Şırnak'tan İstanbul'a Güneşimiz Doğuyor:)

life_city

22.11.2009 evlendik :)
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
6.162
151
35
Evet artık bizde artık askerlik denen serüvenimizi tamamlamış bulunuyoruz…Cuma günü 17:55 te bitanemin uçağı iniyor.
ama nasıl tamamladık bunu bi aşkım bi ben bide Allah biliyor
Çok zorlu günler geçirdik elbette ama mükâfatını alıyoruz
0okoko0l0ba8kx2ur4.gif

20 kasım 2007 tarihinde başladık ve 30 ocak 2009 da bitiyoruz:)
Ama her şey şimdi yazacaklarım kadar kolay olmadı.. neler yaşadık neler
Resmen sevgimiz bu askerlikle sınandı,daha bi yerine oturdu
Yeri geldi çok kavga ettik,telefonu yüzüme kapadığı oldu,bağırdığı çağırdığı oldu ama hiç bi zaman hakaret veya küfür dolu bi konuşmamız olmadı
Bi konuda anlaşamıyorsakta saygı çerçevesinde kavga ettik ve genelde ben alttan aldım…
Çünkü biliyordum strestendi ve içinden gelerek hiçbirini söylemiyordu
Biz bitiriyoruz ama geride bekleyen arkadaşlarıma çok sabırlar diliyorum..
Allah hepinize kolaylık versin…tabi askerlerimizede..

Eveeeeeet tarih 20 kasım 2007 günü bitanemin evine gittim,onu yolculamaya
Saat 23:30 da otobüsü vardı ve acemiliğimiz ıspartaya çıkmıştı
Neyse işte biz evlerinde beklerken saat geldi çattı
O günü hiç unutamam
Gittik otobüs garına ama otobüsün gecikeceği söyleniyordu,ama bnm vücudum üşüyor ellerim terliyordu,sinirden stresten midem bulanıyordu...
Ve otobüs geciktikçe ben biraz daha görcem biraz daha mutlu olucam yanımda diye seviniyordum ama bi yandanda gitsede artık gitti desem diyodum
Çok değişik bi durum..
Neyse otobüsümüz 00:30 gibi geldi
Tabi bizim gibi büssürü askerler var…
Otobüse bindi benim hayatımın anlamı ve bana el salladı otobüste yavaş yavaş hareket etmeye başladı benim film orda koptu zaten ne kadar zor bişey insanın sevdiğinin askere gitmesi dedim,dayanamıcam dedim.çünkü biz hergün görüşen kişilerdik.
Eve geldim ama ciğerlerim yanıyor resmen…
Neyseh işte gel zaman git zaman tarih 17 ocak 2008 oldu
İsa bana tel açtı aşkım dağıtımlar belli oldu dedi
Bende neresi dedim daha önceden Şırnak demiştim kendisine,içime doğmuştu ama yinede batı diye ümit ediyordum.
Türkiye’nin taa öbür ucu dedi “Şırnak” dedi,ben şaka yapıyorsun dedi hayır aşkım doğru dedi,neyse ben kapatıyorum yoğun burası dedi
Ama ben inanamıyorum konduramıyorum galıba şaka yaptı birazdan arar diyorum ama isa o gün bi daha hiç aramadı,başımdan aşağı kaynar sular döküldü.
Zaten herkez Isparta diyince %95 doğu diyordu başka bişey demiyordu
Ben korkuyordum ama yinede belki doğu olmaz %5 lik dilime girer ve batıya düşer diyordum ama böyle düşünürken bişeyi atlamışım doğu batı öneminin olmadığını…
Türkiyenin bi bütün olduğunu ve her yerinde askerlerimizin olması gerektiğini düşünmemiştim
Bencillik yapıyordum belki ama hepsi evlattı, hepsi eşti,hepsi sevgiliydi…
Isparta bizim için çok zorlu geçti, Şırnak’tan bile zorluydu benim için…
Neyseh bitanem 4 şubat 2008 de dağıtım iznine geldi ve 11 şubatta şırnak’a gitti.
Asıl şimdi başlıyordu bitmeyen askerlik…
Yani o zaman öyle düşünüyordumm ama gördüğünüz gibi bitmeyen askerlik yok
460 günümüzü bitirdik bizde ve sıra geldi güneşimizin doğmasına
Çok zorlu geçti, hatta ben hala inanamıyorum
Çok değişik bi duygu bu yaa anlatamam kızlar,allahım bekleyen herkeze nasip etsin
Askerliği tek başına bitirmedi bnm bitanem,BİZ bitirdik.
Ben bunu diyebiliyorum, çünkü bi çok fedakarlıklarda bulundum askerdeyken,aklına bişey gelmesin,aklı bende kalmasın diye.ama benim bitanemde beni hiç bi zaman merakta bırakmadı,elinden geldiğince aradı etti… çünkü ben bu sitede neler gördüm,binlerce şükrettim öyle sevgilim olmadığı için…
Askerlik öyle bişeyki yaşamayan cidden bilemez ya
Ben wc ye,banyoya,bakkala telefon elimde gittiğimi biliyorum,ha arar ha aradı ha arıcak diyee
Askerlik çok feci bişey ya,sürekli alıngan,sürekli kırılgan,ne desemde eğlendirsem diye düşünürdüm ben ama sen askerden gel ben sana napcamı biliyorum bu 15 ayı burnundan çıkartcam demeyide ihmal etmiyodum.. o zaman kahkaha atıyodu bitanem benimm...
Askerliğin yeride çok ayrı kızlar yaa,yani tamam kötü ama ne bilim yeri çok ayrı bizde,kımın ne olduğunu gördük bu süreçte.
Bide şu war herkez hayatına devam eder ama asker bekleyen sewgili edemez yada ben edemedim bilemiyorum
Hep bi yerlerde eksik kaldım ama bundan hiç pişman değiilim kızlar
Eminim çok güzel günler beni bekliyor
Neyseh kızlar lafı çok uzattım biliyorum okuduğunuz için saolun,hakkınızı helal edin..

Ve askerlikten bize arta kalan bi kaç bişey var resimlerini koymak istiyorum.

onun için karaladığım takvimler:)
doğum günümde bana yolladığı çiçekten çıkan kart
ıspartada yaptırdığı künye
ve son olarak çavuşluk pırpırları:)

grnt0051vr5.jpg

bunlarda mektupların içinden çıkan resimler

grnt0052zs4.jpg

bunlarda mektuplarımız

grnt0054pd2.jpg

ve artık bütün güneşler bize doğuyor bitanem

0124kq1af1.gif

Canım duygucum Canım arkadaşım Benim yemin ederim Benim aşkım geLirmişçesine mutLuyum Senin adına....İşaLLah bizLerde tez vakitte kavuşuruz .....Canım çok güzeL anLatmışsın askerLiği...Bende senin yaşadıkLarını yaşadım hatta okurken kendi yoLLayışım geLdi akLıma içim çok kötü oLdu.....aLLahım bir daha hiç ayırmasın sizi ...eee tabi bizide hehehe :-) Şeniz

ya nasıl duygulandım anlatamam senağlama zorlu zamanlar geçirmişsiniz ama bitti gitti hepsi şimdi keyfini sürme zamanı hihoyyyt

tatlım okdar güzel anlatmışsınki,kendimi gördümm yazdıklarında ben de hiç tel. bırakmazdım ha aradı ha arıcak diye..sen bitirdim şimdi sıra bizde elinden bayragı biz deviraldık doğan güneşe dogru koşturuyoruz:) allah bu mutluluğunun hiç bitirmesin inşallah canım.. darısı bize artık:KK66:

Canımm benim yaa ne güzel yazmışınn ne güzel anlatmaışın yaşadıklarınızı okurken kendim yazmışım gibi hissettim aynı şeyleri yaşıyorum benim nişanlım da acemiliğini ıspartada yaptı %95 doğu die düşünüyoduk ve aynen sana olduğu gibi aşkım şırnağa dağımı çıktığını duyunca inanamamıştım :1no2: Gerçekten çok zor asker yolu beklemek heleki doğuda askerse dahada zorsenağlama Telefonu yanımdan ayırmıyorum tuvalete girerken banyoya girerken bile aşkım ararda duyamam diye ve dediğin gibi hayat durmuş gibi bişeyler eksik hep hiç bi şeyin tadı tuzu yok:çok üzgünüm: ilk zamanlar şaka gibiydi bu ayrılık ama şimdik bedenimin her hücresine kadar işledi özlemii... İnşallh Allah bizede o günleri nasip eder birgün şafak bizim içinde doğan güneş olur gerçekten çok zor ama buda 1 sınav bu sınavı aştığımızda sevgimizin dahada birbirine sağlam iplerle bağlanacağını ve sevgimizin dahada büyüyeceğini düşünüyorum. ve beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldıryerimseniben Tekrar Gözün Aydın Tatlım a.s.

Gözün aydın canım tebrik ederim şimdiden ne güzel anlatmışsın öyle tatlı okudum ki bir daha ayrılık girmez işallah aşkınıza :nazar: :nazar:

ama ağlattın beniii :KK43: işyerindeyim ben yaaa...
benim canımın yarısıda çarşamba gidiyor.içim yanıyor varya boğazım düğüm düğüm
allahım sen yardım ettttt

canım benim yaaa
zaten bu ara çok darlandım varya çok kötü ağlattın beni
o da şırnakta bende şırnak yolu gözlüyorum:a015:
bende tuvalet dahil her yere telefonla gidiyorum sürekli okulda derslerde bile telefon elimde oluyo
benim durumumdaki tek fark kısa dönem bekliyorum
ama hasret kısa uzun dinlemiyo kızlar yaa
hayattan kopuyorum
onsuz yaşayamıyorum ki biz öyle hergün de görüşemezdik yine şehir dışındaydı şehir dışında çalışıyodu
adına çok seviniyorum canım darısı bize tüm sevdiklerini bekleyenlere...
arkadaşlardan biri yazmış
darısı düğün fotoğraflarına inşallah:1hug:

okuduğunuz için hepinize çoook ama çoook teşekkür ederimmm
bu duygu anlatılması çok zor bir duygu
aslında herşey burda yazıldığı kadar kısa olmadı
460 günü anlatmak elbette mümkün değil ama o yaşadığım şeylerin belli başlılarını anlattım
mutluluğumda bnmle birlikte olduğunuz için,güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim:)

yarın bu saatlerde uçağa binmek üzere olucak:)
heycanla bekliyorum bu gece nasıl uyurum bilemiyorum:)

ben bitanemi şırnaktan alıyorum
darısı bekleyenlerin başına inş:)

ağlattın ya beni helel olsun sana:KK43:( çok güzel anlatmışsın canım ya.kendimi buldum bu yazıda.gözün aydın bitanem düğün haberinide alırız en kısa zamanda inş. rabbim bizlerede göstersin o günleri.çünkü artık dayanamıyorum bu aralar çok kötüyüm dua edin kızlar bana.en azından bekarların aileleri yanında sizler için çok büyük şans.ben tamamen yalnızım.allahım yardım et herşeyimi herşeyine kavuştur

Duygucum gözün aydın inan senin adına çok sevindim.Yazdıklarını okuyunca çokta duygulandım.Benim durumu biliyorsun.Umarım hepiniz sevdiklerinize kavuşursunuz biran önce ve hiç ayrılmazsınız.Benim sevdiğim beni terk etti.Şimdi ne yapıyor bilmiyorum,çok özlüyorum ama yanlızlığı ikimizede yaşatmayı o seçti.Seni kimsenin üzmesine izin vermem derken bunu kendisinin yapacağı hiç aklıma gelmemişti.

gözünüz aydın arkadaşım...
sevdiğinizle ömür boyu mutluluklar diliyorum...
ve asker yolu bekleyen herkese hayırlı tezkereler diliyorum...
sevgiler...

Gözün aynın bak kavuşuyorsunuz işte...

Benim aşkım daha gitmedi onu 3,5 sene içerisinde en fazla 1 hafta görmediğim oldu, her gün yanı başımda her gün onunlayım ve hiç bir şeyimi onsuz yapamam o gittiğinde ben ne yapacağım bilmiyorum, şimdiden çok korkuyorum.

gözün aydın canım,darısı benim gibi asker yolu bekleyenlerin başına inşallah,umuyorum ki bizde o günleri görür ve burdan sevincimizi paylaşırız,benim kardeşimde acemiliğinde ıspartadaydı sonra şırnakta yaptı ama bizde onunla yaptık askerliği her gün kalbimiz güm güm atıyordu,korkuyorduk her çalan telefondan,her terör haberinden ki çok şükür kardeşim sağ salim geldi,gerisi diğer asker kardeşlerimizin başına ve şu an eşim askerde,şimdi de eşimi bekliyorum,bugün şafak 107 ve bende senin gibi yatağımın başucundaki takvimi her sabah heyecanla çiziyorum,kaç gün kaldığını bilsemde sayıyorum günleri,eşimin en sevdiği yemekleri yapamıyorum,akşam 7 den sonrası zor geçiyor....
Allah hepimize sabır versin,hayırlı teskereler...

Allah tamamını erdirmeyi nasib etsin 2003-2005 arası bende aynı yolları bekledim Şırnak Cizredeydi aşkım onunla beraber bende askerlik yaptım diyebilirim ama değdi 2,5 yıllık evliyiz. Allah herkesin bekleyişlerini boşa çıkartmasın Allah herkese güzel günler nasib etsin.

gözün aydin canim...
asker yolu beklemek ne demek biliyorum...
ah ah beni eski günlere götürdün...
bundan sonra hic ayrilmak zorunda kalmazsiniz insallah....

canım benim gerçekten asker bekleyenlerin duygularını o kadar güzel anlatmışsın ki yaşamayan anlayamaz yaşayan da bu kadar iyi anlatır dedirtiyorsun :1hug: eh artık geçmiş olsun diyelim yarın kavuşacaksın ne güzel a.s. bu ilk ve son ayrılığınız olsun.. Allah ömür boyunca tadınızı bozmadan beraber yaşamayı nasip etsin inşallah :1hug: tabi bizi de unutma :eek:klava:

Son düzenleme:
X