Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
cevabın için teşekkürler canım bugün gittim tekrar yazdırdım doktora ilacımı,vücut bağışıklık kazanıyor çünkü ara vermek istemedim :) sana verdi mi ilacını merak ettim

cevabın için teşekkürler canım bugün gittim tekrar yazdırdım doktora ilacımı,vücut bağışıklık kazanıyor çünkü ara vermek istemedim :) sana verdi mi ilacını merak ettim

rica ederim canım.. evet verdi çok şükür, ama yine de trigliserid 170'lerde yüksek çıkmış dedi.. kolesterol de sınırda.. bi dahaki ay da böyle olursa ya dozu azaltıcaz ya da kesicez dedi.. kesmek derken ara mı vermek tamamen mi bitirmek dedim.. tamamen bırakacaksın dedi inşallah bi dahaki ay değerlerim düzelir, düzelmezse de sadece dozu azaltmakla kalır, ilacı bıraktırmaz yarım kalmasını istemiyorum tedavimin

meraba kızlar ya benim de 8 aydı ilaca başlayalı ama inanılmaz tüylenme yaptı ben de .peki tüylenme ilac bittikten ne kadar süre sonra geçiyo bi fikriniz var mı kalıcı mı ? teşekkürler:)

Ben araya bayram tatili girdiği için 1-2 gün alamayacaktım ilacımı, ama tahlilimi yaptırıp doktora ilacı yazdırmıştım öncesinde (ilacın bitmesinden 5 gün önce)
3 günü geçtiği için eczaneden kendi paramla aldım ilacı, bayramdan sonra da ilacı tekrar yazdırıp doktora, önceki aldığım kutuyu da eczaneye götürerek (seri numarasını alıp bildiriyorlar devlete) paramı geri aldım. Ara vermeden devam etmiş oldum.

Bu arada 3 gün öncesinden alınabiliyor ilaç..

merhaba benim 300ù geçmesine rağmen trigliserit, kullandım ve sonra diyetle bunu 200lere çektim. Kolesterolde 200ün üstündeydi onuda 200ün altına indirdim ve 1 ay daha kullandırdı doktor. Yakında yine kontrolüm var ama bu sefer devam ettirirmi doktor bilmiyorum. Ama bence senin değerler çok iyi canım. Bu arada kontrolden önceki son 2-3 gün komple kuru şeyler ye simit gibi. Bu bayagı etkiliyor.
Bu arada gözleri kuruyan varmı? Varsa ve gözyaşı damlası kullanıyorsanız kaç günde bir kullanıyorsunuz? Bende felaket kuruluk varda.
Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.
Herkese hayırlıgeceler...
Saygılarımla...
(-yeniber?-)

Merhaba yine ben :)
Bugün 17.günüm
Dudaklarım 1 haftadır felaket derecede kurudu çatladı soyuldu kanadı bepanten kremler mi dersiniz ultralan pomat mı dersiniz dudak nemlendirici stick mi dersiniz her bi haltı sürdüm.
Dün en sonunda çatlaklar gitti sadece dudak kenarım kurumaktan yırtıldı :/
Ama çenemdeki soyulma ve kızarıklık hala duruyor. (egzama gibi sert ve gergin)
Çenemde sivilceler çıkmaya başladı küçük küçük ama suratımdaki yağlanma tamamen gitti diyebilirim.
2.kutumda Ocak'ta biter diye düşünüyorum bakalım neler olacak :)

Hadi ya.. Benim o kadar yukselse kesin biraktirirdi doktorum, cunku roaccutane'dan nefret ediyor

Kizlar aranizda pudra kullanan var mi? Doktorunuz ne diyor? Ben almanya'dan sivilcelere karsi bi pudra almistim ve cok da emin bi sekilde kullaniyodum ama bitmek uzere, bugun kuzenim geldi almanyadan ona siparis etmistim ama bulamamis normal bi pudra almis.. Bunu sursem yuzume gozeneklerim falan genisler mi ya pudrasiz da kirmizi suratla dolasmak istemiyorum, napsam ki:S pudranin markasi manhattan, bi fikri olan var miii:)

bende Golden Rose'un pudrası var ama benim kızarıklığım sadece çenemdeydi azıcık sürüyordum. o kızarıklığı geçirmek için krem falan da sürdüğüm için pek çare olmadı açıkçası. :/

kızlar merhaba ayın 7 sinde tam olarak 90. günüme girecegim:) amaaaaaaaaa pütürleri söndürmekten baska bi etki göremedim ben hala.. hatta gecen gün foto da koydum siteye izlerim kırmızı kırmızı devam ediyor yüzeydeki aktif sivilcelerin hepsi dibe çöktü gibi.. elleyince bişi yok ama görüntü sadece sivilcemsi degil gerisi eskisi gibi.. bilmiyorum tedavi bitimine gececek mi bunlar ama suan bi etki etmedi gibi geliyor ve üzülüyorum.. yarın sabah tahlile gidicem perşembe de doktora bakalım ne diyecek gelişmeleri bildircem.. sivilcesiz seneler:) 2012 saglık getirsin herkeseee

evettt tahlilimi yaptırdım :) trigiliseridim 110 çıktı ama kolesterol biraz sınırda 216 çıktı persembe kontrolüm var doktor bırak demez büyük ihtimal sınırda diye ama 20-20 s2 kereyi azaltabilir bakalım

Valla bende yaklaşık 1,5 sene önce kullandım bu ilacı,yanaklarımda irinli ucsuz sivilceler çıkardı,kaç doktora gittim ne verdilerse yaramadı.En sonunda kuzenime doktorunun bu ilacı verdiğini ve onda işe yaradığını duydum,doktor tavsiyesi olmaksızın 5 ay kullandım,iyikide kullanmışım.Şu an çok şükür sivilceden eser yok ve yenileride hiç çıkmadı.Evet kullandığım dönemde sürekli nemlendirici kullandım dudaklarım için evet burnumun içinde yaralar çıktı lakin 5 ay nedirki geçti gitti ve istediğim sonuca ulaştım.Doktorlar bu ilacı tahlil yaparak veriyolarmış fakat gittiğim hiçbir doktor bana bu ilaçtan bahsetmedi bile e demekki işe yarıyormuş.Tabi bu arada kimsenin kanına girmekte istemem fakat doktora bahsetmekte yarar var

16 yasımdan berı sadece alnmda hftada br kez sıvılcelerım cıkıyrdu benı brakmzdı. gecen yaz omuzlarımda yağ bezelerı grdum ama derının altında guneste cok bellı oluyrdu. cıldıyeye gttım .psılojık srunum olup olmadıgını sordu yok dedım. olsaydı bu ılacı vermemde de kan tatlılınde degerlerım nrmldı .bana roaccutane ılacını verdı ama nısanlı yada evlenmeye yakınsan sakın kullanma yada hamıle klma cnku bebegı yuzde yuz sakat ypma rıskı vr dedı bnde tmm dedım aldım ,hatta eczanedekı bey bıle neden kullıyrsun faln dye srdu.nyse aldım ve 2.gunde dudklarım kurudu. yemek yıyemez agzımı acamayacak hale geldım ve cope attm.ama suan yuzum berbat. ve yasım 23 .bska br semte tasındık brdada dermatolojı uzmanına gttım 1 ay once bna 2 krem verdı ama gecmzse 1ay sonra gel ılac verıcem deedı.kesın oda aynı ılacı verıcekk

meraba kızlar ya size bi sorum var roaccutane tedavim bitmek üzere son kutudayım ama daha kutuya yeni başladığım zamanda içinden sadece 3 hap kaybolmuş yani düşmüş heralde sadece 3 tanesi.şimdi kutu bitmek üzere ama karar veremiyorum yeni kutu alıp 3 tanesini içsem mi yoksa boşversem mi?karar veremedim ya para da vermek istemiyorum 3 tane için ama doz tamamlanmadıysa diye de korkuyorum.yardım edermisiniz? 8.5 aydır kullanıyorum

Kilonuzla 120 yi çarpın, toplamda o kadar miligram kullanmışsanız dozu tamamlamışsınız demektir. (20 miligramlık kapsüllerden oluşan bir kutu ilaç 600 mg yani 5 kilograma tekabül ediyor.)

Kilonuzla 120 yi çarpın, toplamda o kadar miligram kullanmışsanız dozu tamamlamışsınız demektir. (20 miligramlık kapsüllerden oluşan bir kutu ilaç 600 mg yani 5 kilograma tekabül ediyor.)

şöyle yani 63 kiloyum 120 ile çarpınca 7560 mg ben 8.5 aydır içiyorum 1 kutu 600 mg'sa günde sabah 20 mh akşam 20 mg dan 40 mg içiyorum yani ayda 2 kutu bitiriyorum ve şu ana kadar 17 kutu kullandım bu da 10.200 mg yapıyo fazla içmiş mi oluyorum ?

kilogram başına kaç mg kullanmış olmak gerekiyor ki?

Kilogram başına 120-150 mg (çoğunlukla 120 mg baz alınıyor.) kullanmak gerekiyor. Yani 20 mglıklardan 6 -7 kapsül 1 kiloya karşılık geliyor.

8 buçuk aydır 40 mg içiyorsanız gerekli dozu 2 ay önce tamamlamışsınız siz. Doktorunuz daha iyi bilir tabii, çok ağır aknelerde doz arttırılabiliyormuş. Benimki ilk ay 40 diğer aylar 50 mg dan 5- 5 buçuk ay sürecek.

51 kiloyum. kilo başına 120mg baz alırsak toplamda 51x120=6120mg almış olmam gerek ozaman. günde 30 mg kullanıyorum. bu da yaklaşık 7 ay eder. üff yanmışım ben daha 1,5 ay bitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…