Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar sivilce konusunda bnm de sorunlarım vardı ama şuan cildim pürüzsüz Allaha şükür..herşeyı denemıştım olmamıştı sonunda tavsıye uzerıne bı doktora gıttım ve 2-3 ay ıcınde sıvılceye daır nokta bıl kalmadı..öğretmenler hastanesı-dr Banu SERBES KURAL

merhaba arkadaslar
1 ay 5 gün oluyor ilaca baslayalı ilk ay 20 mg aldım şimdi 30mg basladım . bu ay da beni neler bekliyor ?
kusma mı yasıycam ? :84: 50kgym bu arada.
yardımcı olursanız sevinirim :)

merhaba arkadaslar
1 ay 5 gün oluyor ilaca baslayalı ilk ay 20 mg aldım şimdi 30mg basladım . bu ay da beni neler bekliyor ?

kendini böyle şartlandırırsan neye şartlandıysam onu yaşarsın canım. ben hep 30 içmiştim daha önce de yazdım hiç bişey yaşamadım. şunu yaşayacaksın, bunu yaşacaksın diyenlere kulak asma herkesin kendi bünyesi. senin bünyen farklı ama psikolojik olarak kendini kötüye itiyosun şuan mesela. düşünme bile bunları. iç hapını, sür kremlerini tedaviyi unut. başka şeylerle ilgilen. nacizane tavsiyem.

arkadaşlar sivilce konusunda bnm de sorunlarım vardı ama şuan cildim pürüzsüz Allaha şükür..herşeyı denemıştım olmamıştı sonunda tavsıye uzerıne bı doktora gıttım ve 2-3 ay ıcınde sıvılceye daır nokta bıl kalmadı..öğretmenler hastanesı-dr Banu SERBES KURAL

ne yaptı da geçirdi canım onu da paylaşsaydın ya nerden bulcam ben o doktoru :):)

merhaba arkadaslar

canım herkesin bünyesi farklı..ben çok ağır geçirdim burda sadece ufak tefek kurumalarla atlatan arkadaşlar bile var...umarım sende en az hasarla atlatırsın..

sendeki durum bende ilaca başlamamın 3.günü oldu canım ve aylarca devam etti.2.günü kurudu ve 3. günü dökülmeye başladı...egzamalar döktüm kolarım ellerim çok afedersin kalçam kıpkırmızı egzamaydım.yüzüm pul pul gülemiodum dudaklarımın şekli bozulmuştu artık..dudaklarına taşırmadan sürekli bepanthene merhem sür.en etkilisi o hatta vazelin sür üstüne onu sür.yüzüne de ceradolin nemlendirici kullan su bazlı olanı.vücuduna da her banyodan sonra mutlaka hafif nemli haldeyken nemlendirici sür.bana doktorum egzama ve kuruluktan dolayı exipial vermişti vücudum için.yüzüm için de ceradolin vermişti.ben çok memnunum ikisinden de tedavim bitti ama çok kuruluk hissettiğimde veya suyla çok temas ettiğimde gece yatarken hala exipial kullanıorm.yüzüme de sabah kalkıorm yıkama jeliyle temizliorm sonra ceradolin sürüorm üstüne istediğin fondöteni pudrayı uygula sanki o kremin altında zımpara gibi bi cilt yokmuş gibi duruo aynı.. gece yatarken de aynısını yapıodum ama artık gece yatarken sadece temizliorm ve seyrelttiğim elma sirkesini sürüorm izler için.dudaklarımada yataren vazelin sürüorm ama eski kuruma kalmadı o kabuk kabuk hali geçti şekli düzeldi.artık kızarmaya bile başladı.ama nemlendirmeden yine de zorlanıorm gülerken..o kadar da olcak tabi vücutta yağ üretimi durdu anca normale döncek..ama üstüne basa basa sölüorm canım benm sakın yüzüne cildine bepanthene krem merhem pomad hiçbirini kullanma..kafana bişey takılırsa yardımcı olurum yine..

Çok teşekkür ederim canım.. 25 gün oldu. Pul pul dökülmeler çok sinir bozucu. Su bazlı nemlendiricinin üzerine güneş koruyucuyu sürüp dışarı öyle çıkıyorum. Ama birkaç saat içinde, özellikle birşeyler yediğimde yani çene kaslarım çalıştığında direk pullanma oluyor. Yüzümde sanki beyaz sakallar varmış ve herkes bana bakıyormuş gibi hissediyorum çok rahatsız oluyorum. Sonra yine güneş koruyucu sürüyorum az biraz yumuşatıyor. Sen hiç banyo yaparken ya da rutin yüz yıkamalarında yumuşak lifle yüzünü keselemeyi denedin mi? Ben henüz böyle birşey yapmadım ama zararlı olabileceğini düşünüyorum çünkü yüzüm acıyor ve yanıyor. Dudaklarımın durumu yüzüme oranla oldukça iyi. Bu kuruma ve pullanma hakkaten çok can sıkıcıymış. Sence daha ne kadar devam eder böyle? :KK43:

Çok teşekkür ederim canım.. 25 gün oldu. Pul pul dökülmeler çok sinir bozucu. Su bazlı nemlendiricinin üzerine güneş koruyucuyu sürüp dışarı öyle çıkıyorum. Ama birkaç saat içinde, özellikle birşeyler yediğimde yani çene kaslarım çalıştığında direk pullanma oluyor. Yüzümde sanki beyaz sakallar varmış ve herkes bana bakıyormuş gibi hissediyorum çok rahatsız oluyorum. Sonra yine güneş koruyucu sürüyorum az biraz yumuşatıyor. Sen hiç banyo yaparken ya da rutin yüz yıkamalarında yumuşak lifle yüzünü keselemeyi denedin mi? Ben henüz böyle birşey yapmadım ama zararlı olabileceğini düşünüyorum çünkü yüzüm acıyor ve yanıyor. Dudaklarımın durumu yüzüme oranla oldukça iyi. Bu kuruma ve pullanma hakkaten çok can sıkıcıymış. Sence daha ne kadar devam eder böyle? :KK43:

canım ben denemedim çünkü ben avcumla kaşırken bile tahriş oluodu.kabuk tutuodu.kendi kendine atıo ama emin ol.çünkü benm kimyasal peeling yapılmıştı ertesi gün tüm kabukları soyulmuştu duşta ve ondan sonraki gün tekrar pul pul olmuştu.hergün deri deişio yüzünde onu anlamıştım ben.ilk ay çok yoğun sonraki aylar azalarak devam etti bende.ama hep oldu.özellikle ağız kenarı ve çene bölgemde hala devam edio sabah kalktığımda orası hala bembeyaz soyuluo.hatta sivilce olmayan tek yerdi orası en çok orası kustu ve dökldü artık şu küçücük çenede ne deri ve iltihap biriktirmişim die gülüodum.bu ayı atlattıktan sonra o da yoğunluunu giderek kaybedecektir eminim ama işte atlatana kadar.sen kafana takma ama,ben anladım ki kimse bana bakmıomuş ben ne halde olduğumu bildiğim için stres yapıomuşum ve buda iileşme sürecini etkileyip uzatıomuş.rahat ol tatlım sen strs yapma..

10 mg 10 ay kullandım yüzüm asırı sivilceli deildi ama 4-5 sivilce eksik olmazdı senelerdir caresini bulamadım doktorumda artık en son care roac kullan dedi evet sivilcelerimi gecirdi bırakalı 1 sene oldu ufak tefek adet dönemnde falan cıkıyo ama tüylenme yaptı göz kurumasndan dolayı bulanıklk oldu vücudumdaki kuruluk kaldı pütür pütür yani bir tarafı düzeltirken geriye kalan heryeri bozdu ama yinede iyiki kullanmısım bunlar halledilmicek sorunlar deil cok sükür..herkese acil sifalar diliyorum

10 mg 10 ay kullandım yüzüm asırı sivilceli deildi ama 4-5 sivilce eksik olmazdı senelerdir caresini bulamadım doktorumda artık en son care roac kullan dedi evet sivilcelerimi gecirdi bırakalı 1 sene oldu ufak tefek adet dönemnde falan cıkıyo ama tüylenme yaptı göz kurumasndan dolayı bulanıklk oldu vücudumdaki kuruluk kaldı pütür pütür yani bir tarafı düzeltirken geriye kalan heryeri bozdu ama yinede iyiki kullanmısım bunlar halledilmicek sorunlar deil cok sükür..herkese acil sifalar diliyorum

iz kaldı mı peki canım cildinde biz burdaki biçok arkadaşla kızarık ufak tefek çukurlu izlerden şikayetçiyiz benmde biteli 6 hafta oluo..

ve bende de tüylenme yaptı malesef zamanla onlarda da azalma oldu mu? çok soru sordm ama :)

Epeydir uğramadım buraya. 6.ayıma girmek üzereyim.Yüzümde çok şükür belirgin bir düzelme var ama lekelerim hala duruyor. Sol yanağımda hala sivilce çıkacakmış gibi oluyor. Ama eskisi gibi değil kayboluyor çabucak ama yine de sinir bozucu. Şu lekelerden de kurtulsaydım ne iyi olurdu....

sıvılce lekelerı ıcın tretın dıye bı krem dıyolar herkezde aynı etkıyı yapmıyomus ama cogunda basarılıymıs bılgı olan veya kullanan varmı kızlar?

2 aydaym güneş koruryucu olark bıoderm photoderm 50 dye bi koruyucu testeri denedm

bu bahsettğm koruyucunn kapatıcı özllğide var kullanan var mı ?

kapatıcıya makyaja gerek kalmadn sokağa çıkılblyor bu koruyucyla..

güneş koruyucu kullanmaz isek iz kalırmıiş..

siz neler kullnyrsnz[/QUOTE]

canım bnde şimdi okudum, araştırıyorum bu koruyucuyu ,
peki gece temizlemek gerekmiyor mu yani hem koruyucu hemde kapatıcı etkısı güzel ama aklım karıştı :S Bende 4 aydır roac. kullanıyrm ve sivilcelerm baya azaldı ama hala fondöteni cildimdeki renk farklılıkları için kullanıyrm,yaz geldi koruyucuya da ihtiyacm var. fiyatı ne kadr sen almayı düşünüyor musun ? ya da kullanmaya başladın mı canm?

2 aydaym güneş koruryucu olark bıoderm photoderm 50 dye bi koruyucu testeri denedm

bu bahsettğm koruyucunn kapatıcı özllğide var kullanan var mı ?

kapatıcıya makyaja gerek kalmadn sokağa çıkılblyor bu koruyucyla..

güneş koruyucu kullanmaz isek iz kalırmıiş..

siz neler kullnyrsnz

canım bnde şimdi okudum, araştırıyorum bu koruyucuyu ,
peki gece temizlemek gerekmiyor mu yani hem koruyucu hemde kapatıcı etkısı güzel ama aklım karıştı :S Bende 4 aydır roac. kullanıyrm ve sivilcelerm baya azaldı ama hala fondöteni cildimdeki renk farklılıkları için kullanıyrm,yaz geldi koruyucuya da ihtiyacm var. fiyatı ne kadr sen almayı düşünüyor musun ? ya da kullanmaya başladın mı canm?[/QUOTE]

bu şey iyi ama 47 tl:KK53:

arkadaşlar benim yüzümde abartı bir sivilce yok genelde kırmızı lekeler var.roac. kullanmayı düşünüyorum ama sonrasında vücudumda kalıcı zararlara yolaçar mı? ve merak ettiğim diğer şeyse deri soyulması ilaç kullanımı bittikten sonra da devam ediyor mu?

arkadaşlar benim yüzümde abartı bir sivilce yok genelde kırmızı lekeler var.roac. kullanmayı düşünüyorum ama sonrasında vücudumda kalıcı zararlara yolaçar mı? ve merak ettiğim diğer şeyse deri soyulması ilaç kullanımı bittikten sonra da devam ediyor mu?

roaccutane leke tedavisi için değil, sivilce tedavisi için kullanılır. Eğer yalnızca lekelerden sorunun varsa eminim doktorun zaten izin vermeyecektir roaccutane kullanmana. Deri soyulması, deri cok kuruduğu için soyuluyor. İlac kullanımı bittikten kısa bir süre sonra da geçiyor, yani etken madde vücuttan tamamen atılınca. En azından bende öyle oldu.

Epeydir uğramadım buraya. 6.ayıma girmek üzereyim.Yüzümde çok şükür belirgin bir düzelme var ama lekelerim hala duruyor. Sol yanağımda hala sivilce çıkacakmış gibi oluyor. Ama eskisi gibi değil kayboluyor çabucak ama yine de sinir bozucu. Şu lekelerden de kurtulsaydım ne iyi olurdu....

evet bayadır yoktun canım bitirmişsin sen de az kalmış bak hayırlısı olsun..biz lekeler için sirkeli su denemeye başladık istersen sende dene..

bgn bana da önerdi dr. kaç para kazanıyolar acaba yazdıkları reçete başına?
önyargılıyım bu ilaca karşı kullanmıycam

X