Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

tatlım sıkma kendini stres yaparsan çoğalır ki azalmaz.benim 3.hafta çıkmaya başladı 6 ay kullandım biteli 1.5 ay oluyor geçen haftaya kadar hala sivilcem vardı.ama geçti şükür şuan izler toparlanmaya başladı oriflame n even out 20 faktörlük güneş koruyuculu + leke giderici + nemlendiricisini kullanmaya başladım (geçen sene almıştım nadiren kullanıodum şimdi sabah kalkar kalmaz evde bile olsam yüzümü temizleyip onu sürüorm)bide akşamları seyrelttiğim elma sirkesini kullanıorm.baya toparlandı ya 2 haftada.benm bi arkadaşım da bu tedaviyi görmüş ama ben inanamadım onun bu tedaviye gördüğüne çünkü tek bir iz ve çukurluk falan yoktu bebek gibiydi yüzü.tedavi boyunca elma suyu kullanmış.tedviden sonra da tonik niyetine kullanmış ama yapış yapış olmasın die seyreltmiş suyla her gece sürüomuş onu.ona borçluyum,sennki sivilcemi benmkileri görsydin dedi bana ve ben şok oldum çünkü benm yüzüm çarşamba pazarına dönmüştü o gördüğünde.onunki o duruma geldiyse bizimkilerde toparlar ya ..elma suyunu dene istersen dayanabilirsen ben dayanamadım..

elma sirkesimi yoksa elma suyumu,lekeleri geçirecekse kesinlikle denerim.sabak akşammı sürücem ne kadar duracak yüzümde.

bu sivilceler ne kadar inatçı! geçen yıl 6 ay kullandım bir yıl sonra bugünlerde eski günlere merhaba.. roc gibi bir ilaç da fayda etmiyorsa bunlara kader demekten başka çare yok sanırım :)

elma sirkesimi yoksa elma suyumu,lekeleri geçirecekse kesinlikle denerim.sabak akşammı sürücem ne kadar duracak yüzümde.

canım arkadaş elma suyu kullanmış ona çok çok ii gelmiş.ben yapış yapış olduğu için dayanamadm elma sirkesi seyrelttim onu sürüorm.elma sirkesi de çok ii geliomuş lekelere..

canım arkadaş elma suyu kullanmış ona çok çok ii gelmiş.ben yapış yapış olduğu için dayanamadm elma sirkesi seyrelttim onu sürüorm.elma sirkesi de çok ii geliomuş lekelere..

günde kaç defa sürecegiz,yüzümüzde ne kadar duracak ve sadece lekeli olan bölgeyemi sürecez.
bende hala sivilce çıkıyor onlara bi zararı olmazdır herhalde elma suyu sonuçta dogal.

merhaba kızlar,ben sabah 20 mg, akşam 20 mg olmak üzere günde 40 mg içiyrm.doktor 7 ay verdi ilacı.şu anda 6. ayın son 10 günündeyim.sonuç gerçekten mükemmel.cildim de inanılmaz bir düzelme var.bnm dudaklarımda hiç çatlama olmadı.çünkü bepanten merhemle kanka oldum :) yüzüm için eczaneden satın aldığım "La Roche Posay" markasının "effeclar H" serisini kullanıyrm.yüzümü çok güzel nemlendiriyor.yüzüm için önce nemlendirici sürüyrm sonra "avene" marka güneş kremimi sürüyrm.vücudum için doktorumun verdiği excipial lipo isimli kremi kullanyrm.yüzüme kullandığım bu kremler bazı eczanelerde bulunuyr.hepsini doktor tavsiyesiyle aldım.herkese öneriyrm.
tedavi sırasında kolestrolüm yükseldi ama doktorum tedaviyi yarıda kesmedi.en son yaptrdığım kan tahlilimde ise kolestrolüm 199 a indi (sınır 200)
sonuç itibariyle sivilcelerim gtti,şu anda hiç çıkmıyor.ama sivilce izleri var.onlar için de tedavim bittikten sonra iyi bir klinikte veya iyi bir güzllik salonunda abrazyon işlemi yaptırmayı düşünüyrm.ne yazık ki ilaç lekeleri geçirmiyor kızlar

cnm,ben sivilce izleri için abrazyon yaptırmayı düşünüyrm.bu konuda istersen doktorundan bilgi alabilirsin.bu yöntem için de iyi deniyor

günde kaç defa sürecegiz,yüzümüzde ne kadar duracak ve sadece lekeli olan bölgeyemi sürecez.
bende hala sivilce çıkıyor onlara bi zararı olmazdır herhalde elma suyu sonuçta dogal.

canım o tedavi boyunca akşamları yatarken kullanmış sadece elma suyunun tedavi süresince ve sivilceleri zararı olsaydı mutlaka uyarırdı beni çünkü o da tedavi boyunca kullanmış zaten.elma sirkesinin sivilceleri ii geldiğini araştırırken görmüştüm canım yani ikisininde izler için uyguladığında bi zararı olcaını düşünmüorm..umarım faydasını görürsün tatlım...

Selam kızlar,

bende kullanmak istiyorum elma sirkesi, gül suyu ve limon suyu..
Elma sirkesini su marketlerde satılanlardan değil mi?
Yardım lütfen!!

canım ya haklısın..senin yazını okurken şunuda düşündüm...benim aldığım mg toplamı 2240 almam gereken doz 6600 ise 4360 mg almam gereken doz kalıyor bunuda günde 40 mg olarak düşünsem 3,5 4 ay falan kullanmam gereken süre oluyor.böylece temmuz ayının sonu gibi ilacı kullanmayı bıraksam ramazan ayına da denk gelmemiş oluyor değil mi?
ayy bu süper olurr:)
acaba diyorum benim dr.um yazmadığı için başka bir dr.a gidip yazdırsam mı ne dersiniz kızlar?

kullanıma ara verdiysen (1haftadan fazla) aldığın dozu hesaba katacaklarını sanmıorm tatlım ama günde 40 mg kullansan 6600 mg toplam tam 5.5 ayda alırsın..eğer cildinin durumu kötüyse (akne problemin şiddetliyse) erteleme ve doktora git derim o zamana hem bitmiş olur hemde nişanına kadar cildin toparlanmış olur.eylül ortası da tedavin bitmiş olur..ama tedaviyi erken bitirmek istediğini sölersen doktorlar tahlillerine göre dozunu yükseltebilior..karar senin..

kızlar bugün hocam saçların koyulaşmış dedi bende hocam boyamıyorum dedim neden dedi bend e dedim ki sivilce tedavisi uyguluyorum oda dedi ki sende sivilce yok dedi neden kullanıyorsun dedi
bende geçti dedim lekeleri var dedim leke de yok dedi suratın tertemiz duruyo dedi fondoten vardı ama eskiden fondoten sürdüğümde sivilcelerim asla kapanmazdı

1.5 ay geride kaldı, benim sivilcelerde önce ciddi bir artış oldu. Şimdi ise yavaş yavaş geçmeye başlıyor, cildim inanılmaz kuru. Sabah uyandığımda çene ve yanak bölgem bildiğiniz kabuk tutmuş gibi görünüyor halbuki ozonlaşmış zeytin yağı sürüp yatıyorum onu bile hemen emip yeniden kurumaya başlıyor. Dediğim gibi ilaç tedavisi sırasında çıkan sivilceler yavaş yavaş gitmeye başladı. Dudaklarım geriliyor artık, ben de nemlendirici üstüne ruj sürüyorum bayaa idare ediyor.

Bir de bir şey sormak istiyorum.
Tedavi süresince fondöten-allık-pudra vb kullanmakta sakınca var mı? Kullanmasak daha mı iyi?
Sivilcelerin iyileşmesini gecirtirir mi?

Teşekkürler

Canım benim doktorum kozmetik-dermokozmetik herbir şeyi yasakladı bana. Göz makyajı bile yapmıyorum ve gayet de rahatım :) Bir de aşırı kuruma var demişsin ya pudra ya da fondöten sürdüğün zaman pütür pütür olup soyulmuyor mu? Ben gündüzleri güneş koruyucu geceleri de yağsız nemlendirici kullanıyorum. Güneş koruyucuyu yedirirken bile derim soyuluyor.

canım ben pudra kullanmadım ama fondöten kullandım tedavi süresince ama her gün deil.bi sakıncası yok yani..bu tedavi boyunca hiçbirşey gözeneklerini tıkayamaz zaten :) allık da kullanıorm bi problem yaşamadım.ama şuan yüzün sürekli ve hızlı bi şekilde deri deiştirdiği için fondöteni bile emmeyip yapay duracaktır.altına güzel bir nemlendirici özellikle su bazlı uygulamalısın..yani ben bi problem yaşamadım tatlım hala da yaşamıorm ama ben sürekli kullanmadım arada bir..

sen en şanslılarımızdansın maşşaaalllaaahhhh tatlım benm çok çabuk toparladı cildin..çok sevindim aldığın olumlu tepkilere de..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…