Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

MAŞALLAH canımmm benimki senin şu halin kadar olsa neler vermezdim..

inşallah seninki de düzelir canım bi an önce
çok memnunum iyiki kullanmışım diyorum

sıkıntım krmızı olmaktan canım sivilcem yok allaha şükür
doktoruma danışıp öyle almayı üşnüyorum güneş kreminide

teşekkür ederim canım

zerdaçal mı çok iyimiş bi arkadaş yazmıştı ben bişeymi kaçırdım hiç anlamadım gerçekten yanlışmı anlıyorum lekelerim için bende demek isterim ne ise

canım zerdeçal karaciğeri iyi geliyor...lekeler ve kolesterol için cevizi bi bardak suya koyuyosun 1 gece bekletiyosun sabahında suyu içip üzerine de cevizi yiyosun

canım zerdeçal karaciğeri iyi geliyor...lekeler ve kolesterol için cevizi bi bardak suya koyuyosun 1 gece bekletiyosun sabahında suyu içip üzerine de cevizi yiyosun

çok saol cnm araştırdım biraz ama baharat gibi bişeymiş çok uzun süre kullanımamalıymış bi denemek lazım 3 gün yapıp 3 gün ara vererek yapsak bide toz halinde sanırım onu kullancaz heralde çok karışık geldi bi aktara sormak gerek

rica ederim ne demek..evet baharat gibi bişey toz halinde kullanıyorum ben öyle her gün içmiyorum dediğin gibi 3 4 gün arayla içiyorum zerdeçalı

Ya kızlar ben yarın muadili olan zoretanine başlıcam ama çok kararsızım Bazı arkadaşlar sivilce kusmasından bahsetmişler çok sık görülen bi etkimidir hepinizde oldumu? Eğer olucaksa okullar kapanınca başlayayım.... Ne dersiniz???

ben de acnegen kullanıyorum canım, günde 2 kere 20 mg olmak üzere, 23. günümdeyim, yüzümde alevlenme diye tabir edilecek vaka çok şükür olmadı ancak sırtımda birlik ve beraberlik içinde yaşamaktalar. Bünyeye ve doza göre değiştiğini sanıyorum. Ancak ne olursa olsun çevremde bu ve benzeri ilaçları kullanmış olup, bebek cildine sahip arkadaşlarımı görünce de, değer demekteyim işin aslı dudak kuruması da dahil olmak üzere pek bir yan etkisini gördüğümü söyleyemem, özendirici bir içerik olmamıştır umarım

yaz dönemi benim için sorun değil diyorsan hemen başla derim ben kusma yaşamadım ama sivilce 4. ayıma kadar çıkmaya devam etti canıım
sonrası mükemmel şükürler olsun bitiyor tedavim son 14 gün
paşam gelecek askerden ve tam geldiği gün bitecek tedavim
nasıl denk gelmiş ya

rica ederim ne demek..evet baharat gibi bişey toz halinde kullanıyorum ben öyle her gün içmiyorum dediğin gibi 3 4 gün arayla içiyorum zerdeçalı

aklımda bulunsun bende kuru kayısı falan alıcam ondanda alırım arada içerim yüzüm çok kötü şuan kırmızı sivilce olan yerler tabiki tek tük sivilce kaldı ama lekeleri kırmızılıklarda gidicekmi çok endişeliyim bakalım denerim zerdalaçalı ..inşallah şifa bulursun hepimiz buluruz:82:

benim de bugun 14. günüm ve daha kusmadı pek bir şey. dudaklarım kurumaya başladılar ama :26:

roancutan kardeşleri nerdsnz yaa günlerdr kimse yok burda??

3.ay bitck dudağmn kenarndaki siyah noktaları artk ben sıkdm kuurycğı yok yara yapdm

pişmanım....

kızamık geçirmiş gibi benek benek yüzüm off yaaa

roancutandn önce yüzümde 2 sivilce vardı kalsın kalsın onlarn izi

ama kusma yapdıı ne bu halim evden çıkmyrmmmmm

fontodnle daha kötü oluyoooo kullnmyrm artıkda

off offf

sebret canım benim 6. ayım bitti bugün kontrole gitcem doktora:89::89::89:

Merhaba arkadaşlar,

ben eczacıyım. Her ne kadar doktorların tedavilerine karışmıyor olsak da ilaçların yan etkileri konularında hastaları uyarmakla görevli olduğumuz için roaccutane ve zoretanin tarzı ''isotreotinin'' içeren ilaçları kullanmadan önce dikkat etmeniz gerektiğini söylemek istiyorum.

Bu tür ilaçları sadece çok şiddetli akneniz varsa kullanmanızı yoksa da bu çok tehlikeli ve kısa vadede etkili ama uzun vadede vücuttaki hasarları bilinemeyecek ilaçları kullanmamanızı öneririm.

Vücutta sadece karaciğer ve böbreğe hasar vermekle kalmayıp kadınlarda üreme sisteminde de ciddi etkiler gösterebiliyorlar. Üniversitede en yetkin olan ve ilaç kimyasını anlatan hocamız bu ilaçların ciddiyeti hakkında şunu söylemişti:

''Kızlar yüzünüz dolu sivilce olsun ama bu ilaçları kullanmayın''

Sözünü ettiğim hoca başka hiç bir ilaç hakkında bunu söylememişti. Sebebi ise dediğim gibi hem dermatologların gerekmediği halde her türlü sivilce durumunda bunu önermeleri, aşırı kullanımları ve uzun vadedeki hasarları...

Kullanırken tekrar tekrar düşünmekte fayda vardır...

Selamlar

Son düzenleme:
bir haftadır elimin üzerinde kırmızı noktacıklar çıkmaya başladı,kızlar siz bunun için krem kullandınız mı,kullandıysanız ne kullandınız,tedavinin sonuna kadar kalıyor mu bu lekeler?

bir haftadır elimin üzerinde kırmızı noktacıklar çıkmaya başladı,kızlar siz bunun için krem kullandınız mı,kullandıysanız ne kullandınız,tedavinin sonuna kadar kalıyor mu bu lekeler?

yok canım elini kremle sürekli geçiyo 2 günde hemen nemli tut yani ben arada el kremimle arada doktorumun kremi ile fito ismi kremliyerek geçiriyordum
kötü bi görüntü oluyokremi eksik etme canım hemen geçer
ara ara oldu bana

dün yine hocamın biri suratın tertemiz duruyır dedi
ben de diyoom ki hocam arada kızarıyorum sadece oda geçicek ilacım bitiyo 6 içinde dedim
bide dudedklarım kuruyo dedim oda geçmiş diyo anaa o ara kremlememiştim yolmuşum dudağımın 3 4 yerini çok fenaydı
o zaman görmüştü herkez bu ilaç beni rezil de etti yani
neyse sonuç muhteşem ama
ilacımı içmeyi unutuyom yine uzuyo valla ya ama bitti nasıl olsa
doktorumdan güneş kremi tavsiyesi alcam inşallah unutmmam
ama krem sürmekten nefret ediyorum alışamadım hala

dün doktora gittim ve 5.5 ayımı doldurmuştum..
morelim çok kötüydü doktora hala sivilcem çıkıyor bu normalmi dedim
doktor ise benim son aya kadar sivilcesi çıkan hastalarım vardı dedi
kesin çözümmü doktor bey diye birdaha sordugumda kesin çözüm dedi.
1.5 aylık ilaç yazdı birdaha gidişimde 7 ayı doldurmuş bulunacagım hala sivilcem geçmezse ne yapacagımı hiç bilmiyorum.

yüzümde kist şeklinde 2 ay önce sivilce çıktı geçmedi sıkamadımda sivilcenin ucu yoktu. dün ugraşa ugraşa sivilceyi sıktım ve orası kızardı ve yara gibi oldu doktorda BACTROBAN diye krem verdi sivilcenin üzerine sür diye kullanan oldumu hiç bu ilaci geçirirmiki o sivilcemi.
geçsin artık şu sivilceler kurtulmak isitiyorum...

Son düzenleme:
semaa07 bana de öyle kistik büyük bi sivilce için vermişti doktorum bactroban 2 günde gecirmisti hemen canım :93:

Arkadaşlar 2. ayımı yeni doldurdum sivilcem artık tek tük çıkıyor ama lekeler çok fena Yani lekeleri tedavi süresince düzelen oldu mu hiç ? Yani biraz daha iyi olur mu acaba bu ay? yoksa tedaviden sonra mı hafifler :85:

benim lekelerim tamamen yok oldu canım
biraz sabır ya geçecek ya geçecek kafana takma suratınla da fazla uğraşma gerisi gelir inşallah

ben suratımı hep beyaz dalan sabunla yıkıyorum
çok iyi geliyo

kızlar ya delircem bu envey sabunu cilde çok iyi gelyrmş yakın tanıdğn yüzü çok fenaymş ama şimdi bebek gibi iz bile yok kullansammı ????

roanctna kullnrkn bitkisel bi sabun yardmcı olurmuki?

aksi olur diyede korkuyrm ?

delircemm yüzümde oynayıp yara ettm siyh noktlrmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…