Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
neden böyle oldu acaba canım ya çok güzel görürüyo cildin inşallah eski haline döner

adın ebru mu canım ablamın görümcesinin kızına çok benziyorsun

tedaviden önceki halime dönsem gene yeter canım..adım ebru deil bu arada :):) annemin de bi erkek kardeşi yok zaten :):) saol tatlım ilgin için..

Canım sen kilo mu aldın yoksa verdin mi?
Ya ben 5 kilo aldım bu kilo işini iyice sıkıntı yaptım valla yaa

Birde tam olarak tedaviye ne zaman başladın tarih belirtir misin?

Senin tedavin bitti mi canım..

Selam,

Sende hiç bişey kalmamış ne güzel..
Bende 4,5 aydayım son aylardayım yazni darısı başıma inşallah..

as canım inşallah hepinizin başına ben artık fondoten sürmeden dışarı çıkıyorum ve şimdiye kadar fondotensiz asla çıkmazdım

Canım sen kilo mu aldın yoksa verdin mi?
Ya ben 5 kilo aldım bu kilo işini iyice sıkıntı yaptım valla yaa

Birde tam olarak tedaviye ne zaman başladın tarih belirtir misin?

ben diyet yapıyorum canım o yüzden kilo verdim:26:
tarihi bilmiyoru ki vallaha ya:26: ama yazmışımdır bu siteye ay bende merak ettim şimdi nereden öğrenebilirim ki onu :26:
bi bakıyım eski sayfalara:26:

kızlar ben ilk ayımı doldurdum,kan tahlillerimi yaptırdım kolestrolüm 50-200 arası normal değerler,benimki 201 çıktı,çikolata-kola-mayonez vb. yemeyi azalttığım halde,bir de yesem kim bilir neler olcak doktoruma ne yan etkilerimi sorduysam yapmaz dedi,sinir oldum zaten..bende normal yan etkilerin dışında uyku bozukluğu,göz düşmesi ve en önemlisi de adet gecikmesi yaptı.2 buçuk aydır adet olmuyorum,bu biraz da ilaca başlamadan öncesine de dayanıyor-ayrıca haşimato hastasıyım-ama bu ilacın da tetiklediğini düşünüyorum.Adet düzensizliği yaşanınız varsa bilgi verebilr mi,kadın hastalıkları doktoruna gitsem mi ki?

canım benim hiç 201 olmadı:90:
en düşün 216 en yüksek de 244 oldu:90: kafana takma o yüzdem
haşimato hastalığının ne olduğunu bilmiyorum canım aama adet düzensizli de olmadı bende uyku bozukluğu 1 yada en fazla 2 hafta yaşadım

hadi yaa ben de yüksek diye moral bozuntusu yaşıyordum teşekkürler cnm moral oldu :) haşimato tiroit hastalığı kronik türevlerinden ilacını zaten alıyorum kesintisiz ama tedirgin oldum gene de.

canım çok yüksek deil kollesterlün çok takma enginar suyu iç pekmez ye,karaciğeri besler kolesterolü düşürür bi de tuzsuz kabak çekirdeği de düşürür.
ben gece görme bozukluğu yaşadım ve hala yaşıorm.adet düzensizliği de yaşadım 2 ay boyunca her 1 hafta arayla sürekli regl oldum.doktoruma sordum genelde ya gecikme ya da hiç gelmeme yapar.sennki çok nadir bi durum ama düzelir dedi.şuan saat gibi tıkır tıkır işlio beklediğim gün hatta saatte gelio düzeldi yani.geçici bi durumdur korkma.uyku bozuklğuda yaşadım aylarca uyumadım uyku hapları verdi doktor onlarla düzenledim.bendeki en büyük yan etkisi kas ve kemik ağrısıydı.en son hareket edemez hale gelmiştim birinin yardımı olmadan kalkamıodum yürüyemiodum oturamıodum.o da geçti.şuan rahatım geçio hepsi kafana takıp stres yapma.rahatsızlığının ne anlama geldiğini bilmiorm ama kadım doğumcuya gidip içini rahatlatabilirsin istersen.kafanda soru işareti kalmasın.biz deneyimlerimizi paylaşıorz yanlış yönlendirme olmasın..

sen beni anlatyrsn ya haladaa öle sivilvcm yok ddğm anda bi tane çkıyr ama bukdr kötü değildii kusma dönmyle tannmaz hala geldm ama şimdi kırmzı izler var işde neblm beklycz artık 3.aymdym daha umutlutyum aktif siivlcm bi tane oda kuuryo aktif oluyo anlmyrm

çok fena baş ağrsı yapıyo roancutana bende yeni olmya başladı anlamadm hergün 3 tanede ağrı kesicii ilç alyrm ama ilacı bırakamam tedavmi tamamlmk istyrm

Kızlar ben bu ay çok etkilendim devamlı yorgunum, bitkinim,halsizim elimi kolumu kaldıracak halim yok devamlı uykum geliyor çok zor uyanıyorum sebepsiz keyifsizlikler, agresiflik sinirlilik onları saymıyorum zaten beni bu ay çok zorladığını düşünüyorum..

herşeye kızıyorum, sinirleniyorum sonra çok üzülüyorum..

ben 02.12.2010'da başladım. suan 4,5 aydayım

Kızlar benim hesaplarıma göre haziranın 2 si gibi tedavim bitmesi gerekiyor, sizce doğru mudur?

Yardım lütfen!!!

canım benim 4. ayımdan itibaren sivilcem çıkmadıinşallah seninde öyle olur kırmızı izler tedavi bittikten sonra geçiçek canım o zman çok daha iyi olacak
sakın yarıda bırakma tedaviyi bende aralarda içemedim doktorum izinde idi o ara günde 1 tane içtim bazen unutuyom 2 gün üüst üste ilaç almadığım olduu ama sonu mükemmel

HAPI BIRAKTIN MI CANIM SEN?

ya bende 02.12.2010da başladım, yani ben şimdi 2 ay daha mı içmem gerekiyor..

son ayım canım bu ay yeni başlaım hatta ilaç dönemim uzamış baksana 8 inde başlamam gerekirken 18inde başladım 6. ayıma :26:arada unuttuğum günler falan vardı ondan böyle oldu sanırım:26:
ama almam gereken dozu doktor hesapldı öyle ilaç verdi kilom 58 dedim doktora kilo verdiğim için 63 ile başlamştım tedaviye çünkü sen 6. ayın 2sinde bitireceksin ben 5. ayın 18inde bitireceğim

canım bende öyle şeyler olmuyo hiç psikilojik mi acaba bunlar zaten o gün yorgunsam yorgun oluyorum yoksa hiç bir şey yok kızma sinirlenmede yok
kaç kilosun canım ona göre hesaplıyolardı ama nasıl unuttum sh1087 ssana yardım eder inşallah bu konuda

Şöyle ki alınacak total doz kilo başına minimum 120 mg, maksimum 150 kg/mg. Total dozu hesapladıktan sonra bunu günlük aldığın mg'a ve 30'a bölerek tedavinin kaç ay süreceğini ne kadar kaldığını görebilirsin. Ama birileri internete koymuş hazır uğraştırmamak için:

Roaccutane Cumulative Doz Hesaplayıcısı

Buraya kilonu yazdıktan sonra önce cumulative 120 iken günlük dozunu yazıp, sonra cumulative'i 150 yapıp hesaplarsan yaklaşık olarak bir kürün ne kadar sürceğini görebilirsin.

Yukarıda verdiğim link çalışmıyor sanırım. Onun yerine biraz basit bir hesaplayıcı yaptım.

Roaccutane Hesaplamaları

Minimum Değerleri için 120, maksimum değerleri de 150 mg baz aldım. Boş iki satıra önce kilonuzu sonra da ortalama günlük dozunuzu yazınca değerleri veriyor.

adet gecikmesi için soğan suyunu önerebilirim;
1 adet sarı soğanı 4e bölüp 1 bucuk bardak kaynamıs suya atıoruz 5 dakıka kaynatıoruz ama agzı kapalı sekılde içinden soğanı cıkarmadan ılıtıyoruz ılıdıktan sonra ac karnına ıcıoruz öğleden önce öğleden sonra yani gunde iki kere sabah kahvaltısından önce öğle yemeğinden önce :)

Son düzenleme:
merhaba millet ben foruma yeni katıldım 17 yaşındayım dermotolağa gittim ve bana bu ilaca eşdeğer bir ilaç olan acnegeni verdi roaccatuneden tek farkı çok sivilce sorunu olmayanlara acnegeni veriyorlarmış bende de çok sivilce yok sadace küçük küçük çıkıyo ama siyah noktalarla başım dertte ne yapdıysam geçmedi hemde çok var sizce bu ilacı kullanmalımıyım???Lütfennnn yardım edin çok karasızım!!!!!!!

merhaba kızlar 15.günüm bugün roca başlayalı bende dudak kuruluğu ve saç diplerim kurudu kaşıntı yaptı onun haricinde çok şükür bi sıkıntım yok

yalnız aklıma bişey takılıyor ve karar veremedim dr. aslında bana zeotin yazdı zeotini babam alıp gönderecekti bana o 20 gün göndermeyince bende eczadeden gidip roc.aldım sabırsızlandım iyice yaz dönemine denk gelicek diye endişelenmekten..şimdi bi kutu roc aldım ve 15.günüm o bitiyor elimde 2 kutu roce var sizce bi saknca olurmu zeotini rocun üstüne kullansam bana kalsa problem olmazmış gibi geliyor ama yinede endişeleniyorum..

buarada akşamları yüzümü elma sirkesi ile siliyorum 1 haftadır kırmızılıkları alıyor sanki hadi hayırlısı bakalım birde bende çukurlar kalıcak onlara çok üzülüyorum

lütfen kullanan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum bi kaç gün öncede yazmıştım ama cvp gelmemişti

Slm kızlar 29.04.2011 cumaya cildiyeden randevu aldım sırf bu ilacı kullanmak istediğimden yüzümü görseniz saçlama sende hiç bişi yok diyeceksiniz ama 24 yaşındayım 17 yaşımdan beri hep sivilcem var pürüzsüz olmak istiyorum bende adet olmadan bi iki hafta önce sivilceler çıkıyo geçmesi 1-2 haftayı buluyo ayda sadece 1-2 gün güzel oluyo yüzüm bu ilaçtan da korkuyorum açıkcası eğer doktor hanım bu ilacı verirse mayıs başında başlıcam temmuzda nişanım var nasıl olur bilmiyorum ya yazın kullanmamda bi sakınca olurmu acaba yaa gerçi doktorun bu ilacı vereceği de muamma ama ben artık tamamen geçmesini istiyorumm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…