Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
merhaba kızlar.. aranıza yeni katılanlardanım.. roaccutane 1. ayım dolmak üzere.doktorum 3 aylık bir tedavi demişti ve roaccutanenın yanısıra sivex , nadixa ve bi karışım kullandırtıyo.okuduklarımdan sonra kafam karıştı kimse bu ilacı kullanırken krem losyon vb şeyler kullanmamış anladığım kadarıyla.doktorumdanda memnun değilim çok ilgisiz hastalarına karşı. istanbul Sultanbeyline yakın doktor tavsiye edebilirmisiniz..çıldırmak üzereyim

bekarım canım, adet söktürücü bitkisel çaylar içiyim bari düzenler belki. daha önce hiç şazmazdı kist olduğunu sanmıyorum. ama 15 gün içinde olmazsam muayene olmakta fayda var tabi.

ben 4. ayımın içindeyim bu ilaçtan hala çok memnunum sivilcem kalmadı diyeiliriz siyah nokta hiç yok zaten bi iki leke dışında çok memnunum onlarda geçicektir tenim kendini yeniler elbet bi güm

merhaba arkadaşlar
burayı dün keşfettim ve üye oldum.ben de roaccutane kullanıyorum 1,5 ay oldu başlayalı.herkes yan etkisi olarak kuruluktan falan bahsetmiş genelde ama ben ilacın diğer yan etkilerini okuyunca biraz korktum açıkcası.mesela pankreatit denen bir şey var pankreas ın iltihaplanması gibi bir şey ve bu ilacı kullananlar bunun riski altındaymış.çok nadirde olsa ölümcül vakalar gözlenmiştir falan diyordu.bunu okuyunca çok tedirgin oldum.size hiç doktorunuz tarafından bu konuda bilgi verildi mi ? çünkü gerçekten çok önemli birşey.kollestrolünüzün falan kesinlikle çok yükselmemesi lazım.trigiliserit denen değerinde yükselmemesi lazım bunlar hep karaciğeri pankreası etkileyen şeyler. 2 hafta sonra kontrole gidicem ve tahlillerim yapılacak.eğer çok absürd değerler çıkarsa bırakmayı düşünüyorum.tabi doktorunda ne diyeceği çok önemli ama korktum açıkcası.yani inanın bana kuruluk falan yan etki bile sayılmaz.zaten nemlendiri kullandığınız taktirde hiçbirşey olmuyor.dışarıdan anlaşılmıyor bile ilaç kullandığınız.

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım war doktorum tüm tahlilleri yaptıktan sonra roaccutane werdi ama kullanıp kallanmamak konusunda çok kararsızım en çok korktığum bu kusma döneminde çıkan sivilceler iz yada çukur bırakacak mı. çoğu kişide çukurlar kalmış kullanan arkadaşlar bilgi werebilir mi.. bide ilacı kullandığımız sürede kusma dönemi çok mu kötü oluyor üniversite öğrencisiym her gün okulum war o halde nasıl dışarı çıkarım diyede düşünüyorum ne dersiniz hiç başlamadan waz mı geçeyim aslında çok fazla sivilcem yok ama artık bu durum bende kronikleşmiş hiç geçmiyo biri gitse biri çıkıyor azda olsa yani kullanmaya gerek war mı diyede çok düşünüyorum.. kullanan arkadaşlar lütfen çok acil bilgilerinize ihtiyacım war

kusma yapsa bile onlarda geçicek bence onu dert etme. benim cildimde kustu yeni yeni geçiyor onlarda. daha 3.5 ay daha kullanıcam eminim o zamana kadar bişey kalmıcak. siyah noktalarım gözeneklerim kalmadı şimdiden, bazı yerler bebek cildi gibi sadece bi kaç sivilce var geçme döneminde onlarda. ama başka yan etkileri var. kuruluk önemli diil o kadar nemlendirici geçiriyor ancak bel sırt ağrısı ve adetimde gecikme var bende. yinede bırakmayı düşünmüyorum nerdeyse yarıladım dayanırım bi bu kadar daha :)

benim korktuğum bazı kullananlarda çukur bırakmış izler kalmış.senn ne durumda canım çukur oluştu mu?? haklısın diğer yan etkilerde gözardı edilecek gbi değil ama napalım artk insanın canına takediyo bende işte o durumdayım

ben iltihaplara dayanamıodum da o yüzden 1 kere nadixa kullandığımı söledim doktora delirdi.bu tedavi boyunca nadixa madecassol sivex asla kullanamazsın dedi.sadece fucidin antibiyotik kremi verdi.onu kullanmıştım sonrada hep sürmeyi unuttum.herkes başka bişy sölüo.ama nadixa ve diğerlerinin kusturma özelliği varmış ve yağlı oldukları için kullanılmazmış.. yine de sennkide doktor sonuçta belki vardır bildiği

bence eğer kronikleştiyse ve kullanmak istiosan yaz gelmeden başla derim..bende çukur çukur sivilce çıkan yerler.ama kardeşiminde öleydi iice geçmiş onun biteli 2 ay oluo..

ben de bgün doktora ilacı yazınca kusma dönemnde ne olacak dışarıdan topikal bişey uygulasammı die sordum bizim kullandığımız ilacın etki derecsi çok büyük kan yoluyla temizliyoruz senn bahsettiğin o kremler devede kulak gbi kalır dedi

Öncelikle merhaba... Seneler önce ben de senin durumundaydım kullanıp kullanmama konusunda çok kararsızdım. Benim sivilcelerim ben 14 yasındayken cıkmaya basladı cok fazlaydılar. Hep ağır ilaclardan kactım imex, sivex gibi jelleri kremleri kullanarak gecirmeye calıstım ama olmadı. Senelerce savas verdim.

En son 22 yasımdayken yeter dedim ve roaccutane kullanmayı kabul ettim. Doktorum tahlil yaptırarak ilacı yazdı. 6 ay kullandım. İlk 4 ay hala sivilce vardı yüzümde. Ama bırakmadım. Birden sanki hepsi yokoluverdi. Yüzüme bakıp ne cok sivilcen var diyen insanlar oluyordu. Daha sonra birden yüzün nekadar temizlenmis demeye basladılar. Tertemiz oldu.

Sivilcelerle ugrasmazsan iz kalacagına inanmıyorum. Bende cukur olmadı. Ama tabi kisisine göre degisir doktoruna danısman gerekir bunu. Ama sana sunu söyleyebilirim bırakalı 3 sene oluyor cok memnunum gercekten. Neden hep erteledim, o sıkıntıyı senelerdir cektim diye kendime kızıyorum simdi. Umarım sen de kurtulursun canım...

bende kullanmaya başladıktan sonra araştırmaya başladığımda sivex,nadixa vb kremlerin kullanılmaması gerektiğini gördüm..kullandığımada bin pişman oldum, berbat durumdayım..doktoruma ulaşamıyorum rast gele bi doktora gitme hatasınıda 2.kez yapmak istemiyorum.. kızlar doktorundan memnun olan varsa doktorunu tavsiye edebilirmi..

Çok teşekkür ederim canım umarım gerçekten öyle olur ve iyi bir sonuç alırım.. Bugün 7. günüm ve galiba kusma oluyor; burnumun üzerinde iki tane sivilce var ve o yüzden burnum kıpkırmızı duruyor. En sevmediğim şey de buydu zaten. Yüzümün diğer tarafları gayet normal. Bazen acaba hata mı yaptım bu ilaca başlamakla diyorum, bu kusma döneminde pürüssüz olan yanaklarım ve alnımda kocaman kocaman sivilceler çıkıp bir de iz ve çukurluk bırakırsa diye çok korkuyorum. Senin anlattığın gibi olmaz inşallah bilmiyorum senin cildinin özellikleri nasıl ama benim T bölgem yağlı sadece ( özellikle burnum!), yanaklar ve alnım kuru yani karma tipi cildim var. Senin cildin yağlı tipse belki o yüzden yağlı olan ama senin hiç ummadığın yerlerde çıkmıştır. ( Böyle bir çıkarım yaparak kendimi rahatlatmaya çalışıyorum galiba..) Şu ilk ayları bir atlatsam çok rahatlayacağım :18:

hayır bende çukur oluşmadı herkeste olmaz zaten.

ilaç içerisindeki yan etkiler hemen hemen her ilaç prospektüsünde var örn; sivex denilen losyondada ölüm görülmüştür yazmaktadır. içilen antibiyotiklerin prospektüsünüde açın okyun neler neler yazıyo öylese hiç ilaç içmemek lazım. ilaçı içerkende Allaha inanarak için, emin olun cok faydası olcak.Allah o ilaçı vesile kılıp yüzümüzü geçiriyo .

hangi sehirdesn ona göre bişey soyleyelim cnm ank filansa yardımcı olabilirim

sabırlı ol canım morlini yüksek tutarsan daha az etki yaşıcaına veya etkileri görmiceine eminim.benim cildim normalde kuruydu.tedavi süresince bildiğin zımpara oldu..doktoruda şaşırtan buydu,bu kadar kuru bir ciltte nasıl bu kadar komedon olabilir die.buna rağmen çok ağır bir kusma dönemi yaşadım.şuan sadece genital bölgede aşırı bir akne problemim var.onlarda geçer heralde çünkü ilacın tanıtım broşüründe kistik akneler daha geç düzelir diodu.neyseki atlattım ya..devam et öle olur mu moralini yüksek tut...

istanbuldayım cnm ya :18:

doktor gerçekten önemli.şey duydum yakın mısın bilmiorm ama acıbademin doktorları çok iimiş hepsi prof ve uzmanmış.eğer sgk nın herhangi bi kurumuna bağlıysan katkı payıda ödemiosun.işine yarar mı bilmiorm ama paylaşmak istedim...

sh1087 sağol cnm ya..tabiki işime yaradı..1. ayımın dolmasına 2 günüm var doktorum sağolsun kontrole bile çağırmadı ( 2 gün yeni doktor araştırması yaptıktan sonra gidicem yeni doktoruma inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…