Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar ya delircem bu envey sabunu cilde çok iyi gelyrmş yakın tanıdğn yüzü çok fenaymş ama şimdi bebek gibi iz bile yok kullansammı ????

roanctna kullnrkn bitkisel bi sabun yardmcı olurmuki?

aksi olur diyede korkuyrm ?

delircemm yüzümde oynayıp yara ettm siyh noktlrmı

artık dokunma canı kurusun hiçbirinin izi bile kalmaz kuruyunca soyulur gider:KK69:

benim lekelerim tamamen yok oldu canım:nazar:
biraz sabır ya geçecek ya geçecek kafana takma suratınla da fazla uğraşma gerisi gelir inşallah:KK66:

ben suratımı hep beyaz dalan sabunla yıkıyorum :KK9:
çok iyi geliyo :KK66:

Darısı başımıza canım maşallah :nazar: Yani ikinci ayda senin de yüzünde lekeler vardı sonradan kendi kendine kayboldu öyle miii :KK52: ayy çok sevindim şekeriiimm çok sağool :KK8:
beyaz dalan bi bakim marketlerde falan vardır dimi :KK55:

Darısı başımıza canım maşallah :nazar: Yani ikinci ayda senin de yüzünde lekeler vardı sonradan kendi kendine kayboldu öyle miii :KK52: ayy çok sevindim şekeriiimm çok sağool :KK8:
beyaz dalan bi bakim marketlerde falan vardır dimi :KK55:

canım valla 3. ayımda da vardı 4. ayımdan sonra başladı düzelmeye:KK66:ve tamamen düzeldi :KK66:
hani hacışakir dalan beyaz kalın sabunlar oluyo ya onlarla yıkıyom suratımı kurutuyo iyice bazen bembeyaz oluyo ama sonuç süper canı :KK66:
hiç öle kozmetikmiş dermo kozmetikmiş onları yüzüme bile sürmüyorum eskiden varmıydı sanki öle şeyle:KK76:her yerde vardır o sabunlardan 4lü oluyo yanyana canım
:KK48:

Ben sivilcelerim için yaklaşık 2 aydır tetradox ve 2 tane sivilce kremi kullanıyordum.
Bugün kontrole gittim. Doktor sivilcelerimin inatçı olduğunu söyledi ve bu ilacı yazdı.
Bir kağıt imzalattı ve kan tahlili yaptırdım.Tahlil sonuçlarını pazartesi öğrenicem.
Ve bir sorun yoksa kullanmaya başlıcam. 5-6 ay günde 40 mg kullanıcakmışım.
Ama ben internette okuduğum yan etkilerden korktum biraz. Gerçi hepsini önemsemiyorum
çünkü tetradox un yan etkileri bile çok abartılmıştı internette.Halbuki bende çok hafif bir bulantısı
yaptı sadece. Zaten başka etkisi olmadı olumlu veya olumsuz :KK1:
Bu arada 15 yaşındayım. Kullananlar biraz moral verse ve rahatlatsa keşke :18:

Ben sivilcelerim için yaklaşık 2 aydır tetradox ve 2 tane sivilce kremi kullanıyordum.
Bugün kontrole gittim. Doktor sivilcelerimin inatçı olduğunu söyledi ve bu ilacı yazdı.
Bir kağıt imzalattı ve kan tahlili yaptırdım.Tahlil sonuçlarını pazartesi öğrenicem.
Ama ben internette okuduğum yan etkilerden korktum biraz. Gerçi hepsini önemsemiyorum
çünkü tetradox un yan etkileri bile çok abartılmıştı internette.Halbuki bende çok hafif bir bulantısı

canım inan ben de 2 ay önce başladım ve şuan 3.kutumdayım doktorun ilacı yazdığı ilk gün netten yan etkilerini okudum ve ürktüm söylediğim ilk şey "asla kullanmam ben bu ilacı" oldu...çok araştırdım eczacı doktor herkese sordum rahatlattılar...tamam çok masum bi ilaç değil ama sivilce için kesin çözüm..şuan çok memnunum yüzüm gözle görülür derecede iyileşti.. zaten doktor kontrolü altında olacaksın her ay kan tahlili isticek doktor ve değerlerine göre ya devam ya tamam dicek...korkma Allahın izniyle hiç bişey olmaz.tahlil yaptırmayı aksatma yeter :KK34:

canım benim de başlayalı 20 gün falan oldu şimdiye kadar sadece dudak kuruluğu yaptı doktorumla bu konuyu derinlemesine konuştum yediğin şeyler çok yağlı olmadığı sürece ve düzenli kan tahlili yaptırdığın sürece bir sorun yok ama takip edilmesi çok önemli. dudak göz ve burun kuruluğu olabilirmiş. bu yüzden de burun kanaması. ellerde kuruluk kızarıklık normalmiş, ciltte güneş hassasiyeti görülebilirmiş. yüksek koruma faktörlü güneş kremiyle dışarı çıkmak gerekiyormuş. onun dışında abartılacak pek fazla etkisi yok. çok yakın bir arkadaşım da bu ilacı kullandı. dudakları çok kurudu onun dışında hiç sorun yaşamadı ve cildi mis gibii. umarım hepimiz aynı sonuçları alırız korkma hiç. geçmiş olsun.

az önce 2 3 ay önceki fotograflara baktım da bu ilaca iyiki başlamışım diyoruum..gerçekten mucize gibi yüzümdeki etkileri :nazar: :KK66:

Canım, internetteki yan etkileri kafana takma. Herkes aynı derecede görmüyor bu yan etkileri sonuçta. Ancak benim başka bir çekincem var. Boyundan memnun musun? :) Bu ilaç kemik gelişimini yavaşlatıyor/durduruyor. Sen de 15 yaşındasın o nedenle sormak istedim. Zaten bunu doktorunun da sorması gerekirdi.

ben ve kardeşim kullandık kardeşim kullandığında 14 yaşındaydı ve boyu 160 tı şimdi 180 bence kişiden kişiye değişiyordur ama yine kullanırım yine kullanırım yani mükemmel bir şey dudak kuruluğu için de med plus blistex var mavi olanı şiddetle tavsiyemdr kanayan dudaklar insanların acıysaı bakışının son bulması demek bu ilaç..

Canım, internetteki yan etkileri kafana takma. Herkes aynı derecede görmüyor bu yan etkileri sonuçta. Ancak benim başka bir çekincem var. Boyundan memnun musun? :) Bu ilaç kemik gelişimini yavaşlatıyor/durduruyor. Sen de 15 yaşındasın o nedenle sormak istedim. Zaten bunu doktorunun da sorması gerekirdi.

Doktorum böyle bir şeyden hiç bahsetmedi ama internette okumuştum.Zaten en hoşlanmadığım
yan etki de bu ama herkesde görülmüyormuş sanırım böyle bir şey. Gene de kullanıcam ben. Boyum 1.65 şuanda. Hani o kadar fena değil . =) Ben sürekli boyumu ölçerim , süt içerim, baskete falan başlarım hallederim bir şekilde :KK70: Bir süredir boyum uzamıyor zaten , suçu ilaca atmasam bari, sonra :-)
Benim cildim güneşe karşı hassas zaten , bu ilacı kullanırken daha da hassaslaşıcak.
Önerdiğiniz bir güneş kremi var mı ?

merhaba arkadaşlar benim sedece yüzümde değil kalçamda sırtımdada var sivilceler kalçamda çıkan sivilceler geçse bile iz bıraktı sırtımda öyle habire kaşınıyo.yüzüm sanki tabaka gibi ölüderi var galiba yeni sivilceler hariç birde eskilerin lekeleri.öyle çok irinli değil ama acıtıyo.siyah noktalar çok hele burnumda acayip.bende ne yapsam alsammı söylesemmi doktora ama birde burun ameliyatı olmak istiyorum haftaya ilk muayeneye gidicem ameliyatı nezaman olurum bilmiyorum ama ilacımı önce başlasam yoksa önce ameliyatımı olsam bana bir fikir verirmisiniz

bende kullandım yaklaşık iki yıl oldu sukurler olsun sıvılce problemimden kurtuldum..yanlız benımde bıraz sıkıntılı gectı yaklaşık 6 ay perhız gıbı bısey yaptık karacıger degerlerım cok yukseldı her ay kan tahlılı ıle doza karar verdık...dudaklarımda asırı kuruluk sabahları mıde bulantısından baska sıkayetım olmadı..sımdı tek tuk adet donemlerınde cıkıyor ..bence kullanılmaya deger bı ılac...

Doktorum böyle bir şeyden hiç bahsetmedi ama internette okumuştum.Zaten en hoşlanmadığım
yan etki de bu ama herkesde görülmüyormuş sanırım böyle bir şey. Gene de kullanıcam ben. Boyum 1.65 şuanda. Hani o kadar fena değil . =) Ben sürekli boyumu ölçerim , süt içerim, baskete falan başlarım hallederim bir şekilde :KK70: Bir süredir boyum uzamıyor zaten , suçu ilaca atmasam bari, sonra :-)
Benim cildim güneşe karşı hassas zaten , bu ilacı kullanırken daha da hassaslaşıcak.
Önerdiğiniz bir güneş kremi var mı ?

doktorun zaten önerir sana bir güneş kremi bana avene'nin sivilceli ciltler için olan güneş kremini verdi ama buradaki arkadaşların çoğu sabamed'in 50 faktörlük güneş kremini kullanıyorlar diye biliyorum canım

merhaba arkadaşlar benim sedece yüzümde değil kalçamda sırtımdada var sivilceler kalçamda çıkan sivilceler geçse bile iz bıraktı sırtımda öyle habire kaşınıyo.yüzüm sanki tabaka gibi ölüderi var galiba yeni sivilceler hariç birde eskilerin lekeleri.öyle çok irinli değil ama acıtıyo.siyah noktalar çok hele burnumda acayip.bende ne yapsam alsammı söylesemmi doktora ama birde burun ameliyatı olmak istiyorum haftaya ilk muayeneye gidicem ameliyatı nezaman olurum bilmiyorum ama ilacımı önce başlasam yoksa önce ameliyatımı olsam bana bir fikir verirmisiniz

burun ameliyatı olursan ilacı bırakman gerekebilir belki. yarıda kesmemelisin

güneşe çıktığında çok ciddi sorun yaşayanınz oldumu? Şimdi ben 8. kutumun yarısındayım...kistik 2 sivilcem hala duruyor:KK43: ne zaman geçöecek anlamadım 3 aydır ordalar:KK43:(:-)59:

güneşte çıkmaya başladı,normalde 20 haziranda bitecek ama 10.kutuda bıraksam yarım mı kalmış olur :KK43:
kullananlar ortalama kaç kutuda bitirdiği hakkında bilgi verebilir mi acaba??:KK59:

İlacı kullanmamda sakınca yokmuş yarın öbür gün başlarım.Ama doktorumu hiç sevmedim.
Pek ilgili gelmedi , öyle ki güneşe çıkarken güneş kremi sür bile demedi. Sadece dudaklarım için krem
söyledi. Ve sanki normal ilaçmış ve hiç yan etkisi de yokmuş gibi davranıyor.Zaten günde bilmem kaç
kişiye yazıyormuş o ilacı. O zaman ben sebamed in güneş kremini alıyım bari. :26:

Son düzenleme:
İlacı kullanmamda sakınca yokmuş yarın öbür gün başlarım.Ama doktorumu hiç sevmedim.
Pek ilgili gelmedi , öyle ki güneşe çıkarken güneş kremi sür bile demedi. Sadece dudaklarım için krem
söyledi. Ve sanki normal ilaçmış ve hiç yan etkisi de yokmuş gibi davranıyor.Zaten günde bilmem kaç
kişiye yazıyormuş o ilacı. O zaman ben sebamed in güneş kremini alıyım bari. :26:

ben 10 gün daha bekliyeceğim güneş kremi için toktoruma sorup öle alcam:KK6:bakalım o ne önerecek:KK6:
ben hiç sevmem krem aslında:KK37:
off nefret ediyom vıcık vıcık:63:

Selam kızlar, cuma günü doktota gittim ve doktor tedavimi bir ay daha uzatacağını söyledi, daha önceden sizde bahsetmiştim yüzümde kisttik oluştuğunu onuda bir daha ki ay çekecekmiş çokkk tırsıyorum küçük bir mudahaleymiş ama.. yüzümdeki sivilceler kuruyorya kabuk oluyor bende onları sinirden yoluyorum ve yara oluyor her yanım yara bere içinde nolcak benim bu halim ya :KK43:(( çok kötüyümm :KK43:((

dün doktora gittim ve 5.5 ayımı doldurmuştum..
morelim çok kötüydü doktora hala sivilcem çıkıyor bu normalmi dedim
doktor ise benim son aya kadar sivilcesi çıkan hastalarım vardı dedi
kesin çözümmü doktor bey diye birdaha sordugumda kesin çözüm dedi.
1.5 aylık ilaç yazdı birdaha gidişimde 7 ayı doldurmuş bulunacagım hala sivilcem geçmezse ne yapacagımı hiç bilmiyorum.

yüzümde kist şeklinde 2 ay önce sivilce çıktı geçmedi sıkamadımda sivilcenin ucu yoktu. dün ugraşa ugraşa sivilceyi sıktım ve orası kızardı ve yara gibi oldu doktorda BACTROBAN diye krem verdi sivilcenin üzerine sür diye kullanan oldumu hiç bu ilaci geçirirmiki o sivilcemi.
geçsin artık şu sivilceler kurtulmak isitiyorum...

Canım ya aynı dertten mustaribiz haliba seninlee ama bana doktor yüzümdeki kisttik için bi ilaç vermedi çekmem lazım dedi onu.. :KK43:((

Artık bende kurtulmak istiyorumm....

artık dokunma canı kurusun hiçbirinin izi bile kalmaz kuruyunca soyulur gider:KK69:

canım ama kabuklar dökülüyor ve yara oluyorrr.. :KK43:(

Selam kızlar, cuma günü doktota gittim ve doktor tedavimi bir ay daha uzatacağını söyledi, daha önceden sizde bahsetmiştim yüzümde kisttik oluştuğunu onuda bir daha ki ay çekecekmiş çokkk tırsıyorum küçük bir mudahaleymiş ama.. yüzümdeki sivilceler kuruyorya kabuk oluyor bende onları sinirden yoluyorum ve yara oluyor her yanım yara bere içinde nolcak benim bu halim ya :KK43:(( çok kötüyümm :KK43:((

tedavin uzasın canım bişey olmaz 1 ay daha geç iyileşmiş olur inşallah:KK19:
o kistik olan sivilcen de geçmedi mi canım daha:KK57:bu sivilcelerin kökünü kuratmak lazım:KK57:
o yaralar geçecek iyileşince hiç bişey kalmıcak merak etme canım:KK19:

Canım ya aynı dertten mustaribiz haliba seninlee ama bana doktor yüzümdeki kisttik için bi ilaç vermedi çekmem lazım dedi onu.. :KK43:((

Artık bende kurtulmak istiyorumm....

canım ama kabuklar dökülüyor ve yara oluyorrr.. :KK43:(

bende bi ara yoluyordum ve hep kabuk oluyordu yine yoluyordum canım:KK69:

X