Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
aa kullaniim o zaman...bana da bi ilaç verdi aslında sporculara filan da veriyorlarmış ama kalsiyumu da soriyim madem hiç ağrın olmadı...ben abazen ayağa kalkamıyorum :KK59::KK59:

Kizlarr tekrar selam:)) ben 16.günümdeyim ve 2 günde 1 kere 20 mg kullaniyorum fazla sivilcem yoktu zaten , T bölgesine bakteri bulasmis onceki kullandigim kozmetik urunlerinden dolayi ve egzama gibi gozukuyor. buyuzden derimin soyulmasi gerektigi icin bu hapi verdi . Dudaklarim cok kuruyor simdilik baska yan etki yasamadim sivilcem cikiyor sonra tekrar yok oluyor insallah sivilcelerdende kurtulurum. peki 16.gunden sonra artik fazla sivilce cikarmi?

arkadaşlar, dün inanılmaz halsizlik, ateş ve ishal sıkıntım vardı. gece 11'e kadar geçer mi diye sabrettim ama nafile en sonunda ağrı kesici ateş düşürücü ilaç içtim.bugün şikayetlerim yok dün eczacı ile görüştüm durumu anlattım. ilaç etkileşiminden dolayı olabileceğini söyledi. 3-4 güne kadar geçmezse doktor ile görüşmemi söyledi.

ayrıca 2 gündür akşama doğru baş ağrısı başlıyor ama öyle çekilmiyecek gibi değil hafif bi sersemlik.

kızlar bilgisi ya da deneyimi olanlardan acil cevap bekliyorum; roaccutane kullanırken koltukaltlarına iğneli epilasyon yapanınız oldu mu? olduysa durumları nedir?

kızlar bilgisi ya da deneyimi olanlardan acil cevap bekliyorum; roaccutane kullanırken koltukaltlarına iğneli epilasyon yapanınız oldu mu? olduysa durumları nedir?

canım benim benim tam bilgim yok ben kullanıyorum 2,aydayım ve derim çok hassa bıynumu sırtımı bile zor kaşıyorum hassaslaştığını hissediyorum yani sende az çok anlarsın derini ama beklemeni tavsiye ederim yada doktoruna danış derim:KK71:

SON 10 GÜNÜM :KK52::KK52::KK52:

Ben tedavi boyunca 3 kere lazere gittim.Tabi doktora sordumda gittim.bi problemim olmadı.ama son gittiğimde lazeri yapan bayan ilaç bitene kadar gelme valla kovalarım seni dedi.Tırstım.gitmedim.3 hafta sonra gidicem şimdi.
vicudunuz çok kuruyorsa gitmeyin bence.ben okadar yağlıyımki roac bile kurutamadı.Neyseki sivilcelerim geçti.umarım yüzümün yağları geri gelmezde bidaha sivilcem çıkmaz

hmm çok teşekkür ederim kızlar :) ben normalde lazere gidiyordum nerdeyse bir yıl oluyor. ama sağlık bakanlığı makinelere el koymuş o yüzden iğneliye döndürebiliriz dediler. bugün tırsa tırsa gittim küçük bir yere iğneli yaptırdım. canım acayip yandı. (belki de normalde de aynı şekilde acıyordur bilemiyorum) ama ben o acıya katlanmayı düşünmüyorum. makineleri 2 ay içinde gelecekmiş o zaman baştan tekrar lazer alıcam. o zamana kadar da artık ağdayla falan geçiştiricem.. çok sinir bir durum.

offf kızlar yaaa uçsuz sivilceler peydah oldu sinir oluyorummmmm sıksan sıkılmıyo atsan atılmıyo poofff :97:

haftaya 3.ayı doldurup 4.aya başlıyorum,tahlillerim var bakalım nasıl olacak bu ay.kızlar sakın ama sakın roaccutane kullanırken sivilcelerinizi yolmayın ben yaptım bir hata dudağımın üstünde kocaman bembeyazdı yoldum onu 2 hafta oldu izi hala duruyor geçmedi hiç bi iyileşme yok bissürü sivilce geldi geçti o hala orda içi boş ama iz halinde duruyo.sakın yüzünüzü ellemeyin..ben güneş kremi la roche kullanıyorum ama sürdükten birkaç saat sonra yüzüm pütür pütür oluyor derim soyuluyor gibi bembeyaz kötü duruyor,sizde de öyle oluyor mu acaba?ama onun dışında koruyucumdan gayet memnunum,öneririm.

selam kk'nın porselen ciltli hatunlarıı :KK23:

ben de dördüncü ayıma yeni basladım da daha önceden olmayan yan etkiler cıkmaya basladı bende yaz ayları olduğundan hassasiyet arttı sanırım :44:

mesela gecen kolumu hafifce kasıdım sonra yara oldu kabuk bagladı :KK53:
bu hassasiyet fazla ama yan etkileri azaltmak için ne yapabiliriz ki ? :KK55:

roaccutane...
kabusum.üçünkü kez kullanıyorum daha önce 3 ay kullandım doktor bırakmamı söyledi bıraktım hiç bir sonuç alamadım.bundan iki yıl önce 5 ay kullandım tekrarladı.beş ay önce tekrar başladım.şimdi son ayımdayım.çok fark etti ama doktorum lekelerin geçmeyeceğini leke için lazer yapılması gerektiğini söyledi.benim en büyük yan etkim tabiki dudaklarım.yan kısımları bildiğiniz yarık vaziyette.ruhsal olarak da genel bir mutsuzluk var.her şeye ağlıyorum ama geçecek son on beş günümdeyim.bakalım.çok mecbur kalınmadıkça kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum ağır bir ilaç ne de olsa.

roaccutane...
kabusum.üçünkü kez kullanıyorum daha önce 3 ay kullandım doktor bırakmamı söyledi bıraktım hiç bir sonuç alamadım.bundan iki yıl önce 5 ay kullandım tekrarladı.beş ay önce tekrar başladım.şimdi son ayımdayım.çok fark etti ama doktorum lekelerin geçmeyeceğini leke için lazer yapılması gerektiğini söyledi.benim en büyük yan etkim tabiki dudaklarım.yan kısımları bildiğiniz yarık vaziyette.ruhsal olarak da genel bir mutsuzluk var.her şeye ağlıyorum ama geçecek son on beş günümdeyim.bakalım.çok mecbur kalınmadıkça kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum ağır bir ilaç ne de olsa.

Canım geçmiş olsun, aynı ruh halini paylaşıyoruz benmde son 4 günüm.İnşallah 6 aydır çektiğim şu sıkıntılara değer umarım tekrarlamaz..
Dudaklarımın yanları aynen bahsettiğin gibi yarık sabahları kuruduğunda çok zor oluyo ağzımı açamıyorum hiç ve bide kollarımdaki yanık şeklindeki tahrişler, çok canım sıkılıyo bitsin artık ve geçsin artık şu yan etkiler..
:KK14:

Canım geçmiş olsun, aynı ruh halini paylaşıyoruz benmde son 4 günüm.İnşallah 6 aydır çektiğim şu sıkıntılara değer umarım tekrarlamaz..
Dudaklarımın yanları aynen bahsettiğin gibi yarık sabahları kuruduğunda çok zor oluyo ağzımı açamıyorum hiç ve bide kollarımdaki yanık şeklindeki tahrişler, çok canım sıkılıyo bitsin artık ve geçsin artık şu yan etkiler..
:KK14:

bu yan etkileri çektiğime değdi diyo musunuz kızlar ? yüzünüz nasıl umarım pürüzsüzdür :KK34:

offf kızlar yaaa uçsuz sivilceler peydah oldu sinir oluyorummmmm sıksan sıkılmıyo atsan atılmıyo poofff :97:

10 gün kaldı bitmesine bende de uçsuz sivilceler oluyor:KK50::KK50::KK50:
doktora gittim 2 tanesine ilaç verdi iğneyle,ama küçük küçük başkaları da var onları da 15 gün sonra iğneyle açacak:KK59::KK59:
bu ilaç bende tam da istenen sonucu vermedi..belki daha fazla kullanmam gerekiyor bilmiyorum ama aslında almam gereken dozu almış olucam 10 gün sonra:2:
bakalım 10 günde mucizeler olucak mı:KK19::KK19:

3. kez kullananları duyunca insanın morali bozuluyor,tekrar aynı stresi ve sayılan günleri yaşamak istemiyorum..:KK14::KK14::KK14::KK14:

Son düzenleme:
canım ben de kullanıyorum,5. ayım ve son olucak,doktorum aslında 4 ayın yeterli olduğunu ama tekrarlamaması için bi ay daha kullanmam gerektiğini söyledi.Cildiim ve dudakalrım kurudu,sürekli krem ve lipstik kullanıyorum,bir de yaz gelmesiyle güneş kremi kullanmaya başladım.Ruhsal olaylara gelince,çok abartıldığını düşünüyorum,biz insanlar evhamlıyız biraz,ruhsal sıkıntı yapabilir diyo,her mutsuzluğumuzu ilaca yoruyoruz,bence ona takılma.Onun dışında doktor bıraktırmış bi dönem sanırım,testlerinde olumsuz bi şey görmüştür ne biliyim en basitinden kolestrolün yükselmiştir vs.Benim tek sıkıntım ufak yağ bezeleri oluştu,önceden de vardı ama sıklaştı biraz,cildim aşırı hassas olduğunda kendini belli ediyomuş ama takılmıyorum ben onlara,biraz beslenmeyle de alakalı,kesinlikle yağlı yiyeceklerden uzak durmalısın mesela,alkol tüketiyosan bu dönemde azaltmasın vs,geçmiş olsun canım.

roaccutane kullanrken havuza giden oldu mu 15 gun sora biiticek ilacım byk ihtmalle mikrop falan kapar die korkuorm,doktora sordm gerci gireblrsn dedi havuz suyu vucuudnda cok kalmasn ama dedi belediyenn yeri oldugu iiçin pek güwenemiorm acıkcası

kizlarrr bugun 22.gunum :) derim soyulmaya basladi rahatsiz oldugum bolgeler artik fazla rahatsizlik vermiyor. dustan ciktigimda kizariyor sonra losyon suruyorum 5 dakika icinde geciyor :) insallah hepimiz birkac ayda puruzsuz cilde kavusuruz:)

X