Sinir bozucu

kek için

*3 yumurta
*1 su bardağı şeker
*1 su bardağı un
*4 yemek kaşığı süt
*1 paket kakao -100 gr
*1 paket vanilya
*1 paket kabartma tozu

piştikten sonra üzerine 1,5 su bardağı sütü gezdir

üstüne kremşanti hazırlayıp sür üstüne de çikolata sosu döktün mü hazır

çok güzel oluyor :KK56:

Evet ablamda böyle yapıyor , çok güzel oluyor :KK56:
Evet canım çok güzel oluyor. Hemde akşam yemekleri için uygundur.

Evet iftar için hele de çok güzel olabilir :KK16:

Bende ÇAKMA YAŞ PASTA tarifimi sunmak istiyorum :KK9:

Malzemeler

- Pasta keki
- Krem şanti
- Çikolata sosu
- Damla çikolata
- Süt

Pasta kekinin ortasına krem şantiyi sürüp üzerine bolca damla çikolatadan serpiyoruz.. Üstünü kapatıp.. bir kat kremşanti sürüyoruz ve çikolata sosu ile kaplıyoruz..

Krem şanti sıkacağınız yoksa yumurta poşeti tarzında bir poşete krem şantiyi koyup, ucunu deliyoruz.. Çikolata sosu ile kastanın üzerine krem şanti sıkarak yuvarlak şekiller veriyoruz ( Pastanelerdeki gibi ) .. Arzuya göre meyve de eklenebilir

handan abla hosgeldın .. sende de ne tarıfler vardır sımdı.. beklıyoruz bak :KK34:

Hoş gördümmmmm ne haberrrr :KK3:3 ben pek yapmıyom hamur işini kolestrollüm yüksek benimmmm yemem lazımmm bunlarıııı :KK47::KK47:

Bende ÇAKMA YAŞ PASTA tarifimi sunmak istiyorum :KK9:

Malzemeler

- Pasta keki
- Krem şanti
- Çikolata sosu
- Damla çikolata
- Süt

Pasta kekinin ortasına krem şantiyi sürüp üzerine bolca damla çikolatadan serpiyoruz.. Üstünü kapatıp.. bir kat kremşanti sürüyoruz ve çikolata sosu ile kaplıyoruz..

Krem şanti sıkacağınız yoksa yumurta poşeti tarzında bir poşete krem şantiyi koyup, ucunu deliyoruz.. Çikolata sosu ile kastanın üzerine krem şanti sıkarak yuvarlak şekiller veriyoruz ( Pastanelerdeki gibi ) .. Arzuya göre meyve de eklenebilir

Küçük bir tüyo vereyim kekin ortasını meyve suyuyla ıslat yada hazır reçelin varsa özellikle vişne reçelini biraz sulandır keki ıslat :KK56:tanelerinden de at biraz içiğne varyaa hımmmm hımmmmm nefiz oluyor..Üzerinede çükolatasını krem şantisini dökkkk sonra bana bir zahmet yollayıver :KK34: :KK19:

[ı][sıze=3]ıyıyım bende ablacım ya sen nasılsın .. Aman dıkkat et o zman saglık dha onemlı[/sıze][/ı]

Küçük bir tüyo vereyim kekin ortasını meyve suyuyla ıslat yada hazır reçelin varsa özellikle vişne reçelini biraz sulandır keki ıslat :KK56:tanelerinden de at biraz içiğne varyaa hımmmm hımmmmm nefiz oluyor..Üzerinede çükolatasını krem şantisini dökkkk sonra bana bir zahmet yollayıver :KK34: :KK19:

Bir dahakine öyle denerim , teşekkür ederim :KK16:

Gel iftar gel :KK56: Aç değilim ama tarifleri okudukça iştahım açılıyo sanki :KK9:

Hoş gördümmmmm ne haberrrr :KK3:3 ben pek yapmıyom hamur işini kolestrollüm yüksek benimmmm yemem lazımmm bunlarıııı :KK47::KK47:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

[ı][sıze=3]mesela cok onemlı mısafırlerın gelse ne yemegı yaparsınn boyle ugrastıgın emek verdgın bellı olacak bırseyler[/sıze][/ı]

Canım mesela,

Beğendili Kebap yaparım ızgara domates ve biber ile,

Kabak çiçeği dolması yaparım

Patatesliş kol böreği yaparım sumaklı yoğurt ile sunarım.

Öyle aklıma geldikçe yazarım

Canım mesela,

Beğendili Kebap yaparım ızgara domates ve biber ile,

Kabak çiçeği dolması yaparım

Patatesliş kol böreği yaparım sumaklı yoğurt ile sunarım.

Öyle aklıma geldikçe yazarım

begendılı kebabı nasıl yapıyorsun canım

X