Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar ya benim 3 ay oldu sir ağda yapıyorum ben bir sorun olmuyor,
sivilceden çok kırmızılıklar var birde yağ butonlarım duruyor geçecek değilmi bu butonlar lekeler :KK59:
birde 30 mg kullanıyorum kilom 51-52-53 değişiyor
ne kadar süre kullanmam gerek 30 la devam edersem

kızlar ya benim 3 ay oldu sir ağda yapıyorum ben bir sorun olmuyor,
sivilceden çok kırmızılıklar var birde yağ butonlarım duruyor geçecek değilmi bu butonlar lekeler :KK59:
birde 30 mg kullanıyorum kilom 51-52-53 değişiyor
ne kadar süre kullanmam gerek 30 la devam edersem

canım 6.5 7 ay kullanman gerekio.valla benmde o aylarda duruodu tedavim bitti 2.5 hafta oldu hala duruo komedonlar..yani sennkiler geçer inşş

selam.sonunda 4. ayıma girdim :KK64:
size yüzümden haber veriyim.yüzümde 2 tane sivilce kaldı ama o geçen sivilcelerin yerini kıpkırmızı izler aldı.yani bakınca sanki yüzüm sivilce doluymuş gibi.ama elleyince hiçbişey yok.bu izle kalıcak heralde.neyse daha 3 ayım var ne olacağı belli olmaz.bel ağrım falan geçti.dudaklarımın kuruması dışında bişey kalmadı artık. :82:

arkadaşlar bende roaccutane kullanıyorum.3 hafta oldu başlayalı.2 gün önce bilmeden bıyıklarıma sir ağda yaptım ve sonucu çok kötü oldu bilmeyerek yaptım yapmaz olaydım.doktorumu aradım reaksiyona geçmiştir kızarmıştır dedi ve bi losyon söyledi onu aldım.kabuk gibi oldu bugün biraz soydum kızarıklık duruyo zaten doktorda 2-3 günde geçer dedi.inşallah 1-2 güne geçer çok sinirim bozuldu.iplede almamak gerekiyomuş.çok dikkatli olun benden size tavsiye.cildimin bu kadar hassaslaştığını fark etmemiştim bundan sonra daha çok dikkat edicem.:KK59:

ee neyle aldıracağız o zaman kızlar yaaaa:KK53: ..bende 4 şubattan beri kullanıyorum bu ilacı.dudaklarımda kuruma oldu sdc.saç dökülmesi yaşamadım.aksine saçlarım daha az dökülmeye başladı..yeni çıkan sivilcem yok..bu kdr kısa sürede baya düzeldi cildim.sonuç nasıl olur bilemiyorum tabi:26: yakın zamanda kuaföre gitmem lazım.neyle aldıracağız dudak üstü tüylerini şekerler hıı:26:

ee neyle aldıracağız o zaman kızlar yaaaa:KK53: ..bende 4 şubattan beri kullanıyorum bu ilacı.dudaklarımda kuruma oldu sdc.saç dökülmesi yaşamadım.aksine saçlarım daha az dökülmeye başladı..yeni çıkan sivilcem yok..bu kdr kısa sürede baya düzeldi cildim.sonuç nasıl olur bilemiyorum tabi:26: yakın zamanda kuaföre gitmem lazım.neyle aldıracağız dudak üstü tüylerini şekerler hıı:26:

canım tenine değdirmeden iple toplat.o bile kabarıo ama ben kuaförüme sölemiştim üstten topluodu tenime bastırmadan.sende uyar yavaş alsın.başka da yolu yok zaten.ben ağda yapcaım günü iple çekiorm ya.bacaklarım pütür pütür makineden.makineyle bile yapınca sanki yanmış gibi nası kızarıp kabarıo..işkence bu işkence...

canım tenine değdirmeden iple toplat.o bile kabarıo ama ben kuaförüme sölemiştim üstten topluodu tenime bastırmadan.sende uyar yavaş alsın.başka da yolu yok zaten.ben ağda yapcaım günü iple çekiorm ya.bacaklarım pütür pütür makineden.makineyle bile yapınca sanki yanmış gibi nası kızarıp kabarıo..işkence bu işkence...

sağol canım benim.Evet ya resmen işkence.Bitse de şu tedavi kurtulsak..Bu ilacı kullanacağım diye bebek planlarımızı bile ertelemek zorunda kaldıkk,pufffff:KK50:

valla canım benm diyettir vs ben her türlü artısına da uydum,eksisini de yapmadım.ama en ağır yan etkilerini bile yaşadım.bunun dikkatle alakası yokki,bünye meselesi.benmki kaldırmadı.yani suçlayamayız kimseyi sen dikkat etseydin olmazdı die,çünkü kendimden biliorm ne abur cubur tüketen bi insanım ne yağlı,havuç ve a vitamini yüksek olan yiyecekleri falanda çıkardım hayataımdan hala tüketmiorm bak 7 ay oldu.yani bu ilaç bunu illaki yapıo ama kişiden kişiye deil bünyeden bünyeye deişio etkileri.ben pişmanım açıkçası,nerdeyse hareket kabiliyetimi yitirdim yüzümün sivilcesinden daha önemli bişey bu bence yürüyemiorm oturamıorm.keşke sivilcem olsaydı da rahat rahat yürüyüp oturup hatta koşabilseydim yani ben 2 adım koşcam felç olurum heralde şuan.madem herkes düşüncelerinş ve deneyimlerini paylaşıo,ben pişmanım..ama çok ii sonuç alan arkadaşlarımın deneyimlerini okudukça da imrenip mutlu oluorm..herkesede hep dua ediorm kurtulmak isteyen herkes hasarsz tez kurtulsun bu illetten die...

walla cnm ne diyim yaa üzülüyorum snn içinde herşeyi geçtim ağrı fenadır hareketlerinin kısıtlanması sinir ederinsanı...yüzün iğleşseydi baree yaa..neyse cnm nediyim allahtan acil şifalar dilerim sana hele dur bakalım yeni bıraktın ilacı zamanla doğrulursun havalar bu aralar soğuk kemiklerde soğuğu sevmez üzerine ilaç çok çok etkiledi tabii hele bi yaz gelsin güneş ışığı eklemlerinin arasına güüüüzeeellllcee bi sızsın hepsi geçice inş.:KK76::KK76: merak etme sen çok zorlamamaya çalış kendini :KK3::KK3::KK3::KK3:

hepsi bi şeklde hallolur hani makinedr falan ama genital bölge berbat o nasıl olcak

valla ben eldivenle topluorm kalanı da epilasyon aletiyle alıorm.ama tenimizde aşırı hassaslaştı ya tek tel kopunca çok canı yanıo insann ya.ben normalde hep sir yapardım hiç bu kadar canım yanmazdı.aylardır işkence çekiorm resmen.makineyle çok acıo ama napiim başka türlüde temizlenmio hiçbiryer...şu soğutucu spray falan oluo ya,vücut normale dönene kadar onları mı kullansak acaba.ama genital bölgede çok hassas ya kullanılmazki herşey de...iki ucu pis değnek :):):)

walla cnm ne diyim yaa üzülüyorum snn içinde herşeyi geçtim ağrı fenadır hareketlerinin kısıtlanması sinir ederinsanı...yüzün iğleşseydi baree yaa..neyse cnm nediyim allahtan acil şifalar dilerim sana hele dur bakalım yeni bıraktın ilacı zamanla doğrulursun havalar bu aralar soğuk kemiklerde soğuğu sevmez üzerine ilaç çok çok etkiledi tabii hele bi yaz gelsin güneş ışığı eklemlerinin arasına güüüüzeeellllcee bi sızsın hepsi geçice inş.:KK76::KK76: merak etme sen çok zorlamamaya çalış kendini :KK3::KK3::KK3::KK3:

yaa sorma valla..yağmurda var..bende hem iltihaplı eklem romatizması da vardı zaten :):) yok yok annem bende benden bi kak olmaz yani :) ya yzüm de bazen kıpkırmızı oluo bazende bemebeyaz dupduru.ya düzelir o eninde snunda.dediğin gbi bi güneş banyosu iice toparlarız ya Allah ın izniyle hiçbişey kalmaz..

valla ben eldivenle topluorm kalanı da epilasyon aletiyle alıorm.ama tenimizde aşırı hassaslaştı ya tek tel kopunca çok canı yanıo insann ya.ben normalde hep sir yapardım hiç bu kadar canım yanmazdı.aylardır işkence çekiorm resmen.makineyle çok acıo ama napiim başka türlüde temizlenmio hiçbiryer...şu soğutucu spray falan oluo ya,vücut normale dönene kadar onları mı kullansak acaba.ama genital bölgede çok hassas ya kullanılmazki herşey de...iki ucu pis değnek :):):)

aynen öyle ne güzel toparlanmıştı sirle heryer.yazın bitince ya epilasyona yada tekrar ağdayla toparlamaya.evli olanlara yazık onların durum çok vahim :)

aynen öyle ne güzel toparlanmıştı sirle heryer.yazın bitince ya epilasyona yada tekrar ağdayla toparlamaya.evli olanlara yazık onların durum çok vahim :)

işte bende o durumu vahim olanlardan bitanesiyim :):):) hyatım boyunca hep sir yapmış bir insan ve kendimi hep temiz tutmaya özen göstermiş bi insan olarak bıyıklara bile bakarak söleyebilirim ki ben buduruma düşcek kadın deildim :) bide tedavi bittkten 6 ay sonrasına kadar sir ağda lazer yaptırmayın dio ilaç ya...

Herkese merhaba! Bu foruma yeni üye oldum ama daha öncesinde sık sık girip buradaki paylaşımları okuyordum. Yazılanların gerçekten çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Başkalarının da aynı sorunları yaşıyor olması yalnız olmadığımı hissettiriyor.

Gelelim benim durumuma. Roaccutane denen ilacı 5 gündür kullanıyorum. Yüzümün hemen hemen her yerinde pullanarak dökülme var. Dudaklarım da hafiften kurumaya başladı. Ama fark ettim ki hakikaten bir yağ kusma olayı var. Özellikle burnumun üstü vıcık vıcık.. Benim bütün sivilce sorunum burnumla alakalı zaten. Aslında çok sivilceli bir yüze sahip değilim, zaten karma cilt tipi var bende. Ama gel gelelim ne zaman bir sivilce çıkacak olsa direk burnumu mesken tutuyor. 22 yaşındayım ve bu sorun 16 yaşımdan beri var. Yüzümün diğer taraflarında hiçbir şey yokken burnumda kocaman ağrılı ve kırmızı sivilce oluşumu oluyordu. Hatta bazen geçen sivilcenin yerini biraz zaman geçtikten sonra bir diğeri alıyordu. O yüzden burnum hep kıpkırmızı oluyordu ve bu beni gerçekten çok rahatsız ediyordu. Dürüst olmak gerekirse ilk zamanlar hijyenime çok dikkat etmezdim ama sonradan bir takım ürünler kullanmaya başladım. Tabi bu arada aklınıza gelebilecek tüm sürmeli ilaçları ve akne tedavisinde kullanılan antibiyotikleri kullandım. Biraz azalma oldu bu sefer biraz uzun aralıklarla tekrarlamaya başladı ama kesin çözüm olmadı. Maskeler uyguladım tonikler jeller kullandım ama burnumun yağını bir türlü dengeleyemedim. Bu arada belirtmeliyim ki burnumun üzerinde tüylenme var. Aynı sorun babamda da vardı. Bazen gözüme batan siyah tüyler oluyordu ve ben dayanamayıp cımbızla aldığımda ertesi günlerde sivilce beliriyordu. Benim sorunum galiba biraz da bununla ilgili.. Neyse daha fazla uzatmayayım, ben şu an roaccutane kullanıyorum ve olumlu sonuçları görmeyi iple çekiyorum. Merak ettiğim şu ki burunda sivilcelenme konusunda benimle aynı durumda olanlar var mı? Ve tek dileğim şu kusma döneminde normalde yüzümün sivilcelenmeyen taraflarında sivilce çıkmaması (İnşallah!) Herkes kusma dönemini aynı şartlarda geçirmiyor diye biliyorum ve buna inanmak istiyorum :KK43:

arkadaşlar bende roaccutane kullanıyorum.3 hafta oldu başlayalı.2 gün önce bilmeden bıyıklarıma sir ağda yaptım ve sonucu çok kötü oldu bilmeyerek yaptım yapmaz olaydım.doktorumu aradım reaksiyona geçmiştir kızarmıştır dedi ve bi losyon söyledi onu aldım.kabuk gibi oldu bugün biraz soydum kızarıklık duruyo zaten doktorda 2-3 günde geçer dedi.inşallah 1-2 güne geçer çok sinirim bozuldu.iplede almamak gerekiyomuş.çok dikkatli olun benden size tavsiye.cildimin bu kadar hassaslaştığını fark etmemiştim bundan sonra daha çok dikkat edicem.:KK59:

cnım geçmiş olsun..bendede bir kere böyle olmuştu dudağımın üstünde.ben 2-3 saatte bir bepanthene sürdüm.4-5 gün sürekli ve geçti ne iz kaldı ne birşey.ama soyma o kendi atar kabuğunu.şuanda 2.ayım bitiyor.sivilce çıkması durdu bende.cildim düzeldi..lekeler azaldı.biraz daha ilerlesin cilt durumunu fotolarla belirli aralıklarla koyacağım şekerler..

Bende 3. ayımı yarılamış durumdayım.Hiçbir pskolojik etkisini görmedim...İlk sayfalarda okudum arkadaşların bir çoğu bu yan etkilerinden korkup tedaviden vazgeçmiş.Ben bu yıl sınava hazırlanmama rağmen bir sorun yaşamadım ki zaten doktorum genç yaşlarda olan hastaların tedavi sırasında pskolojik sorunlar yaşamadığını söyledi.Ve ben vücuduma 3. ayda olmama rağmen sir ağda yaptırdım hiç bir sorun kızarıklık olmadı ama çokca nemlendirici sürüp gitmiştim.Ancak yüzünüze sir ağda yaptırmamanızı tavsiye ederim çok ince bi kabuk oluşumu gözleniyor.Ben kabuğunu hiç yolmadım kendiliğinden 2 günde attı zaten..Birde benim sivilcelerimde ilk ay çok kabuklanma olmuştu bende sürekli koparıyordum doktorum bunun için bi merhem verdi ilk kullandığımda hemen yararını gördüm.. Tedavi sürecinde moral kesinlikle önemli kafanıza çok takmayın derim :21: Benim sivilcelerim artık yok denecek kadar az :KK76: siyah noktalarım bile azaldı :KK8:

kızlar bu ilacı kullanırken regl gecikmesi oldumu sizde. ben 2.5 aydır kullanıyorum reglim 5 gün gecikti. yakında olacakmış gibide bi belirtisi yok henüz.

Merhaba benim de Roaccutane tedavimin 13. günü, dudaklarıma süreki koruyucu, ruj vb sürdüğüm için şimdilik kuruma olsa bile ben fark etmiyorum. Onun dışında karma tipi cildim iyice kurudu, ozonlaşmış zeytin yağı kullanıyorum yatmadan önce. Benim sivilcelerim sadece sol yanağımda başka ne alnım ne çenem nede diğer yanağımda hiç bir şey yok. Sırtım göğsüm ve omuzlarımda temiz. Ben 40 kiloyum günde 20 mg alıyorum.:KK42:

kızlar bu ilacı kullanırken regl gecikmesi oldumu sizde. ben 2.5 aydır kullanıyorum reglim 5 gün gecikti. yakında olacakmış gibide bi belirtisi yok henüz.

oluomuş canım benm 2 ay boyunca 5 günde bir 10 günde bir geldi o yüzden doktorumla görüşmüştüm sennki milyonda bir bu ilaç genelde ovulasyonda ya hiç olmama ya da gecikme yapar demişti.eğer bekarsan normal bi durummuş bu geçermiş.ama eğer evliysen bi kadın doğumcuya git istersen kist v.b bi problemden de kaynaklanıyo olabilir..

Herkese merhaba! Bu foruma yeni üye oldum ama daha öncesinde sık sık girip buradaki paylaşımları okuyordum. Yazılanların gerçekten çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Başkalarının da aynı sorunları yaşıyor olması yalnız olmadığımı hissettiriyor.

Gelelim benim durumuma. Roaccutane denen ilacı 5 gündür kullanıyorum. Yüzümün hemen hemen her yerinde pullanarak dökülme var. Dudaklarım da hafiften kurumaya başladı. Ama fark ettim ki hakikaten bir yağ kusma olayı var. Özellikle burnumun üstü vıcık vıcık.. Benim bütün sivilce sorunum burnumla alakalı zaten. Aslında çok sivilceli bir yüze sahip değilim, zaten karma cilt tipi var bende. Ama gel gelelim ne zaman bir sivilce çıkacak olsa direk burnumu mesken tutuyor. 22 yaşındayım ve bu sorun 16 yaşımdan beri var. Yüzümün diğer taraflarında hiçbir şey yokken burnumda kocaman ağrılı ve kırmızı sivilce oluşumu oluyordu. Hatta bazen geçen sivilcenin yerini biraz zaman geçtikten sonra bir diğeri alıyordu. O yüzden burnum hep kıpkırmızı oluyordu ve bu beni gerçekten çok rahatsız ediyordu. Dürüst olmak gerekirse ilk zamanlar hijyenime çok dikkat etmezdim ama sonradan bir takım ürünler kullanmaya başladım. Tabi bu arada aklınıza gelebilecek tüm sürmeli ilaçları ve akne tedavisinde kullanılan antibiyotikleri kullandım. Biraz azalma oldu bu sefer biraz uzun aralıklarla tekrarlamaya başladı ama kesin çözüm olmadı. Maskeler uyguladım tonikler jeller kullandım ama burnumun yağını bir türlü dengeleyemedim. Bu arada belirtmeliyim ki burnumun üzerinde tüylenme var. Aynı sorun babamda da vardı. Bazen gözüme batan siyah tüyler oluyordu ve ben dayanamayıp cımbızla aldığımda ertesi günlerde sivilce beliriyordu. Benim sorunum galiba biraz da bununla ilgili.. Neyse daha fazla uzatmayayım, ben şu an roaccutane kullanıyorum ve olumlu sonuçları görmeyi iple çekiyorum. Merak ettiğim şu ki burunda sivilcelenme konusunda benimle aynı durumda olanlar var mı? Ve tek dileğim şu kusma döneminde normalde yüzümün sivilcelenmeyen taraflarında sivilce çıkmaması (İnşallah!) Herkes kusma dönemini aynı şartlarda geçirmiyor diye biliyorum ve buna inanmak istiyorum :KK43:

hayırlı olsun canım umarım istediğin sonucu alırsın..benm ilacın ertesi günü anında kuruyup dökülmeye başlamıştı yüzüm ve tüm vücudum benm cildim normalde kurudur.ona rağmen sivilce problemim vardı.senn gibiydim bende tek tük çıkar ama yüzüm asla sivilcesiz kalmazdı.benm öle bir kustu ki kusmadı resmen fışkırdı meğer nerelerimde neler saklıomuşum ve ne kadar hevesle bu ilacı kullanmamı beklemişler :):):) ummadığım yerlerden neler çıktı ya.ve anladım ki benm bu teaviden önceki yaşadığım problem sivilce deil resmen isilikmiş :):) sivilcenin ne anlama geldiğini tedavim başladıktan 4 hafta sonra gördüm.önce dupduru oluo yüzün,diosun ki ohh benimki hemen düzeldi kusmucak bu kadar güzel ve çabuk sonuç alınır mı ya.sonra bir sabah kalktığında yastıktan nefret ediosun yüzüne değdiği için.çünkü verdikleri acı öle böle bi acı deil..neyse daha çok anlatıp seni korkutmayım :):) ben bunları yaşadım benim tedavim bitti 3 hafta oluo yarın..umarım senn kusma olmaz,ama dediğin gibi herkeste aynı olcak die bişey yok..benm kardeşimin yüzü ve bütün vucudu benmkinin yüzlerce katı kadar kötüydü.onun tedavisi benden 1,5 ay önce bitti şimdi görsen o bir kaymak benm yüzüm düzelmedi..kime ne etki gösterceini bilemeyiz yani..moralini ve inancını yüksek tut..umarım çok çok güzel bir tene sahip olursun..

kızlar bn dudak üstü hariç özel bölge dahil olmak üzere sir ağda yaptırdım geçen ay,bilmeden tabi..Bişi olmadı bende ya.Bu ay yine yaptırmayı düşünüyorum,umarım yine bişi olmaz :26:

X