Sınırlı ve küfreden biriyle ilişki...

atalantee22

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2017
1
0
34
Merhaba, içinden çıkamadığım irademi kullanamadığım zamanlar yaşıyorum. Derdimi dile getirmek istedim.7 aylık bir ilişkim var.Bitmesi için birçok sebep var ama yapamıyorum bir türlü ayrılamıyorum.Annemin geçtiğimiz yaz kanser ameliyatı oldu tedavisi devam ediyor.o esnada yeni başladığım ısyerinde tanıştık.kötü zamanlar geçiriyordum. İlk gunler itibariyle kıskançlıkları vardı ben annemin yanındayken de onu anlamadığımı söyleyerek beni suçladı. Yanimda olmay calistigini onu disladigimi baskalarina sigindigimi soyledi.Hastane bahçesinde bile kava edebildik. Bir arkadaşım ve annesi dostça yaklaştılar onların yanindayim onlarla vakit geçiriyorum diye öfkelendı yanlarında küfür etti anneme inşallah geberir olur şerefime herkesin içinde laf etti.rezalet yaşandı.daha sonra kötü olaylar oldu.o arkadasim dedigim kizin ve annesinin annem hastandeyken bize geldiklerinde mutfagimiza laf ettigini, bundan sana es olmaz dedigini hersey bittikten sonra soyledi.vb...isten ciktim issiz kaldim.bir şekilde tekrar barıştık küfür istemiyorum dedim.tekrar oldu. Bazen sebepsiz bazen benim sinirlerini bozdugumu söylerek kavgalarımız büyüdü.tartışmalarda insaniyeti aşıyor söylediği laflara dayanamayinca sinir krizine giriyorum.bu defa da rol yapıyorsun diyor.normalde her istediğimi yapıyor ailemin birseye ihtiyacı olsun destek oluyor.o an başka bir adam gibi.kavga edince sen birseye layık değilsin! Lanet olsun Allah belanı versin al yüzüğünü de sat baban borçlarını öder gibi laflar ediyor. Sus diyorum sonra üzerime gelince ben de kendimi durduramiyorum.bunlari yazdığım an itibariyle yine küfür işittim uzun zamandır yapmıyordu.ailesinin yanında da problem yaşamıştık. Ailesnin yanina gezmeye gittik .ikinci gorusumdu onlari.Annesi eski nisanlisinin adiyla hitap edince kırıldım şok oldum kalkip gidince yine olan oldu yine tartisma ve patlama yasadim sonrasinda da tovbe haşa Allah olsa almam ben bu kızı lafini duydum..suçlamadim zoruma gitti o şehirden kaç km geri geldik.sonrasında hiç açmadım konuyu.olan oldu dedim. ne zaman evlenecegimiz konusunda ailesiyle ne kadar böyle olacağı konusunda biraz sorun çıkardım. Maddi sıkıntılar vb ailesi yanımızda olacak mı olmayacak mı gibi merakım oldu.geçmişiyle ilgili soru sordum bu noktaya geldik. Yine ağzına geleni söyledi.evlensek düzelir mi? Kultur farki mi ? Ya da ne cozemiyorum? Insan insandir nereli olursa olsun diyorum.Dini olarak herşeyi bilen bir insan.bir kadına el kalkmayacagi kimseye kufredilmeyegini ve tüm detayları biliyor.evlensek yolumuza girebilir miyiz? Psikolog ya da ne ile düzelebilir? Allah a yalvarıyorum her gün bir sebep sun diye aklımı kullanamaz oldum buhran içindeyim. İşaret çok ama sabretmek istiyorum. Annem babam duysa ne kadar üzülür... birinden fikir almaya birine anlatmaya ihtiyacım var... ne yapmalıyım.çok uzun yazmış olabilirim... üniversite mezunu bir aptalım belki. Ayrıl diyeceksiniz nasıl dayanıyorsun küfreden adamdan adam mı olur diyeceksiniz biliyorum. Ama bazen insan sebebini bilmeden eli kolu bağlanıyor. Evet şuan aklımı kullanamıyorum. Dertleşmeye ihtiyacım var...

Merhaba, içinden çıkamadığım irademi kullanamadığım zamanlar yaşıyorum. Derdimi dile getirmek istedim.7 aylık bir ilişkim var.Bitmesi için birçok sebep var ama yapamıyorum bir türlü ayrılamıyorum.Annemin geçtiğimiz yaz kanser ameliyatı oldu tedavisi devam ediyor.o esnada yeni başladığım ısyerinde tanıştık.kötü zamanlar geçiriyordum. İlk gunler itibariyle kıskançlıkları vardı ben annemin yanındayken de onu anlamadığımı söyleyerek beni suçladı. Yanimda olmay calistigini onu disladigimi baskalarina sigindigimi soyledi.Hastane bahçesinde bile kava edebildik. Bir arkadaşım ve annesi dostça yaklaştılar onların yanindayim onlarla vakit geçiriyorum diye öfkelendı yanlarında küfür etti anneme inşallah geberir olur şerefime herkesin içinde laf etti.rezalet yaşandı.daha sonra kötü olaylar oldu.o arkadasim dedigim kizin ve annesinin annem hastandeyken bize geldiklerinde mutfagimiza laf ettigini, bundan sana es olmaz dedigini hersey bittikten sonra soyledi.vb...isten ciktim issiz kaldim.bir şekilde tekrar barıştık küfür istemiyorum dedim.tekrar oldu. Bazen sebepsiz bazen benim sinirlerini bozdugumu söylerek kavgalarımız büyüdü.tartışmalarda insaniyeti aşıyor söylediği laflara dayanamayinca sinir krizine giriyorum.bu defa da rol yapıyorsun diyor.normalde her istediğimi yapıyor ailemin birseye ihtiyacı olsun destek oluyor.o an başka bir adam gibi.kavga edince sen birseye layık değilsin! Lanet olsun Allah belanı versin al yüzüğünü de sat baban borçlarını öder gibi laflar ediyor. Sus diyorum sonra üzerime gelince ben de kendimi durduramiyorum.bunlari yazdığım an itibariyle yine küfür işittim uzun zamandır yapmıyordu.ailesinin yanında da problem yaşamıştık. Ailesnin yanina gezmeye gittik .ikinci gorusumdu onlari.Annesi eski nisanlisinin adiyla hitap edince kırıldım şok oldum kalkip gidince yine olan oldu yine tartisma ve patlama yasadim sonrasinda da tovbe haşa Allah olsa almam ben bu kızı lafini duydum..suçlamadim zoruma gitti o şehirden kaç km geri geldik.sonrasında hiç açmadım konuyu.olan oldu dedim. ne zaman evlenecegimiz konusunda ailesiyle ne kadar böyle olacağı konusunda biraz sorun çıkardım. Maddi sıkıntılar vb ailesi yanımızda olacak mı olmayacak mı gibi merakım oldu.geçmişiyle ilgili soru sordum bu noktaya geldik. Yine ağzına geleni söyledi.evlensek düzelir mi? Kultur farki mi ? Ya da ne cozemiyorum? Insan insandir nereli olursa olsun diyorum.Dini olarak herşeyi bilen bir insan.bir kadına el kalkmayacagi kimseye kufredilmeyegini ve tüm detayları biliyor.evlensek yolumuza girebilir miyiz? Psikolog ya da ne ile düzelebilir? Allah a yalvarıyorum her gün bir sebep sun diye aklımı kullanamaz oldum buhran içindeyim. İşaret çok ama sabretmek istiyorum. Annem babam duysa ne kadar üzülür... birinden fikir almaya birine anlatmaya ihtiyacım var... ne yapmalıyım.çok uzun yazmış olabilirim... üniversite mezunu bir aptalım belki. Ayrıl diyeceksiniz nasıl dayanıyorsun küfreden adamdan adam mı olur diyeceksiniz biliyorum. Ama bazen insan sebebini bilmeden eli kolu bağlanıyor. Evet şuan aklımı kullanamıyorum. Dertleşmeye ihtiyacım var...
Daha nasıl bir sebep görmek istiyorsun bilemedim ki...

Bu tip evlenince düzelir mi diyosun? Hımmm düzelir mi sence :işsiz:
Cevap belli de neyse..

Evlenip coluk cocuga karisipta ayrilacagina simdi defet gitsin basindan. Sanma ki duzelecek dahada beter olacak..

Hayatta düzelmez imkansız. Ayrıca siz de hatalısınız. Basit davranmışsınız.
Hiç bir ilişki bu kadar laçka olmamalı. Saygısızlık kesinlikle düzelmez...psikologluk bir sey de yok birbirinize göre değilsiniz bence.
Ben de cok zor bir iliski yaşamıştım bundan 3 yıl önce. Ayni durum gibiydi. Bir gün her seyi sildim numarami değiştirdim ortamimi değiştirdim ve karşıma öyle tatlı öyle hoş bir insan çıktı ki... O ortamda.mükemmel bir iliskim var. Bir kere bile birak kufru argo kelime bile duymadim. Insan
kendini severek hareket ettigi surece devami geliyor.Güven bana. Kendini böyle bir rezilligin içine atıp hayatini mahvetme

hani hep derler ya nişanlılık günlerimizi özlüyorum, flört günlerimizi özlüyorum falan, hiç kimse de demez ki evlendiğimizde bu adam hep mutsuz etti beni ama bir 5 sene geçtikten sonra çok değişti hayal gibi bir prens oldu falan ? Asla kimse demez bunu çünkü genelde ilk tanışılan zamanlar en güzel geçen zamanlardır, yani o zamanlarda bunu dediyse ilerde neler diyecektir düşünmek istemiyorum. hak mı verdin ki ona bunu bize soruyorsun... yapma bunu sorma bile.

Ben bunu 6 sene çektim. Hakaret küfürler tehtitler aşalamalar yalanlar suçlamalar ve binlerce özür dilemeler barışmalar bir daha olmaz diye söz vermeler. Ama her seferinde verdiği sözü tutmadı hep aynısını yaptı. Ben 6 sene kopamadım düzelir diye umutluydum. Ama bir gerçek varki böyle bir insan asla ve asla değişmez. Dünyada herşey mümkündür bu ama değil. Bugün de düşünüyorum ki neden ben 6 sene bana böyle şeyler yaşatan biriyle birlikte oldum diye. Ben onun için aşık olduğum birinden bile vazgeçtim sadece ondan kopamıyorum diye (artık sevmiyordum o yzden başkasına aşık oldum) ama bırakmdı beni. Bırak şunu mümkün olduğunca çabuk kurtul. Takma kafana. Sana çok güzel sebebler vermiş zaten. Kıyma kendine. Ben hep diyorum. Kendinizi düşünün. Değmez böyle biri için. Genelde bunlara rağmen ,,ama aslında iyi biri,, düşüncesi hayatımızı karartıyor. Onlar aslında iyi değil.

Gözün fazlasıyla kapanmış evlense de düzelmez sen kendini ezdirdiğinle kalırsın ama ne desek boş malesef çünkü düzelir mi diye umutlusun...Allah yardımcın olsun..

Merhaba, içinden çıkamadığım irademi kullanamadığım zamanlar yaşıyorum. Derdimi dile getirmek istedim.7 aylık bir ilişkim var.Bitmesi için birçok sebep var ama yapamıyorum bir türlü ayrılamıyorum.Annemin geçtiğimiz yaz kanser ameliyatı oldu tedavisi devam ediyor.o esnada yeni başladığım ısyerinde tanıştık.kötü zamanlar geçiriyordum. İlk gunler itibariyle kıskançlıkları vardı ben annemin yanındayken de onu anlamadığımı söyleyerek beni suçladı. Yanimda olmay calistigini onu disladigimi baskalarina sigindigimi soyledi.Hastane bahçesinde bile kava edebildik. Bir arkadaşım ve annesi dostça yaklaştılar onların yanindayim onlarla vakit geçiriyorum diye öfkelendı yanlarında küfür etti anneme inşallah geberir olur şerefime herkesin içinde laf etti.rezalet yaşandı.daha sonra kötü olaylar oldu.o arkadasim dedigim kizin ve annesinin annem hastandeyken bize geldiklerinde mutfagimiza laf ettigini, bundan sana es olmaz dedigini hersey bittikten sonra soyledi.vb...isten ciktim issiz kaldim.bir şekilde tekrar barıştık küfür istemiyorum dedim.tekrar oldu. Bazen sebepsiz bazen benim sinirlerini bozdugumu söylerek kavgalarımız büyüdü.tartışmalarda insaniyeti aşıyor söylediği laflara dayanamayinca sinir krizine giriyorum.bu defa da rol yapıyorsun diyor.normalde her istediğimi yapıyor ailemin birseye ihtiyacı olsun destek oluyor.o an başka bir adam gibi.kavga edince sen birseye layık değilsin! Lanet olsun Allah belanı versin al yüzüğünü de sat baban borçlarını öder gibi laflar ediyor. Sus diyorum sonra üzerime gelince ben de kendimi durduramiyorum.bunlari yazdığım an itibariyle yine küfür işittim uzun zamandır yapmıyordu.ailesinin yanında da problem yaşamıştık. Ailesnin yanina gezmeye gittik .ikinci gorusumdu onlari.Annesi eski nisanlisinin adiyla hitap edince kırıldım şok oldum kalkip gidince yine olan oldu yine tartisma ve patlama yasadim sonrasinda da tovbe haşa Allah olsa almam ben bu kızı lafini duydum..suçlamadim zoruma gitti o şehirden kaç km geri geldik.sonrasında hiç açmadım konuyu.olan oldu dedim. ne zaman evlenecegimiz konusunda ailesiyle ne kadar böyle olacağı konusunda biraz sorun çıkardım. Maddi sıkıntılar vb ailesi yanımızda olacak mı olmayacak mı gibi merakım oldu.geçmişiyle ilgili soru sordum bu noktaya geldik. Yine ağzına geleni söyledi.evlensek düzelir mi? Kultur farki mi ? Ya da ne cozemiyorum? Insan insandir nereli olursa olsun diyorum.Dini olarak herşeyi bilen bir insan.bir kadına el kalkmayacagi kimseye kufredilmeyegini ve tüm detayları biliyor.evlensek yolumuza girebilir miyiz? Psikolog ya da ne ile düzelebilir? Allah a yalvarıyorum her gün bir sebep sun diye aklımı kullanamaz oldum buhran içindeyim. İşaret çok ama sabretmek istiyorum. Annem babam duysa ne kadar üzülür... birinden fikir almaya birine anlatmaya ihtiyacım var... ne yapmalıyım.çok uzun yazmış olabilirim... üniversite mezunu bir aptalım belki. Ayrıl diyeceksiniz nasıl dayanıyorsun küfreden adamdan adam mı olur diyeceksiniz biliyorum. Ama bazen insan sebebini bilmeden eli kolu bağlanıyor. Evet şuan aklımı kullanamıyorum. Dertleşmeye ihtiyacım

Bence sen bu adama alismissin kopamiyorsun bu yuzdende mantığını kullanamiyorsun . Belkide düzelir belki geçer diyosun ama bu adamın huyu hani saman alevi gibi derler ya öyle davraniyor heralde bak dersinki seviyorum dayanirim sabrederim ama bi gün gelur artık tukenirsin bence. Bu hsyatta seni annen kadar gercek kimse sevemez ama annene gebersin demis dahs devamını bile getiremiyorum ama senin bilcegin is ama sende sabır taşı degilsin ki 3lbet bir gün catlarsin

Annene inşallah geberir diyen bir insanlar hala berabersin. Devam et böyle, evleniceksin küfür yemeye devam ediceksin, zamanla sinicek ve kendini ezik hissetmeye başlicaksın.En fazla bir yıl sonra kucağına çocuğu verir iyice bağlanıcaksın. Bu hep böyle başlar, küfürle...küfür dayak getirir. Kendine üç kuruşluk saygın varsa terket.

X