Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Son 7 gun... Inanamiyorum bittigine.. Doktora gidicem 1 hafta sonra,bakalim ne diyecek...

Cildimle ilgili vereyim;
Gozeneklerim sikilasti, siyah noktalarim yok denecek kadar azaldi,cildim daha diri,dudaklarim paramparca:KK66:'
Iki sivilcem hala duruyor,kapali kist gibi,onlar alinacakmis ilac gecirmiyor, onlar gidince yuzumu dusunuyorum,gayet iyi..
Tabi ilaci birakip bu soyulmalar azalinca daha da toparlanacagini dusunuyorum:)

Darisi herkesin basina:)

doktora gittim özele para verdim roaccutane için. yazın olmaz eylülde gel dedi. çok sinirliyim. burada tedaviye yeni başlayan arkadaşlarda var. benim doktor niye yazmadı :KK43:

doktora gittim özele para verdim roaccutane için. yazın olmaz eylülde gel dedi. çok sinirliyim. burada tedaviye yeni başlayan arkadaşlarda var. benim doktor niye yazmadı :KK43:

Yazin dusuk mg la baslayabilirsin,20 mg baslarsin zaman kaybetmemis olursun.. Bence baska bir doktora git,o biraz huysuzmus:)

merhaba,

bende lisedeyken kullanmıştım. eylülde başlayıp mayıs sonunda bitirmiştim. ilaç çok ağır ve cildi zaten çok kurutuyor bence bu yüzden başlatmamış olabilir. ben kışın kullanmama rağmen en ufacık güneşten bile koruyordum.

iyi günler...

Bugün 19, günüm 20 mg zoretaninle başladım. Güneş kremi kullanmamı önerdi doktor onun dışında bi sorun yaşamazsın dedi. Sadece çokk fazla hararet oluyor 2,5 litre su içiyorum günde :) Genel olarak farkı hisettim. Yüzüm parlıyo, daha pürüzsüzleşti, sivilceler 1 günde çıkıyor ve kuruyor,lekeler belirginliğini kaybediyor, dudaklarım çok kurumadı (elimde nemlendiriciyle geziyorum), ilk zamanlar cildimde acayıp kuruluk vardı şimdi ise çok kurursa bepanthen plus sürüyorum geceleri, saçımda kepeklenme oldu, kafamı kaşısam derim kalkıyo büyük büyük kepekler :KK43: ama yağlanma azaldı (bu güzel yanı) Bu ay kontrole gittiğimde bi sorun yoksa dozu arttırmasını isteyeceğim. Bir an önc zaman geçsinnn istiyorumm :))

merhaba,

bende lisedeyken kullanmıştım. eylülde başlayıp mayıs sonunda bitirmiştim. ilaç çok ağır ve cildi zaten çok kurutuyor bence bu yüzden başlatmamış olabilir. ben kışın kullanmama rağmen en ufacık güneşten bile koruyordum.

iyi günler...

8 ay kullanmışsın,biraz fazla değil mi?? kaç mg kullanıyordun ve şimdi yüzün nasıl..anlatırsan sevinirim..

kızlar benim 3 ayım doldu ama doktor ilacı bıraktırdı :KK43: moralim çok bozuk ..ALT ve AST değerlerim 2 katına çıkmış karaciğer enzimlerim fırlamış yani.doktorum 1 ay ara vericez önümüzdeki ay bi daha kan vericeksin değerlerine bakıcaz ona göre belki başka ilaca başlayabilriz dedi..sizden aynı durumda olan var mı ya acayip moralim bozuldu :KK43:((

8 ay kullanmışsın,biraz fazla değil mi?? kaç mg kullanıyordun ve şimdi yüzün nasıl..anlatırsan sevinirim..

merhaba,

benim orta 2 de başlamıştı lise 3 e kadar devam etti. çok kırmızı ve suluydu. uzun zaman kullandım ama mg hatırlamıyorum canım takdir edersinki üzerinden en az 10 yıl geçti :) az mg ile başladı arttı sonra az mg ile bitirdi. çok uzun bir zaman çıkmadı. ama son 1-2 yıldır regl döneminde yaz aylarında boyun bölgmede 3-5 tane çıkıyor. sonra geçiyor. bunun içinde diğer başlıkta gördüğüm suyu kullanmaya başladım 1 hafta olucak. şimdilik iyi :)

iyi günler....

bende 5 ay kullanıp 6. ayda bırakmıştım kullanmayı cünkü dr. bu ilaçı kullanırken güneşte fazla kalmamam gerektiğini söylemişti.sanırım zararı varmış

bu ilaç bütün iç organlarda hasara yol açıyormuş kardeşime doktor evliliği düşünüyorsan hemen hamile kalma vücut bu ilacı 2 sene de anca vücuttan atıyo demiş siz anlamdan bütün organlarınızı bitiriyomuş

ben kendim kullanmadım ama şehir dışında okuyorum ve üç yıldır aynı evi,odayı paylaştığım arkadaşım 3 yıldırda kullanıyor.sonuçmu ? aşırı gergin ve dengesiz haller,kusmalar,bunalımlar,ağlamalar...+ olarakta hiçbirşekilde geçmeyen,ve tam tersi de gittikçe çoğalan sivilceller...bu tür ilaçlar bence kullanılmamalı,hele ki bu ilacın vücuda inanılmaz zararları var.vücut buna bağışıklık kazanıyor.tamamen gereksiz + bir yeri düzeltmeye çalışırken hayatınızı ciddi anlamda tehlikeye sokan bir ilaç....:KK47:

bu bi seteden alıntıdır doktorun hastasına verdiği ilaç bilgilerii doktor sonuna kadar okursanız tavsiye etmiyo 9Roaccutane ; şiddetli akne formlarının (nodülo-kistik formlar) ve diğer tedavilere yanıt vermeyen aknenin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

fakat ; gebelikte , karaciğer ve böbrek yetmezliğinde, A hipervitaminozunda, kan lipid düzeyleri aşırı yüksek olan hastalarda, izotretinoine ve ilacın içindeki diğer maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Karaciğer fonksiyonları tedaviye başlanmadan önce, bir ay sonra ve sonrasında üç ay arayla kontrol edilmelidir. Serum lipidleri (açlık değeri) tedavi başlamadan önce, bir ay sonra ve tedavinin sonunda kontrol edilmelidir.

Roaccutane tedavisi gören hastalar arasında depresyon, psikotik semptomlar ve nadiren intihar girişimleri ve intihar bildirilmiştir.

Roaccutane tedavisi gören yüksek riskli hastalarda (diyabet, aşırı şişmanlık, alkolizm veya lipid metabolizması bozuklukları olanlar) serum lipid ve/veya kan glukoz değerlerinin sık aralıklarla kontrol edilmesi gerekebilir.

Diyabeti olduğu bilinen veya diyabetten şüphelenilen hastalarda kan glukoz düzeylerinin sık aralıklarla kontrolü önerilir. Nedensel bir ilişki olmasa da, açlık kan şekerlerinin yükseldiği bildirilmiştir ve Roaccutane tedavisi sırasında yeni diyabet olguları teşhis edilmiştir.

her ne kadar bu durum ilaç ile sebep-sonuç ilişkisi açısından bağlantılı bulunmamışsa da, depresyon geçmişi olan hastalara özel ilgi gösterilmeli ve bütün hastalar, depresyon belirtileri açısından izlenmeli ve gerekiyorsa uygun bir tedavi için yönlendirilmelidirler.

Kemik yapısında değişiklikler olabileceğinden her hastada risk/fayda oranı dikkatle değerlendirilmeli ve Roaccutane tedavisi şiddetli olgularla sınırlanmalıdır.

Roaccutane ile tedavi edilmiş kadın ve erkek hastalar, tedavi sırasında ve tedavinin bitiminden sonraki bir ay içinde kan bağışı yapamazlar.

Mikrodoz progesteron preparatları (minipill) Roaccutane tedavisi sırasında gebelikten korunmak için yeterli bir yöntem olmayabilir.

Atipik bölgelerde hipertrofik nedbeleşme riski taşıdıklarından deriyi aşındırıcı maddeler Roaccutane tedavisi sırasında ve tedaviden sonra 5-6 ay süreyle kullanılmamalıdır.

Jelli epilasyon dermatit riski taşıması nedeniyle Roaccutane tedavisi sırasında ve tedaviden sonra 5-6 ay süreyle kullanılmamalıdır.

Roaccutane tedavisi sırasında bazı vakalarda gece görmede azalma olmuş ve nadir durumlarda tedaviden sonra da devam etmiştir .
Bazı hastalarda bu durumun başlaması ani olduğundan, hastalar potansiyel problem hakkında bildirilmeli ve gece araç sürerken veya herhangi bir aracı kullanırken dikkatli olmaları konusunda uyarılmalıdırlar. Görmeyle ilgili problemler dikkatli bir biçimde gözlenmelidir.

Roaccutane kullanımı birkaç psödotümör serebri (selim intrakranial hipertansiyon) vakasıyla ilişkili olmuştur, bunların bazılarında tetrasiklinlerle birlikte kullanım söz konusudur .

Yaşamsal önem taşıyan bir akut pankreatitin 800 mg/dl’nin üzerinde artan trigliserid düzeyleri ile ilişkili olduğu bilinen bir gerçektir, dolayısıyla trigliserid düzeyleri tedavi sırasında anlamlı bir yükselme gösteriyorsa bu durumu yakından izlemek gerekir .

kadın hastalar Roaccutane kullanıyorsa :

Roaccutane kullanımı sırasında kesinlikle gebe kalmayınız.
Tedaviye başlamadan önce gebe olmadığınız kesinlikle tespit edilmiş olmalıdır.
Gebelik sırasında Roaccutane kullanımı bebeğin sakat doğmasına sebep olabilir.
İlacın vücuttan geç atılması nedeniyle, tedavinin bitiminden sonra da 1 ay boyunca gebe kalmamalısınız.
Tedaviye başlamadan 4 hafta önce, ilacın kullanımı sırasında ve tedavi bittikten sonra 1 ay süresince gebeliği önleyici önlemler almanız zorunludur. Etkili bir korunmaya rağmen ilaç kullanırken veya tedavi sonrasındaki 1 ay içinde gebe kalırsanız ya da böyle bir şüphe olursa derhal hekiminize başvurunuz.
Emziren anneler ilacı kullanamazlar.

kadın ve erkek hastalar Roaccutane kullanıyorsa :

İlaç kullanımı esnasında ve tedavi bitiminden sonraki bir ay boyunca kan bağışı yapmak yasaktır.
İlacı alırken A vitamini içeren diğer ilaçlar kullanılmamalıdır.

Roaccutane kullanımında :

1.Tedaviye, bir sonraki normal adet döneminin ikinci veya üçüncü gününden önce başlanmamalıdır.
2.Tedaviye başlamadan önceki iki hafta içinde negatif gebelik testi sonucu alınmalıdır. (Tedavi sırasında her ay gebelik testlerinin yapılması tavsiye edilir).
3.Roaccutane tedavisine başlamadan önce, hekim, gebe kalma potansiyeli olan hastalara, alınacak önlemler, çok ağır fetal malformasyon riski ve Roaccutane tedavisi sırasında veya tedavi kesildikten sonraki bir ay içinde gebe kalmanın muhtemel sonuçları hakkında sözlü ve yazılı bilgi vermelidir.
4.Aynı etkili ve kesintisiz gebelik önleyici tedbirler, araya giren süre ne kadar uzun olursa olsun, tedavinin tekrarlandığı her sefer alınmalı ve tedaviden sonra bir ay devam etmelidir.
5.Hasta, bu önlemlere rağmen, Roaccutane tedavisi sırasında veya tedavi bırakıldıktan sonraki bir ay içinde gebe kaldığı takdirde, fetusta ağır bir malformasyonun görülme riski çok yüksektir (örneğin, eksensefali).

Hülasa ; roaccutane çok ciddi yan etkileri olan tehlikeli bir ilaçtır..
akne için daha emniyetli ve yan etkisi olmayan ilaçlar kullanmanızı öneririm.

geçmiş olsun.

(

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar
Aranızda bu ilacın 20mg'lığını kullanıp kilosu 50-55 arası olup tedavisi bitenler; kaç ay kullandınız ???

selam kızlar.. ilacın 4. ayını bitirdim yüzümdeki gelişmeler süper ama kollarımda küçük küçük sivilce gibi ama daha çok su toplamış gibi bişeyler çıktı ve fena kaşınıyolar :KK43: aynı durumu yaşayanlarınız varsa veya bilgisi olan yardım lütfennn...

selam kızlar.. ilacın 4. ayını bitirdim yüzümdeki gelişmeler süper ama kollarımda küçük küçük sivilce gibi ama daha çok su toplamış gibi bişeyler çıktı ve fena kaşınıyolar :KK43: aynı durumu yaşayanlarınız varsa veya bilgisi olan yardım lütfennn...

benim de elimin üstünde çıktı aynı şeyler canım..."advantan pomat" kullanıyorum sabahına hiç bişey kalmıyo :KK34:

arkadaşım 4 ay kullandı ama 20 mi 40 mı günde tam emin değilim

ben 20liği günde bir kez alıyorum...doktoruma sordum 11 ay sürecek tedavi dedi yook artık dediimm...en fazla 6 ay kullanılıyo bu ilaç diye biliyorumm...şüpheye düştüm açıkcasııı 11 ay mümkün değil kullanamam :KK52: bu arada 4.ayımın içindeyim

ben 20liği günde bir kez alıyorum...doktoruma sordum 11 ay sürecek tedavi dedi yook artık dediimm...en fazla 6 ay kullanılıyo bu ilaç diye biliyorumm...şüpheye düştüm açıkcasııı 11 ay mümkün değil kullanamam :KK52: bu arada 4.ayımın içindeyim

cnm 20 mg kullandıgın icin 11 ay suruyor...dozun cok dusuk.eger 40 kullansaydın ki genelde hep 40 verirler 5.5 ay surecekti iste:KK71:

X