Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
4.ayımdayım ve 4 aydır da 40 mg kullanıyorum hatta 4 bitti sayılır:KK31:

walla ben ilk ay 50 mg la başlamıştım ilk ayın sonlarında azdı sivilcelerim 2. ayda 60 mg çıkarttık...2 ayım bu hafta bitiyor geçen haftaya kadar hergün mutlaka 1 sivilcem vardı şu iki gündür sivilcesizim reglim yaklaşmasına rağmen...en çok çene bölgemde çıkardı sivilcelerim düzeldi gözeneklerim gözle görülür şekilde kapandı...

Şuan cildin nasıl canım?

tatlım foto koymuştum geçen yine koyarım yakında:KK69:sivilcem yok:nazar: lekem var şükürler olsun
1 2 gün içinde doktoruma gitmem lazım çünkü ilacım çok az kaldı yani 4. ay da bitti:KK31:bu ay doz hesaplaması yapacak doktorum bakalım ne kadar daha kullanacağım:26:

walla ben ilk ay 50 mg la başlamıştım ilk ayın sonlarında azdı sivilcelerim 2. ayda 60 mg çıkarttık...2 ayım bu hafta bitiyor geçen haftaya kadar hergün mutlaka 1 sivilcem vardı şu iki gündür sivilcesizim reglim yaklaşmasına rağmen...en çok çene bölgemde çıkardı sivilcelerim düzeldi gözeneklerim gözle görülür şekilde kapandı...

tatlım inşallah bidahaki ay hiç olmaz:KK66: benim çenem siyah nokta tarlası gibiydi:KK53:sen de 50 gözenek ben diyim 100 gözenek :KK53: ama şu an sen de 1 ben diyim 2 gözenek var:KK53: :nazar:

tatlım foto koymuştum geçen yine koyarım yakında:KK69:sivilcem yok:nazar: lekem var şükürler olsun
1 2 gün içinde doktoruma gitmem lazım çünkü ilacım çok az kaldı yani 4. ay da bitti:KK31:bu ay doz hesaplaması yapacak doktorum bakalım ne kadar daha kullanacağım:26:

tatlım inşallah bidahaki ay hiç olmaz:KK66: benim çenem siyah nokta tarlası gibiydi:KK53:sen de 50 gözenek ben diyim 100 gözenek :KK53: ama şu an sen de 1 ben diyim 2 gözenek var:KK53: :nazar:

Tamam canım, topiği pek takip edemiyorum ama artık gözüm burada. İnşallah ikinizinde bir daha sivilcesi hiç çıkmaz. Porselen gibi olursunuz >^w^<
Hmmm sanırım doktor geçen ay kilomu düşük bulduğu için 20mg ile başlamayı uygun gördü, bugün de iki katına çıkaralım yoksa tedavin çok yavaş ilerler dedi.

Bir de ben bir şey soracağım, bu 3.4. ayda yüzünüzde gerilme, yanma vs gibi şeyler oldu mu, benim 4. ayım yaza denk gelecek, eğer o zaman doz daha da artarsa bu tip şeylerin olmasından korkuyorum.

Tamam canım, topiği pek takip edemiyorum ama artık gözüm burada. İnşallah ikinizinde bir daha sivilcesi hiç çıkmaz. Porselen gibi olursunuz >^w^<
Hmmm sanırım doktor geçen ay kilomu düşük bulduğu için 20mg ile başlamayı uygun gördü, bugün de iki katına çıkaralım yoksa tedavin çok yavaş ilerler dedi.

Bir de ben bir şey soracağım, bu 3.4. ayda yüzünüzde gerilme, yanma vs gibi şeyler oldu mu, benim 4. ayım yaza denk gelecek, eğer o zaman doz daha da artarsa bu tip şeylerin olmasından korkuyorum.

inşallah hepimiz oluruz porselen gibi tatlış:KK16:

evet ben 4. ayımdayım bazen suratım kıpkızrmızı oluyo:KK47: dışarıda çok soğuk vurunca öle oluyo genelde yada bunaldığımda bazen ateş gibi yanıyo suratım gerilme olmuyo tatlım:26:yazın çok zor bu ilacı kullanmak şemsiye altında bile olmaman lazım:KK50:

iyi olmuş dozu yükseltmesi doktorun bende doktorum 1.5 ay daha kullanacaksın derse dozu artırıp 1 ay içinde bitirmeyi teklif edeceğim:KK52:başlarken diyordum nasıl geçer 4 5 aydiyodum şimdi bakıoyrum da hayat ne kadar hızlı geçiyo:26:

foto kaçıncı sayfada cnm??? yanma bende hiç olmadı 60 kullandığım halde sadece dudaklarımda ve çene bölgemde kuruluk var:nazar::nazar::nazar:yazın çok dikkat edilmesi gerek çok yüksek faktörlü güneş kremi hatta çocuklar için olanını kullanın bence en iyisi oo hemde hassas ciltler için ideal olsa gerek çocuklar kullandığına göre:)

$Foto&#287;raf 0542.jpg $Foto&#287;raf 0538.jpg

hemen hazırda vardı canım bu benim suratım:KK31:

Ufuu senin cildin muhteşem hayatım, benimkini görmeyin en iyisi :KK17::KK17::KK17:
İlaca başlayınca yüzümün heryanını istinla ettiler, aile hekimine krem yazdırmaya gittiğimde senin yüzüne ne oldu dedi, eczacı yüzün böyle değildi oldu sana diyor. Oy dağlarr :KK43::KK43::KK43::KK43:
Ben nisandan itibaren kursa gideceğim gelir giderken beyaz peçe kocaman şapka ve yüzümün diğer yarısını kaplayan bir gözlükle çıkayım bari, peki güneşe çıkacağımız zaman sadece yüzümüzü korusak yeterli mi, malum yazın ip askılılar falan giyilecek tabii güneş koruyucu krem mutlaka sürülür ama illa vücut ta mı güneş görmeyecek, bilen var mı? :KK59::KK59:

çok çok geçmiş olsun kurtulmşun artık....bnm yanaklarda bişe yok ztn çenede vardı...bir haftadır yanagımda kistik var öle aman aman sivilcemde yok aslında tek sorun çenemdi...oda tek tük çıkıyordu ilaçla...son 2 3 gündür yokkk bakalım 3. aya giriyorum nasıl gidicek görcezz:KK70:

inşallah hepsi yok olur tatlım:KK19:ben 4. ayıma kadar çıktı ama bu ay hiççıkmadı sivilce:87:

Ufuu senin cildin muhteşem hayatım, benimkini görmeyin en iyisi :KK17::KK17::KK17:
İlaca başlayınca yüzümün heryanını istinla ettiler, aile hekimine krem yazdırmaya gittiğimde senin yüzüne ne oldu dedi, eczacı yüzün böyle değildi oldu sana diyor. Oy dağlarr :KK43::KK43::KK43::KK43:
Ben nisandan itibaren kursa gideceğim gelir giderken beyaz peçe kocaman şapka ve yüzümün diğer yarısını kaplayan bir gözlükle çıkayım bari, peki güneşe çıkacağımız zaman sadece yüzümüzü korusak yeterli mi, malum yazın ip askılılar falan giyilecek tabii güneş koruyucu krem mutlaka sürülür ama illa vücut ta mı güneş görmeyecek, bilen var mı? :KK59::KK59:

tatlım sakın öle düşünme ilaç kusturuyo cildini şu an sabret ki mutluluğu yakala bu tedavi yöntemi ya geçirecek ya geçirecek sivilcelerini öle düşün ve kafana asla takma:KK19:
bak o zaman daha ili olucak eminim buna:KK19:
diğer yerlerini bilmiyorum ama suratın için şapka iyi çözüm olur tatlım:KK19:

dün akşam başlayamadım evde kalmadım kısmetse buakşam ..bugün moralim çok çok iyi hamam gittik dün akşam yüzümde tretinden dolayı fazla sürmüştüm sertlik vardı onları hamamda attım yumşacık oldu moralim yeine geldi bugünde bebahtene üstüne makyaj yaptım çok kapanmasada silik silik görmek bile mutlu etti..naptın sen elma sirkesini sürdün mü

biraz önce sürdüm canım..ders çalışıorm da dün çalışamadım die bugün bu saat buldum bitirdim şükür..
ahhh hamamı çok severim gözüm düşüo ama alerjim var buhara giremiorm...aslında tam keselik şu cilt..
bu arada bişey sölicem bepanthene ni yüzüne uygulama tüylenme yapar..sadece kuruma varsa dudaklarına kullan o da taşırmadan..
gelişmeleri paylaşalım inşş şu sirke imdadımızı duyarda şişede boş boş durmaktan daha fazlasını yapıp bizi şu izlerden kurtarır...

Hadi yaa tüylenme yaptığını bilmiyordum ama zaten iki kere falan sürdüm anca, o da yumuşatmak için. Cidden çok kurumuştum dudaklarımı açamıyordum hatta gülemiyordum bile. Bi de kırışık kırışık olunca daha bi tırstım. Buraya yazılanları baştan sona okuyamadım ama okuduklarım arasında bu denli kuruması olanı görmedim ve merak ediyorum sizin nasıl ki canım? 20. günümde böyleyse ve artarak devam edecekse ben çok zorlanırım ama :KK43:

sendeki durum bende ilaca başlamamın 3.günü oldu canım ve aylarca devam etti.2.günü kurudu ve 3. günü dökülmeye başladı...egzamalar döktüm kolarım ellerim çok afedersin kalçam kıpkırmızı egzamaydım.yüzüm pul pul gülemiodum dudaklarımın şekli bozulmuştu artık..dudaklarına taşırmadan sürekli bepanthene merhem sür.en etkilisi o hatta vazelin sür üstüne onu sür.yüzüne de ceradolin nemlendirici kullan su bazlı olanı.vücuduna da her banyodan sonra mutlaka hafif nemli haldeyken nemlendirici sür.bana doktorum egzama ve kuruluktan dolayı exipial vermişti vücudum için.yüzüm için de ceradolin vermişti.ben çok memnunum ikisinden de tedavim bitti ama çok kuruluk hissettiğimde veya suyla çok temas ettiğimde gece yatarken hala exipial kullanıorm.yüzüme de sabah kalkıorm yıkama jeliyle temizliorm sonra ceradolin sürüorm üstüne istediğin fondöteni pudrayı uygula sanki o kremin altında zımpara gibi bi cilt yokmuş gibi duruo aynı.. gece yatarken de aynısını yapıodum ama artık gece yatarken sadece temizliorm ve seyrelttiğim elma sirkesini sürüorm izler için.dudaklarımada yataren vazelin sürüorm ama eski kuruma kalmadı o kabuk kabuk hali geçti şekli düzeldi.artık kızarmaya bile başladı.ama nemlendirmeden yine de zorlanıorm gülerken..o kadar da olcak tabi vücutta yağ üretimi durdu anca normale döncek..ama üstüne basa basa sölüorm canım benm sakın yüzüne cildine bepanthene krem merhem pomad hiçbirini kullanma..kafana bişey takılırsa yardımcı olurum yine..

Kızlarr aranızda 2. ayında olup günde 40mg kullanan var mı?
Bugün tahlillerim yapıldı çok şükür kolesterolüm düşmüş, dozu iki katına çıkardı, yani 40 mg kullanacağım artık, yarın 2. ayıma başlayacağım. İlk ay sürekli sivilce çıkartıp durdu bakalım doz artınca neler olacak.:KK53:

ben ilk ay 30 2. aydan bitene kadar 40 lık kullandım canım..sadece kuruluğun biraz şiddetlenio.kusma başladıysa o tam gaz devam edio ama inşş sende öle olmaz tatlım..ama kusmadan da kurtulamazsın o da var..ne biliim hayırlısı olsun o zaman dicek bişey bulamadım :):)

ayy çok sevindim ben en son kusma dönemini hatırlıorm senn 3 hafta olmuştu daha..hem çabuk bitcek hemde çabuk iileşceksinn çok sevindimmm

inşallah hepsi yok olur tatlım:KK19:ben 4. ayıma kadar çıktı ama bu ay hiççıkmadı sivilce:87:

tatlım sakın öle düşünme ilaç kusturuyo cildini şu an sabret ki mutluluğu yakala bu tedavi yöntemi ya geçirecek ya geçirecek sivilcelerini öle düşün ve kafana asla takma:KK19:
bak o zaman daha ili olucak eminim buna:KK19:
diğer yerlerini bilmiyorum ama suratın için şapka iyi çözüm olur tatlım:KK19:

Yağlı yiyen su gibi alkol tükete bir insan da değilim vücudum nerden buluyor bu yağı da çıkartıyor bilemedim, vücudumda ki yağ oranı yok denecek kadar az, amaan ikinci ay geçer bence şimdi bir daha baktımda önce ki çıkanların izleri rahatsız ediyor beni, diğer sivilceler çok az. Geçsede bitse :KK25:

ben ilk ay 30 2. aydan bitene kadar 40 lık kullandım canım..sadece kuruluğun biraz şiddetlenio.kusma başladıysa o tam gaz devam edio ama inşş sende öle olmaz tatlım..ama kusmadan da kurtulamazsın o da var..ne biliim hayırlısı olsun o zaman dicek bişey bulamadım :):)

Ay inşallah canım, kuruma olsun ama kusma olmasın ya. Zaten çok şiddetli bir kusma değil di benim ki, yüzüm pürüzsüze yakındır benim sadece sol yanağımda çıkıyordu hep, ve orada biri kaybolunca diğer çıkıyordu yani hiç sivilce oradan eksik olmuyor ben de kesin çözüm olsun diye başladım bu ilaca, kusma yapınca kafayı yiyordum.Ama bi kaç hafta önce daha kötüydü, şimdi duruldu.
Sağol bilgilendirme için ^w^

ayy çok sevindim ben en son kusma dönemini hatırlıorm senn 3 hafta olmuştu daha..hem çabuk bitcek hemde çabuk iileşceksinn çok sevindimmm

ağrıların ne durum da canım..
kardesimin azıcık hafifledi ağrıları..
tabi sivilce tedavisi tamamlanamadı.. tekrar doktor çağırdı bi ara gidecekk..

biraz önce sürdüm canım..ders çalışıorm da dün çalışamadım die bugün bu saat buldum bitirdim şükür..
ahhh hamamı çok severim gözüm düşüo ama alerjim var buhara giremiorm...aslında tam keselik şu cilt..
bu arada bişey sölicem bepanthene ni yüzüne uygulama tüylenme yapar..sadece kuruma varsa dudaklarına kullan o da taşırmadan..
gelişmeleri paylaşalım inşş şu sirke imdadımızı duyarda şişede boş boş durmaktan daha fazlasını yapıp bizi şu izlerden kurtarır...

dün akşam bende sürdüm hadi hayırlısı ile izlere iyi gelir umarım lekeler barim gitsin

X