleri krem belliydi : Imex ! Ama imex'i bilmem kaçıncı kez kullanışımdı ve sonuç her zamanki gibi 0! Geçtiğimiz yaz kısa kollu bile giymeye utanır oldum, sırtım harita gibi. Ve 1 ay öncesi başka bir doktora gittim. Muayene eder etmez roa yazıyorum dedi. O kadar korktum ki, çünkü biliyorum bu hapın etkilerini. Ama başka şansım yoktu ve aldım ilacı. Eve geldim, hapı içene kadar ağladım. Şu an 1.ayımı doldurdum ve o kadar mutluyum ki anlatamam :) Evet, sivilcelenme yapcak dediler, şu zamana kadar 3 tane sivilce çıktı ve 2 haftada kabuk bağlayıp döküldü. Dudaklarımda çatlaklar yok hem de daha hiç bepanten kullanmadım: Yüzüm kurumaya başladı ama Biodermanın Sebium Hydra kremi sayesinde rahatsızlık da duymuyorum. Kremi sürmeden önce vichynin termal suyu ile temizliyorum cildimi. Dudaklarım için de yine biodermanın lip balmını kullanıyorum. Şu an sırtımda bir değişiklik yok, zaten değişiklik de beklememek gerek bu kadar kısa bir süre içinde. Ama ilk ayımda olmama rağmen ve önümde daha 5 ayım olmasına rağmen suratımda ciddi derecede değişiklikler var :) Burnumun üstünde ve göz altlarımda sayısız derecede siyah nokta vardı ve şu an burnumun üstündeki siyah noktalar yok olmaya başladı :) elmacık kemiğimin üstünde kocaman bir siyah nokta vardı ve çok belirgindi, şu an kabuk tutmuş bir halde ve düşmesine ramak kaldı :) Ayrıca sabah yıkamama rağmen akşamına yağlanan saçlarımı 4 gün yıkamadım ve yağlanmaya dair ufacık bir belirti bile olmadı, herhalde hiç yıkamasaydım yine de yağlanmıcaktı :) Kısacası ben de çok korkuyordum arkadaslar bu ilacı kullanmadan önce, ama doktor kontrolünde olursanız ve tahlillerinizi her ay yaptırırsanız kullanmakta bir sakınca görmüyorum, hele ki benim gibi 8 senedir kullanmadığınız krem falan kalmamışsa. İnşallah hepimizin bebek gibi bir cildi olur da bu zamana kadar ''ayy suratına, sırtına nolmuş senin'' diyenlere taş çıkartırız :)

Bu arada Vichy'nin 50 faktörlük güneş kremini aldım ama daha hiç kullanmadım. Korkuyorum nedense bir şey olcak diye.. :S Güneş kremi kullanan arkadaslar varsa ne zaman ve ne kadar sıklıkla kullanıyorsunuz acaba ? Sadece güneşli günlerde mi yoksa havanın kapalı oldugu günlerde de mi ?

Ne olursa olsun Roaccutane kullanmayın derim (daha evvel kullanmış biri olarak) ben de 23 yaşındayım ama stresten falan filan çıkıyor sivilceler. Ama Roaccutane deriyi, dudakları vs. çok kurutuyor; ayrıca erken yaşlanmaya sebep oluyor; çünkü yağları azaltıyor. Bence daha doğal şeyler deneyin (sabunlar vs.)
Ama yokkkk illa Roaccutane kullanmak istiyorsanız da, aman diyeyim kan tahlillerinizi ihmal etmeyin; çünkü çok ağır bir ilaç ve karaciğerin kontrol altında tutulması gerekir.

saçlarını yıkarken masajla yıka, gözenekleri falan açarsın, saç derisinin yağlanmasını arttırırsın

Dogru soyluorsun ama sabun mabun hiç bir ise yaramio. Sadece azaltio ama yinede çikio sivilceler ne kadar krem sursende bunu engelliyemezsin. Hayatinda Ilk defa yapiosun ve 6 ay suruo sonrada kurtuluosun. kisiden kisiyede degisiyor tabi yan etkiler. Benimkiler allaha sukur dayanilmicak gibi degil. sivilce problemi yasiyan herkes kullanmali en azindan kurtuluosun. cunku benim ergenligim bitti ve yine çikior yuzumde sivilce. Durduramiorm bi turlu.

ben de bundan 5 yıl kadar önce ilacı kullanmıştım. yaklaşık 5 kutu kullandım ve yüzümdeki sivilce problemini tamamen ortadan kaldırdı ve cildimin yağ dengesini sağladı. her hangi bir yan etkisini görmedim, kullanılan sürede biraz temkinli olunursa gayet iyi sonuç alınabilir.

kızlar ciltte sivilcelenme artıyor demişsiniz hangi dönemde oluyor o ilk ayda mı ?? ve kaçıncı aydan sonra hiç sivilce çıkmıyor ? tabi kişiden kişiye değişir ama yinede cevap bekliyorum :26:

arkadaşlar 113. günümdeyim fotograf ekliyorum.. artık tabi ki aktif sivilce çıkmıyor ama izler ne olacak hala pıtırcık gibi... hoş yaklaşık 1 ay önce yine foto eklemiştim o zamanki izlere göre çok daha iyi durumum ama yine de varlar.. ilacı mart 7 de kesiyorum.. :18::18::18::18::18::18:

yok mu yardm edenn? ben lise 1. sinifim fakat sivilcelerim var, fakat diyorum cunku arkadaslarmn hiiic yok... bende de oyle irinli falan degil ama cikti mi agiran cikiyor veya yara olup gecmek bilmiyor... siyah noktalarim da cabasi... cildiyeciye gitmeyi dusunuyorum, fikirlerinizi almak isterim... sizce doktor bana bu ilaci onerir mi, bu yasta almam vucuduma zarar verir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…