Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
inşallahta kusman şiddetlenmeden bitirirsin canım..ama çıkmayan yerlerde bile çıkması üzmesin seni..meğer ne çok iltihap biriktiriomuşuz dimi şu derinin altı meğer nelerle doluymuş :):)

Cidden ya, benim bünyede bir hata olmalı küçükken ne çikolata yerdim ne cips oldum olası yağlı şeylerden nefret etmişimdir vücutte bu nasıl oldu onu anlayamadım, kusma iki-üç gündür olmuyor inşallah durmuştur, önceden çıkanlarda sönmeye başladı. Yüzüme bi şey sürmemek için dışarı çıkmıyorum diğerleri de söndüğünde nemllendirici sürüp çıkarım artık. Geçen haftaya göre çok çok değişti yüzüm vallahi, :KK66:

:KK5:kızlar 2 ay daha kullanmam gerekiyormuş:KK5:
6 ayda tamamen bitecek yani sonra lkeler için krem vereceğim dedi tohtorum:KK5:dozu artıralım erken bitsin dedim:KK5:40la başladık öyle bitirelim dedi:KK5:

bu arada 244 olan kolestrolüm 216 ya düşmüş şaşırdım:KK52: pekmez okudum az önce diğer sayfalarda daha önceki aylarımda pekmez hiç yememiştim bu ay yedim acaba ondan mı düştü :KK52:hemde bu ay kırmızı et ve patates kızartması tüketmeme rağmen düşük çktı:KK52:

vel hasıl kelam iyiki tanışmışım bu akne trent ile yaza girerken tedevim de bitmiş olacak :KK52:

Hatırladığım kadarıyla etkilerini ay ay anlatmaya çalışacağım:

1.hafta: İlk önce dudakların kurumaya başladı yavaş yavaş bepanthenle sıkı fıkı olmaya başladım :)

özellikle belirtmek istiyorum benim ellerimde siğil çıkmıştı 3 ay boyunca doktorun verdiği yakıcı ojeye benzer bişi sürüyodum ama bi işe yaramadı. Ama Roacuttne başladıktan bir hafta sonra kendi kendiliğine geçti inanamadım (bur etki herkezde olmayabilir yanlız ben kafa karıştırmış olmayayım )
1 ay: Vucut ağrıları sabah kalktığında göğsüne darbe almışcasına ağrılar- Dudak kurumaların
hatsafada krem süreden yemek bile yemek için ağzını açamıyosun. Burun içinde kurulumalar bazı arkadaşlarda burun kanaması oluyomuş o bende olmadı ama burnum içi çok kurudu.

2 ay: Gözlerin de kuruluk oluştı kıpkırmızı oldu gözleri sürekli kapalı tutmak istiyodum.Sivilcelrim dışa vurdu normal halinden daha kötü oldu ama bu normal bişiymiş vucut deri altındaki sivilceleri yüzeye çıkarıyomuş bu durum 3 ayın sonralarına kdar devam etti.

3 ay : Sivilcleri yine çıkmaya devem etti, Göz kuruluğum azaldı. ağılarım azaldı.Sağ kuruluğu dökülmesi devam etti vucut kuruluğuda aynen devam.
4 ay : Sivilceler azalmaya başladı yüzelsel olarak sivilce kalmadı sayılır.
5 ay: dışarda gözle görülen sivilce yok ama izler epey belirgin.
6 ay: aktif hiç bir sivilce yok hafif izler kaldı aynaya baktıkça hoşuam gidiyodu eski günler geçti sadece dudak kuruması var ağrı sızı hiç bişi yok: ve bitti: bu kadar şeye değermi diye sorarsan bence değer :)

canım ne güzel bitirmişsin tedavini paylaştığın için sağol bizede moral oldu.benimde tedavimin bitmesine 10gün kaldı ama izlerim var bide yüzüm ilk günden beri hep kızarıyo.sormak istediğim ilacı bitirdikten ne kadar süre sonra etkileri azalmaya başladı kuruluk falan?

canım ben geceleri sürüorm 1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su koydum,benm cildim de çok hassas ama herhangi bi yanma falan olmadı..istersen sen 1 e 1 koy daha çok seyrelt..içine sinmiosa kullanma tatlım bi kere dene başka bi bölgede bişey olursa kullanma..önemli olan geçirmek daha da kötü olmayalım..

ya ben bişi daha sorcam.. yatarken avene'nin yüz temizleme jeliyle temizleyip nemlendirici sürüorum.. temizledikten sonra sirkeyi sürsem sonra nemlendirici kullanmamam mı gerekiyo? siz nemlendirici sürmüo musunuz?

ben hiç krem nemlendirici vs. kullanmıyorum
ama elma sirkesi kullansammı diye süşünüyorum ama o kokuya dayanamam birde onlamı yatacağız
gündüz siler yarım saat sonra yıkarım olurmu

canım ne güzel bitirmişsin tedavini paylaştığın için sağol bizede moral oldu.benimde tedavimin bitmesine 10gün kaldı ama izlerim var bide yüzüm ilk günden beri hep kızarıyo.sormak istediğim ilacı bitirdikten ne kadar süre sonra etkileri azalmaya başladı kuruluk falan?

tatlım bende henüz etkileri geçmedi ilacım biteli bir hafta oldu hala ekisi devam ediyo genelde 1 ay devam ediyo diyolar benimde bir ayım geçsin bakalım ozaman anlarım ancak şimdi ne desem yalan olur :KK42:

Kızlar ben de sivilce muzdaribiylm sivilceye dair ne ilac varsa kullandım tiretin ertretn benzamcyn antbyotkler vs vs.. En son bu ilacı kullanmak istedm doktorum pire icn yorqan yakmaya benzer kendi cocuqm olsa kullandrmam dedi.kullanan cok arkadasm var yanetklerini bzzat qzlemledm hatta birinde deri incelmesi oldu annem kullandrmam alma dıo ama gecmıo buu svlceler napcam ben ya

yaklaşık 5 sene önce ben de kullandım. yüzüm tarla gibiydi. yani zaten kusmuştu sivilceleri. berbattı. sonra roaccutane verdi doktor ( önce diğer hafif olanı verdi tabi tetradoks muydu neydi). düzenli kan testi yaptırıyodum hep, böbreklere zararlı olabiliyomuş çünkü. neyse 6 ay kullandım, hiç ellemedim iz kalır diye ama çok büyük bi kaç sivilcem uyurken kendiliğinden patladı oralarda hafif iz var. ama bu ilacı kullanmasam da olacaktı. bende tek kötü tarafı kollarımın kuruluktan aşırı kaşınması oldu. bepantene sürüyodum hep koluma dudaklarıma falan. en güzel yanı da o dönemde saçlarınızın hiç yağlanmaması ve siyah noktaların azalması. şuan çıkıyo mu derseniz hiç çıkmıyor diyemem ama malum güne yakın bir iki tane çıkıyor o kadar. ruhsal açıdan da hiç bir terslik yaşamadım bünyemde. :)) bu tip olumsuzları yaşayacağınızı düşünürseniz yaşıyorsunuz, ben hiç düşünmedim hiç de bişey yaşamadım. insan psikolojisi vücudunu çok etkiliyor ben bunu bilir bunu söylerim. kötü şeyleri silin kafanızdan. :KK61:

Bence izler çabuk geçsin diye ilacı kullanırken yüzünüze sonucunun ne olacagını bilmeden birşeyler sürmeyin. Zaten 3. ay itibariyle sivex diacneal vb kremlerle alttan alta iz tedavilerina başlanıyor. Nemlendirerek kızarıklığının geçmesini de sağlarsınız. Cilt inanılmaz inceliyor ilacı kullanırken, en ufak tahriş kalıcı hasara yol acabilir. Bu iz tedavileri o yüzden bekletilir.

Doktorlar normalde verdikleri kremleri bile dozlarını sabah akşamsa düşürerek veriyorlar. Bence öyle şunu sürdüm iyi geldi bunu sürdüm iyi geldi gibi hikayelerle yola çıkmayın.B Başkasına iyi gelen sizin cildinizi hele de ilacı kullandığınız cildinizin en hassas olduğu dönemde kullandığınızda tahriş edebilir.

Bir sonraki test için gittiğinizde doktordan uygun bir krem yazmasını rica etmeniz daha uygun olur.

Kızlar ben de sivilce muzdaribiylm sivilceye dair ne ilac varsa kullandım tiretin ertretn benzamcyn antbyotkler vs vs.. En son bu ilacı kullanmak istedm doktorum pire icn yorqan yakmaya benzer kendi cocuqm olsa kullandrmam dedi.kullanan cok arkadasm var yanetklerini bzzat qzlemledm hatta birinde deri incelmesi oldu annem kullandrmam alma dıo ama gecmıo buu svlceler napcam ben ya

buradaki tüm kullanıcılar da aynı senin gibi her yolu deneyip sonuç alamayan kişiler. Ve ben çok pişmanlık duyuyorum bu ilacı daha önceden kullanmadığıma bu kadar iz kalmazdı en azından.Benim son ayım ilaçta we yan etkileri bilindik yan etkiler. her ilacın bir yan etkisi war zaten.Kararsızsan zaman kaybediyorsun bence canım

yaklaşık 5 sene önce ben de kullandım. yüzüm tarla gibiydi. yani zaten kusmuştu sivilceleri. berbattı. sonra roaccutane verdi doktor ( önce diğer hafif olanı verdi tabi tetradoks muydu neydi). düzenli kan testi yaptırıyodum hep, böbreklere zararlı olabiliyomuş çünkü. neyse 6 ay kullandım, hiç ellemedim iz kalır diye ama çok büyük bi kaç sivilcem uyurken kendiliğinden patladı oralarda hafif iz var. ama bu ilacı kullanmasam da olacaktı. bende tek kötü tarafı kollarımın kuruluktan aşırı kaşınması oldu. bepantene sürüyodum hep koluma dudaklarıma falan. en güzel yanı da o dönemde saçlarınızın hiç yağlanmaması ve siyah noktaların azalması. şuan çıkıyo mu derseniz hiç çıkmıyor diyemem ama malum güne yakın bir iki tane çıkıyor o kadar. ruhsal açıdan da hiç bir terslik yaşamadım bünyemde. :)) bu tip olumsuzları yaşayacağınızı düşünürseniz yaşıyorsunuz, ben hiç düşünmedim hiç de bişey yaşamadım. insan psikolojisi vücudunu çok etkiliyor ben bunu bilir bunu söylerim. kötü şeyleri silin kafanızdan. :KK61:

bence de kızlar kafanıza takarsanız tüm etkilerini fazlasıyla yaşarsınız:KK34:

hepimz kardeşiz tabii ne sordun sen ben bulamadımm

siteye yazyrm ama kmse bana cvp vermyo :KK43:(

2 aydaym güneş koruryucu olark bıoderm photoderm 50 dye bi koruyucu testeri denedm

bu bahsettğm koruyucunn kapatıcı özllğide var kullanan var mı ?

kapatıcıya makyaja gerek kalmadn sokağa çıkılblyor bu koruyucyla..

güneş koruyucu kullanmaz isek iz kalırmıiş..

siz neler kullnyrsnz

reçetesini dikkatle okuyun.
yan etkileri çok fazla ve o etkiler karşısında sivilce ufak bir problem.
bendeki etkileri ilacı kullanırken değil bırakıp üzerinden aylar geçtikten sonra ortaya çıktı.
Bu ilacı yazması için doktoruma baskı yapardım o zamanlarda,şimdi keşke hiç kullanmasaydım diyorum.

ya ben bişi daha sorcam.. yatarken avene'nin yüz temizleme jeliyle temizleyip nemlendirici sürüorum.. temizledikten sonra sirkeyi sürsem sonra nemlendirici kullanmamam mı gerekiyo? siz nemlendirici sürmüo musunuz?

canım ben gece sürmürm elma sirkesine başlayalı.yüzümü temizleyip elma sirkesini sürüorm.sabah kalktığımda temizleyip nemlendiricimi sürüorm.

siteye yazyrm ama kmse bana cvp vermyo :KK43:(

2 aydaym güneş koruryucu olark bıoderm photoderm 50 dye bi koruyucu testeri denedm

bu bahsettğm koruyucunn kapatıcı özllğide var kullanan var mı ?

kapatıcıya makyaja gerek kalmadn sokağa çıkılblyor bu koruyucyla..

güneş koruyucu kullanmaz isek iz kalırmıiş..

siz neler kullnyrsnz

ben ağustosta başlamıştım.oriflame n 50 faktörlük güneş kremini kullandım.kışın 20 faktörlük nemlendirici kullandım makyaj altına.şimdi ceradolin kullanıorm güneş ve soğuk hava dan da koruo.

ben hiç krem nemlendirici vs. kullanmıyorum
ama elma sirkesi kullansammı diye süşünüyorum ama o kokuya dayanamam birde onlamı yatacağız
gündüz siler yarım saat sonra yıkarım olurmu

canım yarıyarıya seyrelterek kullan.ayrıca sürdükten 1 dk sonrasına kokuo sonra geçio.ben sürdükten hemen sonra yatıorm yastığım hala yumuşatıcı kokuo..koksa hissederim hadi ben hissetmedim eşim hisseder o da hissetmedi dielm yastık kokar..ama kokmuo gönül rahatlığıyla söleyebilirim..

kızlar nereden duyduunuz bu elma sirkesini işe yarıyosa hepimiz yapalım:KK34:

canım netten de araştırdım bikaç kişiden de duydum lekeler üzerinde çok etkiliymiş. istersen seyrelterek yüzüne sür istersen kaynatıp buharını uygula yüzüne.çok etkiliymiş ikii türlüde..kullan sende..

X