Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
sh1087 sağol cnm ya..tabiki işime yaradı..1. ayımın dolmasına 2 günüm var doktorum sağolsun kontrole bile çağırmadı :KK43:( 2 gün yeni doktor araştırması yaptıktan sonra gidicem yeni doktoruma inşallah..

gerçekten bu kadar önemli bi tedavi için fazla umursamaz deil mi ya ??

tatlım nasıl gidiyo düzelme varmı ağrılarında:KK31:

malesef canım.. bugün her zamankinden daha da kötüydüm sırtım ve belim ona bağlı olarakta kalça kemiklerim ve bacaklarım beni öldürdü.izin aldım işe falan gidemiorm doktor araştırdım bir tane fizikçi varmış oda izinliymiş.olmazsa başka ilçeye gidicem.çekilcek kahrı yok yataktada huzurum yok kalktım buraya gireyim bari dedim.dinlenmiş olarak kalkmıorm yataktan hergün daha da yorgun uyanıorm.bu ara eşimle de bazı problemlerimiz var.iki yabancı olduk resmen kafamda hiç rahat deil.bilmiorm ya ii deilim yani ne ruhen ne de bedenen..

kızlar ben dün yeni tahlil sonuclarımı aldım kontrole gittim doktora.Kolestrolüm ilk ay 220 idi.Yeni tahlillerde 262 ye yükselmiş :KK43: Kanım çok fazla yağlıymış.Günde 30 mg alıyordum,20 mg a düşürdü doktorum ve artık haftada 5 gün kullanacağım hapımı.2 gün vücudun,bünyen dinlensin içme hapını dedi..15 gün sonra tekrar tahlil yaptıracam ve yine kolestrolüm yüksek çıkarsa ilacı bıraktırcak doktorum..Ya ben 49 kiloyum kızlar..Doktor onu yeme bunu yeme,dikkat et yediklerine dedi ki ztn dikkat ediyordum.Ayy ne yiyeceğim ben ya bir de perhiz yaparsam ölecem zayıflıktan..En iyisi bir beslenme uzmanına gideyim ben:26: siz neler yiyorsunuz yada yemiyorsunuz şekerler,Yardımcı olabilir misiniz bana :KK43:

kızlar ben dün yeni tahlil sonuclarımı aldım kontrole gittim doktora.Kolestrolüm ilk ay 220 idi.Yeni tahlillerde 262 ye yükselmiş :KK43: Kanım çok fazla yağlıymış.Günde 30 mg alıyordum,20 mg a düşürdü doktorum ve artık haftada 5 gün kullanacağım hapımı.2 gün vücudun,bünyen dinlensin içme hapını dedi..15 gün sonra tekrar tahlil yaptıracam ve yine kolestrolüm yüksek çıkarsa ilacı bıraktırcak doktorum..Ya ben 49 kiloyum kızlar..Doktor onu yeme bunu yeme,dikkat et yediklerine dedi ki ztn dikkat ediyordum.Ayy ne yiyeceğim ben ya bir de perhiz yaparsam ölecem zayıflıktan..En iyisi bir beslenme uzmanına gideyim ben:26: siz neler yiyorsunuz yada yemiyorsunuz şekerler,Yardımcı olabilir misiniz bana :KK43:

ayyy canm ya çok yükselmiş...karaciğeri yorcak şeylerden uzak durmalısın..abur cubur,kızartma türü,yağlı,alkol,sigara,kuruyemiş(fındık,fıstık,badem v.b) ete de ara ver..sebze ağırlıklı beslen.hatta enginar suyu veya ısıgan suyu iç aç karnına günde 1 bardak tanıdığım biri var,enginar suyuyla karaciğerdeki tümörü eritti enginar suyuyla,doktorlar umudu kesmişti o derece..evet bak özellikle enginar suyu iç hergün aç karnına bir bardak.istersen hazır suları var aktarda istersen kendin kaynat iç..2 ayda 100lere düşer kolesterol inşş..

ciddi anlamda çok fazlasıyla umursamaz.. doktor tanıdık olsa kötülüğümü istiyo dicem nerdeyse :)

:):) yok canım hangi doktor hastasının kötülüğünü ister sende :):) sanırım biraz fazla inançlı Allah a havale etmiş hastalarını :):)

malesef canım.. bugün her zamankinden daha da kötüydüm sırtım ve belim ona bağlı olarakta kalça kemiklerim ve bacaklarım beni öldürdü.izin aldım işe falan gidemiorm doktor araştırdım bir tane fizikçi varmış oda izinliymiş.olmazsa başka ilçeye gidicem.çekilcek kahrı yok yataktada huzurum yok kalktım buraya gireyim bari dedim.dinlenmiş olarak kalkmıorm yataktan hergün daha da yorgun uyanıorm.bu ara eşimle de bazı problemlerimiz var.iki yabancı olduk resmen kafamda hiç rahat deil.bilmiorm ya ii deilim yani ne ruhen ne de bedenen..

canım mutlu olacağın şeyler yapmaya bak eşinle aranı düzeltmeye bak inşallah hayatında her şey yoluna girer ağrıların geçer hemen :KK69:

benimki de 244 dü bu ay tereyağı hiç yemiyorum kalan her şeyi de yiyorum canımama genelde sebze çorba tarzı her zaman et yemiyorum

canım mutlu olacağın şeyler yapmaya bak eşinle aranı düzeltmeye bak inşallah hayatında her şey yoluna girer ağrıların geçer hemen :KK69:

benimki de 244 dü bu ay tereyağı hiç yemiyorum kalan her şeyi de yiyorum canımama genelde sebze çorba tarzı her zaman et yemiyorum

durum pek parlak deil canım ya..az önce görüştük,ayrılıorz...

ama bu msjı saat 04:05 te yazmışsn bunlar normal değilmi saatinde yatıp kalksan düzenli beslensen?

kızlar nasıl gidio umarım herşey yolundadır.benim 3.günüm kararsız kalarak beklettiğim ilacımı daha fazla bekletmeyim dedim ve başladım. yalnız hala bende bi gelişme yok gbi yüzümde soyulma sivilce olmadı çok mu erken olması için? sadece boynumda iki tane büyük sivilce çıktı o kadar.. birde sizlere çok önemli bi sorum olacak hangi güneş koruyucusunu kullanıyosunuz ben kapatıcı fondöten gbi olan bi koruyucu düşünüyorum ama bi zararı olur mu bilemedim? kararsız kaldığım markalar sunlar kullanıp bilen warsa yardımcı olurmusunuz:KK43:
uriage
la roche posay
avene
bioderma

kızlar nasıl gidio umarım herşey yolundadır.benim 3.günüm kararsız kalarak beklettiğim ilacımı daha fazla bekletmeyim dedim ve başladım. yalnız hala bende bi gelişme yok gbi yüzümde soyulma sivilce olmadı çok mu erken olması için? sadece boynumda iki tane büyük sivilce çıktı o kadar.. birde sizlere çok önemli bi sorum olacak hangi güneş koruyucusunu kullanıyosunuz ben kapatıcı fondöten gbi olan bi koruyucu düşünüyorum ama bi zararı olur mu bilemedim? kararsız kaldığım markalar sunlar kullanıp bilen warsa yardımcı olurmusunuz:KK43:
uriage
la roche posay
avene
bioderma

tatlım dur daha yeni başladın yakında etkisini görmeye başlarsın sende :KK9: güneş koruyucusu yada krem kullanmıyorum tatlım kullanmanı da tavsiye etmem gözeneklerin:KK9: kapatma derim:KK9::KK34:

meraba arkadaşlar.. ben de 5 sene önce roaccutane kullanmıştım ama sadece 3 ay kullandım ve doktorum yaşım küçük die tahlil falan yapmıodu sonra babam ilacı almadı.. 2-3 sene yüzüm çok iyiydi ama son 1 yılda çok fazlalaştı ben de yeniden kullanmaya başladım.. 4. ayım bitti ama son bir haftada yüzümde sivilceler çıkmaya başladı.. akne sayılabilecek kadar büyükler:S herkes ilk bikaç ayda kusma olur demişler benim durumum normal mi?

bi de bütün gün ayakta durduğum zamanlarda çok fazla eklem ağrılarım oluyo özellikle bacaklarımda.. böyle bi yan etkisini gören oldu mu?

uriage
la roche posay
avene
bioderma

Selam canım hadi hayırlı olsun o zaman :) Benim de 9. günüm oldu bakalım. Aynen senin gibi boynumda ve sırtımda iki tane büyük ağrılı sivilce çıktı. Asıl sorunlu olan burnumun üzerinde bir tane kocaman bir tane de küçük kıpkırmızı sivilce çıktı. Hem canımı yakıyor hem de canımı sıkıyor aslında. Benim korkum yüzümün sivilcesiz olan kısımlarının kusma döneminde sivilcelenmesi ve oralarda iz kalması.. Şu an oralarda bir şey yok ama inşallah ilerleyen zamanlarda olmaz. Doktorum bana vücudun yağlı yerlerinde ilk 3 ay sivilcelenme olur demişti. Kozmetik ürün kullanmamı ve makyaj yapmamı yasakladı. Yüzümü sadece su ile yıkayıp kağıt havluyla kuruluyorum. Malum bu aralar güneş yüzünü gösteriyor arada, o yüzden yine doktorumun tavsiyesiyle SOLANTE diye bir güneş losyonu aldım yağlı ve akneli ciltlere özel olanından. Ama daha bugün alabildiğim için henüz kullanma şansım olmadı. Bakalım yarından itibaren her dışarı çıkışımda kullanacağım. Kapatıcılık özelliği yok sanırım ama aknelere etki ediyor diye yazıyor ve de nemlendiriyormuş. Ayrıca çok fazla kuruma olursa diye yağsız bir nemlendirici önermişti ama o da artık piyasada pek bulunmuyormuş galiba. Kısacası artık bu losyondan başka bir şey sürmeyeceğim. Yine gelişmeleri yazarım canım, geçmiş olsun :KK34:

uriage
la roche posay
avene
bioderma

canım ben avene ürünlerini kullanıodum ve çok memnunum nemlendiricisinden özellikle.. bugün de compact pudra şeklinde olan güneşten koruyucusunu aldım yarın kullanınca sonucu yazarım:):KK71:

ama bu msjı saat 04:05 te yazmışsn bunlar normal değilmi saatinde yatıp kalksan düzenli beslensen?

:) o kadarına benmde aklım yetio canım ama o saatte burda olmamın sebebide yatakta bile yatamıcak durumda olmamdı.ayrıca beslenmeme de gayet dikkat ederim.uyku düzenim bu ilaçla bozulmuştu,doktor uyku ilaçları verdi,1 kutu içtim düzeldi ama bağımlılık yapıo içmeyince uyuyamıosun.bu ağrılar kramplar,insan yatakta huzur bulur dimi vücudu serberst kalınca ama benm öle olmuo işte..hertarafıma kramp girio,eşimi de uyutmuorm.aylardır adam helak oldu zaten benmle.şimdi de zaten ayrılıorz.neyse ya dikkat ediorm yani ben

tatlım dur daha yeni başladın yakında etkisini görmeye başlarsın sende :KK9: güneş koruyucusu yada krem kullanmıyorum tatlım kullanmanı da tavsiye etmem gözeneklerin:KK9: kapatma derim:KK9::KK34:

ayy aman inş hep böyle gider hiç şikayetçi diilim doğrusu kuruma vs olmamasından:KK8: aslında bende kullanma diyorum kendi kendime ama kendimide biliyorum sivilceler basınca kızarıklıklar çıkınca kapatmadan dışarı çıkmam işte bu lanet sivilceler bende alışkanlık yaptı böyle:KK47: sen ne zamandır kullanıyosun canım senn durumun nasıl:)

Selam canım hadi hayırlı olsun o zaman :) Benim de 9. günüm oldu bakalım. Aynen senin gibi boynumda ve sırtımda iki tane büyük ağrılı sivilce çıktı. Asıl sorunlu olan burnumun üzerinde bir tane kocaman bir tane de küçük kıpkırmızı sivilce çıktı. Hem canımı yakıyor hem de canımı sıkıyor aslında. Benim korkum yüzümün sivilcesiz olan kısımlarının kusma döneminde sivilcelenmesi ve oralarda iz kalması.. Şu an oralarda bir şey yok ama inşallah ilerleyen zamanlarda olmaz. Doktorum bana vücudun yağlı yerlerinde ilk 3 ay sivilcelenme olur demişti. Kozmetik ürün kullanmamı ve makyaj yapmamı yasakladı. Yüzümü sadece su ile yıkayıp kağıt havluyla kuruluyorum. Malum bu aralar güneş yüzünü gösteriyor arada, o yüzden yine doktorumun tavsiyesiyle SOLANTE diye bir güneş losyonu aldım yağlı ve akneli ciltlere özel olanından. Ama daha bugün alabildiğim için henüz kullanma şansım olmadı. Bakalım yarından itibaren her dışarı çıkışımda kullanacağım. Kapatıcılık özelliği yok sanırım ama aknelere etki ediyor diye yazıyor ve de nemlendiriyormuş. Ayrıca çok fazla kuruma olursa diye yağsız bir nemlendirici önermişti ama o da artık piyasada pek bulunmuyormuş galiba. Kısacası artık bu losyondan başka bir şey sürmeyeceğim. Yine gelişmeleri yazarım canım, geçmiş olsun :KK34:

aynen canm yaa bende sorunsz yerlerde çıkmasından korkuyorum sende kuruma var mı dudakların ne durumda ben neutrogena aldım yüzüme oil free çok memnunum bide vazelin sürüyorum dudaklarıma hiç olmadı daha kuruma:KK66: memnun kalırsan haberdar et tatlım:81:

canım ben avene ürünlerini kullanıodum ve çok memnunum nemlendiricisinden özellikle.. bugün de compact pudra şeklinde olan güneşten koruyucusunu aldım yarın kullanınca sonucu yazarım:):KK71:

avene çok yağlı duruyo sivice yapıyo filan demişlerdi ama kararsız kaldım bende işte canım compact pudra soyulmalar kurumalar başlayınca daha kötü göstermez dimi yaa?:KK43: senn bu aldığının kapatıcı özelliği nasıl acaba çok merak ettm kullanınca kesin bekliyorum haberlerini tatlım:KK16: fiyatı ne kadar canım bu arada?

Arkadaşlar, cildimdeki hatta bütün vücudumdaki sivilceler için bi kaç doktora gittim... İlk gittiğim doktor ikinci kontrolde bu ilacı önerdi ama bilindiği gibi çok fazla zararı var... İntahara kadar götürdüğü söyleniyo ama benim çevremde kullanan çok insan var hala yaşıyolar..
Neyse, ben kullanmayı reddedip başka doktorlara gittim ama tedavimin sonu hep bu ilaca çıkıyo..
Aranızda kullanan var mı? Öneren- önermeyen....

Merhaba canım bence bu kadar yan etkisi olan bir ilacı kullanma kesinlikleeeeee.... Sağlık herşeyin başında gelir elbet başka bir çaresi vardır ALLAHIN izniyle...
benim bir yakınımda zamanında bu ilacı kullanmış yıllar önce hatta ailede kullanan başka kişilerde var (yakınımın ailesinde) şuanda yakınımda bir rahatsızlık var dünyada sayılı olan bir rahatsızlık ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR İYİ ŞİMDİ... ve biz inanıyoruz ki Bu hastalık ALLAHIN İZNİYLE İNŞALLAH BİR GÜN GELDİĞİ GİBİ GİDECEKKK... doktorlar bir şey bulamadığından genetik dediler sonrasında ise yakınım çok araştırır bu ilacın yan etkilerine baktığında dünyada sayılı olan bu rahatsızlık yan etkilerinde mevcut!!!

Unutmayalım ki hepimiz farklı bir bireyiz hepimizin vücudunun ilaçlara verdiği tepkiler farklı oluyor
dediğim gibi yakınımın ailesinden iki kişi daha bu ilacı kullanmış ÇOK ŞÜKÜR ONLARDA BİR ŞEY YOK İNŞALLAHDA OLMAZ ALLAHIN İZNİYLE DİLERİM YAKINIMDA SAĞLICAKLA SIHATİNE KAVUŞUR...
herşeyin başı sağlık arkadaşımmmm şiddetle kullanmamanı tavsiye ederimmmmm...
SAĞLIK SAĞLIK VE SAĞLIK... bu ilacın kimde ne yan etski bırakacak kimde bırakmayacak bilinmez böyle bir riske asla girme derimmmm....
Sevgiyle kal, hoşçakal...

X