Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
gözümün kenarında hafif kırmızılık ve şişlik var , roacdan mı kaynaklanıyor acaba hiç yaşayan oldu mu, kendimi çok kötü hissediyorum .3.ayımdayım :KK5:

ben 4. kutuya başladım. sağ gözümün kenarında 2. ayda çıban gibi bi şey çıkacak gibiydi kızardı, şişti ve acıdı. ama sonra orası kurudu. dudağım gibi kurudu hatta ben duramayıp soydukça kuru deriyi kanıyor orası. yani ilaç yapıyor bunu. sen yolmamaya dikkat et ama. bi de benim daha ne sivilcelerim çoğaldı ne azaldı. sadece dudaklarım ve burnum kuruyor aşırı şekilde. ilacın bi etkisini göremedim daha sivilcelerime. :KK43:

ben 4. kutuya başladım. sağ gözümün kenarında 2. ayda çıban gibi bi şey çıkacak gibiydi kızardı, şişti ve acıdı. ama sonra orası kurudu. dudağım gibi kurudu hatta ben duramayıp soydukça kuru deriyi kanıyor orası. yani ilaç yapıyor bunu. sen yolmamaya dikkat et ama. bi de benim daha ne sivilcelerim çoğaldı ne azaldı. sadece dudaklarım ve burnum kuruyor aşırı şekilde. ilacın bi etkisini göremedim daha sivilcelerime. :KK43:

ümidini yitirme bu tedavide moral çok önemli :114: bünyeden bünyeye değişir etkileri ama illaki kurtulacaksın :KK66:

ümidini yitirme bu tedavide moral çok önemli :114: bünyeden bünyeye değişir etkileri ama illaki kurtulacaksın :KK66:

moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum zaten ama elimden geldiği kadar işte. 4.kutu yazmışım yukarıda yanlışlıkla ama 4. ayıma başladım. herhalde ben bu ilacı 1 yıl kullananlardan olacağım :KK43:

kızlaaar 4 buçuk ayı geride bıraktım.yeni sivilce hiç çıkmıyor , dudaklarıma sürekli hametan sürüyorum zaten iri dudaklıydım iyice angelina 'ya benzediğimi söylüyr herkes:))) yanaklarımdaki kırmızı sivilce izleri pembeleşti yüzüm yağsız ve mat oldu fondötn sürmeden pazara bile gitmezdim artık sadece göz kalemi ve rimelle kendimi harika hissediyorum,beyaz tenliyim ara ara domates gibi kızarıy yüzüm GÜNEŞ KORUYUCU ALMAM LAZIM ,ne önerirsiniz bioderma photoderm sizce iyi mi kullanan var mı ???:KK49:

bu ilacı kullananlardanım ben de 6 ay kullandım. aslında dozum tam dolmadan doktorum ilacı kesti şu an yüzümde kırmızı izler ve biraz da çukurluklar var.sproa başladım özellikle spor yaparken izlerimin olduğu yerler kıpkırmızı oluyor.bu kızarıklar ve izler için ne yapmam lazım ilacı bitireli 5,5 ay oldu üstelik

bu ilacı kullananlardanım ben de 6 ay kullandım. aslında dozum tam dolmadan doktorum ilacı kesti şu an yüzümde kırmızı izler ve biraz da çukurluklar var.sproa başladım özellikle spor yaparken izlerimin olduğu yerler kıpkırmızı oluyor.bu kızarıklar ve izler için ne yapmam lazım ilacı bitireli 5,5 ay oldu üstelik

meraba canım benmde biteli 3 aya yaklaştı ben dozumu tamamladım hatta 900mg aştım.aynı çukurluklardan bende müzdaribim canımı çok sıkıo,yüzümü temzlediğimde nası pürüzsüz oluo,beyaz tenliyim çok.10 15 dk sonra o çukurluklar belirginleşio ve kızarıo.bütün gün öle kalıo yüzüm kızarıo bazen pancar gibi.iice belirginleşiolar.bu yüz kızarmasını araştırdım kardiyovasküler yan etkiymiş.sirke falan denedim yüzüme ama çok fayda etmedi ve cildim normalde de kuru ve hassastı tedavi boyunca iice hassaslaştı.sirkeyi sürünce yanmaya başladı bi süre sonra ve bıraktım.ne yapsam bende bilmiorm.doktorum bir tek krem var izleri minimum seviyede geçiren oda isotreksin.onun dışında bitek lazer etkili olur dedi.bende yaptırmak istemiorm...inşş kurtuluruz şu izlerden ya belki zamanla geçer ama sennde 5.5 ay olmuş benmde 3 aya yaklaştı..nolcak bilmiorm bende...

$Fotoğraf0221.jpg $Fotoğraf0216.jpg $Fotoğraf0218.jpg $Fotoğraf0219.jpg $Fotoğraf0220.jpg

işte şuan ki halim...çok sinir bozucu dimi ya...

Eklentiler

• $Fotoğraf0217.jpg
    $Fotoğraf0217.jpg
    40,2 KB · Görüntüleme: 81
bu konuda hiçbir bilgim yok canım doktorum ne derse onu yapacağım:26:
bir çok yöntem var demişsin bunlar ne acaba:26:

soyma işlemi varr lazer var dermokozmtk ilaç tedavsi gibi bişe daha var snrm emin değ-ğilim ama şu var ben çok cilt bakımına felan gittm diye cildim kötü oldu onunla beraber başladm roancutane tek nedeni cilt bakımı..

ama şuan kafam rahat gitttiğim cilt doktoru tüm işlemleri yapıyor yani leke tedavisi inşallah ççok ihtycm olmaz ne önerirse ona yaptrcğm.

1 hafta ilaç içmedim yüzüm kuruyrdu 1 gün oldu tkrar başldm yüzüm kızarmaya başladı bide 2 tane sivlce çıkdı ya 3.aymdaym hala kuusuyomu üfffffffffffffff

kızlaaar 4 buçuk ayı geride bıraktım.yeni sivilce hiç çıkmıyor , dudaklarıma sürekli hametan sürüyorum zaten iri dudaklıydım iyice angelina 'ya benzediğimi söylüyr herkes:))) yanaklarımdaki kırmızı sivilce izleri pembeleşti yüzüm yağsız ve mat oldu fondötn sürmeden pazara bile gitmezdim artık sadece göz kalemi ve rimelle kendimi harika hissediyorum,beyaz tenliyim ara ara domates gibi kızarıy yüzüm GÜNEŞ KORUYUCU ALMAM LAZIM ,ne önerirsiniz bioderma photoderm sizce iyi mi kullanan var mı ???:KK49:

cnm ben bioderma photo kullandım çok memnundm ama dr.avene önerdi ona başlycğm
allah izin verrrse.biodermann fontodön özllği olanı kullndm ama bulaşyr diye sevmedm snra
fontodon özllği olmayan güzel aama çok çeşidi var inanki bir sürü testr almşdm bıoderma ama hangisi en iyi geldi yüzüme anlamdm..

şimdi dr.avene önerdi alcm inş..

LEKE TEDAVİSİ YÖNTEMLRİ BUNLARDAN YAPTRN VARMI??

Sivilce izleri tedavi yolları-Sivilce lekeleri nasıl geçer-Akne Lekesi Tedavisi Yöntemleri

Sivilce lekeleri belki bundan 20 yıl önce tedavisi mümkün olmayan bir cilt lekeleri türü iken günümüzde tıbbi teknolojinin gelişmesiyle birlikte sivilce izlerine kesin çözüm bulunulabilmektedir.

SİVİLCE İZLERİNİN TEDAVİSİ

Sivilce izlerini tedavisinde değişik teknikler mevcuttur. Hiçbir yöntem mükemmel ve en iyi değildir. Sivilce izlerinin yaygınlığı, derinliği ve tipine göre hangi yöntem kullanylacağı belirlenir. Sivilce izi tedavisinde birkaç yöntem bir arada kullanylabilir.

CİLDİ SOYARAK TEDAVİ EDEN YÖNTEMLER

Çok yüzeysel soyma yapan yöntemler

1. Düşük konsantrasyonlu glikolik asit veya diğer alfa hidroksi asitler
2. %10-20 TCA’le peeling
3. Tretinoin
4. Salisilik asit
5. Mikrodermoabrasyon

Yüzeysel soyma yapan yöntemler

1. %70 glikolik asit peeling
2. % 40-70 pyruvic asit peeling
3. Jessner solüsyon peeling
4. %20-30 salisilik asit peeling
5. %25-30 TCA peeling
6. Mikrodermabrazyon
7. Kombine salisilik asit- TCA peeling

Orta derinlikte soyma yapan yöntemler

1. %35-40 TCA peeling (tavsiye edilmiyor)
2. Jessner- %35 TCA peeling
3. %70 glikolik asit- TCA peeling
4. Erbium: YAG lazer
5. Konservatif CO2 lazer

Derin soyma yapan yöntemler

1. Kapalı veya açık Baker-Gordon fenol peel
2. %50 den yüksek konsantrasyonlu TCA peeling
3. Dermabrazyon
4. Yo?un uygulanan Erbium: YAG lazer
5. CO2 lazer
6. Kombine Erbium: YAG lazer / CO2 lazer

CİLDİ SOYMADAN TEDAVİ EDEN YÖNTEMLER

Cildi soymadan yenileyen lazerler
Kapaly veya açık Baker-Gordon fenol peel
IPL
Fraksiyonel lazerler
1450-nm diode lazer
1540 nm Erbium: Glass lazer
1320 mn Nd: YAG lazer
Pulsed –dye lazer (585-595 nm)
Q-switched 1064 nm Nd:YAG lazer
Long pulsed 1064 nm Nd:YAG lazer
LED

Cildi soymadan yenileyen lazer olmayan sistemler
Plasma
Radyofrekans

Dolgu maddesi uygulamaları

Punch yöntemi
Punch Eksizyon (zımba kesisi)
Punch eksizyonu sonrası deri ekleme teknigi
Punch yükseltme

Subsizyon (deri altı kesisi)

Mezoterapi ve kök hücre uygulamaları

Microneedling

:nazar::nazar::nazar::nazar:ben bugün 6. ayıma başlıyorum son ayım:nazar::nazar::nazar::nazar:

aşkım gelene kadar sivilce işi halloldu tam istediğim gibi bide şu kilo işini halletsem de aklını başından alsam:KK48::KK73::132::132::132::123:

$Fotoğraf 0854.jpg $Fotoğraf 0858.jpg $Fotoğraf 0857.jpg $Fotoğraf 0859.jpg $Fotoğraf 0855.jpg $Fotoğraf 0853.jpg

:KK74:
moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum zaten ama elimden geldiği kadar işte. 4.kutu yazmışım yukarıda yanlışlıkla ama 4. ayıma başladım. herhalde ben bu ilacı 1 yıl kullananlardan olacağım :KK43:

canım bak bnde aynı dönemde yani 3. ayım bittiğinde heralde hiç işe yaramıcak boşuna içiyorum yüzüm dhada kırmızı oldu diyerek ilacı bırakmaya karr vermiştm sonra o gün bu siteye üye oldum yazılan herşeyi okudum devam etmeye karar verdim şimdi 4,5 ay oldu yüzüm baya iyileşti maşallah en önemli şey hametan kremi sürekli yanında cebinde taşı sürekli dudaklarına sür, bol bol su iç çünkü su ilacın vücutta emilimini kolaylaştırıyor , karacigerinede yardımcı oluyor. sıkma canını 3 ay gerçekten çabuk geçiyor ,sonunda herşey güzel olacakk :21::KK19:

cnm ben bioderma photo kullandım çok memnundm ama dr.avene önerdi ona başlycğm
allah izin verrrse.biodermann fontodön özllği olanı kullndm ama bulaşyr diye sevmedm snra
fontodon özllği olmayan güzel aama çok çeşidi var inanki bir sürü testr almşdm bıoderma ama hangisi en iyi geldi yüzüme anlamdm..

şimdi dr.avene önerdi alcm inş..

anladım canım inşllah oda iyi gelir,peki fondötn özelliği olanı gece makyaj temizler gibi temizlemek gerekiyor mu ?:44:

:nazar::nazar::nazar::nazar:ben bugün 6. ayıma başlıyorum son ayım:nazar::nazar::nazar::nazar:

aşkım gelene kadar sivilce işi halloldu tam istediğim gibi bide şu kilo işini halletsem de aklını başından alsam:KK48::KK73::132::132::132::123:

Eki Görüntüle 179124 Eki Görüntüle 179121 Eki Görüntüle 179123 Eki Görüntüle 179125 Eki Görüntüle 179120 Eki Görüntüle 179119

6,ayına başlıyrsun :))) içmesendde olur cnm ya maşallh lekee bile yok hiç bişe yok..:))

darsı bizlereeee süper görünyrsunnn

6,ayına başlıyrsun :))) içmesendde olur cnm ya maşallh lekee bile yok hiç bişe yok..:))

darsı bizlereeee süper görünyrsunnn

:KK17::KK17::KK17:evet canım şükürler olsun :KK16::nazar:
öyle çok büyük çıkan sivilcelerim yoktu ama biri bitmeden biri çıkıyordu ve mor mor oluyordu ben hep yoluyordum sıkıyordum :KK30:hep mordu yerleri:KK30:ve 1 sivilce 1 ay gitmiyordu:KK30:
çenemdeki siyah noktalar da cabası milyon tane :KK53:şükürler olsun şimdi hiç kalmadı:nazar: doktorum kiloma göre hesapladı bu ay son ayımmış sonra leke tedavisimi yapcak bilmiyom bitsin o zaman konuşalım dedi:KK55:

darısı hepinizin başına canım en yakın zamanda:nazar::KK19:

Eki Görüntüle 179124 Eki Görüntüle 179121 Eki Görüntüle 179123 Eki Görüntüle 179125 Eki Görüntüle 179120 Eki Görüntüle 179119

canım ya sende hiçbişey yok...tedaviye başlamadan önce aynı senn bu halin gibiydi benm yüzüm..sadece 2 3 tane isilik gibi sivilcem vardı..beyaz noktalar vardı deri altında gerdirdiğimde ortaya çıkan..onun dışında bide ufak çok pembe bi leke vardı. dupduruydu yüzüm doktor deri altını temizlememiz lazım yoksa hiç sivilcesiz kalmazsın senn son çaren bu dedi ve başladım.ama şuan çarşamba pazarı gibyim yani..tedaviden önce bi fotom var dur bulup koyayım canım

$slmz_6....jpg

tedaviden 3 hafta önce canım bu şimdi yanıorm valla u ilacı kullandığım için...bu fotoda yüzümde ne kapatıcı ne başka bişey hiçbişey yok..

canım ya sende hiçbişey yok...tedaviye başlamadan önce aynı senn bu halin gibiydi benm yüzüm..sadece 2 3 tane isilik gibi sivilcem vardı..beyaz noktalar vardı deri altında gerdirdiğimde ortaya çıkan..onun dışında bide ufak çok pembe bi leke vardı. dupduruydu yüzüm doktor deri altını temizlememiz lazım yoksa hiç sivilcesiz kalmazsın senn son çaren bu dedi ve başladım.ama şuan çarşamba pazarı gibyim yani..tedaviden önce bi fotom var dur bulup koyayım canım

:KK59:neden böyle oldu acaba canım ya çok güzel görürüyo cildin inşallah eski haline döner :KK16:

Eki Görüntüle 179192

tedaviden 3 hafta önce canım bu şimdi yanıorm valla u ilacı kullandığım için...bu fotoda yüzümde ne kapatıcı ne başka bişey hiçbişey yok..

adın ebru mu canım ablamın görümcesinin kızına çok benziyorsun:KK53:

İz tedavisi için yüzeysel izler kaldıysa contractubexi kullanabilirsiniz. Tabi doktorunuza sorduğunuzda onlar da uygun görürse.Diğer iz için soyma özelliği ilaçlara göre, hassas ciltler için kullanımı daha rahat. Çukurluk, dikiş, yara izleri geçirmesi için kullanılıyor. Diacneal de faydalı.

Eğer daha derin izler varsa da kimyasal peeling ya da lazer var ama tedaviden en az 6 sonra. Yani öyle ya da böyle bu izlerden kurtuluş yolu var. Yeterki cildinize kafanıza göre, güvendiğiniz bir doktordan onay almadan lekeler gitsin diye birşeyler sürmeyin ne doğal ne de kimyasal. :KK34:

X