Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
merhaba
eski bir roacutane kullanıcısıyım. 6-8 ay kulandım.
20 mg ile baslayıp 50 mg kadar cıktım ama iyiki kullanmıssım. dudakları melhem (krem degil)bebanten ile gezdim. butun yan etkilieri gordum.
cild hasaslastıgı icin agda/ tuy alma/ makine kullanma islemlerini vucudumun hicbir yerine yaptıramadım. yoksa kotu sonucları doguyor.
zor bir tedavi sureci cok kolay gelsin ama sonuc bebek gibi bir cildim var.
bu arada kesinlikle 50 faktor gunes kremi kullanın yuzunuze ( dermatolojik olaranlardan) sonrada tedaviden sonra muhakkak dermetolojik nemlendirici kullanın
(skincode vermisti doktorum hala kullanırım) cild kendini bu sekilde toparlayabilir.
gecmis olsun

tedavi bittikten sonra ilacın yan etkileri 1-1,5 ay devam ediyor.
Tuyler daha sonra dokulebilir. dokulmezse alternative tedavileir kullanabilirsin ama 6 aydan once yuzune vucudna peeling ve benzeri islemler yapılmaması oneriliyor.
cunku cild hassaslıgını korıyormus..
bilginize

ben benzamycin topikal jel sayesinde kurtuldum

yalnız bu herkes için aynı değil bende neredeyse iki üç sene kullansım ama etkisini fazla görmedim sadece çıkan sivilceyi zamanla kurutuyodu ama tekrar çıkmasını engellemiyo sivilcenin sonu gelmiyo yani zoratanin kullanıyorum 4 aydır ve çok mutluyum hiç sivilcem kalmadı

kızlar ben de tekrar roaccutane a başladım 4 sene önce kullanmıştım malesef 3 ay kullandıktan sonra bıraktım,burun kanamaları oldu bi de sinirlerimi çok bozmuştu o zaman.keşke bırakmasaymışım diyorum şimdi.sivilcelerle başım hala belada.en son gittiğim doktor senin sivilcelerin derinden geliyo dedi.25 yaşındayım zaten ergenlik falan da kalmadı artık.bunlar ne yaparsan yap iz bırakır dedi.benim sivilcelerimin çoğunun ucu bile çıkmıyodu yüzünde kitleler halinde aylarca kalıyodu,tekrar başladım bakalım 1 ay dolucak artık...

kizlar ben roaccutane kullaniorum 3 ay olcak bu ayin sonunda. Hala tek tuk sivilce cikior ama baya faydasini gordum. Normalmi?

merhaba canım
daha önce bende de öyle olmuştu. O uçuk sandıkların aslında uçuk değil ilacın yan etkisi. O hametan fln bende dudaklarda hiç fayda etmedi. Doktorum bana isokeilit diye bi krem önerdi ve gerçekten reklam için söylemiyorum bende sadece birkaç defa sürmemde dudaklarımı eski haline döndürdü. Eczanelerden reçetesiz alınıyor.(eğer eczanedekiler yok derse rica et onlar getirtir, ben öyle yapıyorum) Normalde reklam olmasın diye yazmicaktım(zaten daha önce forumdada demiştim) ama acı çektiğini görünce dayanamadım inşallah en kısa zamanda iyileşirsin.
Bu arada 4ay bitti sadece sivilce izleri kaldı bakalım geçeceklermi :)
herkese geçmiş olsun...
Saygılarımla...
(-yeniber-)

kızlar ben bu tüylenme işini sordum.doktor "derin inceldiği için deri altındaki tüyler meydana çıkıyor" dedi.ilacın tüylendirdiği falan yokmuş yani sadece derimizi inceltiyormuş...

3.ayımı doldurmak üzereyim.sizlere 2 sorum olacak.

yüzümde 2 haftadır geçmeyen 2 sivilce var.ucu da yok.günlük bakımımı ve ilacımı hiç aksatmıyorum.elimi de hiç sürmüyorum zaten.sizin sivilce çıktığı zaman ne kadar zamanda kayboluyor acaba?

diğer sorum ise tedavi sürecinde bacaklarına sir ağda yaptıran var mı? ya da jilet hariç başka bişey kullanan?

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederimmmmm

Selam kızlar
İlac baslayalı bugun tam 1 ay oldu
ben 1 haftadır kasıntıdan olmek üzereyim kollarım ellerim flan mahfoldu uyuz gibi kasınıyorum
basına gelen var mı ya napıcam bilmiyorum

bende kullanıyorum bu ilacı bir aydır çok kuruttu yani vücudumda yağdan eser yok sürekli yağlanan saçım artık hiç yaplanmıyo tüy sorununu bende farkettim demek deri inceldiği için meydana çıkıyomuş ama bende hala ufakta olsa sivilce çıkıyo çıldırmak üzereyim

canim cevizli su iç kolesterolu acayip dusuruyo benimkide yuksekti doktor hapi birakabilirsin dedi odum koptu sonra bunu duydum ve içmeye basladim ve kolesterolumu dusurmeye basladim gerçekten faydasi var

canim cevizli su iç kolesterolu acayip dusuruyo benimkide yuksekti doktor hapi birakabilirsin dedi odum koptu sonra bunu duydum ve içmeye basladim ve kolesterolumu dusurmeye basladim gerçekten faydasi var

canım o cevizli suyu nasıl yapıyorsun acaba?? ben de sabahları aç karnına maydanoz yiyorum karaciğere verilen zararı azaltmak için

Selam kızlar
İlac baslayalı bugun tam 1 ay oldu
ben 1 haftadır kasıntıdan olmek üzereyim kollarım ellerim flan mahfoldu uyuz gibi kasınıyorum
basına gelen var mı ya napıcam bilmiyorum

ben de 3.ayımdayım.benim de deli gibi kaşınıyor her yerim ve deri çok hassaslaştığı için azcık kaşısam bile hemen yara oluyor.kaşıntım tutunca hemen vücudumu yıkayıp nemlendiricimi bol bol sürüyorum.uzun süre kaşınmıyorum

cevizli suyu nasıl yapıyorsun? benm kolestrol aldı başını gidiyor. kaynatıyormusun?

Kizlar ikitane cevizi aliosunuz kiriosunuz ama tam degil yani tamamen dagilmicak. bu iki cevizi bir bardak suyun içine atiosunuz gece yatmadan once. Sabah su sari renginde oluyo ve o suyu aç karnina içiosunuz. Ben uç hafta içtim 3,05 ten 2,95e indi kolesterolum. gerçekten faydasini gorceksiniz :)

ben sivilcelerimi patlatmiorum canim ucu beyaz olsa bile birakiorm kendi kuruo :/ ah bide su sivilce izlerini geçirecek bir hap olsa keske roaccutane gibi
ben agda yapmiorm cnm su an jiletle aliorm cildim cok hassas zaten o yuzden korkuorm daha beter olcak diye. Zaten bacaklarimda batik oluyo o yuzden braktim epilatoru falan jiletle aliorm

denicem mutlaka. benm kolestrol son kontrolde 225 çıktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…