Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

ben hiç kusmadım canım ara ara miğdem bunalıyordu o kadar oda ilk aylar tatlım hiç sıkıntı yapma hepsi geçiyor canım benim yüzümde son ayımda kocaman bir kisttik sivilce cardı o bile geçti çok şükür sabret bide sen daha 2 aydasın benim 2. ayda sürüsüne vardı anlatamam sana ama şşimdi, hepsi geçti.. sadece sabret et bak boşuna üzülmüşüm diyeceksin...

Kızlar günaydın, benim tedavim bitti :119: :119:

darısı sizin başınıza... :119:

Çokk sevindim adına
İnşallah bizde görürüz o günleri. Bugün 10. günümdeyim ama farkı inanılmaz hissediliyo. Yüzüm parlıyo resmen, pütürlü değil, daha yumuşak. Tek tük sivilcelerim çıktı, birde burnumun üstü güneş yanığı gibi soyuldu ama onun dışında herhangi bir yan etki yaşamadım. umarım son güne kadar böyle olur

canım ama yüzüm için lazer değil genital ve koltuk altı için . yine de kullanamaz mıyım bu ilacı

zaten hiç bir aklı basında lazer merkezi roac. lı hastaya lazer yapmaz, bnim yaptırdıgım iki yerdede forum doldurmustum roac. kullanmıyorum işte başka çesitli hastalıklar var mı diye soruyordu öyle yani. sen bi doktoruna sor yinede burayada yazarsan sevinirim.

Arkadaslaar bugun doktora gttim daha 1 ay oldu yolun basindasin sabrediceksin dedi yuzum iyiye gidiyormus kan tahlillerimde kolesterolm ve trigliserid yukselmis bunum icin ozel bir diyet listesi verdi onu uygulucam. Bu arada bacaklarima agda yaparken derimi biraz kaldirdi eger oyle oluyorsa epilator aletyle alirsin dedi. He bide su renkli gunes kremlerini sordum bi sakincasi yok kullanablrsin dedi cok mutlu oldum eau thermale avene 50+ faktorluk renkli gunes kremi aldim ayni fondoten gbi gercekten yzuumdeki lekeleri kapadi her cilde gore rengide var siyah nokta falan yapmadi herkes cok met etti bu kremi. Onun disinda 20mg den devam ediyorum ilaca ve ayrica sivilcelerim icinde imex dye bir merhem verdi akne tedavisi icin yaziyor ustunde buda sivilceleri iyilestiriyormus aklinizda bulunsun arkadaslar svilcelerm suan tamamen inmis durumda sadece kirmizi lekeler kaldi insallah da gecicek. Umarm bilgiler isinize yarar hepimizin cildi puruszsuz olur insallah :))

bu arada kizlar 2.haftadan sonra artik fazla sivilce cikarmi ? ben kullandigimdan bu yana bikac sivilce cikti okadar fazla yan etkisini gormedim . birde Vichy in renkli günes kremini kullanan var mi ?

roaccutane kullanırken sakın vichy kullanma canım aha önceki sayfalarda da yazmıştım ben ilk ayımın içinde vichy nin setini aldım içinde renkli güneş kremi nemlendirici ve termal su muydu neydi ondan wardı yüzümü yaktı resmen önce minik minik birsürü sivilce çıkardı sonra ilaç onları kuruttu 3 4 gün sonra yüzüm resmen yanmış hale geldi yanık derken bronzlaşmadan filan bahsetmiyorum derim yandı resmen aldığım eczaneye gttim geri verdim sikayet formu falan filan neyse sonra başka bi eczaneye gittim o eczacıda vichy bayisi olmasına rağmen bu ilaç kullanılırken vichy kullnılırmı hiç dedi nasıl vermiş bunu sana dedi elinde başka marka mı yokmuş sırf satmak için mi vermiş dedi.. yinede sen bilirsin belki benim cildime alerji yaptı bilemiyorum ama tavsiyem başka marka kullan.. daha sonra kullandığım markada bu sorunu yaşamadım ve nemlendiricisi temizleyicisi sayesinde ne soyulma yasıyoorum nede kuruluk

aa bu harıka bı haber demekki oluyor. umarım benim gideceğim doktorda sakıncası yok der o zaman hemen başlıyorum roaccutane tedavisine. çoooooooook tşk ederim canım hayatımı kurtardınnnn

slm kızlar bende 1 sene önce 6 ay kullanmıştım.çok sıkıntılar çekmiştim.yüzüm kıpkırmızı oluyordu hep şapka ile geziyordum
sivilceler çok çıkıyordu ellerimde lekeler çıkıyordu.ama şimdi mutluyum.kontrollerini geciktirmeyin.ve doktorunuzun sözünden çıkmayın ben hametan kullanıyordum.o kremii kesinlikle kullanın.ilacı yarıda kesmeyin.bana çok iyi geldi artık sivilcelerim çıkmıyor ALLAH'A ŞÜKÜR..

Son düzenleme:
herkese selam bende ilaca başlayalı 12 gün oldu.günlük 30 mg lık doz kullanıyorum ilk günler bir sorunum yoktu fakat 3 gündür inanılmaz bir kaşıntı özellikle gece yattığımda oluyor.uyuyamıyorum uzun bir müddet sonra uyusam da kaşıntıdan tekrar uyanıyorum.3 gündür dudaklarım kurudu yanmış gibi bir sızlama var bunu çok mesele etmiyorum ama kaşıntı mahvetti beni acaba ne kadar sürer bu kaşıntı bilgisi olan varmı aylık kontrole doktora gidene kadar dayanayım diyorum.bir yandan da kaşıyıp yara olmasından korkuyorum.

yok çıktılarr yinee..amam baya bi müddet idare etti beni
hem ben 1 doğum yaptım.şimdi 2 ci geliyo :) cildim kendi kendini yeniler galiba.cilt yapı meselesi canım...

Cnm aklı başında bir doktor "ROACCUTANE TEDAVİSİNDE EPİLASYON KONUSU SON GİTTİĞİM KONFERANSTA TEKRAR ELE ALINDI VE YAPILAN ÇALIŞMALARDA EGER ÖNCESİNDE HASTANIN CİLDİNDE AŞIRI BİR HASSASİYET YOKSA BİR SAKINCASI YOKTUR DEDİ.DENEME ATIŞI YAPILMALI VE REAKSİYON GÖSTERMİYORSA YAPILABİLİR DEDİ".

ben daha 20 gün önce tekrar yaptırdım ve bir sorun yaşamadım...ama deneme yapılmalı!

aa bu harıka bı haber demekki oluyor. umarım benim gideceğim doktorda sakıncası yok der o zaman hemen başlıyorum roaccutane tedavisine. çoooooooook tşk ederim canım hayatımı kurtardınnnn
tabiki doktoruna sor,ama deneme atışı yaptırmadan da başlama..belki cildin hassastır,reaksiyon gösterir..zaten o hemen belli oluyor..bişey olursa gözlükle baktıkları için görüyorlar

kızlar merhaba hepinize, ben dün ilk ilaçlarımı içtim. sabah 20mg akşam 20 mg olmak üzere.
gece yatarken bişeyim yoktu ama sabah uyandım öyle bir yorgun hissettim ki kendimi. şu saat oldu hala ayaklarım felan et kırmış gibi ağrıyor yürümeye halim yok sanki. bu ilacın etkisi olabilir mi :26:

tahlil sonuçlarımda kan ve demir düşük çıkmıştır. kanım 10.7 olarak çıktı.

Sizdede böyle olmuşmuydu?

Evvvett kızlar bugün 3.ayımı bitirmiş bulunmaktayım ve 1buçukta doktor randevum var bana şans dileyin yüzüm ciddi derecede düzeldi tedaviyi bitirmese bile dozumu düşürür inşallah akşam yazarım gelişmeleri

Çok teşekkür ederim canım, Daha 10 günde hissetmişsin canım bir de düşün artık 6 ay sonra neler olabileceğini sana bir tavsiye sakin elleme yolma, burnunun üstü soyluyor çünkü soyulma bittikten sonra parladığıı göreceksin buda sana zevk verecek canım, inşallah öyle olur canım sabırlı olman yeterli...

Çok teşekkür ederim canım, Daha 10 günde hissetmişsin canım bir de düşün artık 6 ay sonra neler olabileceğini sana bir tavsiye sakin elleme yolma, burnunun üstü soyluyor çünkü soyulma bittikten sonra parladığıı göreceksin buda sana zevk verecek canım, inşallah öyle olur canım sabırlı olman yeterli...

Ben 3 kere Roccatune tedavisi gördüm.Burdaki herkese yardımcı olabilecek bilgiye sahibim açıkcası çünkü ergenlikle bir başladı sivilcelerim hala kurtulamadım.Lisedeyken kullandım ilk Roaccutane ı.En büyük yan etkisi kuruma yapması.Dudaklarımın kuruması tam bi eziyetti.Bepanten merhem vermişti doktor ondan başka iyi gelen şey yok zaten.Sonra üniversite döneminde kullandım 6 ay ozaman bi işe yaramadı bende.En son 2 sene önce kullandım bu sefer yasmine ile birlikte verdiler.Son tedavim sonrası kimyasal peeling yapıldı.Ama her kullandığımda bu ilacın başka bi yan etkisine maruz kaldım.Ama hiç intihar veya depresyon bıkkınlık yorgunluk vs.. eğilimim olmadı.Herkeste farklı tepki veriyor olabilir tabi..

cnm korkma az once doktordan geldim..okadar çok eklem ve kas ağrım oluyor ki anlatamam..sordum,roac yapıyor dedi ve bazen aşırı halsizlik te yapar dedi..benim bitmesine 15 gün var..hep ağrıdı malesef..

bir de bitmesine 15 gün kalmasına ragmen hala yüzümde kistik 2 sivilce var ve artık bunlar geçmez dedi..roac bazen bu tip kistleşmiş sivilceleri geçiremiyor dedi.ve kortizonlu bir ilaç enjekte etti 2 sivilcenin içine..bu küçültürse 15 gün sonra bir daha enjekte edecek ve kurtulucam inşallahhhh..yeter bitsin artıkkkk...

canım benim hiç bilgim yok 3 kere tedavi gördüm dedin neden 3?ilkinde netice alamadın mı yoksa kutu kutu mu 3 kere aldın,benim çok şükür öyle yüzümde çok sivilce yok fakat bir iki tane sivilce izim var nemlendirici sürünce ne hikmetse ortaya iyice bir çıkıyorlar ama arkadaşlarıma sorduğumda nerde var allah aşkına sen daha iz görmemişsin diyorlar ama işte herkese kendininki kusur geliyor ben bu ilaç hakkında ciddi kötü duyumlar aldım aslında kullanmak istemiyorum sadece kullananların sivilce durumlarını merak ediyorum çok mu vardı yüzlerinde, benim gibi olup başlayan oldu mu ve kesin bitiriyor mu yoksa çıkanları mı kurutuyor pek çok sivilce ilacı küçültüyor sivilceleri yeni sivilce oluşumuna bir etki yapmıyor sivilceler çıkmaya devam ediyor haliyle bu ilaçta öyle mi?

cnm korkma az once doktordan geldim..okadar çok eklem ve kas ağrım oluyor ki anlatamam..sordum,roac yapıyor dedi ve bazen aşırı halsizlik te yapar dedi..benim bitmesine 15 gün var..hep ağrıdı malesef..

canım, benim doktor eklem ağrıları için kalsiyum ilacı verdi...düzenli olarak kullanıyorum ve hiç öyle eklem ağrısı yaşamadım istersen doktoruna danış ve sen de kullan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…