Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

ben bilerek yanlış yönlendirdiğini iddia etmedim zaten.tedavine yeni başlamışsın,ben 6 aydır bu tedaviyi görüorm ve başlamadan önce hem doktorlarımdan (doktorlarım diorm çünkü 4 tane doktorum var) en ince ayrıntısına kadar bilgi aldım hem de ilaca başlamadan önce bilgilendirme broşürü veriolar içinde hangi kimyasalın olduğu,neyin neye ne yaptığı,yanında ne kullanmamız ne yememiz ne kullanmayıp ne yemememiz gerektiği yazan bi kitapçık bu.kitapçığın en son sayfasında;tedavi süresince ve bittikten 1 ay sonrasına kadar,vücudun hiçbir yerine ağda kese lazer epilasyon yapmayınız.güneş koruyucusuz güneşe çıkmayınız yardımcı nemlendirici kullanınız.a vitamini içeren yiyecek ve haplardan,tetrasiklin grubu ilaçlardan kesinlikle uzak durunuz.sivilcelerinizin üzerindeki beyaz iltihapları kesinlikle yolmayınız,siyah noktalarınızı sıkmayınız gibi.....
doktor bana ayrıca cildini tırnaklarınla hızlı kaşıma bile dedi.ben buna dayanarak bilgilendirmeye çalışıorm arkadaşları.yoksa bende ihtisas yapmadım bu konuda.seni herhangi bişeyle suçlamadım yani.ciddi ve geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilcek kadar önemli bi süreç yaşıorz bu tedavi boyunca.burdaki amaçta birbirimize yardımcı olmak..bence sende dikkat etmelisin hatta sende kese yapma bence..

makinayla çok uzn sürüyo, tüyleri kırıyo.. off yaa!! hiç sevmedim ben bu ilacı..
neyse canım tşk ederim bilgi için sana

evet canım çok zor oluo ya kıl dönmesi falan da yapıo.ölü deri yapıştı kaldı bacaklarıma iice pütür pütür oldu pamuk gibi bacaklarım.biter bitmez hemen ağda yapıcam valla.dayanmak zor ama dedim ya makine bile tahriş edio,ağdayı düşünemiorm..sıkcaz canım dişimizi..

Arakadaşlar ben 3 haftadır kullanıyorum günde 30 mg . Lazer epilasyon yaptırıyotum bacaklarıma . şimdi 4.seansa gitmem lazım bende dökülme kuruma yapmadı şimdi lazer yaptırmamam mı gerekio acaba bişey olurmu. Neler olabilir acaba ?Lazer yaptıran yok mu????? Teşekkürler...

kızlar tedavımı bıtırıp ılacı bırakalı 2 ay oldu ama sac dokulmem durmadı.. bu konuda bılgısı olan var mı ve suan dha fazla dökülüyor? doktara gıdıcem ama bu duruma yasayan var mı diye merak ettım..?

ayrıca ilaç hakkında merak ettıklerınız varsa cevap verebılrımm yuzumu merak eden varsa solım muhtesem oldu parlak canlı sıvılcesız görenler yuzune nur mu ındı naptın cbk soyle dıyor bnde doktru saolsun dıyıp qecıorum

biz roaccutane ciğimle 3. ayımızı bitirdik. yüzümde kusmalarım dewam edio.kocaman çıkan siwilcelerimle bolca oynadığım için izlerim çok arttı.Ne olucak hiç bilmiyorum bu ilaç yüzdeki sivilceden oluşan minik çukurluklara etki edecek mi yoksa haplarımın hatırasını yüzümde taşicak mıyım hep böle bilemedim :85:

canım benim saçlarımda çok dükülmüştü tedavi bittikten sonra eskisinden gür olarak geri geldi ama ne kadar süreden sonra gürleşti hatırlamıyorum 3 yıl oldu çünkü...

asla önermiorum o kadar çok yan etkisi varki sakat gebelik ten tut karaciğere zararları sarılık herşey ya valla banada bi doktor verdi ama adı acnegen yani senin hapının adı değişik olanı yani ben cesaret edemedim doğrusu sakat gebelik olur dedi en çok o yüzden yani tedevi boynca gebe kalmam ama tedavi bittikten sonra kanın temizlendiğine dair bi testte yokmuş çok korktum hyani ne yalan söliym şimdi başka bi doktora gittim eczanelerde hazrlanan bi aseton gibi bi su verdi içinde gül suyuda varmış sabah akşam bununla temizliorum akşamlarıda yatarken benzac die bi krem verdi valla bu gün dördüncü gün sanki biraz fayda etti

canım benim saçlarımda çok dükülmüştü tedavi bittikten sonra eskisinden gür olarak geri geldi ama ne kadar süreden sonra gürleşti hatırlamıyorum 3 yıl oldu çünkü...

hımm saoll ya ıns bnm de duzlır ıkı tuy kaldı kafamda onca sactan doktra gıdıcm baklım ne dıcek.s

21 gündür kullanıyorum.. cildim ve dudaklarım kurumaya başladı. sivilceler söndü :)) kusma yapmıcak sanırım :))) gözeneklerimde belirgin fark var, küçüldüler. :)) sırt ağrısı ve dudaklarda kuruluk dışında bi yan etkisini görmedim henüz.

arkadaşlar bu benim dördüncü ayım bitmesine az kaldı ama yüzümde öyle bahsettiğiniz gibi aşırı bi kuruluk olmadı,soyulmadı sivilceler geçti ama izler hala duruyor :s doktoruma sordum izler bir yıla ancak geçer dedi kullanıp bitiren arkadaşlarda izler de geçti mi merak ediyorum,yardımcı olursanız sevinirim

çok sevindim inşallah bizim sonumu zda seninki gibi olur bu ara daha çoğaldı sanki bide ben yoluyom yara oluyo yerleri hep değişik işte yaaa düzelecek ama genel olarak memnunum 1.5 ayım doldu

doktoruma sordum izler bir yıla ancak geçer dedi kullanıp bitiren arkadaşlarda izler de geçti mi merak ediyorum,yardımcı olursanız sevinirim
canım bir yıldan fazla oldu benim tedavim biteli..
şuan için iz kalmadı yüzümün hemen hemen hiçbir noktasında sivilce çıkmıyor..
cildim müthiş yağlı idi şuan normal hatta bazen kuru.yağ dengesi çok iyi oldu.
hatta nemlendirici kullanıyorum çoğu zaman.
korkmana gerek yok.bıraktıktan sonra hiçbir yan etkisini görmedim.4.ay bitiminde kesmiştim bende.

Selam kızlar, uzun zamandır giremedim siteye. Nasıl gidyor tedaviniz? Ben 3. ayımdayım şu an. Ve çok şükür her şey yolunda. sivilce izlerim duruyor bir tek, arada bir iki sivilce çıkacak gibi oluyo,geçiyo hemen. Çok şükür etmeliyim şu halim için çok çektim sivilceden çünkü.Doktorum izlerin ilaç kullanımı sırasında daha da kırmızı göründüğünü ama sonra geçeceğini söyledi.inş. öyle olur.

Cinkek benim de yüzümde öyle çok kuruyup soyulma olmadı. Neden öyle olmadı bende diye endişe ettim ama doktorum da söyledi herkeste aynı etki olmayabilirmiş.

kızlar bende tekrarladı ya bu sivilce illeti 3 yıl önce kullanmıştım roaccutanı...ama 5 ay da bırakmıştım son bir ay tedavi görmemiştim.şu sınavlar geçsin bi doktora gitcem tekrar aranıza dönebilirim roaccutan kullanlar olarak

kızlar bende tekrarladı ya bu sivilce illeti 3 yıl önce kullanmıştım roaccutanı...ama 5 ay da bırakmıştım son bir ay tedavi görmemiştim.(

evet öngörülen tarihten evvel bırakırsanız tekrarlıyor malesef..
bende ilk kullanımımda üçüncü ayda bırakmıstım bir bucuk sene falan olmuştu tekrar baslamıştı.
sonra tekrar basladım dört ay sonra doktorum bırakalım dedi ve braktık.
şuan birbucuk seneyi geçti sayılır ciddi bir
problemle karsılaşmadım..
ama bukadar çektiğinize karsılık kafanıza göre bırakmayın..zor olan zamanları
atlatıp kolay dönmede bırakıyorsunuz..
ben bu hatayı yaptım

aynen cnm ya burdaki arkadaşlara tavsiyem odur günü güne ne kullanın mutlaka...

RoSeSpRiNq seninle ayni dönem kullandik biz ilaç güzel etki gösterdigine çok sevindim :)

bende 1.5 ay oldu tedavim biteli sivilcelerim gitti ama izlerim kaldi zaten baslamadan öncede vardi bu ayin sonunda doktora gidecegim bakalim ne önercek. bu ilaci basladigimda ölecegimi sanmistim o kadar kötü seyler yaziyolarki herkez farkli kizlar kötü tecrübeler yasayan insanlarin yazilarini okuyup vazgeçmeyin derim ben fazla yan etki yasamadim yani en azindan hayatimi etkileyen yan etkiler degildi depresyon bi ara oluyo ama zaten ilaçin yuzunden oldugunu bildigin için pek takmiyosun :) zaten her ay kan testi yapiyosun gidisat kötü olsa doktor birakmani söyler
sormak istedikleriniz varsa cevaplarim kizlar.

bu arada bazi arkadaslarda saç dökülmesi olmus bende hiç olmadi Allah sükür bende en fazla olan sey bel agrisidi gerisi 1-2 gün sürdü geçti :)

bide ben hergün ilaci içmeden önce Ayet el kürsi okuyordum yan etkilerden korumak için gerçektende korudu :)

teşekkür ederim yardımcı olduğun için,umarım ben de kalmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…