Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
hiçbir sorunum yok doktora gitmedim ama karaciğerlerimde dede bi sorun oluşmadı gibi herkes bu ilacı çok kötü bişeymiş gibi anlatıyor ama bence öyle değil yalnız kullanırken gözlerim kötü olmuştu şimdi geçti bide bu eklem ağrıları azda olsa hala var inş ondanda kurtulurum

ne cesaret canım ya anlamadım valla..bitirdikten sonra bari bi tahlil yaptırsaydın

ya kızlar dün yüzüm acayip kızardı toplantım da vardı herkes yüzüne noldu tatile mi gittin kıpkırmızı olmuş dedi bugün cesaret edip almadım ilacı

ama akşama alıcam mecbur:18::18:

ben bazen 1 gün boyunca içmiyorum unutuyorum ilacı hayat5 bitecek 6 ya başlıcam yakında ve tamamen düzeldi cildim sivilcenin s si yok o kadar unutmama rağmen bazen ikisini de akşam 2 3 saat ara ile alıyorum belirli bi zamanım yok yani ama buna rağmen etkisi süper:KK16:

kızlar bende yüzünüze başka bir tedavi uyguamamanızı öneririm ilaç alımı süresinde tedaviniz bitince zaten doktor yönlendirir :44:
ama doktorsa bunun yanında başka tedavi uygulayan burada bi düşünürüm açıkçası

asla da kullanmam:63:

ben 4.aya girdim 50 mg kullanıyorum bitti gibi çokk hafif izler kaldı makyajla kapanıyo hatta herkesn başına darısı

ilacım bitti :))) arkdş getrck diye dr gtmdm bnde hala bklyrm

gülsuyu pudra maskesi yapdım cidden roancutana kadr etkili :))

sevdim ya devam edcm nettede okudum kullnanlar çok memnunmşş

kuruyan susuz çöller gibi olan yüzüm dahada kuruyo :)

kızarıklklarım görnmedi sevdm bu maskeyii snrm yan etkiside yokk :KK66:

hiçbir sorunum yok doktora gitmedim ama karaciğerlerimde dede bi sorun oluşmadı gibi herkes bu ilacı çok kötü bişeymiş gibi anlatıyor ama bence öyle değil yalnız kullanırken gözlerim kötü olmuştu şimdi geçti bide bu eklem ağrıları azda olsa hala var inş ondanda kurtulurum

canm ya cildin çok mu kötüydü kusma dönemi felan oldumu ??
şuan lekelerin kaldımı 5 ayda kurtulman süper bazı arkdşlar 6.ay btiryo hala sivlce ve izlerdn şikaytçii??

peki sen ??

o zaman tedavi görürken hamile de kalabilirsin ?? bu buna çıkar yani.adamlar özellikle sölemiş bu yüzle alakalı deil bu ilaçla kullanılmaması gereken şeyler die bi başlık atılmış ve altına tetrasiklin grubu ve a vitamini içeren ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır yazılmış.ilacın arkasına da hamile kalmayınız yazılmış o zaman hamile de kalabilirsin bu ilacı da kullanabilirsin.her doktorun yöntemi tabiki farklıdır birikimi v.s ama bunun onunla bi alakası yok bu eğer kullanılacak olsaydı kesinlikle kullanmayınız ibaresi kullanılmazdı.bence bu büyük risk ve göze alan arkadaşları da doktorları da kutlamak lazım bence..

Hamilelikle imex ve türevi kremleri kullanmayı kıyasladın ya şaştım kaldım.

Ben etken maddesinin ne olduğunu bilmem. Teyzem dermatolog ona da sormadım yalnızca roaccutane ve imexi birlikte verdiği zamanlar olduğunu biliyorum. Bu konuya her birimiz kadar zamanımı ayırıp farklı farklı insanlardan roaccutane dönemini dinledim, gözlemledim. İmexi kullanan çok gördüm. O nedenle doktor uygun görmüşse itiraz edilmesine anlam veremedim yalnızca. Roaccutane kullanırken nemlendirici dışında birşey kullanmamak herkesin tercihi ancak tedavinin gidişatı gerekli kılabiliyor işte. Bazı insanların meslekleri inanılmaz sosyal ve o halde insan içine çıkmak istemiyorum, insanlar yüzüme bakınca utanıyorum eve kapanmak istiyorum diyen insanın yüzünü kapatıcıya bulaması mı daha iyi imex gibi bir krem kullanması mı? Doktorlar herkese roaccutane artı imex yazmaz zaten. Dha doğrusu roaccutane kullanırken ek birşey yazmamaya çalışırlar.

Bu tarz kremlerin önerilmemesinin sebebi roaccutane dolayısıyla cilt zaten baya kuruyor, inceliyor bir de kremin kurutma soyma etkisiyle yıpranmasın...Ancak cilt türü tedavi sürecinde cildin aldığı hal, tedavinin kaçıncı ayında olduğun (arkadaş 4-5. aydaydı sanırım) vs. bunları değerlendirerek, bazen de hastnın isteği üzerine ek krem yazıyor doktorlar. Ben kendim sivex kullandım mesela. İmexi fondoten kullanma zorunda hisseden, işleri ya da sosyal yaşantısı gereği imex tarzı kreme ihtiyaç duyanlara cildinin durumuna göre doktorların verdiğini biliyorum. Sonuçta tetradox değilki.

Demek istediğim imexin bir aksilik yarattığını görmedim duymadım. Zaten yaratıcağı anlaşılınca kesilir, bünyeye göre değiştiğinden doktor da öngöremeyebilir. Ama hamilelik ve kan verme durumu bununla kıyaslanamaz bile.

Son düzenleme:
Slm arkadaşlar bende başladım 4 günümdeyim daha herhangi bişey yok dudklarda başlamadı kurumaya ama ben şuan adet günümdeyim ve çok ağrım var sabah roc.aldım ama karn ağrım için majazik alsam bi sakıncası olur mu ya korkuyorum sonuçta etkili bi ilaç deniliyor ya napsam alayımmı b konuda bilgsi olan vardır inşallah.

ben bu ilacı 15 gün kullandım ama çarpıntı yaptı bende kalp atışlarım düzensizleşti bıraktım.fakat bana çok etkili geldi by 15 gün sonunda sivilcelerim bitmişti ve 1 yıl boyunca çıkmadılar.daha sonra tabi tekrar çıktılar tekrar kullanmayada cesaret edemiyorum:KK43:

Hamilelikle imex ve türevi kremleri kullanmayı kıyasladın ya şaştım kaldım.

Ben etken maddesinin ne olduğunu bilmem. Teyzem dermatolog ona da sormadım yalnızca roaccutane ve imexi birlikte verdiği zamanlar olduğunu biliyorum. Bu konuya her birimiz kadar zamanımı ayırıp farklı farklı insanlardan roaccutane dönemini dinledim, gözlemledim. İmexi kullanan çok gördüm. O nedenle doktor uygun görmüşse itiraz edilmesine anlam veremedim yalnızca. Roaccutane kullanırken nemlendirici dışında birşey kullanmamak herkesin tercihi ancak tedavinin gidişatı gerekli kılabiliyor işte. Bazı insanların meslekleri inanılmaz sosyal ve o halde insan içine çıkmak istemiyorum, insanlar yüzüme bakınca utanıyorum eve kapanmak istiyorum diyen insanın yüzünü kapatıcıya bulaması mı daha iyi imex gibi bir krem kullanması mı? Doktorlar herkese roaccutane artı imex yazmaz zaten. Dha doğrusu roaccutane kullanırken ek birşey yazmamaya çalışırlar.

Bu tarz kremlerin önerilmemesinin sebebi roaccutane dolayısıyla cilt zaten baya kuruyor, inceliyor bir de kremin kurutma soyma etkisiyle yıpranmasın...Ancak cilt türü tedavi sürecinde cildin aldığı hal, tedavinin kaçıncı ayında olduğun (arkadaş 4-5. aydaydı sanırım) vs. bunları değerlendirerek, bazen de hastnın isteği üzerine ek krem yazıyor doktorlar. Ben kendim sivex kullandım mesela. İmexi fondoten kullanma zorunda hisseden, işleri ya da sosyal yaşantısı gereği imex tarzı kreme ihtiyaç duyanlara cildinin durumuna göre doktorların verdiğini biliyorum. Sonuçta tetradox değilki.

Demek istediğim imexin bir aksilik yarattığını görmedim duymadım. Zaten yaratıcağı anlaşılınca kesilir, bünyeye göre değiştiğinden doktor da öngöremeyebilir. Ama hamilelik ve kan verme durumu bununla kıyaslanamaz bile.

kullanılmasına şaşmayıp kıyaslanmasına şaşırmana şaşırdım bende. ikinide kesinlikle ibaresi kullanıldığını hatırlatırım..tetrasiklin grubu merhemler doğrudan kana karışma olasılığı taşıyan türevlermiş ve karaciğeri yorup siroza kadar götürürmüş bunu da bana açıklayan prfesör doktor ben bana söleneni sölüorm çünkü dktrumda aynı kıyaslamayı yaptı..ben bunları öğrendiğimde veren dktorun cesaretini kutladım ve bildiğimi paylaştım kim ne kullanmak istiosa kullanabilir herkesin kendi iradesi kendi bünyesi bi paylaşım sitesiyse bu bende kurala uydum senn ve dermatolog yakının fikrine de saygı duyarım

bıyıklarımı alıyım dediydim sanki bazı yerler morarmış gibi:18::18::18::18:fto kremi bocaladım

ben de Roacuttane tedavisi görüyorum.. asıl sorunum sırt ve dekolte bolgemde oluşan sivilcelerimdi.. gecen sene tedaviye basladım fakat tedavım yeterlıdır diye dusunup ilacı 2. aydan sonra kullanmamaya basladım.. aradan belli bir zaman gectikten sonra tedaviyi tamamlamamakla ne buyuk bır hata ettiğimi anlamış bulundum.. cildimin yağ dengesinde bozukluklar oldu.. yüzümde yağlanma ve de sivilceler olustu.. su an bır haftadır tekrardan tedaviye basladım.. bu ilacı kullanan arkadaslar en az 6 ay kullanmanız gerektıgını unutmayın lutfen.. cunku vucut ilacı bu surec ıcerısınde tam olarak kabul edıyormus.. ben ılk kullanımlarda asırı kuruluk yasamıstım dermatologum 1 ay ara vermememı soylemıstı.. sımdı ara vermeden devam etmeyı dusunuyorum.. yazı ıse dozajı azaltıp bol bol gunes kremı kullanarak atlatmayı planlıyorum.. cilt temizleme ürünlerinizi kullanırken de dikkatli olmalısınız.. Cunku cıldınız agır bır tedavıden gececek.. kesınlıkle alkollu tonık kullanmayın derım ben.. iritasyona neden olabilir.. Cılt temızleme urunlerınde La Roche Posay Effaclar H serisi akne tedavisi görenler için hazırlanmıs urunler.. ben gayet memnunum..
merak ettikleriniz olursa elımden geldıgınce cevaplamaya calsırım..
bu arada gunes kremınız lutfen 25 faktorden yukarı olmasın.. akne tedavısı gorenlerın 50 faktorluk gunes kremı kullanmadıklarına dıkkat edin.. ciltte yağlanmaya neden olur ve de yenı akne olusumuna zemın hazırlar 50 faktorluk gunes kremlerı..

Son düzenleme:
ben de Roacuttane tedavisi görüyorum.. asıl sorunum sırt ve dekolte bolgemde oluşan sivilcelerimdi.. gecen sene tedaviye basladım fakat tedavım yeterlıdır diye dusunup ilacı 2. aydan sonra kullanmamaya basladım.. aradan belli bir zaman gectikten sonra tedaviyi tamamlamamakla ne buyuk bır hata ettiğimi anlamış bulundum.. cildimin yağ dengesinde bozukluklar oldu.. yüzümde yağlanma ve de sivilceler olustu.. su an bır haftadır tekrardan tedaviye basladım.. bu ilacı kullanan arkadaslar en az 6 ay kullanmanız gerektıgını unutmayın lutfen.. cunku vucut ilacı bu surec ıcerısınde tam olarak kabul edıyormus.. ben ılk kullanımlarda asırı kuruluk yasamıstım dermatologum 1 ay ara vermememı soylemıstı.. sımdı ara vermeden devam etmeyı dusunuyorum.. yazı ıse dozajı azaltıp bol bol gunes kremı kullanarak atlatmayı planlıyorum.. cilt temizleme ürünlerinizi kullanırken de dikkatli olmalısınız.. Cunku cıldınız agır bır tedavıden gececek.. kesınlıkle alkollu tonık kullanmayın derım ben.. iritasyona neden olabilir.. Cılt temızleme urunlerınde La Roche Posay Effaclar H serisi akne tedavisi görenler için hazırlanmıs urunler.. ben gayet memnunum..
merak ettikleriniz olursa elımden geldıgınce cevaplamaya calsırım..
bu arada gunes kremınız lutfen 25 faktorden yukarı olmasın.. akne tedavısı gorenlerın 50 faktorluk gunes kremı kullanmadıklarına dıkkat edin.. ciltte yağlanmaya neden olur ve de yenı akne olusumuna zemın hazırlar 50 faktorluk gunes kremlerı..

benim doktorum 50 faktörlük güneş keremi verdi,hatta benim ilk kullandıgım 30 faktörlüktü onu yükseltelim dedi ve 50 faktörlügü yazdı:2: sivilce yaparmı acaba yüzümde:KK43:

Son düzenleme:
benim doktorum 50 faktörlük güneş keremi verdi,hatta benim ilk kullandıgım 30 faktörlüktü onu yükseltelim dedi ve 50 faktörlügü yazdı:2: sivilce yaparmı acaba yüzümde:KK43:

ben de guzellık uzmanına ve de doktoruma sordum.. o kadar agır kuruluk yasamama ragmen bana 50 faktorluk kullan dıyen olmadı.. hatta en son 50 faktorluk alacaktım olmaz akne tedavısı gorenler ıcın oldukca yaglı bunu kullanmamalısın dendı cnm..:KK45:

benim tedavim biteli 2hafta oldu kızlar eykileri geçti gibi kuruluk var hala ama soyulmalarım falan geçti.ama bi kaç tane pıtırcık şeklinde minicik şeyler çıktı alnımda.acımıyolarda sivilce gibide değiller acaba çokmu büyütüyorum.korkuyorum geri gelcekler diyee.

benim tedavim biteli 2hafta oldu kızlar eykileri geçti gibi kuruluk var hala ama soyulmalarım falan geçti.ama bi kaç tane pıtırcık şeklinde minicik şeyler çıktı alnımda.acımıyolarda sivilce gibide değiller acaba çokmu büyütüyorum.korkuyorum geri gelcekler diyee.

geçmiş olsun cnm.. acaba alerjik bir durum mu söz konusu.. bana öyle gibi geldi ..

ben de roaccutane kullanıyorum,bir ayımı dolduracağım bir kaç güne,kontrole gideceğim.Dudak kuruluğu üst safhada,sıcak havaya maruz kalınca menepozlu hanımlar gibi basıyolar,suratım kırmızı dolaşıyorum,konsantre ve uyku bozukluğum da cabası..pek rastlamadım ama uyku bozukluğu yaşayan başka ark var mı acaba kullananlar arasında?

6 gün sonra 6. ayıma başlıyorum:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: artık yüzüme fondoten pudra gibi şeler sürmeden dışarı çıkıyorum ki ben asla fondoten sürmeden çıkmazdım:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

6 gün sonra 6. ayıma başlıyorum:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: artık yüzüme fondoten pudra gibi şeler sürmeden dışarı çıkıyorum ki ben asla fondoten sürmeden çıkmazdım:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

ne güzellll :KK66: :KK66: benimde az kaldı bu gün 4 ay 10 gün oldu ama bende gayet memnunum...

Biraz asabiyet olmasa daha iyi olacak ama..

X