Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
canım benim hiç bilgim yok 3 kere tedavi gördüm dedin neden 3?ilkinde netice alamadın mı yoksa kutu kutu mu 3 kere aldın,benim çok şükür öyle yüzümde çok sivilce yok fakat bir iki tane sivilce izim var nemlendirici sürünce ne hikmetse ortaya iyice bir çıkıyorlar ama arkadaşlarıma sorduğumda nerde var allah aşkına sen daha iz görmemişsin diyorlar ama işte herkese kendininki kusur geliyor ben bu ilaç hakkında ciddi kötü duyumlar aldım aslında kullanmak istemiyorum sadece kullananların sivilce durumlarını merak ediyorum çok mu vardı yüzlerinde, benim gibi olup başlayan oldu mu ve kesin bitiriyor mu yoksa çıkanları mı kurutuyor pek çok sivilce ilacı küçültüyor sivilceleri yeni sivilce oluşumuna bir etki yapmıyor sivilceler çıkmaya devam ediyor haliyle bu ilaçta öyle mi?

Canım 3 kere gördüm çünkü tedavilerim sonrasında 1 yıl yada 2 yıl sonra nüksetti.Ve benimkiler hakketen çok kötüydü son tedavimde yüzüm kızamık olmuş gibiydi ağrılı ve irinliydi.Bazıları da sırf bu ilaç iyi edio diye arkadaşı kullandığı için kullanmak istiyor ama ağır bir ilaç yani seninki sanıyorum yüzeysel tedavbilerle geçebilcek cinsten sölediklerin bakılırsa doktorun daha iyi karar verir tabiki.

ben su anda tetra kullanıyorum
roucutane ı kullanndım 3 yıl oldu hersey gecti tekrar basladı .... eger gecirmezze tetra tekrar roucuç...

Evet kızlar bende bu ilacı yaklaşık 4 ay önce bıraktım ve öyle anlatıldığı gibi intihara götürecek kadar zararlı bir ilaç değil her ilacın olduğu gibi bununda yan etkileri var.Dudak kuruması,ilk zmanlarda bütün sivilceleri dışına atması (3 ay) bütün vücudunda kuruluk ve son aylarda hafif bir baş ağrısı ve bidonlar dolusu su içmek:) ama yan etkileri için zaten doktorlar her ay tahlil yaptırıyorlar ve zarar görmeden ilacı bıraktıyorlar.Zaten kilona göre veriyorlar ve onun dozajını hesaplıyorlar kişiden kişiyede bu yüzden değişiyor.Rahatlıkla kullanabilirsiniz sadece biraz sabır gerektiren bir döneme gireceksiniz sonrasında prıl pırıl bir cilt.Tabi şunu da söylemek istiyorum bir arkadaşım benden önce kullandı yüzünde hiç bişey yok ama ben cildime şuan günlük bakım yapmazsam eskiye dönmeye meyilli ayni garantisi yok 2 yıl sonra da tekrar edebilir.Bana sorarsanız kullanın emin olun sonuçtan mutlu kalacaksınız ışıl ışıl bir cilt.

roaccutane 2 defa 6 ay kullandım ve hala sivilce çıkıyo bende vede izlerde geçmedi.
2 ay önce izler için 2 seans fraksiyonel lazer yaptırdım 2ay geçmesine rağmen kızarıklık geçmedi izlerimede faydası olmadı.
cildim şuan berbat durumda sivilceler komedonlar heryere dağılmış durumda.lazeri yaptırdıma çok pişman oldum.
moralim çok bozuk:KK43:((( tekrar roaccutane kullanmam gerekecek umarım bu sefer kurtulurum ama izleri geçirmiyo roaccutane 1sene sonra sivilcelerde tekrarlıyo
inşallah bu son kullanışım olur bu ilacı

kızlarr ilacım bittiiiiii.....
sonunda kurtuldum bu ilaçtan..moralim süper değil.şoyle ki:
Zaten yuzumde kocaman sivilceler çıkmıyordu kistik 2 sivilcem ve cene bolgemde kucuk kucuk beyaz komedonlar vardı ve o yuzden basladım..
Ama kistik olanlar yokolmadı..cene bolgemdeki minikler de azaldı ama arada yine çıkıyor.Doktora sordum madem bunları geçirmiyor neden içtim 12 kutu diye..bu cok fazla karşılastıgımız bir sonuc değil dedi..yani benim sansıma bende cok bir faydası olmadı..sadece gozeneklerim sıkılastı..cenemde cıkan bi komedonu sinirlenip parçaladım ve yanmış gibi iz kaldı.KIsacası Baby face filan olmadım.beklentilerimin coook altında kaldım.Bir arkadaşımla aynı zamanda başlamıstık onda baya fazla sivilce olmasına ragmen yuzu puruzsuz oldu..ıste bu da benim şansım:KK43:((((((((herkese gecmis olsunnnn.....umarım herkes cok faydasını gorur...

selam ben sağlık ocağında bu ilacı yazdırmak istedim doktor yazmadı. hastanede cildiye ye görünsem yazarlar mı ? yanaklarımda fazla bi sivilcelenme var ayrıca sırtımda ve omzumda da var izi de kalıyor hiç geçmiyor da.. bu ilacı nasıl temin edebilirim arkadaşlar

selam ben sağlık ocağında bu ilacı yazdırmak istedim doktor yazmadı. hastanede cildiye ye görünsem yazarlar mı ? yanaklarımda fazla bi sivilcelenme var ayrıca sırtımda ve omzumda da var izi de kalıyor hiç geçmiyor da.. bu ilacı nasıl temin edebilirim arkadaşlar

canım sağlık ocağı yazmaz onu,cildiye bölümü olan bi hastaneye gitmen lazım.doktorun gerekli görürse veriyor.biraz ağır bi ilaçtır,sıkıntılı bi dönem geçirirsin kullanırken.ve iki ayda bir tahlil yapılıp karaciğer değerlerin kontrol edilir.

canım sağlık ocağı yazmaz onu,cildiye bölümü olan bi hastaneye gitmen lazım.doktorun gerekli görürse veriyor.biraz ağır bi ilaçtır,sıkıntılı bi dönem geçirirsin kullanırken.ve iki ayda bir tahlil yapılıp karaciğer değerlerin kontrol edilir.

cevabın için teşekkür ederim :) daha önce imex kullandım hala da kullanıyorum sırtım için ama geçirmiyor malesef kolsuz bişey giyemiyorum yanaklarımdan da çok şikayetçiyim roaccutane'ı kullanmak istiyorum yorumları da okudum yağlanmaya karşı da etkisi varmış sanırım benim özellikle burnum çok yağlı :KK43: evde kullanmak istedim ilk başta ama tahlilleri duyunca vazgeçtim yarın hastaneye gideceğim umarım yazar doktor..

Doktorlar sivilce ilaçlarını hiç tavsiye etmiyor ben 1 ay kullandım dudaklarım burnum çok kurudu fena yara oldu dayanamadım bıraktım sırtımda ve yüzümdeki sivilceler baya geçti bidahada kullanmadım şimdi yok yüzümde sadece regli olmadn 1 hafta önce çıkıyor bi kaç tane sönüyor geri ben pek tavsiye etmiyorum:KK19:

cevabın için teşekkür ederim :) daha önce imex kullandım hala da kullanıyorum sırtım için ama geçirmiyor malesef kolsuz bişey giyemiyorum yanaklarımdan da çok şikayetçiyim roaccutane'ı kullanmak istiyorum yorumları da okudum yağlanmaya karşı da etkisi varmış sanırım benim özellikle burnum çok yağlı :KK43: evde kullanmak istedim ilk başta ama tahlilleri duyunca vazgeçtim yarın hastaneye gideceğim umarım yazar doktor..

Benimde cildim çok yağlı ama hapı kullanmayınca sonra tekrar başlıyor yağlanma doğal bi şey söyleyim 1 gece önceden limona belli aralıklarla karanfil batırın ertesi gece çıkarın karanfilleri limonun suyunu sıkın her gece yatarken pamukla sürün hergün aksatmadn yaptığnz zaman yüzdeki leke yağlanma siyah nokta azalıyor ben uyguluyorum:KK34:

bende kullananların çoğunun sivilcelerini yok ettiği için tercih ediyorum bir de bişey sorucam daha yeni bi sözlükte okudum da 18 yaşından büyüklere veriliyor diye ben 17 yim öyle birşey var mı :44:

Benimde cildim çok yağlı ama hapı kullanmayınca sonra tekrar başlıyor yağlanma doğal bi şey söyleyim 1 gece önceden limona belli aralıklarla karanfil batırın ertesi gece çıkarın karanfilleri limonun suyunu sıkın her gece yatarken pamukla sürün hergün aksatmadn yaptığnz zaman yüzdeki leke yağlanma siyah nokta azalıyor ben uyguluyorum:KK34:

deniycem canım çok rahatsızım yağlanmadan çünkü :/ hapa da başlamak istiyorum bakalım yarın verecek mi doktor :44:

Benim cildimde aşırı yağlı ama geçirmiyor 1ay kullanmıştım bende beğenmedim bıraktım çok etkili bi hap:KK37:

bende kullananların çoğunun sivilcelerini yok ettiği için tercih ediyorum bir de bişey sorucam daha yeni bi sözlükte okudum da 18 yaşından büyüklere veriliyor diye ben 17 yim öyle birşey var mı :44:

o konuda emin değilim canım ama olabilir,dediğim gibi ciddi bi ilaç o,yeşil reçeteyle alıyosun ve kontrol altında tutuluyo,mesela bi ay geçmeden gidip kafana göre alamıyosun ikinci kutuyu.ama çok büyütülcek kötü bi ilaç değil.ben kullandım 5 ay,yeni bitti hatta.inanılmaz memnunum.yan etkileri oluyo tabi derin soyuluyo,cildinde ve dudaklarında kuruma yapıyo.ama nemlendiricilerle bi müddet idare ediyosun,bebek gibi oldu cildim valla:) yalnız yaz ayları riskli biraz,deri değiştirdiğin için falan güneşten dolayı leke olabiliyo,gene de en doğru bilgiyi doktorun verecektir.imex gibi dışarıdan müdaheleli ilaçlar bi yere kadar çözüm buluyo,geçiremiyosa tedavisi içten halledilmeli diye düşünerek kullandım ben de,denemeye değer derim.

o konuda emin değilim canım ama olabilir,dediğim gibi ciddi bi ilaç o,yeşil reçeteyle alıyosun ve kontrol altında tutuluyo,mesela bi ay geçmeden gidip kafana göre alamıyosun ikinci kutuyu.ama çok büyütülcek kötü bi ilaç değil.ben kullandım 5 ay,yeni bitti hatta.inanılmaz memnunum.yan etkileri oluyo tabi derin soyuluyo,cildinde ve dudaklarında kuruma yapıyo.ama nemlendiricilerle bi müddet idare ediyosun,bebek gibi oldu cildim valla:) yalnız yaz ayları riskli biraz,deri değiştirdiğin için falan güneşten dolayı leke olabiliyo,gene de en doğru bilgiyi doktorun verecektir.imex gibi dışarıdan müdaheleli ilaçlar bi yere kadar çözüm buluyo,geçiremiyosa tedavisi içten halledilmeli diye düşünerek kullandım ben de,denemeye değer derim.

her insan için farklı sonuçlar doğuruyor ama doktor gerçi boy kilona kan tahliline göre gramını ayarlıyor ama ben hiç memnun kalmadım şahsen:KK19:

merhaba, bende roaccutane kullandım. ilacı kullandığım süre içinde hatta kullandıktan sonra bile mükemmel bir cildim oldu...3 yıl sonra tekrar kistik akneler çıktı ama eskisi kadar çok değildi, tekrar dermatoloğa gittim yine kullandım... şimdi cildim daha iyi ama ilacı kullandığım süredeki gibi mükemmel değili hep çyle kalsın isterdim. 5-6 yıldır hiç birşey kullanmıyorum.... kistik aknelerden kalam kahverengi izler var sırtımda bir kaç tane uzun zamandır gitmedi, sanırım hiç gitmicekler...

Evet benimkide artık eskisi gibi sırtım yüzüm sivilceli değil sadece regli olacağımda bi kaç tane çıkıyor bide çekirdek yediğim zaman yediklerede dikkat etmek gerekiyormuş aslında bende dikkat ediyorum çekirdek cips yemiyorum:KK34:

doğru söylüyorsun canım bende sonucunu düşünerek yan etkilerini kaldırırım diye düşünüyorum fazla yağlı bi cildim olduğu için kurulukla baş etmek tuhaf gelicek bana :)

Doktor merhem veriyor onu sürekli süreceksin kendiside anlatır zatende yan etkisinden şikayet ettim ama cildimden memnunum tabi yediklerimede dikkat ediyorum:21:

X