Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
benden bi ust sinifta olan bi arkadasim basladi su an son aylarinda galiba, masallah cildi harika... onun da cok fazla degildi ama, ben de jel, maske, kür falan uyguladim fakat hicbir zaman kalici cozum olmadi iki uc gun sonra yine agiranlar cikiyo :KK43:

Dogru soyluorsun ama sabun mabun hiç bir ise yaramio. Sadece azaltio ama yinede çikio sivilceler ne kadar krem sursende bunu engelliyemezsin. Hayatinda Ilk defa yapiosun ve 6 ay suruo sonrada kurtuluosun. kisiden kisiyede degisiyor tabi yan etkiler. Benimkiler allaha sukur dayanilmicak gibi degil. sivilce problemi yasiyan herkes kullanmali en azindan kurtuluosun. cunku benim ergenligim bitti ve yine çikior yuzumde sivilce. Durduramiorm bi turlu.

Evet aslında sen de haklısın; fakat etkisi kişiden kişiye değişiyor canım.. Bazılarının teni çok güzel oluyor; ama bazılarının sonradan tekrar çıkıyor. Yine de siz bilirsiniz tabi ama tahilillerinizi ihmal etmeyin :-)

kızlar ciltte sivilcelenme artıyor demişsiniz hangi dönemde oluyor o ilk ayda mı ?? ve kaçıncı aydan sonra hiç sivilce çıkmıyor ? tabi kişiden kişiye değişir ama yinede cevap bekliyorum :26:

ben 4.ayımdayım yüzmde sivilce çıkmıyor ama çenemin altında kocaman bir sivilce çıktı bbugün çıktı hatta çok acıyor ve büyük

3.veya 4. aydan sonra dr.ilaçla beraber jel de verdi.sizde nasıl oldu.bi de ben jeli bulamadım buıralarda :KK43: kremini kullandım ama ...:KK43: sizde nasıl oldu???

ben 4.ayımdayım yüzmde sivilce çıkmıyor ama çenemin altında kocaman bir sivilce çıktı bbugün çıktı hatta çok acıyor ve büyük

hmm anladım benim 1 hafta oldu bugün normalde nasıl çıkıyorsa aynı yani bi artış yada azalış yok şimdilik:KK31:

kızlar saç diplerim fena kaşınıyor haptan olablir mi ?

canım bnim kaşıntım nerdeyse 2 hafta faln sürdü kendiliğinden mi gecti yoksa ben saç kremi kullandımda mı gecti bilmiyorum..ama suan bir sorunum yok..krem kullan istrsen..
ve kızlar bnm 3.haftam oldu sonunda arada burun kurulugundan dolayı burnum kanıyor ama cok degil allhtan. dudaklarım fena, yüzüm kuruyo onada hematn krem kullnıyorum..başkada bir sorunum yok şimdilik..

canım bnim kaşıntım nerdeyse 2 hafta faln sürdü kendiliğinden mi gecti yoksa ben saç kremi kullandımda mı gecti bilmiyorum..ama suan bir sorunum yok..krem kullan istrsen..
ve kızlar bnm 3.haftam oldu sonunda arada burun kurulugundan dolayı burnum kanıyor ama cok degil allhtan. dudaklarım fena, yüzüm kuruyo onada hematn krem kullnıyorum..başkada bir sorunum yok şimdilik..

saç kremini diplere hiç sürmem ben sadece uçlara sürerim demekki diplerede sürmek gerekiyomuş

yarin cildiyeciye gidecegim tahminimce doktor bana zoretanin yada roaccutane verecek ama emin degilim elbet, kizlar benim merak ettigim su hic yuzunu daha kotu bi hale getiren oldu mu???? yoksa hepinizin yuzu bebek gibi mi :)

canım ben de kullandım bunalıma girmiştim resmen, ama epey zor geldi bana ellerim dudaklarım nasıl kurudu çatladı neyse bunların hepsi katlanılabilirdi ,ama benim kolesterolümü falan yükseltti sonra dozunu azalttı doktor, neyse tedavi bitti bebek gibi oldu cildim böyle beğeniyorum hiç kapatıcı kullanmıyorum derken,bi dermatologa gittim söyledim böyle böyle bi ilaç kullandım diye,zaten ilaç ismini söyleyince cıkcıkladı hemen,pek tavsiye etmiyormuş, cildime bi cilt analizi yaptı ki yüzümde nem sıfır!!!!! senin yaşında birinin olması gerekenden çok çok az keşke kullanmasaydın dedi.. bu kez cildime gereken nemi vermekle uğraştım - ki belirtmek isterim hala normal değerlere çıkamadı üzerinden bir iki sene geçmesine rağmen. zaten bir sene bir sene sonra tekrar çıkmaya başladı sivilceler:KK43: şimdi eczaneden aldığım dermokozmetik ürünler kullanıyorum, fayda etti cilt altına etki ettiğinden... böyle işte canım sen kaç yaşındaydın yirmi yaşın altındaysan kesinlikle kullanma..kullanan herkes de bir eczaneye ya da dermatologa gidip bir cilt analizi yaptırırsa yüzünde nem oranının ne kadar azaldığını görür.. ....Sana tavsiyem; eğer imkanın varsa da dermokozmetik ürünlerle ;akneli ciltlere özel; yüz temizleme jeli, nemlendirici, güneş kremi vs. onlarla tedavini ol bir de kurutucu krem yazar çok alternatif var.. yani illa ilaç kullanıcam diyosan da daha hafif bişey kullan tetradox vs. gibi..

canım ben de kullandım bunalıma girmiştim resmen, ama epey zor geldi bana ellerim dudaklarım nasıl kurudu çatladı neyse bunların hepsi katlanılabilirdi ,ama benim kolesterolümü falan yükseltti sonra dozunu azalttı doktor, neyse tedavi bitti bebek gibi oldu cildim böyle beğeniyorum hiç kapatıcı kullanmıyorum derken,bi dermatologa gittim söyledim böyle böyle bi ilaç kullandım diye,zaten ilaç ismini söyleyince cıkcıkladı hemen,pek tavsiye etmiyormuş, cildime bi cilt analizi yaptı ki yüzümde nem sıfır!!!!! senin yaşında birinin olması gerekenden çok çok az keşke kullanmasaydın dedi.. bu kez cildime gereken nemi vermekle uğraştım - ki belirtmek isterim hala normal değerlere çıkamadı üzerinden bir iki sene geçmesine rağmen. zaten bir sene bir sene sonra tekrar çıkmaya başladı sivilceler:KK43: şimdi eczaneden aldığım dermokozmetik ürünler kullanıyorum, fayda etti cilt altına etki ettiğinden... böyle işte canım sen kaç yaşındaydın yirmi yaşın altındaysan kesinlikle kullanma..kullanan herkes de bir eczaneye ya da dermatologa gidip bir cilt analizi yaptırırsa yüzünde nem oranının ne kadar azaldığını görür.. ....Sana tavsiyem; eğer imkanın varsa da dermokozmetik ürünlerle ;akneli ciltlere özel; yüz temizleme jeli, nemlendirici, güneş kremi vs. onlarla tedavini ol bir de kurutucu krem yazar çok alternatif var.. yani illa ilaç kullanıcam diyosan da daha hafif bişey kullan tetradox vs. gibi..

ben 15 yasindayim... benim cevremdeki cogu arkadasim kullandi cok da memnunlar, bende de var gereginden fazla kalici bi sekilde gecsinler istiyorum cok jel falan denedim, dr murad diye kapatici seklinde ilac, clean&clear, bioderma falan denedim ama geciyo gibi oluyolar sonra da hic ellemesem bile yerlerinde morluklar kaliyo :KK43:

15 yaşındaysan kesinlikle kullanma derim,ben 18 yaşında falandım kullandığımda, yine çıktı. dermatologlar 20 yaş üzerine öneriyorlar, zaten dermatolog 23-24 yaşına kadar sivilce çıkıyor dedi, altı ay kullanırsın, bir sene pürüzsüz olur, sonra yeniden çıkar, o ağır ilacı kullanma..zaten prospektüsüne bakarsan yan etkileri koskocaman bir sayfa.. karaciğerini etkiliyor,psikolojik problemler ..vs cildini düzeltirken vücudunu bozuyor.yine de sen bilirsin başka ilaçlar da var. dermokozmetik ürünleri düzenli olarak kullanman gerek altı ay sonra sonucunu görüyorsun.. Ama o yaşta insan çok takıyor yine de sen bilirsin, ben şey demiştim, cildim düzelsin de nolursa olsun falan :KK70: ama şimdiki aklım olsa kullanmazdım

15 yaşındaysan kesinlikle kullanma derim,ben 18 yaşında falandım kullandığımda, yine çıktı. dermatologlar 20 yaş üzerine öneriyorlar, zaten dermatolog 23-24 yaşına kadar sivilce çıkıyor dedi, altı ay kullanırsın, bir sene pürüzsüz olur, sonra yeniden çıkar, o ağır ilacı kullanma..zaten prospektüsüne bakarsan yan etkileri koskocaman bir sayfa.. karaciğerini etkiliyor,psikolojik problemler ..vs cildini düzeltirken vücudunu bozuyor.yine de sen bilirsin başka ilaçlar da var. dermokozmetik ürünleri düzenli olarak kullanman gerek altı ay sonra sonucunu görüyorsun.. Ama o yaşta insan çok takıyor yine de sen bilirsin, ben şey demiştim, cildim düzelsin de nolursa olsun falan :KK70: ama şimdiki aklım olsa kullanmazdım

bugun doktora gittim zaten, doktor da tetradox-clindoxyl-azelderm ve imex sabun verdi. peki sizce bu tedavi faydali olabilir mi?

Arkadaşlar, cildimdeki hatta bütün vücudumdaki sivilceler için bi kaç doktora gittim... İlk gittiğim doktor ikinci kontrolde bu ilacı önerdi ama bilindiği gibi çok fazla zararı var... İntahara kadar götürdüğü söyleniyo ama benim çevremde kullanan çok insan var hala yaşıyolar..
Neyse, ben kullanmayı reddedip başka doktorlara gittim ama tedavimin sonu hep bu ilaca çıkıyo..
Aranızda kullanan var mı? Öneren- önermeyen....

ben kullanmadım ama yakın arkadaşlarımdan kullananlar vardı.sonuç gerçekten güzel ama kullanıldığı esnada cildi aşırı kurutuyor. arkadaşlarım kremle dolaşırdı ama sonuçta değer yani bir şeylerden fedakarlık yapmak lazım :)

X