Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bıktım artık 25 yaşındayım ergenlikte bile en fazla 3-4 sivilcem çıktı geçen sene bi başladı geçer dedim strestendir dedim ellesem de ellemesem de çıktı artı. 1 ay önce gittim doktora. kremlerle hiç uzatmayalım roa verelim kökten kurtul dedi.tahlil falan ama başlayamadım ilaca. korktum 3 ay sonra inşaa ettiğimiz avm nin açılışı olacak bir sürü insan içine çıkacağım ama ilacın yan etkisi olan şu artış döneminden korkuyorum ayrıca makyaj yapmak zorundayım. bu ilacı kullanırken makyaj yapabildiniz mi fikir verin ne olur?. bıktım artık ya fondötensiz pudrasız gezmek istiyorum ben de:26:

2.5 aydır kullanıyorum. ne kusma yaşadım nede abartılı bir dudak kuruması. cildimde şimdiden düzelmeye başladı. bunlar için erteliyorsanız bence çok yazık ediyorsunuz. yarın gidip alın ilacınızı.

bugün başka bir doktora gittim antibiyotik tedavisi verdi bir de imex sabun clindoxil jel verdi.1 ay kullancağım. 1 ay sonra istediğimiz sonucu alamazsak aknegen dedi. roa ile aynı etkide imiş. en azından antibiyotik tedavisi ile vücudunu aknegene hazırlarız ki daha hafif atlatırsın dedi . bakalım... cevap veren arkadaşlara teşekkürler. ruj kullanmıyorum dert değil. aman geçtim artık ne olacaksa olsun

ben de bundan 3 yıl önce 5 ay süre ile roaccutane kullandım. Oldukça bilinçli kullandım doktorun bir dediğini iki etmedim. Cildim bebek gibi oldu bir tane bile sivilcem çıkmadı ama bu durum ne yazıkki 3 yıl sürdü. Sonra sivilceler eskisi gibi olmasa da tekrar çıkmaya başladı.
Bu çok sinir bozucu bir durum. O kadar sıkıntıya katlanıyorsunuz, düzeliyor, moral buluyorsunuz ama yine başa dönüyorsunuz. Bir de öğrendim ki ben de polikistik over sendromu varmış belki de o yapmış olabiilir, doktor şimdi beni yasmine başlattı bakalım nolcak.

bugün 3.ayım bitti 4 e giriyorum.yüzümde sivilce çıkmıyo artık elimle deydiğimede pürüzsüz ama izler var ve hafifte olsa pütürlü ama artık pudra fln kullanmıyorum kendi haline bıraktım güne bir kez ballı bademli sabunla yıkıyorum teksorunum izlerim onlarda geçicek inş bu ikinci kullanışım bir aha tekrarlarsa çok kötümoralim boulucak ama

yıllar önce kullandım çok etkili ve dikkatli kullanım gerektiren bir ilaç
çözüm için başka bir tedavi kalmamışsa tavsiye ederim

arkadaşlar bende aranıza katıldım 4 gündür 20 mg günde 1 kere roaccutane kullnaıyorum..yaklaşık 300 400 sayfa okumuşumdur..
benim merak ettiğim , ıpl lazer yaptırıp roaccutane kullanan varmı aranızda.. ıpl e gidiyorum..onu bırakırsam kıllar çogalcak ilacı bırakırsam sivilceler bilemedim..
nasıl bir zararı oluyor.

$2 ay 17 gun roa.jpg

arkadaşlar benim izlerim bu şekilde kırmızı kırmıızı.. elimi degdigim zaman hiç pütür yok ama doktorum bunlar da geçecek içleri dolu diyor.. izleri bu sekilde olup roaccutane ile geçenler var mı??? 2,5 ay oldu ilaç tedavimde 2.5 ayım kaldı tam. cevaplarsanız sevinirim:)) :2::2::2::2::2::2::2::2:

bugün 3.ayım bitti 4 e giriyorum.yüzümde sivilce çıkmıyo artık elimle deydiğimede pürüzsüz ama izler var ve hafifte olsa pütürlü ama artık pudra fln kullanmıyorum kendi haline bıraktım güne bir kez ballı bademli sabunla yıkıyorum teksorunum izlerim onlarda geçicek inş bu ikinci kullanışım bir aha tekrarlarsa çok kötümoralim boulucak ama

Canım aslında ben de ikinci kez kullanmak istiyorum tabii ki doktorumun onayını alarak. Ama çekincem şu ki, 2. kez kullanan çoğu kişi 2.kullanımda ilacın özellikle kolestrol ve karaciğer değerleri üzerinde çok fazla yan etkilerini gördüklerini dolayısıyla 2-3 ayı doldurduktan sonra dayanamayıp tedaviyi sonlandırmak zorunda kaldıklarını belirtiyorlar. Tabii, bu biraz da bünyeye bağlı bir durum. Sende ilk kullanıma kıyasla kan değerlerinde kötüleşme ya da diğer yan etkilerini daha fazla hissetme gibi bir durum oldu mu acaba?

arkadaşlar zoretanin kullanıyorum çarşamba günü 4. ayıma başlayacağım,ilacımı reçetenin günü dolmadığı için alamadım ,salı günü ilacım bitiyor ancak başka bir reçete cuma günü alabileceğim,eczacının cuma günü reçeteyi götürmek şartıyla ilacı reçetesiz vermesi mümkün müdür 2 gün olsa da ara vermek istemiyorum,bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.

arkadaşlar zoretanin kullanıyorum çarşamba günü 4. ayıma başlayacağım,ilacımı reçetenin günü dolmadığı için alamadım ,salı günü ilacım bitiyor ancak başka bir reçete cuma günü alabileceğim,eczacının cuma günü reçeteyi götürmek şartıyla ilacı reçetesiz vermesi mümkün müdür 2 gün olsa da ara vermek istemiyorum,bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.

canim seninle ayni gun baslamisiz tedaviye.. Benim de carsamba gunu 4.ayim basliyor.. Recetelerin de gecercilik gunu 3 gun.. Eczaci kabul etmez.. Sen yarin doktora git recetenin suresini uzattir.. Carsamba gunu de ilacini alirsin.. Ben de yarin gidicem ilaci yazdirmaya ama yazar mi bilmiyorum kolesterol 210, trigliserid 175:KK43: iki deger de sinirda ama insallah sorun yapmaz doktor, ara vermek istemiyorum tedaviye:KK43:

kızlar ben 2gündür zoretanin kullanıyorum yüzümde kuruluk olmaya başladı ama daha yüzüme nemlendirmek için birşey sürmüyorum biraz daha kurutsun etki etsin öyle süreyim die düşündüm dudaklarımı sürekli nemlendiriyorum onda sorun yok da ben de beyaz nokta problemi fazla ve onların yavaş yavaş daha da belirginleşip yüzeye çıktıklarını gördüm ptürlü pütürlü oldum yüzüm sizde de siyah noktalar beyaz noktalar belirginleşmiş miydi ve ne kadar sürede geçer bu durum ?

canim seninle ayni gun baslamisiz tedaviye.. Benim de carsamba gunu 4.ayim basliyor.. Recetelerin de gecercilik gunu 3 gun.. Eczaci kabul etmez.. Sen yarin doktora git recetenin suresini uzattir.. Carsamba gunu de ilacini alirsin.. Ben de yarin gidicem ilaci yazdirmaya ama yazar mi bilmiyorum kolesterol 210, trigliserid 175:KK43: iki deger de sinirda ama insallah sorun yapmaz doktor, ara vermek istemiyorum tedaviye:KK43:
tedaviye hangi değerlerle başladın canım benim kolesterol 152 trigliseridm 85 le başladım çok yükseltio mu ilaç bunları?

tedaviye hangi değerlerle başladın canım benim kolesterol 152 trigliseridm 85 le başladım çok yükseltio mu ilaç bunları?

kolesterolum 154, trigliseridim 46ydi basladigimda.. Evet yan etkilerinde de yaziyor aslinda ama bu yan etkisinden sikayetci ben pek gormedim.. Bana mi denk geldi anlamadim ki:/ yediklerimi de dikkat ediyorum aslinda:S

kimse bana cevap vermiyorrrrrrr :KK43::2::2::2::2:
canım aynı şekilde bende de var izler ben tedavi yeni başladım başlamadan önce doktoruma sordum bunlar iz mi ne geçer mi kalır mı dedim onlar daha aktif sivilce yani sönmüş gibi görüosun ama aktifler dedi iltihab kurudukça geçer dedi bence sen tedavinin bitimini bekle geçer diye umalım:) geçmezse birsürü lekeler için yöntem var onları uygular kurtulursun cnm inş. :))

canım aynı şekilde bende de var izler ben tedavi yeni başladım başlamadan önce doktoruma sordum bunlar iz mi ne geçer mi kalır mı dedim onlar daha aktif sivilce yani sönmüş gibi görüosun ama aktifler dedi iltihab kurudukça geçer dedi bence sen tedavinin bitimini bekle geçer diye umalım:) geçmezse birsürü lekeler için yöntem var onları uygular kurtulursun cnm inş. :))

Sagol canim insallah gecerler elimi degdigimdde hic aktif puturlu sivilce yok ama icleri dolu sanirim su 2.5 ayim da bitsin sonucu paylascan tesekkurlerrr:KK66:

X